Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Καλημερα

Μπραβο φουντουκι μου ολα τελεια για τη μικρουλα σου

Με το καλο κ στα υπολοιπα κοριτσια

Εμας ο μπεμπης μας εφτασε το ενα κιλο

Ολα καλα δοξα τω θεω

Απο το πρωι εχω ενα πονο χαμηλα δεξια σα κραμπα τραβηγμα κ ειμαι ξαπλα

Σημερα χαντρες με πατατουλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ευχαριστώ ροζέ !! Μια χαρά και ο δικός σου ο μπεμπακος πω πω πήγε ένα κιλό!! Τι ωραιααααα!! Ε για αυτό εχεις αυτο το πονακι δεξιά μάλλον ο γλυκουλης σου σε πατάει κάπως!!

Jo τρελαινομαι για φακη και ζέστη κιόλας εγώ τριβω ψωμί μέσα και το κάνω φουλ χορταστικό επίσης για το σπιτικό κοτόπουλακι μ αρέσει παρά πολύ μου στέλνει κ εμένα ή γιαγιά αλλά ο άντρας μου δεν το τρώει μου λέει έχει άλλη γεύση ε ναι του λέω αυτή είναι ή γεύση του κοτόπουλου όχι αυτά τα φουσκωτά κοτόπουλα με τις ορμόνες !! Πως ειναι δυνατον να εχει τοση διαφορα απο τα κρεοπωλεια?Χαχαχα θα έρθει ή βροχουλα και κάτω!! Είδα καιρό και έρχεται τις επόμενες μέρες κακοκαιρία και πέφτει και ή θερμοκρασία!!


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites

Φουντούκι, κι εμένα δεν το τρώει, ειδικά σε σούπα, και αναγκάζομαι καταλαβαίνεις και το τρώω όλο μόνη μου, εγώ κι ο μπέμπης :mrgreen:

Ρόουζ, τι είναι οι χάντρες; Μας ιντριγκάρεις, υπάρχει φαγητό που δεν το ξέρουμε; χεχε

Είμαι +7 :mrgreen::mrgreen::mrgreen:


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οι χαντρες ειναι σα τα φασολια ξερα που τις βαχουμε με τα φασολακια τα πρασινα

Τρελενομαι με σαλτσιτσα κ πατατουλες στη κατσαρολα γιαχνη γινονται

Ειναι τελειο

Μιαμ

Link to comment
Share on other sites

Κουκλες αντε και οι υπολοιπες με το καλο η β επιπεδου και να προχωραμε ετσι με καλα νεα σημερα κ εγω εχω γιατρο θα μπω πιο αργα να σας πω νεα !!! Μωρε ερημωσε το καφε μας κ στεναχωριεμαι .. Αντε θα μπω fb να τις κραξω να μπαινουν κ απο εδω πιο συχνα

Φιλακια


11pSp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και από εδώ! Καλή μέρα εδώ σήμερα αν &το μακρυμάνικο σου το χρειάζεσαι!!! Εγώ είχα σίδερο σήμερα και ήρθε η μαμα μ για βοήθεια...έβαλα&μια σκούπα και το μενού έχει κουνουπίδι γιαχνί!

Τζο τέλειες οι κοτόσουπες, ειδικά με σπιτικά κοτοπουλάκια...έχουν οι δικοί μ και έτσι τρώνε τα παιδάκια μας υγιεινά προϊόντα! Όσο αφορά τα κιλά σου μην ανησυχείς, είσαι στα κανονικά...το πολύ να φτάσεις 12-13 μέχρι τέλος αλλά απο εδώ και πέρα δ είναι όλα δικά σου...τα υγρά και το βάρος του παιδιού αυξάνεται συνέχεια!

Φουντούκι μου μπράβο στο κορίτσι σου! Όλα τέλεια λοιπόν...ώρα για ψώνια και όνειρα!!!!

Ρόουζ, ένα κιλό??? Πωπω...μεγάλωσε!!!πόσο εβδομάδων είσαι???


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τζινα μπραβο!! Τι καλα ενα αγορακι κι ενα κοριτσακι!! Τι καλα νεα κια απο ολες! Εμενα ο μοεμοης εχει φτασει το ενα κιλο και με ταραζει στις κλωτσιες!! Τζο κι εμενα στον αφαλο οταν κλωτσαει με ποναει και με ενοχλει. Δεν ξερω πως ακριβωε.να στο πω αλλα σε νιωθω χαχαχα

Αχ περναει ο καιρος κοριτσια!! Σε ιγο θα εχουμε τα μωρακια μας αγκαλιτσα!!!


pcLFp3.png

Uu3gp3.png

2Zepp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Εχω απο χτες κατι ενοχλητικές σουβλιτσες στην θήλεα άλω βκ στην θηλη. Το εχει νιώσει καμμια; Μου είπαν οτι μπορει να προετοιμάζεται το στήθος για γαλα.


fEEap3.png

l3Yip3.png

Link to comment
Share on other sites

Ftas, καλή επιτυχία, με το καλό να δεις τη μπεμπούλα σου!

Μαράκι, σ' ευχαριστώ που με παρηγορείς, χαχαχα! Διάβασα στην πατσούρου ότι αποθηκεύει στην εγκυμοσύνη το σώμα μας λίπος για το θηλασμό μετά και το 'χω πάρει τώρα σκοινί κορδόνι!

Πριν λίγο πήρα και στο Κέντρο Μάνας Παιδιού της περιοχής μου (που είναι κομμάτι του ΙΚΑ αλλά δέχονται όλα τα ταμεία μου είπαν), που διάβασα ότι έχει πολύ καλές μαίες, και μου είπαν για τα μαθήματα ανώδυνου-θηλασμού και θα με πάρουν να μπω σε ομάδα συναντήσεων. Σε όλες τις περιοχές έχει. Αλλά το πιο χρήσιμο είναι ότι μόλις παρακολουθήσεις τις 7 συναντήσεις της ομάδας (που έχουν αναπνοές, φροντίδα μωρού και θηλασμό) μετά τη γέννα σου μπορείς 1 φορά τη βδομάδα να πηγαίνεις να σε βλέπουν οι μαίες εκεί με το μωράκι σου και να διορθώνουν θέματα που έχεις με τις στάσεις θηλασμού κλπ, δηλ. σαν δωρεάν σύμβουλοι κοντά σου!

Γεωργία μου, με καταλαβαίνεις, είναι πολύ ανατριχιαστικό!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια μου!

ρε τζο θα με τρελανεις?αυτα βομβα θερμιδων?κ ολα τα κανονικα μπισκοτα που εχουν τονους βουτυρα κ ζαχαρη τι ειναι? το κολπο με το μελι καλη ιδεα!

μπραβο φουντουκακι!τελεια η μπουμπου σας!!!!ολα να συνεχιζουν να ειναι τοσο καλα!!!φτυνε φτυνε!!!

μπραβο ρουζ κ γωργια που φτασατε το κιλακι!!!

να τις φερεις σηκωτες φτας μου!!!!

εμενα ακομα ειναι παρα πολυ απαλες οι κλωτσιτες.καλα ο μικρος ειναι τρελος τεμπελης κ ξενυχτης ολη μερα τιποτα κ το βραδυ λυσσαει,ενω η μικρη καθε 2-3 ωρες ριχνει 2-3 σαν να λεει εγω εδω ειμαι κ ησυχαζει....


8xhrp3.png

Caa9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα αστερακι πλάκα έχουν τα μωρακια σου!! Άσε τον μικρό σου είναι αντρακι και θα είναι λίγο πιο βαρύς ενώ ή πεταλουδιτσα σου μια χαρά ζωηρουλα!!

Με το καλό όλες κορίτσια μόνο καλά αποτελέσματα να έχουμε!!


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου!!! τι μου κανετε?? σας ευχαριστω πολυ!!! γενικα οσο δεν βλεπω αιμα και δεν ποναω εχω αισιοδοξια!! βεβαια απο χτες ξεκινησα να βαζω το utrogestan απο τον κολπο και οποτε το βαζω με πιανει ενας πονος χαμηλα χαμηλα..... τι να ειναι?? δεν ξερω!!

μεγαλωνουν τα μωρακια της παρεας!! χαιρομαι παααρα πολυ!!! καποιες πλησιαζεται!! ειναι τελεια!!!!

εγω φουσκωνω!! αν και δεν εχω παρει κιλα! οταν με ειδε ο γιατρος ειπε καλα..πως στερεψες ετσι??? χαχα!! λεω τι στερεψα??? 3 ολοκληρα κιλα εχω παρει σε 2 εβδομαδες...!! ναι μου λεει.. αν βγαλεις τα 450 γραμμαρια που ειναι τα μωρα και τα 2..2,5 κιλα εχεις παρει!! καλα ειναι..αλλα αμα πεινας αν τρως.....

λεω αμα φαω το ζαχαρο θα φτασει στα υψοι!!! εν αναγκη λεει να κανεις και καμια ινσουλινη....ασε του λεω..θα το ρυθμησω με τη διατροφη..

αφηστε που εχτες πηγε ο αντρας στο διαβητολογο να του δειξει τις μετρησεις του ζαχαρου που κανω καθε μερα και του ειπε: ΠΡΟΣΟΧΗ ξεφευγει...

τι ξεγευγω??? το υψηλοτερο ιναι το 145 στη μια ωρα μετα το φαγητο...

στην αρχη μου ειχε επιτρεπομενο ανωτερο το 150 τωρα με πηγε στο 133...

λεει απο της 27 εβδομαδες θα ειναι ακομα χειροτερα.. τι θα τρωω δεν ξερω....


Dyvnp3.png?hpEKGhcfk3Rzp3.png

SmrGp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου!!! τι μου κανετε?? σας ευχαριστω πολυ!!! γενικα οσο δεν βλεπω αιμα και δεν ποναω εχω αισιοδοξια!! βεβαια απο χτες ξεκινησα να βαζω το utrogestan απο τον κολπο και οποτε το βαζω με πιανει ενας πονος χαμηλα χαμηλα..... τι να ειναι?? δεν ξερω!!

μεγαλωνουν τα μωρακια της παρεας!! χαιρομαι παααρα πολυ!!! καποιες πλησιαζεται!! ειναι τελεια!!!!

εγω φουσκωνω!! αν και δεν εχω παρει κιλα! οταν με ειδε ο γιατρος ειπε καλα..πως στερεψες ετσι??? χαχα!! λεω τι στερεψα??? 3 ολοκληρα κιλα εχω παρει σε 2 εβδομαδες...!! ναι μου λεει.. αν βγαλεις τα 450 γραμμαρια που ειναι τα μωρα και τα 2..2,5 κιλα εχεις παρει!! καλα ειναι..αλλα αμα πεινας αν τρως.....

λεω αμα φαω το ζαχαρο θα φτασει στα υψοι!!! εν αναγκη λεει να κανεις και καμια ινσουλινη....ασε του λεω..θα το ρυθμησω με τη διατροφη..

αφηστε που εχτες πηγε ο αντρας στο διαβητολογο να του δειξει τις μετρησεις του ζαχαρου που κανω καθε μερα και του ειπε: ΠΡΟΣΟΧΗ ξεφευγει...

τι ξεγευγω??? το υψηλοτερο ιναι το 145 στη μια ωρα μετα το φαγητο...

στην αρχη μου ειχε επιτρεπομενο ανωτερο το 150 τωρα με πηγε στο 133...

λεει απο της 27 εβδομαδες θα ειναι ακομα χειροτερα.. τι θα τρωω δεν ξερω....

Αχ κουραγιο! Δυσκολο αυτο με το ζαχαρο ε; τουλαχιστον σκεψου οτι θα χεις κορμαρα :P


pcLFp3.png

Uu3gp3.png

2Zepp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω κι εδω τις τσουπρες.....Ομορφα νεα απο ολες..... Ειναι πολυ ωραιο αυτο.....Ααχχ...Jo εχει σε ολες τις περιοχες αυτο που λες για τον θηλασμο και τον τοκετο;; Να το ψαξω αν ειναι γιατι τα κοντινοτερα σεμιναρια ειναι στην Πτολεμαιδα. 1 ωρα δρομος απο εδω.


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...