Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΟΙ πρώτες αγωνίες


Recommended Posts

μπουμπουκα τι κανεις? εισαι μια κουκλα στη φωτο στο φεις, και μ' αρεσει που το λες attachment. πεθαινω στο γελιο καθε φορα που το διαβαζω.

υπολοιπα κοριτσουδια τι κανετε?

γεια σου κοριτσαραααααααα

καλα ειμαι, εδω προσαρμοζομαι:D

ε πωα να τον πω κολλημενος με τη μαμα:mrgreen::mrgreen:

πως πας??η ζουζουνελα/??


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rosebaby

    1840

  • fairy baby

    1216

  • Mara-76

    1136

  • Dimitra83

    1086

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεν ειναι τοοοοσο τραγικα...

δεν κλαιει το μωρο συνεχεια-παρα για συγκεκριμενους λογους, πεινα, πανα πονακια...

θελει αισιοδοξια, αλλιως την εκατσες, καραδοκει η καταθλιψαρα ζουζουμου

Σιγα μην παθουμε και καταθλιψη ωρε κοριτσια...

Θα το πολεμησουμε μεχρις εσχατων....

Παντως πραγματι δεν ειναι και τραγικα τα πραγματα,τι ζηταει ενα βρεφος???φαγητο,αλλαγμα,στοργη

Κι αν εχεις βοηθεια και κατανοηση απο τον συζυγο ολα γινονται πιο ευκολα..

Εννοειται οτι σιγα-σιγα χωνευεις και το γεγονος οτι πλεον θα εχεις εγνοια για ολη σου τη ζωη αλλα νομιζω οτι αφου γιναμε μαμαδες πρπει να ειμαστε δυνατες

Εγω ακομη κι οταν ειχα baby blues,πιο πολυ απο συγκινηση τα ειχα παρα απο απογνωση:D

Link to comment
Share on other sites

αλοοοοοοοο!

Πλακουντασ Grade 3

τραχηλος ετοιμος αλλα δεν θυμαμαι ποσο

βαρος πουκις 3650

εως την επομενη τεταρτη γενναω....

ΤHIS IS IT......

αντε...με το καλο Μαρα μου!!Ερχεται η μικρη Πουκι λοιπον!!!και θα βρει και το δωματιακι της ετοιμο!!!!

Link to comment
Share on other sites

αλοοοοοοοο!

Πλακουντασ Grade 3

τραχηλος ετοιμος αλλα δεν θυμαμαι ποσο

βαρος πουκις 3650

εως την επομενη τεταρτη γενναω....

ΤHIS IS IT......

αντέ με το καλό να έρθει η μπουμπούκα σου!! στο τσακ προλαβαίνεις και τους aerosmith!!:P:p


5xPtp3.png PXs5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ βρε κοριτσια συγνωμη που δεν απαντησα αμεσως αλλα ηρθε ο υπαλληλος του γραφειου και επρεπε να τον καθοδηγησω

κανα δυωρο δουλεια δηλαδη

ουτε να γεννησεις δεν μπορεις σε αυτη την ζωη

λοιπον ,στην καισαρικη,μπορεις να κανεις και ολικη ναρκωση αλλα δεν την προτιμουν

εγω εκανα επισκληριδιο ,καταλαβαινεις τα παντα απλα δεν πονας....εγω καταλαβα ακομη και την στιγμη που βγηκε το μωρο πριν αυτο αρχισει να κλαιει....

το παιρνουν ,το πλενουν,και σου το φερνουν για ενα λεπτο,να του μιλησεις,να το φιλησεις και το παιρνουν μετα για να μην κρυωσει,γιατι στα χειρουργια ,η θερμοκρασια ειναι φεβρρουαριου,μπρουουουου

για οσες δεν γεννησαν ακομη,μην σκεφτεστε τιποτα

πατε χαλαρες,οσοι ειναι εκει ,ειναι για να σας βοηθησουν

μην σκεφτεστε τιποτα,οι στιγμες ειναι μαγικες ,μην σπαταλατε χρονο και ενεργεια προσπαθωντας να φτιαξετε εικονα

οτι ειναι να γινει θα γινει,απλα ζηστε το.............

α,νεα απο τον μπεμπη,βγηκε απο την θερμοκοιτιδα,ειναι στο cocoon μεχρι νεωτερας

η μαμα ειναι κρυωμενη

καμια εμπειρη με καμια συμβουλη,βρε κοριτσια?


ΓΚΕΛΥ

ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 15 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 27 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑΣ

Link to comment
Share on other sites

gkelako μου ολα τελεια δηλαδη..περαστικα και σε σενα..εμεις πηγαμε παιδιατρο ολα καλα.3930 ειναι η μπεμπου μου..για αυτα τα φλεματα στο λαιμο που ακοω εγω τα βραδια αυτος την εξετασε και δεν ειδε τιποτα..ακροαστικα οχι ολα καλα..αυτα τα νεα μας..ο παιδιατρος ελεγε συνεχεια..αχ τι ομορφο μωρο..κι εγω η κουκουβαγια καμαρωναααα!!


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

Γκελακο ευχαριστα νεα , αντε τωρα σε λιγο θα τον βγαλετε εξω τον παλικαρα με το καλο κοπελα μου.

Βρε κοριτσια εχετε ναμου προτεινετε καμια καλη ενδοεπικοινωνια?


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια.... οι αυπνιες χτυπησαν ξανα...Τελικά σήμερα δεν ήταν και η καλυτερη μέρα. Πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων πήξης και μου βρήκαν ανεβασμένο το ινωδογόνο πλάσματος, το οποίο σημαίνει ότι πρέπει να κάνω και δεύτερη ένεση για την πήξη ανα 12ωρό...και σε 15 μέρες να επαναλάβω την εξέταση...Εχω ταλαιπωρηθεί τόσο πολύ μ' αυτές τις ενέσεις πια. Κάθε 15 εξετάσεις και δεν ησυχάζω...Αντε να γεννήσω να δούμε τι θα γίνει...Μάκαρι να πάνε όλα καλά. Ελεος πια!!!!

Αυρίο το απογευμα έχω ντόκτορ.


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια

ειναι κανεις εδω?

εγω οπως βλεπετε επανηλθα στο λαπιτοπι

δεν γλυτωσα το χωσιμο 12 ημερων λεχωνα,ελεος:evil::evil::evil::evil:

αλλα ειπα ας τακτοποιησω μερικες δουλειες μεχρι να ερθει ο μπεμπης

θα μου πειτε ετσι ελεγες και πριν τη γεννα

ε,τελικα δεν διορθωνεται η κατασταση μου με τιποτα,λεμε

ευτυχως σημερα εφυγε η μαμα,γιατι κοριτσια καλη και η βοηθεια,αλλα ειχε πολυ ψαλσιμο ,πολυ μπουρου μπουρου,λαθος αυτο ,λαθος εκεινο:mrgreen::mrgreen:

ολα λαθος τα εκανα και γιαυτο κρυωλογησα κιολας,βεβαιως βεβαιως....

το γεγονος οτι ηρθε ο αδελφος μου να μας δει με καταρροη,μαλλον δεν επαιξε το ρολο του,το γεγονος οτι οποιος με εβλεπε με φιλουσε για να μου ευχηθει,επισης δεν επαιξε το ρολο του,το γεγονος οτι ιδρωνα μεσα στην μοναδα που πηγαινα για να δω τον μπεμπη και μετα εβγαινα εξω για να βρω ταξι,ουτε αυτο επαιξε το ρολο του

γενικα,μια σειρα απο λαθη:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

αυτη η ατμοσφαιρα παντως σε συνδιασμο με τις ορμονες της λοχειας,δεν παιζονται

τι θα κανω οταν ερθει και ο μπεμπης?

τι θα κανω αν ερθουν και τα πεθερικα μαζι?

ουφφφφφφφφφφφφφφφ

μην αφηνετε να σας φιλανε για ευχες,απο μακρια και μετα μαντηλακι

προεχουν τα μπεμπεκια

τελικα οι παλιες που δεν επρεπε να δουν κανεναν και να τις δει κανενας μεχρι και για 40 μερες καλα εκαναν,προστασια ηταν απο ολα..........ουτε θρησκειες,ουτε αλλα περιεργα


ΓΚΕΛΥ

ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 15 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 27 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γκελάκι καλημέρα! Αντε με το καλό να ερθει το μωρουλάκι σπίτι!!!!!Οντως οι παλιές είχαν δίκιο...δεν είναι μόνο οι προλήψεις και οι δυσειδαιμονίες. Ολα αυτά έχουν κάποια βάση


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites

καλημεραααααααααααααααααααααααα περα για περα!!!!!!!

γκελακο υπομονη με το κρυωματακι...βαλε ορο φυσιολογικο και θα περασει...και εγω με μασκα ειμαι γιατι εχω την κορη μου κρυωμενη.

μαρα μια χαρα τα νεα σου....ετοιμη;;;παμε!!!!!

τα νεα μου απο τον γιατρο...

η μικρη μου υπεροχη ειναι ετοιμη να βγει..εχει παρει θεση αλλα δεν εχει εμπεδωθει, ο τραχηλος εχει αρχισει να μαλακωνει και εχει μια μικρη διαστολη και ο πλάκουντας μου ειναι στο 3.

οταν γυρισα σπιτι ειδα και λιγο σκουρο αιματακι που ειπε ο γιατρος οτι αναμενεται σε καποιες γυναικες μετα απο την κολπικη εξεταση...βεβαια μπορει να ειναι και ενδειξη τοκετου γιατι εχω ελαχιστο και σημερα και εχω και αρκετα πονακια αλλα οχι με συχνο ρυθμο...οτι και να γινει αυριο το πρωι θα μπω στην κλινικη 7 το πρωι για να γεννησω...

αυτα τα νεα κοριτσακια μου...

σας ευχαριστω που μοιραστηκατε μαζι μου ολες αυτες τις αγωνιες και σας υποσχομαι να ειμαι εδω και για τις νεες αγωνιες που μας περιμενουν μετα την γεννα, να σας βοηθαω και να με βοηθατε!!!

ρε γαμωτο ειμαι πολυ συγκινημενη....αληθεια...δεν το πιστευω οτι αυριο θα κραταω αγκαλια την μπεμπουλα μου.....


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Αχ μπράβο Φυσαλιδάκι. Αντε να παιρνεις κι εσύ σειρά κοπέλα μου και μακάρι αυριο να είναι η μεγάλη μέρα για σένα και το μωράκι σου και να το κρατάς αγκαλίτσα!!!!


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα και απο μενα....τι κανετε???πως ειστε μανουλες και μελλοντικες μανουλες???

διαβαζω ομαρφα νεα και ετοιμαζομαι και γω......!!!

εχω και γω γιατρο αυριο το πρωι και τρεμω στο τι θα μου πει.....:roll::rolleyes::D!!!

φτανει η ωρα που και μεις θα αντικρισουμε τα μπεμπονια μας....και ανυπομονωωωωωωωωωωωωω!!!

Λογικα και μενα δεν θα πρεπει να μου πει ποτε στο περιπου???

fysalidaki μου δηλ θα κανεις προκληση??γιατι??ειναι μεγαλο το μπεμπε???

εμενα μου ειπε την προηγουμενη φορα πως πλεον πολυ λιγοι γιατροι αφηνουν να περασει και η 39 βδομαδα κυησης γιατι το μωρακι πια ειναι οκ και μεγαλο και φοβουνται για τον ομφαλιο και ετσι κανουν προκληση...και αν ο τραχηλος δεν...προχωρουν σε καισαρικη!!

Οπως και να εχει ευχομαι για ολες μας γερα μωρακια πρωτα και μια ευκολη και συντομη γεννα!!!

MΑΡΑ πως νοιωθεις???εγω ωρες ωρες ειμαι σαν χαζη...στον κοσμο μου και ωρες ωρες με πιανει μια τρελη δυσπνοια!!!


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

φυσαλιδακι,αντε με το καλο:P:p:p:p

ε,τωρα σε σενα τι να πουμε,τα ξερεις

αλλα να σου πανε καλα,και να κρατησεις το μπεμπακι σου συντομα στην αγκαλια σου

σου στελνουμε την θετικη μας ενεργεια

εμενα παντως τα κοριτσια με βοηθησαν πολυ στο μαιευτηριο με τα τηλεφωνα τους και τα ευχαριστω πολυ πολυ πολυ

σε περιμενουμε πισω να μας πεις την εμπειρια σου

οτι καλυτερο,και συντομο:-D;):-D;):-D;)


ΓΚΕΛΥ

ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 15 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 27 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...