Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 26 minutes ago, Angot said:

      καλημερα κορίτσια! χρόνια πολλά στις Μανούλες! εγώ ξύπνησα με αίμα σήμερα στις 5 το χάραμα και ειμαι στο νοσοκομείο! μου βάζουν όρους αλλά δεν σταματάει η μήτρα τις συσπάσεις , το ράμμα και ο τράχηλος οκ ! ο γιατρός είπε ότι δε καμια ώρα θα μ πει αν θα πάμε για τοκετό η οχι επειδή αν δεν σταματήσουν δεν μπορεί να διακινδυνεύσει ! αυτά τα νέα μ! 

      Όλα να πάνε καλα κοπέλα μου !!!! Σπυ ευχόμαστε τα καλύτερα !!!!

ΟΙ πρώτες αγωνίες


Recommended Posts

βανιλακι μου σε πρωτοτοκες οπως εσυ ειναι αρκετα συνηθες το μωρο να εχει παρει θεση 2 με 3 εβδομαδες πριν τον τοκετο,σε δευτεροτοκες ειναι πιο σπανιο γινεται εκεινη τη στιγμη του τοκετου..

οσο για τον τραχηλο σιγουρα με την ψηλαφηση που θα σου κανει θα καταλαβει αν ειναι ανωριμος για να διασταλλει ή αν εχει ηδη διασταλλει.

επθσης οπως λεει και η μαρα αν ο πλακουντας ειναι grade 3 τοτε δεν προσφερει και πολλα στο μωρο , εχει γερασει....

ολοι αυτοι οι παραγοντες θα καθορισουν και το πως θα γινει ο τοκετος και ποτε...βεβαια αν δεν υπαρχουν ιχνη δυσφοριας του εμβρυου και τα κιλα του ειναι λιγα ή κανονικα για την εβδομαδα του τοτε ο γιατρος θα σου πει να περιμενετε λιγο ακομη και να μην πατε για προκληση....

στην δικη μου περιπτωση αν δεν γεννησω μετα το σημερινο "πειραγμα " που θα μου κανει θα μπω με ραντεβου για προκληση την παρασκευη γιατι το μωρο ειναι μεγαλκουτσικο και θα δυσκολευτω μετα να το γεννησω φυσιολογικα ...

φυσαλιδακι μου ...εισαι πολυ αναλυτικη και σ΄ευχαριστω!!!

μου ειπε την προηγουμενη φορα πως οι πρωτοτοκες στην πλειοψηφια τον παιρνουν ολο τον μηνα τους!!σπανια γεννανε νωριτερα!!!


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rosebaby

    1840

  • fairy baby

    1216

  • Mara-76

    1136

  • Dimitra83

    1086

Περισσότερες δημοσιεύσεις

την προηγουμενη εβδομαδα ηταν κοντα στα 3500 αρα τωρα θα δεν θα ειναι 3600 με 3700;θα σου πω το βραδυ αν καταφερω να μπω και δν εχω γεννησει....

εσενα ποσο ηταν την τελευταια φορα;


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

μαρααααα κλωνος μου λες??????????γιουπιιιιιιιι χαχαχα..ελπιζω να παρει τα ματια τα μπλε απο τον αντρα μου..πηγε να με πιασει στον υπνο και την πατησε...αφου ειχα κανει το τεστ κι ελεγα ποτε που πως?????????/χαχαχα


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

τελεθυταιοα μετρηση περασμενη τεταρτη... 3300κατι.. μουαχαχαχαχαχαχαχαχ ε τωρα να μην εχει φτασει τα 3500?? να δω που 8α βρουμε γαμπρους μαρι.. στις ομαδες βολει και μπασκετ 8α τισ τρεχουμε


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βανιλιτσα μου όχι δεν εχω κάνει ακόμα καρδιοτοκογράφο. Είχα κάνει στον 7ο γιατι φοβόμουν για συσπάσεις αλλά δεν είχα τίποτα. Αυριο θα μου πει πιστευω τι εξετάσεις πρεπει να κάνω...Αγοράκι περιμένω, όπως κι εσυ!!!

με το καλο λοιπον ο αγοραρος κοριτσι μου:P:tongue:

ε ναι λογικα θα σου πει να κανεις και nst και τις γεν αιματος και ουρων..τα κλασικα!!

που γεννας ??


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

μαρααααα κλωνος μου λες??????????γιουπιιιιιιιι χαχαχα..ελπιζω να παρει τα ματια τα μπλε απο τον αντρα μου..πηγε να με πιασει στον υπνο και την πατησε...αφου ειχα κανει το τεστ κι ελεγα ποτε που πως?????????/χαχαχα

καλε σου λεω ιδια.. την εφτυσες και βγηκε!!! κουκλιτσα και απαλη σαν κρεμα πάβλοβα


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites

φυσαλιδακι γιατι γεννας απο τωρα και δεν εξαντλεις το περιθωριο?αχ κι εμενα 3600 γεννηθηκε και την ελεγαν χοντρη ολοι την μπεμπουλα μου!!!


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

Σμουτσάκι,χάρηκα πολύ για τη Δημητρούλα μας!!Να της δώσεις πολλά χαιρετίσματα!!

Αγγέλα μου,μπαίνεις στο μήνα σου ε?Άντε με το καλό κοριτσάκι μου!!Εγώ την άλλη εβδομάδα έχω τον γιατρούλη μας.Θα είμαι 35 εβδομάδων.Λογικά θα μου πει ημερομηνία τοκετού??Αχ αυτές οι ενέσεις μ έχουν αγχώσει πολύ!

Rose μου,ήθελα να σε ρωτήσω ότι παρόλο που έκανες καισαρική μετά από πόσες μέρες ήσουν άνετη να σηκώσεις μπέμπη κτλ χωρίς να πονάς πολύ.Όχι τίποτα άλλο γιατί σε μια γέννα όλα παίζονται για να είμαι προετοιμασμένη.Μπορεί να πάω για φυσιολογικό και να καταλήξω σε καισαρική...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαχα χα!μαρααααα εισαι απιστευτη με τις ωραιες περιγραφες σου..η κρεμα παυλοβα τι ειναι????εχω φαει????

η παβλοβα ειναι ενα γλυκο που γινετε απο μαρεγκα.. ειναι ΤΟΣΟ απαλή και γλυκειά όσο πρεπει χωρίς να λιγωνεσαι. δεν ειναι κρεμα ακριβως... μπαινει φουρνο και μετα ειναι κριτσινιστη.. αλλα την ωρα που την φτιαχνεις και χτυπασ την μαρεγκα ειναι ΟΝΕΙΡΟ να την βλεπεις....οπως και την κορη σ


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites

ζωουλα μου ειπε ο γιατρος οτι αν εξαντλησω το περιθωριο συμφωνα με τις μετρησεις που κανει τωρα το μωρο θα βγει πανω απο 4 κιλα και θα δυσκολευτω πολυ...αλλα θα το δουμε...ολα θα κριθουν σημερα...αν η μπεμπουλα σημερα εχει ξεπερασει τα 3700 αν περιμενω 2 εβδομαδες ακομη που ειναι κανονικα η πητ μου θα βγει 4+κιλα αρα δυσκολη φαση ιδιως για εμενα που ειμαι αδυνατη γενικα και με στενη λεκανη...

θα επιλεξουμε την καλυτερη λυση..

μαρα ειμαστε γυναικαρες ρε..γιαυτο βγαζουμε μεγαλα παιδια....;)


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...