Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Μα δεν είναι αχνή,μια χαρά είναι.Ισως να μην προχώρησαν και τα δύο,αλλά σίγουρα είσαι έγκυος  🥰 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια,

Είμαι μόνη σημερα γιατι ο άντρας εφιμερευει. Εγώ δεν κάνω την καμπήλη σακχάρου, την κάνουμε εαν μόνο έχουμε την υποψία για διαβήτη κυησης. Την είχα κάνει μόνο στην πρώτη εγκυμοσήνη. Τι να πώ εδώ τίποτα δεν κάνουν μάλλον. Εγώ απο τότε που έμαθα πως είναι κορίτσι σκεφτομαι για τα ονόματα και ακόμα δεν έχουμε καταλήξει. Εδώ είναι υποχρεωτικό να το δηλώσεις το όνομα αμέσως μόλις γεννηθεί το νινι. Εμένα μου αρέσει το όνομα Εμιλιανη αλλά δεν ξέρω εάν αρέσει και σε άλλους.

Δεν έχω ψωνήσει τίποτα και μάλλον δεν θα πάρω κατι πέρα απο καμια ντουλαπίτσα γιατι δεν χωράνε τα ρουχακια τους και ένα κρεβατάκι αλλα αργότερα. Έχω μία κούνια που θα μας εξηπηρετήσει για τους πρώτους μήνες. Το πρόβλημα είναι που θα χωρέσουμε όλοι. Εχουμε μόνο ένα παιδικό και ένα υπνοδωμάτειο γονέων, πρέπει να δούμε κανένα καινούργιο σπιτι, αλλα ο άντρας μου ψάχνει και για άλλη δουλεια και αυτό σημαίνει ότι μπορέι να αλλάξουμε και παιδικο και πόλη και σπίτι και τα πάντα. Οταν έχεις παίδια τετοιες αλλαγές είανι αστα να πάνε. Εγώ λέω για ενα χρώνο να κανουμε ακομα υπομονη.

Καλά αποτελέσματα σε όλες. Κουτσούνη μου εσύ είσαι η πρώτη που γεννάς η έχουμε την Γεωργία πρώτα?


qm3Dp2.pngdmHgp2.pngPyLfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερες!!!! Θεανω βρες ονοματα και πες μας να ψηφισουμε. Τα 2 πρωτα πως τα λενε;;; Μια καλη λυση για εξοικονομηση χωρου ειναι η κουκετα που απο κατω να εχει και συρταρι με στρωμα οποτε χωρανε και οι 3 μια χαρα. Δυσκολες ειναι οι μετακομισεις κ οντως....


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ καλη εβδομαδα!

ολα ομορφα κ ευχαριστα να ειναι αυτη την εβδομαδα.κ περιμενουμε νεα απο τις καμπυλες.τις κανατε που τις κανατε πειτε τα αποτελεσματα κ σε μας!κ φουντουκι δεν μας ειπες τι εγινε κ με τον αιματοκριτη.καναν δουλεια τα μπιφτεκια?

φιλια πολλα


8xhrp3.png

Caa9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!

Αστερακι μου ναι κάναν δουλειά τα μπιφτέκια μια χαρά!! Ο αιματοκρίτης σε 20 μέρες από το 26,5 ανέβηκε 31,5 και ή αιμοσφαιρίνη αλλά και οι αποθήκες είναι μέσα στα πλαίσια!! Ευτυχώς!! Συνέχιζω τον σίδηρο και την διατροφή όπως μου είπε και στον έβδομο μου λέει θα σταθεροποιηθεί αφού πλέον το μωρό δεν τραβάει τόσο!

Ρεγγινα μου ανέβασε την δόση στην innohep από 0,35 σε 0,45 !!

Εσεις πως είστε?? Κορίτσια εγώ έχω δύο μέρες σουβλιες χαμηλά στην κοιλιά και μέσα στον κόλπο νιώθω μερικές φορές! Τι είναι αυτό τωρα να μεγαλώνει ή συσπάσεις ? Παίρνω μαγνησία 2 τη μέρα! Τώρα την πέμπτη έχω ραντεβού σε καινούριο γιατρό οπότε θα τα ανάλυσω όλα από την αρχή και να δούμε μήπως πάρω παραπάνω μαγνήσιο!! Λίγο με φοβιζει αυτό με τις σουβλιες! Θα δούμε!


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαιρετω το καφε μας το ερημωμενο. Εγω σημερα εκανα την καμπυλη. Την μεγαλη ειχα. 100 γραμ.γλυκοζη και 3 ωρες για αιμοληψιες.... ενταξει πινεται. Δεν ειναι τοσο χαλια. Απλα επειδη ημουν νηστικη πολλες ωρες μετα καπως σαν να με αναγουλιαζε. Αλλα ολα καλα. Δεν το εβγαλα. Αποτελεσματα την Πεμπτη που θα παω γιατρο. Χτυπησα μετα μια μπουγατσα μιση κρεμα μιση τυρι κ ενα γαλα κακαο και στανιαρα λιγο ....


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχα Ρεγγίνα μου σε παρασυραμε!! Πολύ χαίρομαι για το νινακι σου που είναι γερό και δυνατό!! Άντε να προχωράμε στα ψώνια τώρα!! Πολύ χαρηκα παρά πολύ!!


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ fountouki μου....είχε πλάκα το αγόρι ναι...

εμένα την ένεση ίδια αλλά με το γιατρό μου έχω ραντεβού στις 21, ίσως μου πει κάτι τότε...

δεν έχει διαφορά η ενεσούλα να υποθέσω; είναι πιο μεγάλη;τώρα έχουμε συνηθίσει οπότε ότι μας πουν θα κάνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!!! Τα έχει παίξει ο υπολογιστής μου και είναι δύσκολο να μπω στο καφέ από το κινητό και να σας γράψω, σας διαβάζω όμως.

Τι μου κάνετε;πως πάνε τα μωράκια σας;

Εμείς πήγαμε το Σάββατο στο σεμινάριο μητρικού θηλασμού στα Μελίσσια ήταν πολύ ωραία. Πήρα πολλές συμβουλές.. και εκτός από το επιστημονικό κομμάτι, οι απορίες όλων των μαμάδων καταλάβαινες ότι ήταν και δικές σου.

Την Πέμπτη έχουμε και εμείς ιατρό ..έχουν περάσει 1 μήνας και 10 μέρες από όταν είδα το μπέμπη τελευταία φορά!!! Άντε ανυπομονώ..

Ο γλυκός μου βέβαια δίνει το στίγμα του συνέχεια.. με τις κλωτσιές!! :P

Έμειναν 83 μέρες περίπου...απίστευτο!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, κούκλες!!!

Εμείς είχαμε ΣΚ μπάρμπεκιου, έψηνε ο αντρούλης μου για καμιά 15ριά άτομα και έγινε χαμός! Περάσαμε πολύ ωραία, αν κι εμένα οι αντοχές ορθοστασίας μου είναι πια περιορισμένες, εκείνη την ώρα δεν το αντιλαμβάνομαι αλλά μετά τα φτύνω!

Παράγγειλα και άλλα 2 bio oil, τα καταναλώνω λες κι είναι νερό τα άτιμα, αλλά χαλάλι για να 'χει χώρο ο μπέμπης στην κοιλιά :tongue:

Κορίτσια...

τελικά μπέμπης.... η μοίρα του cafe αλλά δε με νοιάζει γιατί όλα είναι πολύ καλά κ εγώ πετάω... καλά αποτελέσματα σε όσες κάνατε καμπύλη...

ΠΗΤ 13/2

Ρεγγίνα μου!!! Σε είχαμε προειδοποιήσει!!! Αυτό είναι χαρμόσυνο γεγονός όμως και να το γιορτάσετε με κάτι μπλε και μωρουδίστικο να δεις πώς σιγά σιγά θα ξετρελαθείς! Τέλεια που είναι όλα καλά! Θα βάψω και το πινακάκι μας αναλόγως.

Χαιρετω το καφε μας το ερημωμενο. Εγω σημερα εκανα την καμπυλη. Την μεγαλη ειχα. 100 γραμ.γλυκοζη και 3 ωρες για αιμοληψιες.... ενταξει πινεται. Δεν ειναι τοσο χαλια. Απλα επειδη ημουν νηστικη πολλες ωρες μετα καπως σαν να με αναγουλιαζε. Αλλα ολα καλα. Δεν το εβγαλα. Αποτελεσματα την Πεμπτη που θα παω γιατρο. Χτυπησα μετα μια μπουγατσα μιση κρεμα μιση τυρι κ ενα γαλα κακαο και στανιαρα λιγο ....

Κάθυ μου, καλά αποτελέσματα! Αμάν να την κάνω κι εγώ να χαλαρώσω κι από κει, γιατί μου 'χει μπει η ιδέα τώρα ότι έχω διαβήτη, επειδή πίνω άπειρο νερό και διψάω κι επειδή διάβασα ότι δεν έχει σχέση με το ζάχαρο νηστείας που μου είναι πολύ χαμηλό. Θα δείξει!

Βιργινία, με το καλό να δεις το μπέμπη σου! 83 μέρες μόνο;;;!!! Αχ, αυτό το διψήφιο τον φέρνει πολύ κοντά!

Εμείς σήμερα θα πάμε πάλι τσάρκα στα μαγαζιά για το μπεμπούλη, χθες βρήκαμε κούνια και αλλαξιέρα και ντουλαπίτσα, καρότσι και κάθισμα αυτοκινήτου έχω καταλήξει και τώρα μένει στρώμα, μάλλον λίκνο και ό,τι άλλα ψιλολόγια χρειαστούμε!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς και τα μωράκια μας!!! :tongue::tongue::tongue:

  • georgia95 ........................ΠΗΤ 29/12...μπεμπάκος
  • Virginia_Dim.....................ΠΗΤ 3/1...μπεμπάκος
  • Snoopy AE.........................ΠΗΤ 4/1...μπεμπάκος
  • Christina30........................ΠΗΤ 7/1... μπεμπάκος
  • Koutsouni22......................ΠΗΤ 9/1...μπεμπούλα
  • rose1981...........................ΠΗΤ 10/1...μπεμπάκος
  • Κathie90 ..........................ΠΗΤ 16/1...μπεμπάκος
  • balentina 02 .....................ΠΗΤ 16/1...μπεμπάκος
  • Theanood..........................ΠΗΤ 22/1...μπεμπούλα
  • vivi15.................................ΠΗΤ 23/1...μπεμπάκος
  • Annoula 01........................ΠΗΤ 25/1...μπεμπάκος
  • Τaniou...............................ΠΗΤ 25/1...μπεμπάκος
  • FTAS..................................ΠΗΤ 26/1...μπεμπούλα
  • makon................................ΠΗΤ 28/1...μπεμπάκος
  • μαράκι 27............................ΠΗΤ 3/2...μπεμπάκος
  • Jo sephine .........................ΠΗΤ 4/2...μπεμπάκος
  • Εmmaki29...........................ΠΗΤ 5/2...μπεμπάκος
  • fountouki89.......................ΠΗΤ 7/2...μπεμπούλα
  • littlestar.............................ΠΗΤ 10/2 μπεμπάκος + μπεμπούλα
  • reggina2016.......................ΠΗΤ 13/2 μπεμπάκος
  • TZINA1990.....................ΠΗΤ 15/2 μπεμπάκος + μπεμπάκος

vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρεγγίνα μου ναι είναι ίδια ή ενεσουλα αλλά περισσότερο υγρό μέσα!! Δεν πειράζει μωρέ θα κάνουμε τα πάντα για τα μωρακια μας!!

Εμένα αλήθεια δεν με ένοιαζε καθόλου το φύλο ήθελα να είναι γερό από κει και πέρα επειδή είναι πρώτο έλεγα ας είναι ότι θέλει είχα και ενα προαισθήμα για αγόρι γιατι έβλεπα ότι όλες εδώ μέσα ήταν αγορομανες και επηρεαζομουν !! Λοιπόν μπρος ολοταχώς για γέννες τώρα θα ξεκινήσουν σε ένα μήνα με δύο κάποια κορίτσια μας οπότε ή ανυπομονησία μας θα γίνει μεγαλύτερη!!


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites

Jo τελείωσε το πινακακι μας εεεε??? Πω πω!! Καλά ψώνια !! Τι καλά που τα ξεκίνησε !! Εγώ ούτε καν !! Πρέπει όμως να πάω να δω γιατί μπορεί να θέλω στην κούνια σχέδιο και να μην έχει χρώμα που θέλω οπότε να παραγγειλω και αυτό κάνει κάποιο διάστημα! Ναι πρέπει να βγούμε στα μαγαζιά!! Εσυ δηλαδή τα εκλεισες? Ή απλά βλεπεις ακόμα?


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites

Όχι, φουντούκι μου, μόνο κατέληξα, τίποτα δεν αγόρασα ακόμα, αλλά δε βιάζομαι! Μέσα στο Νοέμβριο θα τα κλείσω όλα, τώρα θέλω λίγο να αδειάσω το παιδικό και μόλις αγοράσω τα επιπλάκια να ασχοληθώ και με το στρώμα, γιατί αυτό θα είναι παραγγελία. Πάντως την κούνια ούτως ή άλλως και τα έπιπλα θα τα χρειαστώ μετά το 3μηνο του μπεμπούλη σίγουρα, οπότε και νωρίς τα παίρνω. Επίσης, από Νοέμβρη-Δεκέμβρη θα ασχοληθώ και με αυτοκόλλητα για τη διακόσμηση.

Καρότσι και κάθισμα, κι αυτά μέσα στο Νοέμβριο θα τα πάρω. Τώρα απλώς καταλήγω, βλέπω τις μάρκες που μου άρεσαν, συγκρίνω και καταλήγω σε μία. Θα πάρουμε το chicco simplicity για καρότσι και για κάθισμα το joie stages που είναι για 0-7 ετών!

Από ρουχαλάκια δεν βιάζομαι καθόλου, θα 'χουμε όλο το Δεκέμβρη και τον Ιανουάριο να κάνουμε χαλαρές χριστουγεννιάτικες βόλτες!

Αυτή την κούνια-ντουλάπα-αλλαξιέρα διαλέξαμε γιατί είναι σετ με τις βιβλιοθήκες μας και το δικό μας υπνοδωμάτιο (κάτω κάτω αριστερά έχει όλα τα επιπλάκια):

http://www.ikea.gr/paidiko-ikea/moro/allaxieres-kai-frodida-morou/allaksiera-syrtariera-18983/20114/

Μου μένει δηλ. το λίκνο και τα σεντονάκια κλπ και τα φορμάκια του και ένα σωρό άλλα που θα προκύψουν!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...