Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Δομνινα μου 34 στα 35 ειμαι

Αγχος σιγουρα εχω παααρα πολυ αλλα κυριως εκνευρισμο με τη γενικοτερη σταση του αντρα μου

Βιλλυ μου η ανεβασμενη αυτη τιμη μου ειπε οτι δεν ειναι καλη ενδειξη αλλα μου ειπε οτι σαφως στον επομενο κυκλο θα το ξαναδουμε παλι με εξεταση αιματος πριν κανουμε κατι

Οσο για τα ωαρια μαλλον δεν του αρεσε η αναπτυξη τους μετα τη κλομιφαινη περιμενε κατι περισσοτερο οπως στο προηγουμενο κυκλο που ειχα παρει 1η φορα και ηταν super ta 3 που ειχαν δημιουργηθει

Τα αντισυλλιπτικα αν χρειαστει να παρω τι κανουν?Νευρα φουσκωμα κλπ??

Και μπορω να τα απρω που καπνιζω ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δομνινα μου 34 στα 35 ειμαι

Αγχος σιγουρα εχω παααρα πολυ αλλα κυριως εκνευρισμο με τη γενικοτερη σταση του αντρα μου

Βιλλυ μου η ανεβασμενη αυτη τιμη μου ειπε οτι δεν ειναι καλη ενδειξη αλλα μου ειπε οτι σαφως στον επομενο κυκλο θα το ξαναδουμε παλι με εξεταση αιματος πριν κανουμε κατι

Οσο για τα ωαρια μαλλον δεν του αρεσε η αναπτυξη τους μετα τη κλομιφαινη περιμενε κατι περισσοτερο οπως στο προηγουμενο κυκλο που ειχα παρει 1η φορα και ηταν super ta 3 που ειχαν δημιουργηθει

Τα αντισυλλιπτικα αν χρειαστει να παρω τι κανουν?Νευρα φουσκωμα κλπ??

Και μπορω να τα απρω που καπνιζω ??

Δεν εχω παρει αντισυλλυπτικα ποτέ μου, αλλα η αδερφη μου που επαιρνε θυμαμαι πως ειχε πρηξιμο στην κοιλια....

Ομως εσυ δε θα τα παρεις για μονιμα, μονο μεχρι να φυγει η τυχον κυστη οποτε δεν πιστευω οτι θα προλαβουν να σου φερουν παρενεργεις ουτε πειραζει που καπνιζεις...Αυτα ισχυουν για την μακροχρονια χρηση...Ομως επιμενω οτι θα μπορουσες να περιμενεις να σου ερθει περιοδος μηπως φυγει απο μονη της...Μου φαινεται περιεργο που σου ειπε αμεσως αντυσυλλυπτικα..Εκτος αν ειναι και για καποιον αλλο λογο που δεν ξερω..


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λιονταρίνα μου υποτίθεται ότι τα αντισυλληπτικά τη σήμερον ημέρα είναι 3ης γενιάς.. δηλαδή πολύ πιο εξελιγμένα και με πολύ λιγότερες παρενέργειες απ' ότι στο παρελθόν.. Γενικότερα τα αντισυλληπτικά αντενδείκνυνται για τις καπνίστριες αλλά εφόσον εσύ δεν θα τα πάρεις συστηματικά παρά μόνο για ένα ή δύο κύκλους νομίζω ότι δεν θα σε επηρεάσουν καθόλου..

Κοριτσάρα δεν πρέπει να αφήσεις το άγχος να σε καταβάλλει.. Όσον αφορά τον άνδρα σου ρώτα τον ξεκάθαρα αν θέλει παιδί ή όχι.. Αν αρχίσει και σου λέει διάφορα.. πες του να το σκεφτεί ώριμα και να σου δώσει μια ξεκάθαρη απάντηση σε σύντομο χρονικό διάστημα... Είναι κρίμα να τα τραβάς όλα αυτά και αυτός να μην ξέρει αν το θέλει πραγματικά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κουκλες γεια σας,Μετα απο 3 μερες μπηκα επιτελους και διαβασα τα νεα σας. Δομνινακι χαρηκα για την αποφαση που πηρατε για το χειρουργειο. Ολα θα πανε τελεια.Σοφια μου εχω και εγω την απορια πως απο το υπερηχογραφιμα εβγαλε πορισμα οτι δεν ηταν καλα τα ωαρια. Εμενα και στις 3 σπερματεγχυσεις ειχαν εντελως διαφορετικη αναπτυξη. Στην πρωτη θυμαμαι οτι ηταν τεραστια σε σχεση με τις αλλες δυο.Φυσικα και ειμαι μεσα για συναντηση το Παρασκευοσαββατοκυριακο. Την Πεμπτη εχω ραντεβου με το γιατρο που σημαινει οτι θα εχω και νεωτερα για την κατασταση. Αφου γλυτωσα το Σαβ/κο και δεν γεννησα απο την αγωνια για τον αγωνα του αντρα μου και την κουραση με τους καλεσμενους μαλλον θα φαω το μηνα, αν και απο εχθες το βραδυ ποναω στους προσαγωγους πολυ και περπαταω με δυσκολια αλλα το εχω ριξει στο περπατημα και τα σκαλια που ανεβωκατεβαινα το Σαβ/κο στο σταδιο. Ελπιζω να μην ειναι κανενα συμπτωμα!Αντε να οργανωθουμε για να βρεθουμε. Συνεχιστε να γραφετε να μαθαινω νεα σας.Φιλια


A2enp3.png?jZYdKeP4
Link to comment
Share on other sites

Καλώς την άμεσα μανουλίτσα του καφέ.. Παρασκευούλα μου εσένα εννοώ.. Νομίζω ότι ανταπεξήλθες τέλεια το σβκ που μας πέρασε και ναι, αφού δεν γέννησες με όλη αυτή την ψυχική και σωματική ταλαιπωρία είμαι σίγουρη ότι ο μπέμπης θα μας αφήσει αυτή την Κυριακή να απολαύσουμε το καφεδάκι μας και το γλυκό μας σε κάποιο Hagen Dazs.. Τι λέτε κορίτσια; Είστε μέσα για Κυριακή απόγευμα κατά τις 7 σε κάποιο Hagen Dazs;

Κι εγώ είμαι χαρούμενη που θα κάνουμε την επέμβαση.. Πιστεύω πολύ στο θετικό αποτέλεσμα και νομίζω ότι το ποσοστό αποτυχίας του 2% είναι αμελητέο μπροστά στο ποσοστό επιτυχίας 98%...

Σήμερα θα πάρουμε και τα αποτελέσματα της επαναληπτικής εξέτασης για την ορμόνη που μας ανησυχεί και από κει και πέρα θα κινηθούμε αναλόγως..

Δώσε φιλάκια στην κοιλίτσα σου.. και μη ξεχνάς σε σκεφτόμαστε όλες μας!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βιλλυ μου ,μου ειπε θα τα παρω μονο αφου ξεκινησει η επομενη περιοδος μου και με ξαναδει με υπερηχογραφημα και εχω κυστη και κανω παλι την εξεταση αιματος.

Μου ειπε οτι μπορει και να φυγει οντως απο την επομενη περιοδο δεν το απεκλεισε αν και προσωπικα δε το πιστευω

Δομνινα μου του χω κανει ξεκαθαρη κουβεντα και στα λογια ειναι ολα καλα , ναι θελει παρα πολυ και οτι θελω εγω θα ναι κοντα μου και και και.....

Αλλα ολα αυτά αναιρουνται στη πραξη οσο ''βυθιζεται'' στη καθημερινοτητα και την κωλοκαριερα και αντε παλι οι ιδιες κουβεντες και ετσι περναει ο καιρος ........

Βεβαια οντως το αγχος μου ειναι μεγαλο και προφανως τον επηρεαζει αρνητικα αλλα δε καταλαβαινει οτι το τοσο μεγαλο αγχος οφειλεται στη δικη του σταση και στο οτι νιωθω οτι τραβαω το λουκι μονη μου...

Νιμιζω ομως οτι γενικα απο οσα διαβαζω οι αντρες οντως ειναι στο κοσμο τους και ολο το ζορι εξ'ορισμου το τραβαμε εμεις

Παρασκευη μου κοριτσι μου με το καλο το μωρο σου αντε πλησιαζουν οι μερες που θα το χεις στην αγκαλια σου !!!

Οσο για τα ωαρια δε φαινεται βρε κοριτσια στους υπερηχους αν οι διαστασεις του ειναι σωστες βαση ημερας και ειδικα μετα απο ληψη clomiphaine?Ρωταω δε ξερω, αλλα λογικο μου φαινεται ειδικα αν ο γιατρος εχει μετρο συγκρισης απο προηγουμενο κυκλο

Οπως και να χει ο κυριως λογος που δε θα προχωραγαμε ετσι και αλλιως στην σπερματεγχυση (που ηδη οπως σας ειχα πει δε θα κανα αυτο το μηνα) ηταν η υψηλη οιστραδιολη που απο οσο το εψαξα οντως πρεπει να ναι χαμηλη στην αρχη του κυκλου για να προχωρησεις σπερματεγχυση .

Link to comment
Share on other sites

Yolaki πως πάν τα κέφια??? λιγο πεσμένη σε αισθάνομαι ή κάνω λάθος????

Μy wish αισθάνομαι ακριβώς όπως το λες πεσμένη πολύ ψυχολογικά γιατί αυτό που έγραψε και η Ιόλη ότι είχε επαφή και δεν έμεινε και το διαπίστωσε μετά με την ημέρα της πρώτης περιόδου μου συμβαίνει 2 χρόνια τώρα (όχι κάθε μήνα αλλά πολύ συχνά). Εμείς κάνουμε το καθήκον μας και αυτό το 20% που λένε και οι γιατροί δεν μας κάθεται χωρίς κανένα διαπιστωμένο πρόβλημα και με ένα παιδί στα χέρια μας με πανεύκολη σύλληψη. Νοιώθω σαν κάποιος να με εμπαίζει ή σαν να γίνεται για κάποιο λόγο απ΄τον Θεό όλο αυτό. Εντωμεταξύ με την θέση που πήρα τώρα δεν μπορώ να μείνω έγκυος πριν από κάποιους μήνες γιατί θα το χάσω το τρένο (την θέση εννοώ). Βέβαια ούτε προφυλασσόμαστε ούτε τίποτα οπότε τα αφήνω όλα εντελώς στην τύχη τους και κοιτάω μόνο την βλέννα για να καταλάβω ωορρηξία. Από την άνοιξη και μετά θα κοιτάξω το θέμα πιο επισταμένα και μπορεί να σκεφτώ και την εξωσωματική πλέον.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλυ μου ,μου ειπε θα τα παρω μονο αφου ξεκινησει η επομενη περιοδος μου και με ξαναδει με υπερηχογραφημα και εχω κυστη και κανω παλι την εξεταση αιματος.

Μου ειπε οτι μπορει και να φυγει οντως απο την επομενη περιοδο δεν το απεκλεισε αν και προσωπικα δε το πιστευω

Δομνινα μου του χω κανει ξεκαθαρη κουβεντα και στα λογια ειναι ολα καλα , ναι θελει παρα πολυ και οτι θελω εγω θα ναι κοντα μου και και και.....

Αλλα ολα αυτά αναιρουνται στη πραξη οσο ''βυθιζεται'' στη καθημερινοτητα και την κωλοκαριερα και αντε παλι οι ιδιες κουβεντες και ετσι περναει ο καιρος ........

Βεβαια οντως το αγχος μου ειναι μεγαλο και προφανως τον επηρεαζει αρνητικα αλλα δε καταλαβαινει οτι το τοσο μεγαλο αγχος οφειλεται στη δικη του σταση και στο οτι νιωθω οτι τραβαω το λουκι μονη μου...

Νιμιζω ομως οτι γενικα απο οσα διαβαζω οι αντρες οντως ειναι στο κοσμο τους και ολο το ζορι εξ'ορισμου το τραβαμε εμεις

Παρασκευη μου κοριτσι μου με το καλο το μωρο σου αντε πλησιαζουν οι μερες που θα το χεις στην αγκαλια σου !!!

Οσο για τα ωαρια δε φαινεται βρε κοριτσια στους υπερηχους αν οι διαστασεις του ειναι σωστες βαση ημερας και ειδικα μετα απο ληψη clomiphaine?Ρωταω δε ξερω, αλλα λογικο μου φαινεται ειδικα αν ο γιατρος εχει μετρο συγκρισης απο προηγουμενο κυκλο

Οπως και να χει ο κυριως λογος που δε θα προχωραγαμε ετσι και αλλιως στην σπερματεγχυση (που ηδη οπως σας ειχα πει δε θα κανα αυτο το μηνα) ηταν η υψηλη οιστραδιολη που απο οσο το εψαξα οντως πρεπει να ναι χαμηλη στην αρχη του κυκλου για να προχωρησεις σπερματεγχυση .

Καλε ακομα δε ξερουμε αν εχεις κυστη και εσυ εβγαλες το συμπερασμα οτι δε θα φυγει κιολας??

Οσο για τα ωαρια καθε κυκλος, φυσικος ή μη ειναι διαφορετικος απο τον προηγουμενο...

Σε ποια μερα του κυκλου εισαι?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Bιλλυ μου καλα τα λες εχω τσακωθει με την αισιοδοξια εγω χρονια τωρα !!

Πολυ μου αρεσει το τριστοιχο για τον γιοκα σου !!!!!!Super !!!

Domnina μου καλη επιτυχια με τα αποτελεσμα της εξετασης κοριτσι μου !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ είμαι μέσα για την Κυριακή πάντως, εκτός αν έχει γεννήσει η Παρασκευούλα και πάμε... μαιευτήριο και από εκεί για καφέ. Τί χαρά θα ήταν αυτή!!!Η ώρα η καλή Παρασκευή μου, όταν βαραίνεις πολύ πλησιάζει η στιγμή της απόλυτης ευτυχίας.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λιονταρίνα μου σ' ευχαριστώ.. μακάρι να βγει καλή η εξέταση για να μη χρειαστεί να τρέχουμε να κάνουμε μαγνητικές..

Εγώ είμαι σήμερα στη 13η μέρα του κύκλου (λογικά σκεπτόμενη πάντα.. διότι τον τελευταίο μήνα μου τα χάλασε λίγο)..

Γιόλα πλάκα θα' χει.. μαιευτήριο και μετά για καφέ... Ανέβα λιγάκι κοπέλα μου.. όπως βλέπεις και από τα λεγόμενά σου κάθε εμπόδιο για καλό!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Bιλλυ μου καλα τα λες εχω τσακωθει με την αισιοδοξια εγω χρονια τωρα !!

Πολυ μου αρεσει το τριστοιχο για τον γιοκα σου !!!!!!Super !!!

Domnina μου καλη επιτυχια με τα αποτελεσμα της εξετασης κοριτσι μου !

Σε ευχαριστω Σοφια μου...

Σε καταλαβαινω...Και εγω εχω τσακωθει με την αισιοδοξια, οπως ειδες, ακομα δεν αρχισα καλα καλα τα σερπαφαρ και πιστευω οτι δεν μου κανουν δουλεια....

Για εσας ομως ολες νοιωθω πολυ αισιοδοξη!!!!

Τωρα που θα πρεπει να αρχισουμε τις επαφες σε λιγες μερες, να δεις τι εχει να γινει, αμα μου αρχισει τα μα και μου!!!! Να εισαι εδω, να εχω καπου να τα πω και να ξερω πως με καταλαβαινουν Α Π Ο Λ Υ Τ Α!!!!...ΔΥΣΤΥΧΩΣ..

Παντως αν τελικα, εξω απο δω υπαρχει κυστουλα, πραγματικα μην στεναχωριεσαι....90% θα φυγει με την περιοδο.....

Φιλακια πολλα


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα να πω ?καληνυχτα?εχω χασει τις ωρες .....ειμαι χαλια εχω αρπαξει ενα γερο κρυωμα και ειμαι ΧΑΛΙΑ!!!!!τρεχει η μυτη ,ποναει το κεφαλι μου και εχω 38 και κατι πυρετο !!!σημερα ολη μερα την εβγαλα στο κρεβατι ,,,ασε που με εχει πιασει απο προχθες και νομιζω οτι εχω χασει την ωορρηξια....εχω κατι νευρα στην τσιτα ειμαι!!! για την συναντηση τωρα θελω παρα πολυ να ερθω αλλα εγω ειμαι μακρια βρε κοριτσια μου ειμαι σε Νησι και δεν ειναι και τοσο ευκολες οι μετακηνησεις απο τα Νησια τον χειμωνα...εχω σκασει απο την στεναχωρια που δεν θα μπορεσω να σας δω και απο κοντα,,ισως να τα καταφερω καποια αλλη στιγμη ομως!!φιλια σε ολες πολλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...