Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Περίοδος κ εγκυμοσυνη γινεται;;;!


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους σας!!!

Λοιπον στις 29/4 ειχα τελευταια σωστή περιοδο,σε ολες τις γονιμες ηρθαμε σε επαφή κ πραγματικα πίστευα οτι κατι έγινε..εχω κυκλο ανα 24-25μ,μικρο.Περυσι τον Αύγουστο ειχα εξωμητριο κ αφαιρεση δεξιάς σάλπιγγας μετα απο ρήξη αυτής.

Το θέμα ειναι οτι ειχα καθυστερηση κ ενώ περιμενα στις 23/5 στις 25/5 κανω τεστ αχνο αλλα θετικο.στις 26/5 βλεπω καφε ανοιχτό κ το απόγευμα αιμα,αλλα οχι πολυ σε ποσότητα..πιο πολυ στην τουαλέτα.την αλλη μερα τα ιδια αλλα πιο ανοιχτό ροζ.Μου δίνει η γιατρός utrogestan απο την αρχη κ στις 27 παω για χοριακη,σε μικρο μικροβιολογικό της περιοχής.το αποτέλεσμα 0,5 αρνητικο δηλαδη.κοβω τα χάπια κ εχω καφέ για τις επόμενες 4μ.εμενα η περίοδος κρατάει 4μ με αρκετό αιμα κ την 4μ καθαρίζω..

Τωρα περιμενα χθες αλλα αφαντη.σε επαφή δν ηρθα ολο αυτο το διάστημα εκτος απο 1φ αλλα προσεκτικά.υπαρχει περιπτωση να βγήκε λαθος το αποτέλεσμα;σας εχει τύχη κατι τέτοιο ποτε;επισης οταν αδιαθετώ μια ενοχληση την εχω αλλα στην προηγούμενη τιποτα απολυτος..


59760a646a.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλους σας!!!

Λοιπον στις 29/4 ειχα τελευταια σωστή περιοδο,σε ολες τις γονιμες ηρθαμε σε επαφή κ πραγματικα πίστευα οτι κατι έγινε..εχω κυκλο ανα 24-25μ,μικρο.Περυσι τον Αύγουστο ειχα εξωμητριο κ αφαιρεση δεξιάς σάλπιγγας μετα απο ρήξη αυτής.

Το θέμα ειναι οτι ειχα καθυστερηση κ ενώ περιμενα στις 23/5 στις 25/5 κανω τεστ αχνο αλλα θετικο.στις 26/5 βλεπω καφε ανοιχτό κ το απόγευμα αιμα,αλλα οχι πολυ σε ποσότητα..πιο πολυ στην τουαλέτα.την αλλη μερα τα ιδια αλλα πιο ανοιχτό ροζ.Μου δίνει η γιατρός utrogestan απο την αρχη κ στις 27 παω για χοριακη,σε μικρο μικροβιολογικό της περιοχής.το αποτέλεσμα 0,5 αρνητικο δηλαδη.κοβω τα χάπια κ εχω καφέ για τις επόμενες 4μ.εμενα η περίοδος κρατάει 4μ με αρκετό αιμα κ την 4μ καθαρίζω..

Τωρα περιμενα χθες αλλα αφαντη.σε επαφή δν ηρθα ολο αυτο το διάστημα εκτος απο 1φ αλλα προσεκτικά.υπαρχει περιπτωση να βγήκε λαθος το αποτέλεσμα;σας εχει τύχη κατι τέτοιο ποτε;επισης οταν αδιαθετώ μια ενοχληση την εχω αλλα στην προηγούμενη τιποτα απολυτος..

Τελικά τι έγινε lina;;;; Από όσο διαβάζω από τις εμπειρίες των κοριτσιών με αχνό θετικο στο τεστ εισαιι εγκυος κ δεν κάνει λάθος.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλησπερα!ανχος ανχος και παλι ανχος!

επρεπε να εχω αδιαθετιση εδω και 6 μερες βεβαια κατα καποιο τροπο "αδιαθετησα" εχω αιμα μονο μολισ σκουπιστο(συγνωμη για τις ανατριχιαστικες λεπτομερειες icon_confused.gif ) υπαρχει περιπτωσει να ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης?η αληθεια ειναι οτι προσπαθουμε με τον αντρα μου ειμαι 23 εχω συνδρομο πολυκυστικων με βαση αυτα που μου ειπαν οι τουλαχιστον 6 γιατροι που εχω παει εως τωρα!μπορει να με βοηθησει καποιος με την γνωμη του?

περιμενω την δευτερα πως και πως μηπως και λυθουν οι αποριες μου!και παρω και θετικη απαντηση...το μονο που κανω προσ το παρων ειναι ΥΠΟΜΟΝΗ το σωμα μου εχει τρελαθει αρχιζω να εχω παραξενη γευση στο στομα μου απο οτιδιποτε και αν φαω δεν μπορω να κανω ουτε ενα τσιγαρο νιωθω αηδια αν και το μαξιμουμ που καπνιζω την μερα ειναι 3 καθως προσπαθω να το κοψω εχω καουρες το στομαχι μου τα εχει παιξει κατα καποιο τροπο....εχω πονους και τσιμπηματα δεξια και αριστερα χαμηλα πλεον το μονο που βλεπω απο την υποτιθεμενη περιοδο ειναι ροζ υγρα μονο κατα το σκουπισμα και δεν εχω καθολου διαθεση και ολα αυτα θα τα υπομενω για λιγο ακομα τρελαααααα....

σορρυ αν σας κουραζω..icon_sad.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγώ όταν έμεινα έγκυος πριν από 7 χρόνια, μου συνέβη το ίδιο ακριβώς με σένα. Είχα πολύ λίγο αίμα για 3 ημέρες και επειδή δεν περίμενα εγκυμοσύνη πήρα και ασπιρίνη για να κατέβει το αίμα. Μετά έτυχε να μιλήσω με μια φίλη και μου είπε ότι μπορεί να ήμουν έγκυος παρόλο που είχα αίμα. Πήρα τεστ και βγήκε θετικό. Τώρα χαίρομαι το γιο μου που είναι 6 + !

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...