Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Kαλημερούδια!!! Καλέ τι υπέροχη μέρα είναι αυτή??? Τι κρίμα που θα την περάσω στους 4 τοίχους του γραφείου....

Φουγαράκι να περιμένεις να δεις αίμα για να αρχίσεις να μετράς μέρες περιόδου, τι έγινε, σου'ρθε???

Δομνινάκι χαίρομαι πολύ που αποφασίσατε για την επέμβαση, καλή επιτυχία!!!! Να μας γράψεις για τη μαμά σου πως πάει...

Εγώ μία από τα ίδια, αναμονή... Ρε κορίτσια, ένα εργαστήριο που συζητάγαμε για εξετάσεις σπέρματος, που βρίσκεται??? Το ξέχασα... Στους Αμπελόκηπους νομίζω??? Αυτή τη φορά θα κάνω το γιατρό και θα στείλω μόνη μου τον άντρα μου για σπερμοδιάγραμμα και καλλιέργεια... Τι διάλο, τους μοιαζει νταβραντωμένος και δεν τον βάζουν να εξεταστεί????????????????

Φιλιά σε όλες!

Καλημερα Συμφουγαρακι μου...!!!

Απο χθες αρχισε να κατεβαινει αιμα, καφε στην αρχη, αλλα κοκκινο σιγα σιγα ως το απογευμα...Οποτε τι λες? Να την θεωρησω σαν 1η μερα?

Ο γιατρος σου γιατι δεν τον στελνει τον συζυγο για σπερμοεξεταση?

Τι σας λεει?

Φιλακια πολλα-πολλα:-P:razz:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πολλές και όμορφες καλημέρες!

Όσον αφορά στη μητέρα μου (και θέλω εδώ να ευχαριστήσω όλα τα κοριτσάκια που ρωτάτε) στις 24 του μήνα θα κάνουμε αξονική να δούμε πως έχει αντιδράσει ο οργανισμός της και 1 Δεκέμβρη μπαίνουμε πάλι νοσοκομείο..

Είναι μακρύς ο δρόμος αλλά αντέχουμε ακόμη..

Φιλιά πολλά!

Kαλά αποτελέσματα Δομνινάκι! Αυτά είναι τα πραγματικά άσχημα που σε κάνουν και προσγειώνεσαι. H υγεία η δική μας και των ανθρώπων που αγαπάμε πάνω απ' όλα.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Συμφουγαρακι μου...!!!

Απο χθες αρχισε να κατεβαινει αιμα, καφε στην αρχη, αλλα κοκκινο σιγα σιγα ως το απογευμα...Οποτε τι λες? Να την θεωρησω σαν 1η μερα?

Ο γιατρος σου γιατι δεν τον στελνει τον συζυγο για σπερμοεξεταση?

Τι σας λεει?

Φιλακια πολλα-πολλα:-P:razz:

Βιλλάκι,

αν όντως γίνει κόκκινο και με ροή ναι, θεώρησέ τη 1η μέρα.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Παρακευή, Ντόλη, mywish, ιόλη,yola,εύχομαι να καταφέρουμε να συναντηθούμε κάποια στιγμή...είμαστε αρκετές και κομματάκι δύσκολο να συντονιστούμε.

KΙ εμείς θέλουμε να σε γνωρίσουμε από κοντά. Ναι όντως είναι δύσκολο αλλά με λίγη καλή προσπάθεια όλα γίνονται.;)


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλάκο μου επιτέλους.. Θα ηρεμήσουν και τα νεύρα σου..

Γιόλα μου ακριβώς όπως τα λες είναι.. η υγεία είναι πάνω απ' όλα.. και η δική μας αλλά φυσικά και των πολύ δικών μας ανθρώπων..

Όσο για τη συνάντηση.. που θα μας πάει.. θα τα καταφέρουμε να συνεννοηθούμε!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mywish όντως η μέρα είναι υπέροχη και είναι όντως κρίμα να είμαστε υποχρεωμένες να την περάσουμε μέσα στους 4 τοίχους ενός γραφείου. Τι να κάνουμε όμως που οι γονείς μας δεν είναι εφοπλιστές και έτσι είμαστε αναγκασμένες να το κάνουμε; υπομονή και σε 30 χρόνια που θα βγούμε στη σύνταξη θα έχουμε όλο το χρόνο δικό μας για βόλτες και καφέδες.. (λέω και καμιά μαλακία για να περνάει η ώρα)..

Το εργαστήριο που λες ονομάζεται ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ και βρίσκεται Λεωφ. Κηφισίας 31, 4ος όροφος, Αμπελόκηποι (δίπλα στο ξενοδοχείο President) και τηλ.: 210-6452172.

!

Δομνίνα, είσαι θησαυρός!!! ευχαριστώ κοριτσάκι μου!!! Θα τον στείλω εκεί!!!

Κουράγιο για τη μανούλα, όλα θα πάνε καλά!!!

Καλημερα Συμφουγαρακι μου...!!!

Απο χθες αρχισε να κατεβαινει αιμα, καφε στην αρχη, αλλα κοκκινο σιγα σιγα ως το απογευμα...Οποτε τι λες? Να την θεωρησω σαν 1η μερα?

Ο γιατρος σου γιατι δεν τον στελνει τον συζυγο για σπερμοεξεταση?

Τι σας λεει?

Φιλακια πολλα-πολλα:-P:razz:

Φουγαράκι ο άντρας μου κάνει τον κακομοίρη και τον λυπούνται!!! χαχα γι'αυτό δεν τον στέλνουν για εξετάσεις!!!!!! έχουν βρει εμένα που το παίζω δυνατή και με βαράνε οι γιατροί αλύπητα!!!!!!!! Ο άντρας μου τους κοιτάει με τα μάτια του γεμάτα απορία, του στυλ "τι μου συμβαίνει"...εγώ δεν ξέρω τίποτα... οπότε καταλαβαίνεις.. Αλλά δεν θα μου γλυτώσει, θα πάει κλωτσιδόν!!!!!!!

Αντε σου ήρθε η χαμένη πια, να ησυχάσεις...

Yolaki πως πάν τα κέφια??? λιγο πεσμένη σε αισθάνομαι ή κάνω λάθος????

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είπα να μπω να πω και γω ένα γεια πριν πάω να ξαπλώσω.

Βίλλυ επιτέλους ήρθε αυτή η περίοδος να μπεις σε μια σειρά γιατί το παράκανε η άτιμη. Την επόμενη φορά να της την κάνεις εσύ και να μην την αφήσεις να έρθει:P (εγκυμοσύνη εννοώ)

Μywish και μένα ο άντρας μου πήγε για σπερμοδιάγραμμα στο συγκεκριμένο κέντρο που μου είπε και μένα η Δόμνινά μας....και πρέπει να ναι από τα καλύτερα. Εμένα την Πέμπτη πήγε και τα ολικά αποτελέσματα θα βγουν την Δευτέρα...(έκανε το πλήρες) αλλά τα πρώτα αποτελέσματα κινητικότητας και αριθμό σου τα λένε και μετά από ένα δίωρο από την εξέταση όπου σε μας από πρώτη άποψη φάνηκαν καλά.

Εγώ σήμερα έκανα εξέταση προγεστερόνης 8 μέρες μετά την ωορρηξία και βγήκε 15 φτ(2,5-29)

Μόλις αδιαθετήσω (εύχομαι όχι) θα κάνω και τις υπολοιπες ορμονολογικές αν και τις είχα κάνει και παλιότερα και ήταν καλές.

Αυτά τα νέα μου σας καληνυχτίζω όλες!!

Πολλά φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites

meletina, μπήκα και γω πριν ξαπλώσω...

Πόσο σας πήγε το πλήρες σπερμοδιάγραμμα? έκανε και καλλιέργεια μαζί?

Προγεστερόνη δεν έχω κάνει ποτέ, τι λέτε να κάνω μία εξέταση? χρειάζεται άραγε? Τώρα που μπήκα στο χορό να τελειώνω με όλα, γιατί κουράστηκα..

Καληνύχτα, όνειρα γλυκά!

Link to comment
Share on other sites

Αντε βρε Βιλλακι μου να ηρεμησεις επιτελους !

Α ειμαι και γω στη παρεα με τα φουγαρα ...:(

Καλημερα Συμφουγαρακι Νο2...!!!!

Σημερα πηρα το πρωτο σερπαφαρ....Ενα πρωι ενα βραδυ μου ειπε...Εν αναμονη των παρενεργειων λοιπον....

Φιλακια πολλα-πολλα!!!:tongue::tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια είπα να μπω να πω και γω ένα γεια πριν πάω να ξαπλώσω.

Βίλλυ επιτέλους ήρθε αυτή η περίοδος να μπεις σε μια σειρά γιατί το παράκανε η άτιμη. Την επόμενη φορά να της την κάνεις εσύ και να μην την αφήσεις να έρθει:P (εγκυμοσύνη εννοώ)

Μywish και μένα ο άντρας μου πήγε για σπερμοδιάγραμμα στο συγκεκριμένο κέντρο που μου είπε και μένα η Δόμνινά μας....και πρέπει να ναι από τα καλύτερα. Εμένα την Πέμπτη πήγε και τα ολικά αποτελέσματα θα βγουν την Δευτέρα...(έκανε το πλήρες) αλλά τα πρώτα αποτελέσματα κινητικότητας και αριθμό σου τα λένε και μετά από ένα δίωρο από την εξέταση όπου σε μας από πρώτη άποψη φάνηκαν καλά.

Εγώ σήμερα έκανα εξέταση προγεστερόνης 8 μέρες μετά την ωορρηξία και βγήκε 15 φτ(2,5-29)

Μόλις αδιαθετήσω (εύχομαι όχι) θα κάνω και τις υπολοιπες ορμονολογικές αν και τις είχα κάνει και παλιότερα και ήταν καλές.

Αυτά τα νέα μου σας καληνυχτίζω όλες!!

Πολλά φιλάκια!

Καλημερα μελετινα μου...Σε ποια μερα βρισκεσαι σημερα? Πολυ καλη η τιμη της προγεστερονης σου...Ποτε (δεν) περιμενεις περιοδο?

Μακαρι να ειναι ο μηνας σου γλυκια μου!!!:tongue::tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

meletina, μπήκα και γω πριν ξαπλώσω...

Πόσο σας πήγε το πλήρες σπερμοδιάγραμμα? έκανε και καλλιέργεια μαζί?

Προγεστερόνη δεν έχω κάνει ποτέ, τι λέτε να κάνω μία εξέταση? χρειάζεται άραγε? Τώρα που μπήκα στο χορό να τελειώνω με όλα, γιατί κουράστηκα..

Καληνύχτα, όνειρα γλυκά!

Συμφουγαρακι Νο1 απ οτι ξερω ενα απο αυτα που δειχνει η προγεστερονη ειναι αν εκανες ωορηξια...Σε αυτη την περιπτωση γινεται 7 με 8 μερες μετα την ημερα που θεωρεις οτι εκανες ωορηξια για να το επιβεβαιωσει....

Φιλακια πολλα:tongue::tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλάκι,

αν όντως γίνει κόκκινο και με ροή ναι, θεώρησέ τη 1η μέρα.

Καλημερα Γιολα μου!!!

Γενικα αυτη η περιοδος πηγε κατα διαολου...

Εχω κοκκινο αιμα, χωρις μεγαλη ροη αλλα ειναι συνεχομενο.....

Εσυ τι κανεις κοριτσακι μου?

Θυμαμαι οτι αδιαθετησες αλλα δε θυμαμαι αν μας ειπες πως θα συνεχισεις αυτον τον μηνα...

Θα παρεις τιποτα?

Φιλακια γλυκια μου:tongue::tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φουγαράκι!!!!!!!!

Αντε καλή επιτυχία, εύχομαι να'ναι αυτός ο τυχερός κύκλος, να ξεμπερδεύεις πια από το άγχος των φαρμάκων και της αναμονής..

Εγώ που δεν παίρνω φάρμακα 2 μήνες έχω ηρεμίσει λίγο σωματικά...

Ααα ωστε αυτό δείχνει η προγεστερόνη? Μάλλον δεν τη χρειάζομαι, εγώ όλο ωορρηξίες είμαι και αποτέλεσμα μηδέν...Τσάμπα παραγωγή δηλαδή...

Φιλούρες!

Link to comment
Share on other sites

meletina, μπήκα και γω πριν ξαπλώσω...

Πόσο σας πήγε το πλήρες σπερμοδιάγραμμα? έκανε και καλλιέργεια μαζί?

Προγεστερόνη δεν έχω κάνει ποτέ, τι λέτε να κάνω μία εξέταση? χρειάζεται άραγε? Τώρα που μπήκα στο χορό να τελειώνω με όλα, γιατί κουράστηκα..

Καληνύχτα, όνειρα γλυκά!

Mywish μου, το πλήρες σπερμοδιάγραμμα κοστίζει 140 ευρώ, δεν έκανε καλλιέργεια σ αυτό το κέντρο γιατί είχε κάνει ήδη σε ένα μικροβιολογικό (στο μικροβιολογικό πλήρωσε 110 για την καλλιέργεια) τώρα εκεί δεν ξέρω πόσο κοστίζει ...αλλά μπορείς να πάρεις και ένα τηλ να ρωτήσεις από πριν το κόστος για να ξέρεις. Όσο για τις ορμονολογικές αν δεν έχεις κάνει ποτέ σου καλό είναι να κάνεις έναν έλεγχο...παίζουν σημαντικό ρόλο στη σύλληψη. Συνήθως σου ζητάει ο γυναικολόγος FSH, LH, PRL και προγεστερόνη (μερικές φορές ζητάνε και την οιστραδιόλη) . Εσύ έχεις σταθερό κύκλο? Την προγεστερόνη την κάνεις 7-8 μέρες μετά την ωορρηξία, αν έχεις κυκλο 28 ημερών τοτε λενε την 21η μερα. FSH, LH, PRL τις κάνεις τις πρώτες μέρες της περιόδου. Οιστραδιόλη εμένα πχ μου ζήτησαν την 21η μερα αλλά αν την κάνεις σε περίοδο ωορρηξίας είναι πιο ανεβασμένη η τιμή. Βέβαια συννενοήσου και με το γιατρό σου να σου πει ακριβώς τι θα κάνεις και καλό είναι να σου γράψει και εξετάσεις θυροειδους. Ελπίζω να έχεις κάποιο ταμείο γιατί κοστίζουν.

Eγώ πήγαινα και σε ενδοκρινολόγο γιατί πάντα είχα ανεβασμένη προλακτίνη, είχα κάνει και μαγνητική για αδένωμα αλλά δεν είχα...βέβαια πάντα αυτό που εντυπωσίαζε όλους ήταν ότι είχα στεθερή περίοδο γιατί η αυξημένη προλακτίνη σου κάνει ανωμαλίες στον κύκλο. Τώρα παίρνω μικρή δοσολογία Parlodel και την έχω ρυθμισμένη αν και ο τελευταίος ενδοκρινολόγος που πήγα μου είπε πως δε θα πρεπε να παίρνω φάρμακο αφού έχω σταθερή περίοδο γιατί δεν έχει νόημα ...και ότι έχω προλακτίνη σε λανθανουσα κατασταση η οποία δε μου δημιουργει προβλήματα , αφου δεν μου κάνει διαταρραχές στην περίοδο.Τι να πω....εγώ προς το παρόν δε το κόβω γιατί θέλω να ναι ρυθμισμένη αυτή η ορμόνη μου πριν μείνω έγκυος.

Εσένα πότε θα πάει ο άντρα σου στο Λυμπερόπουλο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...