Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημέρα κορίτσια... και εγώ νομίζω οτι το μπούκωμα σε όσες δεν είμαστε κρυωμένες είναι απο την εγκυμοσύνη...

Jo μου τώρα δεν πάω στον συγκεκριμένο γιατρό γιατί ο γυναικολόγος μου συνεργάζεται με άλλο κέντρο αλλά εξακολουθώ να έχω την ίδια άποψη για τον συγκεκριμένο εμβρυολόγο.

Κορίτσια εγώ επειδή πάντα έπαιρνα εύκολα κιλά, μετά απο χρόνια βρήκα και τον υποθυρεοειδισμό, απέφευγα όλα τα παχυντικά (δεν ισχύει και τώρα αυτό) οπότε φυστικοβούτυρο δεν έχω φάει ποτέ....είναι τόσο νόστιμο όσο έχω ακούσει....

Link to comment
Share on other sites

Nαι, Ρεγγίνα, να δοκιμάσεις!!! Είναι πολύυυ νόστιμο, αλμυρό, και πάει τέλεια με μέλι!

Κι εγώ ταχίνι τρώω γιατί είναι υγιεινό, αλλά διάβαζα για υγιεινά λιπαρά στην εγκυμοσύνη και άρχισα τώρα αραιά ταχίνι, φυστικοβούτυρο και αβοκάντο. Παχαίνουν φουλ και τα τρία αλλά με μέτρο π.χ. αντί για μερέντα που δεν τρώω αξίζει! Α, και πολλούς και διάφορους ξηρούς καρπούς: αμύγδαλα, καρύδια, φουντούκια και φυστίκια αιγίνης και κάσιους, παχαίνουν αλλά κάνουν πολύ καλό στο μωράκι και αποφεύγεις να έχει και αλλεργίες αργότερα.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τέλεια τα νέα αστεράκι από τα μικρουλια σου :)

Μαράκι Περαστικά σου γρήγορη ανάρρωση νομίζω το βιξ επιτρέπεται λίγο στην μύτουλα. Τζο μου έχεις δίκιο ούτε εγώ διαβάζω τα μηνύματα στο τσατ αλλά στην ομάδα βάζουμε χρήσιμα πράγματα εγώ θα μπαίνω και εδώ :) φιλάκια κορίτσια


texlp1.png

Σ αγαπάω μπεμπη μου...

2938907x3jgvg2top.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω παντως δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι ρινιτιδα η την πατησα.. Χθες με επιασε... Εγω οταν καθομαι τα διαβαζω...Να ξερω τι παιχτηκε. Εγω εχω κολλησει νε το μελι αυτες τις μερες. Που πιο πριν δεν τρελαινομουν κιολας... Αλλα και ο μπεμπης δειχνει να του αρεσει....


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κουκλες

Κ μεις περασαμε βαρυ κρυωμα κ ακομη κραταει

Ελεος απο τωρα?

Τζο μου μπραβο στο μπεμπη σου ολα τελεια

Εγω εχω ραντεβου μες τη βδομ κ την επομ μπαινω 7ο

Κ γω δεν εχω φμ οποτε Α πο δω

Κοριτσθα στις εξετ αιματ ο αιματοκρ εκεθ που πηρε κατρακυλα ανεβηκε ουτε καν μηνας δεν ειχε περασεθ κ ανεβηκε κατα δυο μοναδες

Δυο σιδηρους τη μερα

Αμυγδαλα καθε μερα

Ταχινι με μελι

Κ φρουτα πολλα

Δοκιμαστε το

Τζο πηρα κινοα πως να το φαω?

Κ λιναροσπορο για ω3 το βαζω μια κουταλια σουπας στο πιατο μας μες το φαγητο

Κοριτσια ηδη πηγα συν 4κιλα πρεπει να βαλω φρενο

Απο δουλειες πως πατε?

Εγω τελ ντουλαπες κ τωρα πλενω τα μωρουδιακα

Αυτα σας ζαλισα ε?

Μου λειψατε

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!!

πωπω ποτε εφτασε κιολας ο 7ο??!!!μια χαρα αντε σε λιγο καιρο αγκαλιτσες!!!

καλα κανεις κ διαβαζεις τζο.εχω φιλες που μπηκαν στον αυτοματο κ κατευθειαν θηλασαν κ αλλες που ζοριστηκαν πολυ κ δεν τα καταφεραν.οσο πιο διαβασμενη τοσο το καλυτερο.εγω ακομα να το παρω,ολο λεω εχω χρονο ακομα.

στην δουλεια παντα ειχα ξηρους καρπους επαιρνα απο τον σκλαβενιτη ενα σακουλακι που ειχε φυστικια,αμυγδαλα,φουντουκια κ κραμπερις.σου δινει ενεργεια κ πολλες βιταμινες. για να γλυτωσεις τις θερμιδες το θεμα ειναι να ειναι αναλατοι κ αψητοι κ η ποσοτητα. μια χουφτα καθε μερα ειναι αρκετοι,μην παρεις το σακουλακι μπροστα κ δεν σταματας.εγω τωρα πηρα βεβαια απο μαγαζι με βιολογικα μπας κ ειναι καλυτεροι απο το σουπερ μαρκετ.δεν το ηξερα για τις αλεργιες ομως. τα μπισκοτα δεν τα φτιαξαμε,φτιαξαμε ντουλαπες.

ροουζ μου δινεις κουραγιο για τον αιματοκριτη γιατι τα κανω ολα αυτα.μακαρι να ανεβει.

φουντουκι εσυ ξαναεκανες εξετασεις?

ρεγγινα ειχα φαει μια φορα φυστικοβουτυρο στην αμερικη κ μου αρεσε τρελα.πηρα μια φορα εδω κ δεν μου αρεσε.δεν ξερω αν εφταιγε η μαρκα η το αμερικανικο ηταν πιο σαβουρα κ λιπαρο, μια δοκιμη θα σε πεισει.


8xhrp3.png

Caa9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσι! Πως ειστε??? Ευχαριστω ολες για τα περαστικα σας...ηδη η αντιβιωση και το εισπνεομενο εκαναν δουλεια αλλα εχω δρομο ακομα! Εμεις εχουμε κοσμο το σκ&πηγαμε εξω σημερα για φαγητο αλλα ακομα δ εχει επανελθει η γευση μ οποτε η γευση ειναι ΄΄απο μνημης΄΄...χαχα! Το βιβλιο της Πατσουρου το ειχα παρει και εγω στην 1η εγκυμοσυνη και με βοηθησε παρα πολυ...ωραιο και κατανοητο βιβλιο... Το ταχινι μ αρεσει και μενα πολυ.....παιρνω μελι απο γνωστο μ, εδω, το ανακατευω και γινεται...απιστευτο!!!!! Την Τεταρτη παω για εξετασεις και καμπυλη...αντε να δουμε! Αυτο με τις αλλεργιες δ το ηξερα...ο μικρος μ ειναι αλλεργικος στο καρυδι...φταιει το οτι δ ετρωγα στη εγκυμοσυνη??? Ξερει καμια σας, καμια ερευνα???


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αστερακι μου μπραβο κ για τα μωραλια σου

Ναι καντο κ θα δεις

Απτα βιολογικα σιγουρα ει αι καλυτερα γθατι του σουπερ μαρκετ ειναθ εισαγωγης θα δεις θα σαι ποκυ καλυτερα

Που γεννας?εχεις μαθει τιμες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρουζ μη λες τετοια μου τρεχουν τα σαλια!πεθαινω για τα φυστικια αιγινης κ ακουγετε υπεροχο! Σε αυτο που παμε για παγωτο κ σας εχω πρηξει εχει το πιο φανταστικο σπιτικο παγωτο φυστικι κ παμε συνεχεια αν κ εγω ουτε μια κουταλιτσα δεν τρωω κρατιεμαι....οΏ½οΏ½

Ιασω ειναι ο γιατρος μας κ για τα διδυμακια εχει μια λιγο καλυτερη προσφορα σε δίκλινο.εσυ?


8xhrp3.png

Caa9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αστερακι μου θα τις κάνω αύριο τις εξέτασεις από την αιματολογο να δούμε που ανέβηκε ο αιματοκρίτης! Την πεμπτη έχω ραντεβού μαζί της!! Πάντως με τόσο πρόγραμμα δεν μπορεί θα ανέβηκε έστω και λίγο!!


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααα καλή εβδομάδα με χαμόγελα και πολλές κλωτσιές!

Πηγα έδωσα αιματακι για τις εξετάσεις και τώρα ξανά ξαπλωσα!!

Θυμάστε που είχα βγάλει εκείνα τα σπυρακια ?? Ε με δροσερά ντουζ που μου είπε ή Ρεγγίνα και πεπανθολ φύγανε!! Τώρα στο ίδιο πόδι και μόνο σε εκείνο το σημείο έχω μια κοκκινίλα και με φαγουριζει και καίει όλο το σημείο!! Χθες το βράδυ με τραβούσε πολύ και ξυπνησα !! Σήμερα θα πάρω τον δερματολόγο γιατι δεν μπορω άλλο μ αυτά τα δερματικά γιατί δεν ξέρω και τι κάνει να βάλω!! Ο γιατρός μου είπε για φουσικορτ αλλά θέλω να βάλω κάτι που θα χρειάζεται και όχι από το μυαλό μου γιατί μπορεί να μην περάσει και τσαμπα να την βάζω!! Ελπίζω αύριο ο δερματολογος να μπορεί να με δει μετά την β επιπέδου !! Θα περάσω απ όλους αυτή την εβδομάδα!!

Τι κανετε!? Έφαγα ταχίνι με μελακι και ή μπεμπουλα τρελαίνεται!!


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...