Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Βρε Μελετινα στο μυαλο μιυ εισαι!!!

Αυτην την απορια την εχω και εγω....

Εχω ακουσει πολλα και διαφορα οπως λες αλλά ποτε κατι επιστημονικο ας πουμε...

Εμας η βιωσιμοτητα ειναι 4 ωρες....Δηλαδη, αν χρειαζεται 5 ωρες να φτασει το σπερμα στο ωαριο τσαμπα παιδευομαι τοσα χρονια...

Ομως και οι 2 γυναικολογοι που εχουν δει το σπερμοδιαγραμμα δε θα επρεπε να τους κανει εντυπωση, αν ηταν ετσι τα πραγματα?

Θα μας αφηναν να πηγαινουμε ετσι ενω το σπερμοδιαγραμμα δειχνει οτι μετα το 4ωρο δεν υπαρχει "ψυχη ζωσα"?

Πιστευω οτι αυτο ισχυει μεν στο εργαστηριο που το εξεταζουν, αλλα οταν εισερχεται στον κολπο μας ζουν παραπανω, αναλογα βεβαια και με την βλενη και το PH και αλλα τετοια...

Τι λεω η γυναικα?

Τελος παντων, τωρα που θα παω στο γιατρο θα τον ρωτησω...

Αν μαθεις κατι γρηγοροτερα ειδοποιησε....

Φιλακια:tongue::tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε Μελετινα στο μυαλο μιυ εισαι!!!

Αυτην την απορια την εχω και εγω....

Εχω ακουσει πολλα και διαφορα οπως λες αλλά ποτε κατι επιστημονικο ας πουμε...

Εμας η βιωσιμοτητα ειναι 4 ωρες....Δηλαδη, αν χρειαζεται 5 ωρες να φτασει το σπερμα στο ωαριο τσαμπα παιδευομαι τοσα χρονια...

Ομως και οι 2 γυναικολογοι που εχουν δει το σπερμοδιαγραμμα δε θα επρεπε να τους κανει εντυπωση, αν ηταν ετσι τα πραγματα?

Θα μας αφηναν να πηγαινουμε ετσι ενω το σπερμοδιαγραμμα δειχνει οτι μετα το 4ωρο δεν υπαρχει "ψυχη ζωσα"?

Πιστευω οτι αυτο ισχυει μεν στο εργαστηριο που το εξεταζουν, αλλα οταν εισερχεται στον κολπο μας ζουν παραπανω, αναλογα βεβαια και με την βλενη και το PH και αλλα τετοια...

Τι λεω η γυναικα?

Τελος παντων, τωρα που θα παω στο γιατρο θα τον ρωτησω...

Αν μαθεις κατι γρηγοροτερα ειδοποιησε....

Φιλακια:tongue::tongue:

Βιλλάκι εγώ θα ρωτήσω αύριο...έχω ραντεβού με γιατρό που είναι σε κέντρο εξωσωματικής .

Κοίτα εμένα είπαν στον άντρα μου εκεί που έκανε το σπερμοδιάγραμμα ότι τη βιωσιμότητα τη μετράνε σε καλλιεργητικό υλικό και με συνθήκες τέτοιες

που μιμούνται το ενδομήτριο περιβάλλον.

Σας έχει βγάλλει ικανοποιητικό ως 4 ώρες?

Απλά με αυτές τις ώρες όπως και τις δικές μας είναι λιγάκι δύσκολο να πετύχεις γονιμοποίηση αν δεν έχεις συστηματικές επαφές. Άλλοι έχουν το πλεονέκτημα το 2-3 24ωρων και πάλι δε θα μείνουν και με την πρώτη.

Αν δεν υπάρχει άλλο θέμα εντάξυ δεν είναι και ακατόρθωτο...απλά φαντάζομαι θα πρέπει κανείς να στοχεύει τη μέρα της ωορρηξίας ...

Εγώ νομίζω πως τα γρήγορα λογικά θα φτάνουν και στην ώρα γιαυτό και μετράνε την 1η ώρα αλλά δεν είμαι και απόλυτα σίγουρη.

Από το κέντρο σπερματολογίας είπαν σε μας πως είναι καλή η ποσότητα για σπερματέγχυση (εμείς έχουμε και θέμα μορφολογίας) αλλά μας μίλησαν για διπλή σπερματέγχυση στην περίπτωσή μας λόγω βιωσιμότητας δηλ αν δεν πετυχει με την πρώτη να υπάρχει και δεύτερη ώστε να αυξάνονται οι πιθανότητες.

Θα σου πω περισσότερα και αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!

Τα νέα τελικά είναι πολύ ευχάριστα. Μας πήρε ο γιατρός χθες και τελικά δεν χρειάζεται να κάνουμε μαγνητική. Απλά σε ένα μήνα θα κάνουμε μια επανάληψη της εξέτασης για να το παρακολουθούμε. Έτσι, συνεχίζουμε κανονικά την αντιβίωσή μας, τις βιταμίνες μας και σε καμιά 20αρια μέρες θα κάνουμε την επαναληπτική καλλιέργεια για να δούμε αν έφυγε το μικρόβιο. Και μετά προχωράμε ακάθεκτοι στην επέμβαση το Γενάρη.

Επίσης, χθες πέθανε η γιαγιά μου.. Όλα μαζί μας έρχονται κορίτσια το ένα πίσω από το άλλο.. Τέλος πάντων..

Απαιτώ να μου δώσετε συγκεκριμένη απάντηση για την Κυριακή. Θέλω πολύ να σας δω και μου έχετε λείψει πραγματικά..

Ντόλη, Γιόλα που είστε;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Γιολακι μου γλυκο!!!

Θυμασαι να μου πεις αν σου ειχε παρατεινει καθολου τις μερες της περιοδου?

Εγω ειμαι σημερα στην 8η μερα και ακομα εχω αιμα...Οχι ροη κανονικη, αλλα σε καθε σκουπισμα ( σορρυ κιολας )....

Μου κανει εντυπωση γιατι εμενα μου κραταει 4 μερες το πολυ...

Βρβαια δε ξερω αν εχει να κανει και με το γεγονος οτι καθυστερησε πολυ να ερθει και ειχα και κυστη μαλλον...

Bιλλάκι,

καλημέρα! δεν μπορώ να σου πω γιατί εμένα κρατάει πολύ (7 μέρες). Όταν τα έπαιρνα όμως κράταγε μόνο 4 μέρες το πολύ και αυτό συνεχίστηκε και τον επόμενο μήνα που δεν τα πήρα. Από τον μεθεπόμενο όμως πάλι 7 μέρες. Έχει σχέση όντως με τον κύκλο. Με τα χάπια είχα κύκλο 29 ημερών ενώ χωρίς έχω από 36 και πάνω οπότε μαζέυεται σίγουρα πιο πολύ αίμα, αυτό έχω διαπιστώσει. Μην ανησυχείς, υπάρχει μία αναστάτωση γενική με τα χάπια.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δομνινάκι,

τα συλληπητήριά μου. Έλπίζω να είναι το τελευταίο που παθαίνετε και να ήταν πλήρης ημερών, χωρίς βέβαια αυτό να απαλύνει τον πόνο για τον χαμό της γιαγιάς.

Τουλάχιστον έχεις τα ευχάριστα του άντρα σου.

Εγώ μπορώ 7 η ώρα την Κυριακή. Να πούμε στο HAGEN DAZS στο Κεφαλάρι που είναι και στολισμένα τώρα και έχει και πάρκινγκ στα γύρω στενά?


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!

Φουγαράκι, εμένα με τα σερπαφάρ το αντίθετο, μου κοβόταν η περίοδος πιο νωρίς.

Meletina, εγώ έχω κάνει σπερματεγχύσεις, αν θέλεις κάτι μπορώ να σε βοηθήσω.

Δομνίνα & Yola τελικά έχουμε την ίδια ηλικία, δεν ήξερα ότι ήμασταν τόσο κοντά...

Yola μην παρεξηγηθώ, δεν σου έκανα μάθημα, απλώς εννοούσα ότι καμιά φορά περνάει ο καιρός χωρίς να το καταλάβουμε και ξαφνικά συνειδητοποιούμε ότι έχουμε χάσει πολύτιμο χρόνο... όπως έπαθα εγώ...

Καλέ τί είναι αυτό για το οποίο μου δικαιολογείσαι? Εννοείται πως δεν το πήρα σαν μάθημα. Τα ίδια πράγματα λέμε όύτως ή άλλως, πως πρέπει να βάλουμε σαν προτεραιότητα πάνω απόλα το θέμα μωρό.;)


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Yola μου για την ώρα δεν έχω καμία αντίρρηση. Όμως δεν ξέρω καθόλου τα μέρη από Κηφισιά και Κεφαλάρι και το σίγουρο είναι ότι θα χαθώ. Μήπως θα μπορούσατε με τη Ντόλη να κατέβετε προς το Μπουρνάζι που είναι πολύ πιο εύκολο να πάμε; Θα σας δώσω σαφείς οδηγίες.. Ουσιαστικά είναι δίπλα στην Εθνική.. Please....


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα αλλά το κατέβασμα της Εθνικής Κυριακή απόγευμα θα μας πεθάνει γιατί έχει είσοδο από το ΣΚ.

Θέλετε να πάμε στο Avenue που έχει επίσης ωραίο καφέ για παγωτό και βγαίνεις μπαμ από Αττική?


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Yola μου για την ώρα δεν έχω καμία αντίρρηση. Όμως δεν ξέρω καθόλου τα μέρη από Κηφισιά και Κεφαλάρι και το σίγουρο είναι ότι θα χαθώ. Μήπως θα μπορούσατε με τη Ντόλη να κατέβετε προς το Μπουρνάζι που είναι πολύ πιο εύκολο να πάμε; Θα σας δώσω σαφείς οδηγίες.. Ουσιαστικά είναι δίπλα στην Εθνική.. Please....

Eγω δεν ξερω καν οτι υπαρχει περιοχη με το ονομα Κεφαλαρι....

Το μπουρναζι με βολευει αφανταστα αλλα επειδη μαλλον θα με "φορτωθει" η Δομνινα μας παλι, το αφηνω επανω της...Οτι πεις εσυ Δομνινα μου, εγω ειμαι μεσα...

Σιγουρα θα ξερω την Παρασκευη, αλλα μαλλον θα μπορεσω!!!

Φιλακια


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Bιλλάκι,

καλημέρα! δεν μπορώ να σου πω γιατί εμένα κρατάει πολύ (7 μέρες). Όταν τα έπαιρνα όμως κράταγε μόνο 4 μέρες το πολύ και αυτό συνεχίστηκε και τον επόμενο μήνα που δεν τα πήρα. Από τον μεθεπόμενο όμως πάλι 7 μέρες. Έχει σχέση όντως με τον κύκλο. Με τα χάπια είχα κύκλο 29 ημερών ενώ χωρίς έχω από 36 και πάνω οπότε μαζέυεται σίγουρα πιο πολύ αίμα, αυτό έχω διαπιστώσει. Μην ανησυχείς, υπάρχει μία αναστάτωση γενική με τα χάπια.

Καλημερα Γολακι μου!!!

Εγω την μια και μοναδικη φορα που το ειχα παρει πριν τις Γκοναλ. δε μου ειχε αλλαξει κατι..

Τωρα βεβαια αυτος ο κυκλος αρχισε με μεγαλη καθυστερηση οποτε μπορει να φταιει και αυτο...

Σημερα θα παρω τον Κοφινακο να δεω ποτε θα παω...Νομιζω οτι δεν εκανα τιποτα παντως...Οχι μονο επειδη δεν ειχα παρενεργειες αλλα και απο ενστικτο...Δεν ξερω γιατι:(:(


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!

Φουγαράκι, εμένα με τα σερπαφάρ το αντίθετο, μου κοβόταν η περίοδος πιο νωρίς.

Meletina, εγώ έχω κάνει σπερματεγχύσεις, αν θέλεις κάτι μπορώ να σε βοηθήσω.

Δομνίνα & Yola τελικά έχουμε την ίδια ηλικία, δεν ήξερα ότι ήμασταν τόσο κοντά...

Yola μην παρεξηγηθώ, δεν σου έκανα μάθημα, απλώς εννοούσα ότι καμιά φορά περνάει ο καιρός χωρίς να το καταλάβουμε και ξαφνικά συνειδητοποιούμε ότι έχουμε χάσει πολύτιμο χρόνο... όπως έπαθα εγώ...

Συμφουγαρακι μου καλημεεεεεεεεεεεερα!!!!!!!:tongue::tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια γεια σας κι από εμένα..

Δομνίνα μου λυπάμαι πολύ για τη γιαγιά σου..Ελπίζω να έφυγε ήσυχα...

Τα υπόλοιπα νέα σου είναι πολύ ενθαρρυντικά...Θα τα πούμε από κοντά... δεν μου φτάνει ο χρόνος να γράψω σε όλες σας...

Σχετικά με το ραντεβού μας σου απάντησα στο π.μ. Μήπως αυτό με την κίνηση της Εθνικής που ανέφερε η Γιολάντα είναι πρόβλημα; Μετρό δεν βολεύει; Κανονίστε, μέχρι αύριο όμως για να μπορώ να σας απαντήσω, αλλιώς θα μιλήσουμε τηλεφωνικώς..όπως είπα και στη Δομνίνα, η μόνη μου ένσταση είναι σχετικά με την ώρα...Προτιμώ νωρίτερα, γύρω στις 6, γιατί έχουμε σχολείο την άλλη μέρα και ο Μιχάλης δεν θα κοιμηθεί αν δεν πάω να τον καληνυχτίσω, να τον σκεπάσω, να του διαβάσω κλπ κλπ κλπ:lol:


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Βιλλάκι εγώ θα ρωτήσω αύριο...έχω ραντεβού με γιατρό που είναι σε κέντρο εξωσωματικής .

Κοίτα εμένα είπαν στον άντρα μου εκεί που έκανε το σπερμοδιάγραμμα ότι τη βιωσιμότητα τη μετράνε σε καλλιεργητικό υλικό και με συνθήκες τέτοιες

που μιμούνται το ενδομήτριο περιβάλλον.

Σας έχει βγάλλει ικανοποιητικό ως 4 ώρες?

Απλά με αυτές τις ώρες όπως και τις δικές μας είναι λιγάκι δύσκολο να πετύχεις γονιμοποίηση αν δεν έχεις συστηματικές επαφές. Άλλοι έχουν το πλεονέκτημα το 2-3 24ωρων και πάλι δε θα μείνουν και με την πρώτη.

Αν δεν υπάρχει άλλο θέμα εντάξυ δεν είναι και ακατόρθωτο...απλά φαντάζομαι θα πρέπει κανείς να στοχεύει τη μέρα της ωορρηξίας ...

Εγώ νομίζω πως τα γρήγορα λογικά θα φτάνουν και στην ώρα γιαυτό και μετράνε την 1η ώρα αλλά δεν είμαι και απόλυτα σίγουρη.

Από το κέντρο σπερματολογίας είπαν σε μας πως είναι καλή η ποσότητα για σπερματέγχυση (εμείς έχουμε και θέμα μορφολογίας) αλλά μας μίλησαν για διπλή σπερματέγχυση στην περίπτωσή μας λόγω βιωσιμότητας δηλ αν δεν πετυχει με την πρώτη να υπάρχει και δεύτερη ώστε να αυξάνονται οι πιθανότητες.

Θα σου πω περισσότερα και αύριο.

Μελετινακι μου καλημερα!!!

Και οι δυο μου ειπαν, οπως και ο ουρολογος, οτι ναι μεν ειναι χαμηλο, αλλα επειδη ειχαμε πολυ μεγαλο αριθμο ανα ml αναιβαινουν τα ποσοστα....Εσας ποση ωρα ζουν??? ( τι περιεργο που ακουγεται αυτο? )

Περιμενω με αγωνια να μου γραψεις τι σου ειπε...

Φιλακια


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πάμε Avenue.. κανένα πρόβλημα.. αλλά και για εκεί θα μας δώσεις οδηγίες μιας και τα εμπορικά κέντρα μόνο ακουστά τα έχω.. Βιλλάκο εννοείται ότι δεν είσαι φόρτωμα.. χαρά και συντροφιά είσαι!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...