Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Eflenew είπε:

      Συγχαρητήρια σε σένα!!! 😍 εγω το 58 μια χαρα το βρίσκω. Απο οτι ξερω θεωρουν καλο πάνω από 50. Δε ξέρω αν επιτρέπεται να λέμε μάρκες έκανα το Clea****e early. Εσύ ποιο έκανες? Το αστείο είναι ότι ενω πηραμε πολύ συγκρατημένη χαρά με την αχνη γραμμη μπήκα στο skroutz να δω αξιολογήσεις για το συγκεκριμένο τεστ και έλεγαν ένα χρόνο πριν πολλές γυναίκες ότι πήραν θετικά αποτελέσματα ενώ τελικά είχαν χοριακες 0. Ίσως ήταν λάθος παρτίδα βέβαια...δε ξέρω.....

      Και εγώ τα clearblue πρώιμης ανίχνευσης έκανα,την τρίτη και την Τετάρτη έβγαιναν αχνά θετικά και χθες που έκανα χοριακη,ήταν 58. Ο γιατρός είπε οτι είναι λίγο χαμηλή και να σου πω την αλήθεια είμαι αρκετά στεναχωρημένη,φοβάμαι πως θα πάω αύριο και θα πάρω μεγάλη απογοήτευση..Σχετικά με τις αξιολογήσεις στο Σκρουτζ,δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγει θετικό και να πάρεις μηδενική χοριακη,μου φαίνεται αδιανόητο.Το να βγει ομως αρνητικό και να είσαι έγκυος,τότε ναι,έχει λογική.Κανε και αύριο ένα τεστ και δες αν η γραμμουλα είναι πιο σκούρη

ΟΙ πρώτες αγωνίες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rosebaby

    1840

  • fairy baby

    1216

  • Mara-76

    1136

  • Dimitra83

    1086

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μακαρι παιδια γιατι δεν αντεχονται αυτα..

ρε φουστη δεν ειναι δυνατον να κινδυνευουν παιδια απο εμβολια στην εποχη μας...απο προβληματικες παρτιδες εμβολιων δηλαδη...

γαι αλλη μια φορα καταλαβαινω ποσο μεγαλη ελλειψη ψυχραιμιας εχω...

ευχαριστω παιδια για τα κουραγια...ωχ παναγια μου τι ηταν ακαι αυτο το σημερινο...μακαρι να γινει καλα το παιδακι και αλλο μωρο να μην εχει προβλημα...

σιλανς.. όλα είναι καλά... μιλαω με πουκοσπιτο τώρα η πουκι ειναι σε έξαλη κατασταση φωναζει, γελάει, χειροκροτάει και τρώει ώς παλαβωμενη. αρα αφου ειναι οκ η πουκι που εκανε πυρετο και στισ 2 δοσεις, το δικο σ που δεν εκανε καιπυρετο ειναι περιφημοτατα


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοριτσιαν τον πηρα τηλ θα παρει μου ειπε θελει να το τραβηξει οσο δεν περνει να ωγει σε καναλια και και και αλλα φυσικα αυτο που προεχει τωρα ειναι η υγεια του παιδιου και τιποτα αλλο να ειναι το τελευταιο ευχομαι τεσ πα κοριτσια αν και δεν τα ειπαμε για ευχαριστα πραγματα χαρηκα αν εχω κατι νεοτερο θα σας κρατω ενημερεσ φιλια πολλα και στα μπεμπακια σας


ttc72e7.aspx
Link to comment
Share on other sites

αλλος μπελας και το μμρ, το εκανα ση μεγαλη μου στους 17 μηνες ενα μηνα αργοτερα αποτι μου ειχε προτεινει η γιατρος...το ψαξα απο εδω το ψαξα απο εκει και κατεληξα στο οτι πιθανοτατα δεν εχει σχεση ο αυτισμος με το εμβολιο αυτο...με επεισε και η γιατρος μου μετα απο μαραθωνια συζητηση..

με τοσα ιατρικα θεματα που ψαχνω κατα καιρους με βλεπω να δινω για ιατρικη...

ας κανω και λιγο χιουμορ γιατι δεν την παλευω σημερα παιδια...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

γεια σου μαιρη και περαστικα στο μπεμπάκι.. μακαρι να πανε ολα καλά... αλλα πες του πατερα οτι για να κατηγορησει το εμβολιο χρειαζετε γνωματευση γιατρών οποσδηποτε..ειδαλως δεν 8; τον παρει στα σοβαρα κανενας


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αλλος μπελας και το μμρ, το εκανα ση μεγαλη μου στους 17 μηνες ενα μηνα αργοτερα αποτι μου ειχε προτεινει η γιατρος...το ψαξα απο εδω το ψαξα απο εκει και κατεληξα στο οτι πιθανοτατα δεν εχει σχεση ο αυτισμος με το εμβολιο αυτο...με επεισε και η γιατρος μου μετα απο μαραθωνια συζητηση..

με τοσα ιατρικα θεματα που ψαχνω κατα καιρους με βλεπω να δινω για ιατρικη...

ας κανω και λιγο χιουμορ γιατι δεν την παλευω σημερα παιδια...

στο υπογραφω οτι το παιδι ειναι μια χαρά....


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites

βρε φιλεναδες λιγο ελειψα και τι εγινε δωωωωωω???

καταρχην ψυχραιμια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καλε.....εμβολια ειναι !!!τοσα και τοσα παιδακια κανουν καθημερινα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και μεις εχουμε κανει και εκατομμυρια πλυθησμος λεμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

οσο για την κοπελα που ειπε οτι ενα παιδακι ειναι παιδω κτλ....θα της ελεγα ευχαριστουμε για την ενημερωση, εξελλου καθε εμβολιο εχει και τις παρενεργειες του!!!!και μια απο αυτες ειναι και ο σπασμος εφοσον και οταν το παιδακι το αφησουμε να εχει 40 πυρετο για τουλαχιστον 2 ημερες συνεχομενες!!!!


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

μαρα ευχαριστω....πραγματικα μου δινεις κουραγιο..ειμαι τρελη χεστρω..

ποτε εκανε πυρετο η πουκι στις ποσες μερες απο το εμβολιο;

στην πρώτη δόση που ηταν 3 μηνών. εκανε το εμβόλιο 5 το πρωί και ο πυρετός άρχισε στις 7 το απογευμα ώς εξής

7 το απόγευμα 37,7

μεχρι τις 8 το βράδυ ειχε φτάσει 39,5. δωσαμε αμεσως ντεπον, και καναμε χλιαρά ντουζακια. στισ 12 το βράδυ βλέπαμε μαζι πρετεντέρη και η πουκι ηταν απύρετη

δευτερη δοση πριν απο μια εβδομάδα. εκανε το εμβόλιο σάββατο στις 10.30 το πρωί. ο πυρετός άρχισε το απόγευμα και εφτασε μέχρι 38. ντεπονάκι και τρελό παιχνίδι. το βράδυ ηταν απύρετη και τα ξημερώματα έφτασε μέχρι 37,8..ντεπονάκι και παιχνίδι.. την υπολλοιπη μέρα της κυριακής ήταν τζετ


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια Καλησπέρα.Συγνωμη που παρεμβαινω ετσι απλα διαβαζα αυτα που γραφετε για το πρεβεναρ και την παρτιδα που ληγει 10/12.Εμεις ειναι να το κανουμε την Τριτη αυτο το εμβολιο και το εχω ηδη αγορασμενο και ληγει 10/12 με αριθμο παρτιδας Ε88579.Τι να κανω ρε γμτ?Να παω να παρω αλλό??Η κοπελα που μιλησε με ΕΟΦ εβγαλε καποια ακρη?

Link to comment
Share on other sites

α δηλαδη την ιδια μερα ε;

τι να πω...εχουν περασει 2 μερες και ειναι απυρετο το παιδι...ουτε στην πρωτη δοση εκανε πυρετο...

αχ θεε μου ολα τα παιδακια του κοσμου να ειναι καλα...

τωρα ψαχνω στο νετ μηπως βρω κατι σχετικο αλλα δεν βρισκω τιποτα...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

βρε φιλεναδες λιγο ελειψα και τι εγινε δωωωωωω???

καταρχην ψυχραιμια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καλε.....εμβολια ειναι !!!τοσα και τοσα παιδακια κανουν καθημερινα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και μεις εχουμε κανει και εκατομμυρια πλυθησμος λεμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

οσο για την κοπελα που ειπε οτι ενα παιδακι ειναι παιδω κτλ....θα της ελεγα ευχαριστουμε για την ενημερωση, εξελλου καθε εμβολιο εχει και τις παρενεργειες του!!!!και μια απο αυτες ειναι και ο σπασμος εφοσον και οταν το παιδακι το αφησουμε να εχει 40 πυρετο για τουλαχιστον 2 ημερες συνεχομενες!!!!

συμφνωνω.. βασικα εγω οταν κανουμε εμβολιο ειμαι με τα αλαρμ αναμενα στο κεφαλι μου. Κραταω το κουτακι σημειωνω παρτιδα και ημερομηνία λήξης και θερμομετρώ τακτικά.. μετα την πρωτη κρυάδα με τον πρωτο πυρετό εχω...συστημα! ντεπονακι το μισο του βάρους της 3 ωρες μετα το εμβόλιο, ντεπονάκι στο βραδινό γάλα και ξενύχτι. ειναι λιγο πακέτο αλλά νιωθω σίγουρη. και λόγω της καταστασης επειδη ειμαι μακριά αγκαρευω την παιδιατρος και ερχεται σαββατο πρωι ουτως ώστε να εχω σάββατο-κυριακή και δευτερα πρωι αν σκάσει κάτι.. και εξυπακούεται οτι παω στην δουλειά μετά το μεσημέρι


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια Καλησπέρα.Συγνωμη που παρεμβαινω ετσι απλα διαβαζα αυτα που γραφετε για το πρεβεναρ και την παρτιδα που ληγει 10/12.Εμεις ειναι να το κανουμε την Τριτη αυτο το εμβολιο και το εχω ηδη αγορασμενο και ληγει 10/12 με αριθμο παρτιδας Ε88579.Τι να κανω ρε γμτ?Να παω να παρω αλλό??Η κοπελα που μιλησε με ΕΟΦ εβγαλε καποια ακρη?

εβελινακι μην φτασουμε και στο άλλο άκρο τώρα και αγοράζουμε τα πρεβεναρ 5-5 :P otαν πατε για το εμβολιο βαλε τον παιδιατρο να το κοιταξει πολύ προσεκτικά. αν εχει κάποια αλοίωση 8α το δει. αν δεν εχει αλοιωση μιλα με τον παιδίατρο σου για τις ανησυχίες σου. ε του πουστη αν εχει συμβει κάτι 8α ειναι ενημερος..συνη8ως οι γιατροι μαθαινουν ο ενας απο τον αλλον τι παιζει. οταν η κορη μου εκανε υψηλκό πυρετο, ο παιδίατρος που ειχα τοτε το συζητησε με συναδελφους του για να δει τι παιζει και εκανε τοσο υψηλό πυρετο... ψυχραιμαι κουκλα μου!


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites

α δηλαδη την ιδια μερα ε;

τι να πω...εχουν περασει 2 μερες και ειναι απυρετο το παιδι...ουτε στην πρωτη δοση εκανε πυρετο...

αχ θεε μου ολα τα παιδακια του κοσμου να ειναι καλα...

τωρα ψαχνω στο νετ μηπως βρω κατι σχετικο αλλα δεν βρισκω τιποτα...

ψιτ? μανταμ... μην ψάχνεις.. τι 8α βρεις δηλαδή? περιστατικά με παιδακια που επα8αν κατι μετα το εμβολιο ενω δεν ειχαν πυρετους, ατονιες και ληθαργο? αει μαρι συνελθε ειναι μια χαρα το παιδι σου!


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...