Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍 μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά και υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Κοριτσαρες χαιρομαι που ολες παμε καλα φτου μας φτου μας

Τωρα τα υπολοιπα ειναι μικροθεματακια κ αντιμετωπιζονται

Εγω ειμαι 26εβδομαδων

Τζινακι δε πας σε ενα διατροφολογο να σου βαλει προγραμματακι κ θα αντιμετωπιστει το θεμα ζαχαρου

Εφαγα κ κοντευει η κοιλια να εκραγει την πιανω για να περπατησω

Απο τωρα?δλδ απο 8ο κ μετα τι θα θελω ριμουλκο?

Στη πρωτη εγκυμοσ πετουσα κοριτσια μεχρι κ τον 9

Τωρα παω σα πιγκουινος

Μαρακι συνηλθες

?

Χαμος ολος ο κοσμος αρρωστος ειναι

?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσια αυτο το θεμα με τις μαιες επιδιωξτετο μη το αφησετε

Αξιζει οσο τπτ

Κ γω αν κ δευτερο θα γνωρισω τη μαια του γιατρου κ απο μεσα 8θα ξεκινησω προετοιμασια στηθους για το θηλασμο

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες χαιρομαι που ολες παμε καλα φτου μας φτου μας

Τωρα τα υπολοιπα ειναι μικροθεματακια κ αντιμετωπιζονται

Εγω ειμαι 26εβδομαδων

Τζινακι δε πας σε ενα διατροφολογο να σου βαλει προγραμματακι κ θα αντιμετωπιστει το θεμα ζαχαρου

Εφαγα κ κοντευει η κοιλια να εκραγει την πιανω για να περπατησω

Απο τωρα?δλδ απο 8ο κ μετα τι θα θελω ριμουλκο?

Στη πρωτη εγκυμοσ πετουσα κοριτσια μεχρι κ τον 9

Τωρα παω σα πιγκουινος

Μαρακι συνηλθες

?

Χαμος ολος ο κοσμος αρρωστος ειναι

?

Παω σε διαβητολογο! Αυτος ειπε οτι ξεφευγω. Μου εχει δωσει διατροφη και σε καμια περιπτωση δεν τρωω τις ποσοτητες που λεει...τρωω λιγοτερο. Να σου θεσω ενα παραδειγμα.. Το μεσημερι δικαιουμε 3 φετες φωμι μαυρο....που σημενει οτι μπορω να φαω...μια κουπα τσαγιου φασολακια..και 2 φετες ψωμι.

Εγω λοιπον τρωω μια κουπα φασολακια και μιση φετα ψωμι το λευκο....

Αλλο παραδειγμα...ρυζι μου λεει μιση κουπα τσαγιου αν φαω ψωμι..αλλιως 1 ½.. Κρεας οσο θελω...ποοσο ρυζι μπορουν να εχουν 5 μεσαια γιουβαρελακια;;;; χωρις ψωμι ετσι;;

Γενικα πιστευω οτι ειναι πολυ αυστηρο το προγραμμα και θα γινει οπως ειπε ακομα πιο αυστηρο αργοτερα.... Στο μεταξη..μου εχει αφθονες σαλατες εγω ομως δεν μπορω να φαω ποσοτητα...5 κομματακθα αγγουρι και 5 κουταλιες λαχανο...με πειραζει στο εντερο...


Dyvnp3.png?hpEKGhcfk3Rzp3.png

SmrGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kathie, κοίταξε εδώ έχει όλους τους Σταθμούς Προστασίας Μάνας και Παιδιού στην Ελλάδα, μήπως έχει κανένα κοντά σου; Γιατί την πόλη σου δεν τη βλέπω :roll: και συμβούλους θηλασμού που έχει σε πολλές πόλεις, εκεί πάλι δεν βρήκα κάτι. Αλλά ρώτα και στο τοπικό ΙΚΑ, μπορεί π.χ. 1 φορά τη βδομάδα να έρχεται μια μαία και να γίνονται!

Αστεράκι, τι το είπες, έφαγα άλλο ένα που με προσγείωσες! Αλλά αν σκεφτείς ότι στη δόση βάζεις μισό βαζάκι ταχίνι (κι εγώ προσθέτω κι ένα σωρό ξηροκάρπια μέσα), ε είναι βόμβα, υγιεινή δε λέω, δεν έχει υδρογονωμένα και διάφορα έλαια που έχουν τα βούτυρα, αλλά τις έχει τις θερμίδες του! Τουλάχιστον να μη νιώθουμε τύψεις που τα τρώμε αντί για γλυκά!

Επίσης, την επόμενη εβδομάδα θα φτιάξω σπιτικό αμυγδαλοβούτυρο (με σκέτα αμύγδαλα και αλάτι) που βρήκα συνταγή! Για το σίδηρο και γιατί είναι πανεύκολο!

Αστεράκι, έχεις παρέα με κλωτσιές όλη μέρα πάντως, δεν μπορείς να πεις!

Τζινάκι, με διδυμάκια τίποτα δεν έχεις πάρει, μια χαρά είσαι! Το ζάχαρο άλλο θέμα, δες το με διατροφή όπως λες, πολύ καλύτερα από ινσουλίνη. Αλλά για την ώρα τα μπεμπίνια σου να 'ναι καλά και γερά και όλα τα άλλα έρχονται δεύτερα!

Πάντως όσα και να πάρετε οι διδυμομανούλες είστε η πιο εγγυημένη περίπτωση που τα χάνεις για πλάκα μετά! Αυτό διαβάζω παντού! Για το θηλασμό δε, αν το επιδιώξει κάποια και θηλάσει αποκλειστικά χάνεις 1000 θερμίδες λίπους τη μέρα με τα δίδυμα.

Ρόουζ μου, τον πιγκουίνο δεν τον γλυτώνει καμιά μας αργά ή γρήγορα!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω Τζο. Οντως δεν την εχει... Θα ρωτησω και στο ΙΚΑ ομως....Αν δεν εχει θα προσπαθησω μεσω ιντερνετ μονο. Γιατι 8 μηνων να πηγαινοερχομαι 1 ωρα δρομο δεν εχω σκοπο να το κανω....


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστω Τζο. Οντως δεν την εχει... Θα ρωτησω και στο ΙΚΑ ομως....Αν δεν εχει θα προσπαθησω μεσω ιντερνετ μονο. Γιατι 8 μηνων να πηγαινοερχομαι 1 ωρα δρομο δεν εχω σκοπο να το κανω....

ναι μωρέ, άλλωστε τα περισσότερα και πιο περιεκτικά εγώ τα έμαθα από βιντεάκια και άρθρα και βιβλία και όχι πολλά πολλά, 1 για θηλασμό, 1 για εγκυμοσύνη ήταν τα πολύ καλά


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πηγα γιατρο ολα καλα με την μπεμπουλα μου φτασαμε τα 680 γραμ αχ ηταν τοσο ωραια νομιζω οτι εχω εθιστει στον υπερηχο , παρασκευη θα κανω την καμπυλη αντε να δουμε κ απο εκει τι γινεται !!


11pSp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ftas και Φουντούκι κάντε χώρο και για μένα, πάω και εγώ για καμπύλη αύριο! Πως είστε κορίτσια?? Εγώ λίγο νυσταγμένη...αποφάσισα να κόψω την πιπίλα στον μικρό και έχω λίγα παραπάνω δρομολόγια το βράδυ! Εδώ για σεμινάρια υπάρχει ένα μαγαζί με μωρουδιακά που διοργανώνει αλλά επίσης υπάρχει και το ΙΚΑ...θα τα παρακολουθήσω πάλι...ειδικά οι αναπνοές είναι πολύ χρήσιμες στο φυσιολογικό...να κάνω μια επανάληψη! Το μενού σήμερα έχει κοτόπουλο με τραχανά...


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!

Μαράκι, χαίρομαι που λες για τις αναπνοές ότι βοηθάνε γιατί τελευταία έναν προβληματισμό τον έχω για τον πόνο του τοκετού! Όλο το σκέφτομαι από δω, το σκέφτομαι από κει, σκέφτομαι την επισκληρίδιο, τελοσπάντων.

Κάθυ, από βιβλία πρώτο βάζω της πατσούρου που λέει πέρα από θηλασμό και πολλά άλλα για τη φροντίδα του μωρού και συμφωνώ πολύ με τη φιλοσοφία του και εξίσου καλό και μου άλλαξε τρόπο σκέψης το "Τα μωρά είναι άνθρωποι της νύχτας" για τον ύπνο και την ανάπτυξη των βρεφών, και το πόσο επιβλαβές είναι να βάζεις "πρόγραμμα" σε βρέφος της Κατερίνας Χρυσανθοπούλου.

Μετά διάβασα κι ένα για την εγκυμοσύνη, το γνωστό "τι να περιμένεις", ε εντάξει αρκετά αναλυτικό, περιλαμβάνει τα πάντα αν και δεν σ' το συστήνω, είναι τεράστιο και φτάνουμε στο τέλος. Μπορεί να σ' αρέσει το "Τι να περιμένεις τον 1ο χρόνο" για το πρώτο έτος ζωής του μωρού.

Μετά υπάρχουν πολλά για παιδαγωγικά θέματα και ανατροφή, π.χ. της Ναόμι Άλντορτ κλπ, αλλά ψάχνοντας θα βρεις πολλά και θα διαλέξεις τι σου ταιριάζει.

ΦΤΑΣ, συγχαρητήρια για τη μπεμπούλα, μεγαλώνει το μπουμπουκάκι σας!

Εμείς ξαναέχουμε υπέρηχο τώρα στις 19/10, μου φαίνεται τόσο μακριά!

Καλή επιτυχία με τις καμπύλες σας!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Τελικα οφελησε σε κτ το οτι δ εχει επανελθει η γευση μ πληρως...δ καταλαβα&πολλα απο την γλυκοζη:P! Πως ειστε;;; εγω στο μικροβιολογικο μεχρι τις 10&μετα βολτα...


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...