Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Καλημερα μελετινα μου...Σε ποια μερα βρισκεσαι σημερα? Πολυ καλη η τιμη της προγεστερονης σου...Ποτε (δεν) περιμενεις περιοδο?

Μακαρι να ειναι ο μηνας σου γλυκια μου!!!:tongue::tongue:

Βίλλυ μου σήμερα είμαι στην 21η μέρα του κύκλου μου....την προγεστερόνη την έκανα χτες 20η μέρα και αυτό γιατί κάνω ωορρηξία την 12η μερα . Ότι έκανα ωορρηξία έκανα γιατί έκανα και υπέρηχο προ ωοθυλακιορρηξίας και μετά και όλα έγιναν οκ. Καλή πιστεύω και γω να ναι η τιμή γιατί διάβαζα μέσα στο internet κάποιες κοπέλες που έλεγαν πως είχαν 16 και ο γιατρός τους έλεγε πως είναι χαμηλή. Εγώ ξέρω πως πάνω από 10 τις κατατάσσουμε στις καλές τιμές.

Περίοδο δεν περιμένω:-D:-D στις 25 με 26 το πολύ αλλά εγώ 2 μέρες πιο πριν έχω και ενδείξεις αρχίζω να βλέπω καφέ και μετά έρχεται.....για να δούμε...πάντως έχω πάρει το κολλάει να μη βλέπω εγκυμοσύνη ώστε να μην απογοητεύομαι τόσο όσο στις αρχές. :roll:

Εσύ ξεκίνησες τα φάρμακα? τι παίρνεις κλομιφαινη? με αυτή κάνεις καλύτερη ωοθυλακιορηξία και νομίζω αυξάνεται και η FSH? Φτειάχνει τον κύκλο σου?

Φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα φουγαράκι!!!!!!!!

Αντε καλή επιτυχία, εύχομαι να'ναι αυτός ο τυχερός κύκλος, να ξεμπερδεύεις πια από το άγχος των φαρμάκων και της αναμονής..

Εγώ που δεν παίρνω φάρμακα 2 μήνες έχω ηρεμίσει λίγο σωματικά...

Ααα ωστε αυτό δείχνει η προγεστερόνη? Μάλλον δεν τη χρειάζομαι, εγώ όλο ωορρηξίες είμαι και αποτέλεσμα μηδέν...Τσάμπα παραγωγή δηλαδή...

Φιλούρες!

Η τιμή της προγεστερόνης εκτός από την ωορρηξία , μας δείχννει κατά πόσο η γυναίκα αν συλλάβει μπορεί να διατηρήσει την κύηση. Υπάρχουν και χαμηλές τιμές προγεστερόνης που μ αυτες τις τιμες να μπόρεσε η γυναίκα να συλλάβει αλλά όχι να κρατήσει το κύημα. Η χαμηλή προγεστερόνη συνδέεται και με υπογονιμότητα αλλά και με αποβολές.Τα ultrogestan δεν είναι τπτ άλλο από συμπληρώματα προγεστερόνης τα οποία τα δίνουν οι γιατροί πολλές φορές και στανταρ σε εξωσωματικές -βέβαια κάποιοι γιατροί μπορεί να έχουν την άποψη ότι δε βοηθάνε τόσο και άλλοι το αντίθετο- αυτό ειναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Βίλλυ μου σήμερα είμαι στην 21η μέρα του κύκλου μου....την προγεστερόνη την έκανα χτες 20η μέρα και αυτό γιατί κάνω ωορρηξία την 12η μερα . Ότι έκανα ωορρηξία έκανα γιατί έκανα και υπέρηχο προ ωοθυλακιορρηξίας και μετά και όλα έγιναν οκ. Καλή πιστεύω και γω να ναι η τιμή γιατί διάβαζα μέσα στο internet κάποιες κοπέλες που έλεγαν πως είχαν 16 και ο γιατρός τους έλεγε πως είναι χαμηλή. Εγώ ξέρω πως πάνω από 10 τις κατατάσσουμε στις καλές τιμές.

Περίοδο δεν περιμένω:-D:-D στις 25 με 26 το πολύ αλλά εγώ 2 μέρες πιο πριν έχω και ενδείξεις αρχίζω να βλέπω καφέ και μετά έρχεται.....για να δούμε...πάντως έχω πάρει το κολλάει να μη βλέπω εγκυμοσύνη ώστε να μην απογοητεύομαι τόσο όσο στις αρχές. :roll:

Εσύ ξεκίνησες τα φάρμακα? τι παίρνεις κλομιφαινη? με αυτή κάνεις καλύτερη ωοθυλακιορηξία και νομίζω αυξάνεται και η FSH? Φτειάχνει τον κύκλο σου?

Φιλάκια!

Σερπαφαρ πηρα, το οποιο ειναι ιδιο με την κλομιφαινη....Η περιοδος μου ειναι πολυ αστατη απο 17 μερες κυκλο μεχρι 40....Οι περοσσοτεροι κυκλοι μου ειναι ανωορηκτικοι και γι αυτο θα το παρω....

Ειχες τις καταλληλες επαφες αυτο το μηνα?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μeletina,

Εχω κάνει όλες τις ορμονολογικές, πλην της προγεστερόνης. Φαντάζομαι ότι δεν μου είπαν να κάνω γιατί δεν έχω ποτέ συλλάβει!!! Ολες οι άλλες ορμονολογικές μου είναι πολύ καλές. Φαντάζομαι ότι έχω κάνει τα πάντα, πλην της προγεστερόνης. Περίοδος αηδιαστικά σταθερή. Ενδεικτικό είναι ότι έχω κάνει στη ζωή μου μία φορά χοριακή (όταν ήμουν μικρή). Η ρουφιάνα είναι πάντα ρολόι.

Στον Λυμπερόπουλο θα πάρω τηλέφωνο τη Δευτέρα, να γυρίσει και ο άντρας μου από ένα ταξίδι που έχει πάει και θα το κανονίσω. Πολλά χρήματα ρε κορίτσια, τέλος πάντων...

Τα σερπαφάρ είναι άτιμα φάρμακα, εγώ όσο καιρό τα έπαιρνα ταλαιπωρήθηκα πολύ... Τώρα θα δω και με τα ενέσιμα της εξωσωματικής πως θα τα πάω, φαντάζομαι μία από τα ίδια... Το χειρότερο πράγμα είναι οι εξάψεις, δεν τις είχα νιώσει ποτέ άλλοτε στη ζωή μου και την άκουσα στερεοφωνικά!

Link to comment
Share on other sites

Βίλυ μου πιστεύω είχα τις κατάλληλες επαφές ......βασικά ειχα παει στο γιατρό 10η μέρα κυκλου ήταν το ωάριο 24χιλ μου λεει και σήμερα μπορει να σπάσει, πάω ξανά την επόμενη 11η δεν είχε σπάσει και ήταν 25 χιλ μου λέει πάλι ότι θα σπάσει λογικά ως το βράδυ- εγώ ειχα επαφές και τις 2 αυτές μέρες και την επόμενη τη 12η ...τώρα αν δεν έσπασε ούτε τη 12η και έσπασε 13η χλωμό το βλέπω. Θα πήγαινα και την επόμενη μέχρι να το δω να σπάει αλλά δεν συννενοηθήκαμε καλά με το γιατρό. Την επόμενη φορά που πήγα δηλ 17η μερα εννοείται πως είχε σπάσει κάτι μέρες πιο πριν απ όσο μου είπε.

Είναι φίλος αυτός ο γυναικολόγος και είναι και κοντά μου από περιοχή και του είπα την επόμενη θα πηγαίνω κάθε μέρα από τη 10η να το δω μέχρι να σπάσει....όποτε κάνω πάντως τα τεστάκια ωορρηξίας (αυτή τη φορά δε το κανα) μου δείχνουν θετικά πάντα την 11η μέρα και υπολογίζω πως κάνω ωορρηξία την 12η.

Η πλάκα είναι πως μου έβγαλλε και φωτογραφίες του ωαρίου στον υπέρηχο και του λέω αμα μείνω έγκυος θα δείχνω αργότερα στο παιδι μου τις φωτο και θα του λέω κάπως έτσι ξεκίνησες να υπάρχεις:)

Εύχομαι τώρα με τα φάρμακα που θα πάρεις να κάνεις καλή ωορρηξία και να ρθει το baby.

Μywish όντως πολλά τα χρήματα, εμείς να σκεφτείς πέρα από το πλήρες σπερμοδιάγραμμα είχαμε κάνει μέσα στο μήνα άλλα δύο σπερμοδιαγράμματα και επειδή είχαν τεράστιες αποκλίσεις γιαυτό έγινε και 3ο (σε άλλα κέντρα τα άλλα 2)

Ο ουρολόγος άλλα χρήματα , οι ορμονολογικές του άντρα μου άλλες, υπέρηχος άλλες....άστα να πάνε ένα κάρο λεφτά.......

Για τα σερπαφάρ δε γνωρίζω ...αλλά εγώ έχω εξάψεις στη διάρκεια της περιόδου και είναι το λιγότερο ενοχλητικό σύμπτωμα απ όλα τα άλλα που έχω :evil:

Πάντως το ότι έχεις πολύ σταθερό κύκλο είναι μεγάλο προνόμιο.

Όσο για την προγεστερόνη δεν πιστεύω ότι έχει να κάνει με το αν έχεις ξαναμείνει έγκυος ή όχι.

Μη σε αγχώνει όμως...ίσως ο γιατρός σου θεώρησε απαραίτητες αυτές που έκανες και να μην ήθελε να σε ξαναστείλει και την 21η μέρα..πάντως αν έχεις ασφάλεια μπορεις να του πεις να στη γράψει απλά για να ξέρεις ότι την έχεις κάνει και αυτή.

Τα άλλα κορίτσια που είναι? θα ξεκουράζονται φαντάζομαι λόγω σβκ

Φιλιά σε όλες και καλή ξεκούραση το σβκ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια....

τι μου κανετε?

Εγω ηπια το πρωι το 3ο σερπαφαρ και δεν εχω ουτε μια παρενεργεια...

Για πειτε μου τα κοριτσακια που εχουν παρει κλομιφαινη, ποτε αρχισαν οι παρενεργειες, οποιες και αν ηταν αυτες...Απο το 1ο χαπι?

Απο το 2ο? Ή μηπως μολις τελειωσουν οι 5 μερες?

Ανησυχω γιατι φοβαμαι πως αν δεν αισθανθω εστω κατι διαφορετικο θα σημαινει πως δε με "πιανουν" τα χαπια.....

:-(:-(


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια.

Τι κάνετε?

Εγώ έχω κάτι νεύρα, άλλο πράγμα!

Όλους αυτούς τους μήνες που είχα δουλειά, δεν προλάβαινα να κάνω σεξ και γενικώς έκανα αραιά και που και σε κουλές μέρες.

Είχα στο νου μου να τελειώσω με τη δουλειά και μετά να βάλω μπρος.

Αυτό το μήνα κατά τύχη είχα μια επαφή την 9η μέρα. Το θυμάμαι πολύ καλά, γιατί είχα κατά νου να ξανακάνω την 11η και τη 12η αλλά δεν έτυχε.

Περίμενα περίοδο τέλη της εβδομάδας, για να ξεκινήσω.

Και σήμερα το πρωί μου ήρθε. Δεν την περίμενα τόσο νωρίς αλλά είπα "δεν πειράζει, καλύτερα που ήρθε, θα ξεκινήσω και νωρίτερα".

Και μετά έφαγα φλασιά κι ανακάλυψα ότι, αφού ήρθε σήμερα η περίοδος, άρα λογικά είχα ωορρηξία 14 μέρες πριν, δηλαδή τότε που είχα επαφή.

Δηλαδή, είχα κατά τύχη επαφή τη σωστή μέρα αλλά δεν έμεινα έγκυος.

Άι σιχτίρ δηλαδή.

Τέλος πάντων.

Τα είπα και ξαλάφρωσα.

Σας φιλώ γλυκά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια.

Τι κάνετε?

Εγώ έχω κάτι νεύρα, άλλο πράγμα!

Όλους αυτούς τους μήνες που είχα δουλειά, δεν προλάβαινα να κάνω σεξ και γενικώς έκανα αραιά και που και σε κουλές μέρες.

Είχα στο νου μου να τελειώσω με τη δουλειά και μετά να βάλω μπρος.

Αυτό το μήνα κατά τύχη είχα μια επαφή την 9η μέρα. Το θυμάμαι πολύ καλά, γιατί είχα κατά νου να ξανακάνω την 11η και τη 12η αλλά δεν έτυχε.

Περίμενα περίοδο τέλη της εβδομάδας, για να ξεκινήσω.

Και σήμερα το πρωί μου ήρθε. Δεν την περίμενα τόσο νωρίς αλλά είπα "δεν πειράζει, καλύτερα που ήρθε, θα ξεκινήσω και νωρίτερα".

Και μετά έφαγα φλασιά κι ανακάλυψα ότι, αφού ήρθε σήμερα η περίοδος, άρα λογικά είχα ωορρηξία 14 μέρες πριν, δηλαδή τότε που είχα επαφή.

Δηλαδή, είχα κατά τύχη επαφή τη σωστή μέρα αλλά δεν έμεινα έγκυος.

Άι σιχτίρ δηλαδή.

Τέλος πάντων.

Τα είπα και ξαλάφρωσα.

Σας φιλώ γλυκά.

Ιολη μου γλυκια μη μου στεναχωριεσαι...Καμια φορα απο την ωορηξια μεχρι την περιοδο το διαστημα ειναι λιγο πιο πολυ η λιγο πιο λιγο....Μονο με υπερηχο μπορεις να εισαι 100% σιγουρη...Η ωχρινικη φαση εμενα μου ειχε πει ο γιατρος οτι "παιζει" απο 12 εως 16 μερες...Οποτε δεν ειναι σιγουρο οτι το "πετυχατε" και "αποτυχατε".....

Τωρα πως σκεφτεσαι να προχωρησεις?

Φιλακια πολλα:tongue::tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα...

Μου τη δίνει που δεν έχει επισκευαστεί ακόμη το laptop και δεν έχω υπολογιστή στο σπίτι γκρρρρρ....

Βιλλάκι, εγώ που έχω πάρει 6 μήνες clomiphene, δεν είχα κανένα αξιοσημείωτο σύμπτωμα, εκτός από τα νεύρα βέβαια (τα οποία υπάρχουν μονίμως, δεν τα αποδίδω στην κλομιφαίνη), οπότε μην αγχώνεσαι...δεν σημαίνει ότι θα υπάρξουν οπωσδήποτε παρενέργειες.

Κορίτσια πρέπει να πάρουμε το ΟΚ από την Παρασκευή και να ορίσουμε ώρα και τόπο συνάντησης την Κυριακή, έστω για ένα καφεδάκι...Παρασκευή μας ακούς;;;;;;;

Πάντως όσον αφορά στις επαφές θα σας πω ότι ακόμη και όλα σωστά να είναι (ωορηξία, καλό σπέρμα, σωστό timing), δεν σημαίνει ότι θα υπάρξει οπωσδήποτε εγκυμοσύνη..το ποσοστό επιτυχίας είναι 25% κάθε μήνα...οπότε μην απογοητεύστε αν δεν επιτευχθεί εγκυμοσύνη αμέσως. Επίσης Μeletina, σε βρίσκω πλήρως κατατοπισμένη...μήπως να ανοίγαμε ένα κέντρο συμβουλευτικής για την γονιμότητα;:lol::lol::lol:

Εμένα πάντως το Σαββατοκύριακο μου βγήκαν όλα τα συναισθήματα στην επιφάνεια..Δεν ξέρω αν οφείλεται στα χαπάκια της ομοιοπαθητικής, αλλά τέτοια ξεσπάσματα άγχους, θλίψης και θυμού είχα καιρό να βιώσω..Ας ελπίσω ότι οφείλεται εκεί (κατά πως μου λένε όλοι οι ειδήμονες), γιατί στο τέλος θα την κάνει ο αντρούλης και εγώ θα καταλήξω με λοβοτομή:confused:. Σήμερα πάντως είμαι καλύτερα και πολύ πιο ήρεμη (δεν δάγκωσα κανέναν από το πρωί).

Σας φιλώ προς το παρόν...


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια

Τι κανετε?

Βιλλυ μου πως πας με τα χαπια?Ελπιζω να μη σε ταλαιπωρουν κοριτσακι μου

Τα νεα μου

Πηγα τη Παρασκευη στο γιατρο και καναμε υπερηχο.Μου χε κανει τη 3η μερα του κυκλου (τοτε που σκεφτομασταν την σπερματεγχυση) εξεταση για την οιστραδιολη και βγηκε πολυ ανεβασμενη (200 ενω θα πρεπε να ειναι maximum 100-120 στις αρχες του κυκλου )

Ετσι και αλλιως λοιπον μου ειπε οτι δε θα καναμε σπερματεγχυση με αυτη την οιστραδιολη ..................

Ειχα 2 ωαρια απο οτι ειδε αλλα δε θεωρει οτι ειναι καλης ποιοτητας και παρολο που εκανα σημερα μια Pregnyl γενικα πρεπει να θεωρω αυτον τον κυκλο ως οχι καλο και αρα χαμενο ...

Το θεμα ειναι οτι στον επομενο κυκλο μου ειπε οτι αν συνεχιζει να ειναι ψηλα αυτη η ορμονη υποψιαζεται οτι τα clomiphaine μου εκανα κυστη και πρεπει να κανω αγωγη με αντισυλλιπτικα και αρα παει και αλλος χρονος χαμενος !!

Με φοβιζουν κοριτσια τα αντισυλλιπτικα παντα με φοβιζαν

Τα εχει παρει καμμια απο σας??Σε φουσκωνουν τι σου κανουν?Και εγω που καπνιζω μπορω να τα παρω??

Περιττο να σας πω το κλαμα που εριξα και βεβαια ο αντρας μου ''δε καταλαβαινω γιατι κανεις ετσι''

Φωναζα και του ειπα ''ΚΑΛΑ ΔΕ ΒΑΡΕΘΗΚΕΣ 1.5 ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΤΑΚΑ''??

Συγνωμη που τα λεω ετσι μπερδεμενα αλλα ειμαι πολυ συγχισμενη

1.5 χρονο και αν και ξερω οτι τοσα κοριτσια το παλευουν ενω εχουν πολυ σοβαρα προβληματα εγω νιωθω τοσο κουρασμενη και οτι συνεχεια βρισκονται δυσκολιες μπροστα μου σαν καποιος εκει ψηλα να μη θελει να κανω ενα παιδακι...Το ξερω θα μου πειτε οτι δεν ειναι ετσι αλλα με πιανει το παραπονο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια....

τι μου κανετε?

Εγω ηπια το πρωι το 3ο σερπαφαρ και δεν εχω ουτε μια παρενεργεια...

Για πειτε μου τα κοριτσακια που εχουν παρει κλομιφαινη, ποτε αρχισαν οι παρενεργειες, οποιες και αν ηταν αυτες...Απο το 1ο χαπι?

Απο το 2ο? Ή μηπως μολις τελειωσουν οι 5 μερες?

Ανησυχω γιατι φοβαμαι πως αν δεν αισθανθω εστω κατι διαφορετικο θα σημαινει πως δε με "πιανουν" τα χαπια.....

:-(:-(

Βιλλυ μου να χαιρεσαι που δεν εχεις παρενεργειες !!Αλλωστε δεν ειναι κανονας !

Εγω με τη κλομιφαινη απο τη 3η μερα χανω το κοσμο !!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια

Τι κανετε?

Βιλλυ μου πως πας με τα χαπια?Ελπιζω να μη σε ταλαιπωρουν κοριτσακι μου

Τα νεα μου

Πηγα τη Παρασκευη στο γιατρο και καναμε υπερηχο.Μου χε κανει τη 3η μερα του κυκλου (τοτε που σκεφτομασταν την σπερματεγχυση) εξεταση για την οιστραδιολη και βγηκε πολυ ανεβασμενη (200 ενω θα πρεπε να ειναι maximum 100-120 στις αρχες του κυκλου )

Ετσι και αλλιως λοιπον μου ειπε οτι δε θα καναμε σπερματεγχυση με αυτη την οιστραδιολη ..................

Ειχα 2 ωαρια απο οτι ειδε αλλα δε θεωρει οτι ειναι καλης ποιοτητας και παρολο που εκανα σημερα μια Pregnyl γενικα πρεπει να θεωρω αυτον τον κυκλο ως οχι καλο και αρα χαμενο ...

Το θεμα ειναι οτι στον επομενο κυκλο μου ειπε οτι αν συνεχιζει να ειναι ψηλα αυτη η ορμονη υποψιαζεται οτι τα clomiphaine μου εκανα κυστη και πρεπει να κανω αγωγη με αντισυλλιπτικα και αρα παει και αλλος χρονος χαμενος !!

Με φοβιζουν κοριτσια τα αντισυλλιπτικα παντα με φοβιζαν

Τα εχει παρει καμμια απο σας??Σε φουσκωνουν τι σου κανουν?Και εγω που καπνιζω μπορω να τα παρω??

Περιττο να σας πω το κλαμα που εριξα και βεβαια ο αντρας μου ''δε καταλαβαινω γιατι κανεις ετσι''

Φωναζα και του ειπα ''ΚΑΛΑ ΔΕ ΒΑΡΕΘΗΚΕΣ 1.5 ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΤΑΚΑ''??

Συγνωμη που τα λεω ετσι μπερδεμενα αλλα ειμαι πολυ συγχισμενη

1.5 χρονο και αν και ξερω οτι τοσα κοριτσια το παλευουν ενω εχουν πολυ σοβαρα προβληματα εγω νιωθω τοσο κουρασμενη και οτι συνεχεια βρισκονται δυσκολιες μπροστα μου σαν καποιος εκει ψηλα να μη θελει να κανω ενα παιδακι...Το ξερω θα μου πειτε οτι δεν ειναι ετσι αλλα με πιανει το παραπονο

Σοφουλα μου καλημερα...

Βρε κοριτσακι μου να σε ρωτησω κατι?

Πως καταλαβε οτι τα ωαρια δεν ειναι καλης ποιοτητας?

Απο τον υπερηχο?

Και παως υποψιαζεται για κυστη?

Δεν ειδε στον υπερηχο?

Εγω οταν εκανα κυστες τις εβρισκε ο γιατρος αμεσως με τον υπερηχο...

Και αν ειναι αυτες που δημιουργουν τα χαπια προκλησης ωορηξιας τοτε αυτες φευγουν συνηθως με την επομενη περιοδο, δεν δινουν αμεσως αντυσυλληπτικα, απλα μεχρι να φυγει δε σε αφηνουν να παρεις άλλα χάπια....

Μηπως κατι δεν καταλαβα εγω?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια..

Ύστερα από ένα γεμάτο σβκ με παιδότοπο (ανηψάκια), φαί σε φίλους (σάββατο βράδυ) και τραπέζι στο σπίτι σε άλλο φιλικό μας ζευγάρι (Κυριακή μεσημέρι).. έκανα κι εγώ την εμφάνισή μου..

Είχα κάτι πονάκια την Παρασκευή το απόγευμα από την αριστερή μεριά και υπέθεσα ότι είναι η ωορρηξία.. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι έγινε σχετικά νωρίς, 10η μέρα του κύκλου και ότι έγινε και πάλι από την αριστερή ωοθήκη όπως τον προηγούμενο μήνα (το ξέρω διότι μου το είχε πει ο γυναικολόγος).. Εγώ το καθήκον το έκανα Σάββατο πρωί αλλά δεν περιμένω και πολλά πράγματα..

Τη θεραπεία τη συνεχίζουμε και είμαστε εν αναμονή των αποτελεσμάτων αρχές Δεκέμβρη. Σήμερα θα πάρουμε και το αποτέλεσμα της επαναληπτικής εξέτασης της ορμόνης που μας ανησύχησε για να δούμε πως θα προχωρήσουμε..

Λεφτά από εδώ, λεφτά από εκεί... τι να κάνουμε ... αφού πρέπει.. τουλάχιστον να δούμε σύντομα κάποιο αποτέλεσμα..

Εγώ νεύρα δεν έχω ακόμη.. Έχω πάντα δύο τρεις μέρες πριν αδιαθετήσω και εννοείται κατά τη διάρκεια της περιόδου.. αφού εκείνο το χρονικό διάστημα ο άνδρας μου αποφεύγει να μου μιλήσει γιατί ξέρει ότι αντιδρώ πολύ άσχημα..

Βίλλυ μου δεν έχω πάρει ποτέ φάρμακα για να μου φτιάξουν τον κύκλο.. Όταν έπαιρνα αντισυλληπτικά τα έπαιρνα καθαρά για αντισύλληψη αλλά δεν είχα καμία παρενέργεια..

Μελετίνα περιμένω ενημέρωση για τα αποτελέσματα..

Ντόλη μου άνθρωποι είμαστε.. ούτε ρομπότ, ούτε κούκλες να μη δείχνουμε συναισθήματα.. Μπορεί να τα καταπιέζουμε αφόρητα ορισμένες φορές αλλά αυτά βρίσκουν διέξοδο και κάνουν την εμφάνισή τους .. και ευτυχώς που το κάνουν από μόνα τους διαφορετικά όλες θα είμασταν στο Δαφνί..

Για την Κυριακή είμαι μέσα..θα χαρώ πολύ να σας δω όλες..

Mywish ότι χρειαστείς μη ντραπείς να ρωτήσεις..

Ιολάκη να σε υπολογίζουμε για το καφεδάκι; μας έχεις λείψει βρε ψυχή..

Γιόλα ελπίζω να είσαι καλύτερα!

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλυ μου να χαιρεσαι που δεν εχεις παρενεργειες !!Αλλωστε δεν ειναι κανονας !

Εγω με τη κλομιφαινη απο τη 3η μερα χανω το κοσμο !!

Σημερα ειναι η τριτη μερα...Ηπια το πρωι και μετα πηγα στο Γυμνασιο να ρωτησω τους καθηγητες...Με κανανε τουρμπο με κατι μαλα###ες που λεγανε,οχι για την αποδοση του μικρου, θα σας τα πω απο κοντα, αλλά σε γενικες γραμμες δε νοιωθω απολυτως τιποτα το διαφορετικο...Δεν ειναι βεβαια οτι ευχομαι να αρχισουν οι παρενεργειες απλα οπως ειπα φοβαμαι μηπως δε κανω κανενα ωαριο!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σοφάκι μου δεν θυμάμαι πόσο χρονών είσαι αλλά διακρίνω ιδιαίτερο άγχος.. Μήπως καλή μου χρειάζεσαι όντως ένα διάλειμμα; έτσι για να ξελαμπικάρετε λιγάκι και οι δύο σας.. Όσο για τους άνδρες... είναι αποδεδειγμένο ότι αυτοί θα αρχίσουν να ασχολούνται με οτιδήποτε αφορά μωρά και εγκυμοσύνες μόλις τους ανακοινώσεις εγκυμοσύνη.. Πιο πριν.. φέτα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...