Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ακούσαμε καρδια!!!!!!! 143 παλμοί! Μου έγραψε εξετάσεις και ξανά εξεταση σε 15 μέρες!  Πιθανή ημερομηνία τοκετού Γενάρης 2025!

      πρίν από 40 λεπτά , DizzyツMommy είπε:

      Καλημέρα κορίτσια, όχι τελικά δεν έκανα την ωοληψια. Θα πάμε σε επόμενη προσπάθεια. Θα χρειαστώ gonal καθώς δεν μπορώ να ξαναπάρω απ' την επιτροπή τόσο σύντομα. Αν γνωρίζετε κάτι το εκτιμώ πάρα πολύ!

      Κορίτσια και bemfola 300 αν υπάρχουν. Ευχαριστώ πολύ!

      Πόσο θυμώνω με το κράτος που δε βοηθάει πιο ουσιαστικά με τα φάρμακα. Εύχομαι να βρεις άμεσα. 🙏

      πρίν από 15 λεπτά , Τουτουνι είπε:

      Κορίτσια καλημερα!!! Μήπως κάποια κοπέλα ξέρει να μου πει τι είναι η βλαστοκυστη d6?

      Η βλαστοκυστη  5ης ημέρας αξιολογείται απο το 1 εως το 6 και πίσω από το νούμερο παίρνει 2 γράμματα από Α-C. Σε βλαστοκυστη 5ης ημέρας το 6 μπροστά δείχνει ότι έχει εκκολαφθει πληρως. Εκτός αν εννοούν βλαστοκυστη 6ης ημέρας  

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 1

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βιλλυ μου...δεν θα σου πω για το προβλημα σου τα ειπανε τα κοριτσια παραπανω δυστιχως δεν ητανε στο χερι σου να κανεις αυτα που επρεπε να κανεις νωριτερα γι'αυτο να μην απογοιτευεσε και να μη θυμωνεις με τον ευατο σου.

yola μου...αν νιωθεις οτι ο γιατρος σου δεν σε γεμιζει δεν εχεις παρα ν'αλλαξεις το ιδιο εκανα κι'εγω βεβαια ακομα δεν μπορω να εχω γνωμη για τον καινουριο που πηγα θα δηξει η πορεια....εγω βασικα ειμαι υπερ του να περνουμε και αλλες γνωμες γιατρων γιατι πριν 10 χρονια ειχα ενα θεματακι με την μαμα μου η οποια επρεπε να αλλαξει 3 γυναικολογους για να της βρουνε το προβλημα που ειχε στην μητρα και ενω το προλαβαμε στο τσακ το κακο δυστιχος δεν γλιτωσε την ταλαιπωρεια της χειμιοθεραπειας και ολα τα ψυχολογικα που ακολουθουν αλλα δοξα το θεο το ξεπερασε.

Δομνινα μου....μπραβο κοριτσακι μου μακαρι να σου πανε ολα καλα αλλα και μονο οτι εχεις τοση θετικη ενεργεια ειναι μεγαλο + για την συνεχεια.... σου ευχομαι τα καλυτερα κουκλιτσα.


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλή σας μέρα!!!

Έχω ευχάριστα νέα να σας πω...

Καταρχήν το φόρουμ μας έχει γίνει διάσημο και εγώ η ίδια είναι πλέον αδύνατο να κρυφτώ από όσους με ξέρουν.. Τι εννοώ.. Πήγα σήμερα στο κέντρο εξωσωματικής που έχω ήδη αναφέρει για να με δει ο γιατρός, να δούμε τις εξετάσεις και να αποφασίσουμε πως θα προχωρήσουμε..

Μπαίνω μέσα, χαιρετιόμαστε και χαμογελώντας ο γιατρός μου λέει: "Μήπως μπαίνεις σε φόρουμ με θέμα εξωσωματική"; Του απαντάω χαμογελώντας "Μα ναι, φυσικά.. πως το ξέρετε;" Μου λέει: "Μια κοπέλα από εδώ μπήκε και αυτή και είδε το όνομά σου και επειδή είναι τόσο ... κοινό της έκανε εντύπωση και μου το έδειξε..."... Και του απαντάω: άρα ξέρετε ότι μόνο καλά λόγια έχω να πω για σας...

Ο κόσμος μικρός είναι κορίτσια..

Για την Ammimar τώρα δυστυχώς το ένα μωρουλίνι παλινδρόμησε.. το έγραψε προχθές στο βασικό parents.. το άλλο μωράκι όμως είναι καλά.. ίσως γι' αυτό δεν μπαίνει η κοπέλα.. λογικά θα είναι στενοχωρημένη..

Τώρα όσον αφορά τα δικά μου τα νέα... Είμαι πολύ καλά, ο γιατρός είναι αισιόδοξος.. μου είπε ότι από όλες τις εξετάσεις φαίνεται ότι υπάρχει επιβάρυνση λόγω θρομβοφιλίας αλλά με την αγωγή που μου έδωσε ο αιματολόγος θα ρυθμιστεί το θέμα, μου είπε να κάνω εξέταση για το ζάχαρο νηστική για να μου φύγει η ιδέα και μου είπε ότι με την περίοδο του Αυγούστου ξεκινάω... Αδιαθετώ τον Αύγουστο και την 21η μέρα του κύκλου ξεκινώ ενέσεις καταστολής..

Μου αύξησε τη δόση και των ενέσεων καταστολής και των ενέσεων διέγερσης γιατί μου είπε ότι θέλει να προσπαθήσουμε να κάνουμε μερικά ωάρια παραπάνω για να έχουμε περισσότερες πιθανότητες..

Μου είπε ότι ανά πάσα στιγμή τον χρειαστώ σε οτιδήποτε τον παίρνω τηλέφωνο και πως από 25 Αυγούστου θα είναι Αθήνα σε περίπτωση που αδιαθετήσω νωρίτερα και χρειαστεί να κάνω υπέρηχο και αιματολογικές νωρίτερα..

Είναι πολύ αισιόδοξος κορίτσια διότι υπάρχει καινούργια μέθοδος για να αντιμετωπιστεί το θέμα του άνδρα μου και έχουμε πολλές ελπίδες να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά!

Είμαι πολύ πολύ πολύ χαρούμενη!

Kι εγώ το πιστεύω αυτό για σένα!!! Μια φορά έγκυος πάντα έγκυος. Θα μείνεις όμως για τα καλά αυτή την φορά. 'Ολα τέλεια!

Πάντως πιστεύω ότι βάζουν τις γραμματείς να δουν τί λένε για το κέντρο τους. Δεν είναι κακό αυτό. Ίσα ίσα κάποιοι μπορεί να διορθώσουν τυχόν λάθη τους.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλή σας μέρα!!!

Έχω ευχάριστα νέα να σας πω...

Καταρχήν το φόρουμ μας έχει γίνει διάσημο και εγώ η ίδια είναι πλέον αδύνατο να κρυφτώ από όσους με ξέρουν.. Τι εννοώ.. Πήγα σήμερα στο κέντρο εξωσωματικής που έχω ήδη αναφέρει για να με δει ο γιατρός, να δούμε τις εξετάσεις και να αποφασίσουμε πως θα προχωρήσουμε..

Μπαίνω μέσα, χαιρετιόμαστε και χαμογελώντας ο γιατρός μου λέει: "Μήπως μπαίνεις σε φόρουμ με θέμα εξωσωματική"; Του απαντάω χαμογελώντας "Μα ναι, φυσικά.. πως το ξέρετε;" Μου λέει: "Μια κοπέλα από εδώ μπήκε και αυτή και είδε το όνομά σου και επειδή είναι τόσο ... κοινό της έκανε εντύπωση και μου το έδειξε..."... Και του απαντάω: άρα ξέρετε ότι μόνο καλά λόγια έχω να πω για σας...

Ο κόσμος μικρός είναι κορίτσια..

Για την Ammimar τώρα δυστυχώς το ένα μωρουλίνι παλινδρόμησε.. το έγραψε προχθές στο βασικό parents.. το άλλο μωράκι όμως είναι καλά.. ίσως γι' αυτό δεν μπαίνει η κοπέλα.. λογικά θα είναι στενοχωρημένη..

Τώρα όσον αφορά τα δικά μου τα νέα... Είμαι πολύ καλά, ο γιατρός είναι αισιόδοξος.. μου είπε ότι από όλες τις εξετάσεις φαίνεται ότι υπάρχει επιβάρυνση λόγω θρομβοφιλίας αλλά με την αγωγή που μου έδωσε ο αιματολόγος θα ρυθμιστεί το θέμα, μου είπε να κάνω εξέταση για το ζάχαρο νηστική για να μου φύγει η ιδέα και μου είπε ότι με την περίοδο του Αυγούστου ξεκινάω... Αδιαθετώ τον Αύγουστο και την 21η μέρα του κύκλου ξεκινώ ενέσεις καταστολής..

Μου αύξησε τη δόση και των ενέσεων καταστολής και των ενέσεων διέγερσης γιατί μου είπε ότι θέλει να προσπαθήσουμε να κάνουμε μερικά ωάρια παραπάνω για να έχουμε περισσότερες πιθανότητες..

Μου είπε ότι ανά πάσα στιγμή τον χρειαστώ σε οτιδήποτε τον παίρνω τηλέφωνο και πως από 25 Αυγούστου θα είναι Αθήνα σε περίπτωση που αδιαθετήσω νωρίτερα και χρειαστεί να κάνω υπέρηχο και αιματολογικές νωρίτερα..

Είναι πολύ αισιόδοξος κορίτσια διότι υπάρχει καινούργια μέθοδος για να αντιμετωπιστεί το θέμα του άνδρα μου και έχουμε πολλές ελπίδες να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά!

Είμαι πολύ πολύ πολύ χαρούμενη!

Mπραβο κοριτσακι μου...

Χαρηκα παρα πολυ με τα νεα σου!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mην το λες αυτό γιατί η ασθένειά σου δεν είναι παίξε γέλασε. Μάλλον το σώμα σου σου έδινε σήματα ότι δεν ήσουν έτοιμη να τα κόψεις.

Εγώ με αυτά που διάβασα δεν βλέπω τον λόγο να χαλάω λεφτά για σπερματέγχυση. Έχασα και την εμπιστοσύνη μου στον γιατρό. Σήμερα θα πάω με το πακέτο παρακολούθησης του Λητώ.

Μαλλον εχασα καποιο επεισοδιο...

Τι εγινε με το γιατρο?

Και εγω, θυμασαι που το ειχαμε ξανασυζητησει, δεν ελπιζω σε τιποτα με την σπερματεγχυση, αλλα αφου δε θα κανω εξωσωματικη, ειναι το τελευταιο μου χαρτι....Δυστυχως...


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

πήγα χτες στο Λητώ και έκανα υπέρηχο με τον κο Φάρο ή Φόρο ο οποίος ήταν κατατοπιστικότατος και πολύ πρόθυμος να μου εξηγεί ό,τι βλέπαμε.

Οι ωοθήκες μου είχαν η μεν αριστερή ένα ωάριο 16mm το οποίο μου είπε λογικά θα σκάσει Παρασκευή και η μεν δεξιά 2 άλλα ένα το 11,5 και ένα των 12 mm. Το άσχημο είναι και αυτό που με ανησυχεί ότι το ενδομήτριό μου ήταν χτες 11η μέρα 4,5 χιλιοστά. Πολύ λεπτό δεν είναι κοριτσάκια?

Θα κάνω την ένεση απόψε και θα πάω πάλι αύριο για υπέρηχο να δούμε αν έγινε ή πρόκειται να γίνει ωορρηξία και μετά πάλι από Δευτέρα. Πολύ ωραίο αυτό το πακέτο, με 82 ευρώ έχω δικαίωμα για 4 υπερήχους σε ένα κύκλο. Αυτό σημαίνει παρακολούθηση και όχι ό,τι έκανα μέχρι σήμερα με τον άλλο που πήγαινα 11η μέρα και μετά πάλι τον επόμενο μήνα.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

πήγα χτες στο Λητώ και έκανα υπέρηχο με τον κο Φάρο ή Φόρο ο οποίος ήταν κατατοπιστικότατος και πολύ πρόθυμος να μου εξηγεί ό,τι βλέπαμε.

Οι ωοθήκες μου είχαν η μεν αριστερή ένα ωάριο 16mm το οποίο μου είπε λογικά θα σκάσει Παρασκευή και η μεν δεξιά 2 άλλα ένα το 11,5 και ένα των 12 mm. Το άσχημο είναι και αυτό που με ανησυχεί ότι το ενδομήτριό μου ήταν χτες 11η μέρα 4,5 χιλιοστά. Πολύ λεπτό δεν είναι κοριτσάκια?

Θα κάνω την ένεση απόψε και θα πάω πάλι αύριο για υπέρηχο να δούμε αν έγινε ή πρόκειται να γίνει ωορρηξία και μετά πάλι από Δευτέρα. Πολύ ωραίο αυτό το πακέτο, με 82 ευρώ έχω δικαίωμα για 4 υπερήχους σε ένα κύκλο. Αυτό σημαίνει παρακολούθηση και όχι ό,τι έκανα μέχρι σήμερα με τον άλλο που πήγαινα 11η μέρα και μετά πάλι τον επόμενο μήνα.

Yola μου, ναι, το ενδωμητριο ειναι αρκετα λεπτο.....

Δεν σου εδωσε κατι ο γιατρος γι αυτο?

Ειναι παρενεργεια του κλομιφεν και του σερπαφαρ δυστυχως....

Το ιδιο ειχα παθει και εγω..

11η μερα με σερπαφαρ ενδομητριο 6.9

10η μερα με γκοναλ ενδομητριο 10

Ποτε θα δεις τον γυναικολογο?

Μωρε συγνωμη, δε θυμαμαι ή δεν ειδα τι εγινε με το γιατρο σου που εγραψες οτι εισαι απογοητευμενη....


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλημέρα.

Βίλλυ μου είμαι πολύ χαρούμενη για σένα. Τα πράγματα φαίνεται να βελτιώνονται μήνα με το μήνα. Θετική σκέψη και να μην αναλώνεσαι με τέτοιου είδους προβληματισμούς. Για να μην έχεις κόψει τα φάρμακα τόσα χρόνια πριν, σημαίνει ότι δεν ήταν η σωστή στιγμή να το κάνεις.

Η yola έχει αναφερθεί σε προηγούμενο μήνυμα για τον γιατρό της και έχει επισυνάψει έναν σύνδεσμο που παραπέμπει σε θέμα του parents.

Υοlα μου κι εγώ νομίζω ότι το ενδομήτριο είναι λεπτό, εκτός αν η ωορηξία σου γίνει αργότερα οπότε κι εκείνο θα ωριμάσει αντίστοιχα. Ο Φάρος είναι πολύ καλός. Ήταν ο πρώτος που επισήμανε ότι κάτι δεν πάει καλά με το μωρό μου στην αυχενική. Εκείνος σου είπε να κάνεις την pregnyl; Δεν κατάλαβα τι είδους παρακολούθηση ήταν αυτή που έκανες μέχρι τώρα με ένα μόνο υπερηχογράφημα....

Δομνίνα μου, είσαι η προσωποποίηση της αισιοδοξίας, γι αυτό και θα σου πάνε όλα καλά και γρήγορα μάλιστα. Είναι πολύ βασικό το γεγονός ότι μπορεί να λυθεί το πρόβλημα με το σπέρμα. Θα κάνεις ηπαρίνες;

Mywish, τα ποσοστά σύλληψης σε κάθε κύκλο είναι γνωστά. Εγώ θα πρότεινα να συνεχίσεις μέχρι το επιτρεπόμενο όριο και μετά αποφασίζεις τι θα κάνεις. Δεν γνωρίζω και πολλά για τα ποσοστά επιτυχίας της σπερματέγχυσης. Πόσες πιθανότητες παραπάνω δίνει;

Antzi, απόλαυσε τη θάλασσα έστω και από μακριά. Και τι δε θα έδινα να μένω σε ένα σπίτι όπου το πρωί θα άνοιγα το παράθυρό μου και θα αγνάντευα το πέλαγος...αααααχχχ.

Πασχαλίτσα, καλώς ήρθες στην παρέα μας. Πραγματικά είσαι απίστευτη με την ιστορία σου. Δεν υπάρχει!!!! που λένε και τα πιτσιρίκια.


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα και καλό κουράγιο στις προσπάθειές σας... Θα ήθελα να επισημάνω ότι την ιστορία μου την έγραψα όχι για να το παίξω έξυπνη σε γυναίκες που πραγματικά υποκλίνομαι στην αντοχή και την καρτερία τους, (ναι εσάς λέω) αλλά για να δείξω πόσο χαζά (άντε να το πω ευγενικά) μπορεί να φερθεί μια (μορφωμένη !)γυναίκα σε τέτοια θέματα. Έχω ρίξει τις άπειρες κατηγορίες στον εαυτό μου αλλά και οι γιατροί που έπεσα ήταν ξεφτέρια, τί να σου πω!!! Ο άλλος μου έκανε τεστ παπ 5 μηνών και δεν κατάλαβε τίποτα... Και εγώ τον παρακάλαγα να κάνουμε υπέρηχο και εκείνος μου έδινε βιταμίνες .... Καλά να μην τα θυμάμαι γιατί συγχύζομαι... Γιατί τότε (στον 7ο που μειώθηκε το αμνιακό, ήταν τέλη Ιουλίου και μου λέει, δε χρειάζεται να ξαναέρθεις, θα τα πούμε το Σεπτέμβριο... Πήγα σε άλλο γιατρό και είχα υψηλή ρίξη υμένων και έμεινα 10 μέρες ακίνητη στο νοσοκομείο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου... Τι μου κάνετε;

Εγώ πήγα σήμερα πρωί πρωί με την αυγούλα για να μη με πιάσει και η ζέστη και έδωσα το αιματάκι μου για να κάνω εξέταση για το ζάχαρο.. έτσι να μου φύγει και αυτή η ιδέα.. αν και ξέρω ότι δεν έχω ζάχαρο γιατί και στο παρελθόν είχα κάνει καμπύλη ζαχάρου και ήταν μια χαρά αλλά και γιατί δεν έχουμε οικογενειακή κληρονομικότητα.. Την έκανα έτσι απλά για να πω ότι την έχω κάνει κι αυτή..

Yola μου όντως είναι πάρα πολύ λεπτό το ενδομήτριο και εγώ αναρωτιέμαι εκτός αυτού γιατί να κάνεις την ένεση ωορρηξίας σήμερα.. Μόλις 16 το ένα αυγουλάκι... γιατί δεν το αφήνει να μεγαλώσει λίγο ακόμα;

Βίλλυ μου όλα καλά θα πάνε είμαι σίγουρη..

Ντόλη μου ήδη παίρνω salospir, θα κάνω τη θεραπεία με τους ανοσοκαταστολείς και όταν (γιατί είμαι σίγουρη) μείνω έγκυος θα ξεκινήσω πάλι τις ηπαρίνες!

Άντζυ μου είσαι πολύ τυχερή που μένεις τόσο κοντά στη θάλασσα!!! Τη λατρεύω τόσο πολύ που πραγματικά εύχομαι να υπήρχε τρόπος να μεταμορφωθώ για την υπόλοιπη ζωή μου σε γοργόνα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τί να σας πω! Είμαι πάρα πολύ νευριασμένη με τον μουστάκια (για να μην πω το όνομά του) .Τί να το κάνω λοιπόν που έχω τρία αυγά από τα οποία το ένα θα σκάσει μεθαύριο το αργότερο, όταν το ενδομήτριο δεν θα το κρατήσει? Και φυσικά αυτό θα το είχε δει ο μακάκας και στους προηγούμενους 2 κύκλους αλλά με άφησε για να απογοητευτώ πλέον μόνη μου και να το ρίξω στις σπερματεγχύσεις και φυσικά μετά στην εξωσωματική.

Θα πάω και αύριο για υπέρηχο αλλά δεν νομίζω να μεγαλώσει πιο πολύ.

Βίλλυ μου το θέμα είναι αυτό http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1635554#post1635554

και μας έβλεπε ο ίδιος γιατρός με την Ρούμπη και την Ιόλη την οποία έχω ενημερώσει ήδη.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ντόλη μου,

έχεις δίκιο. Δεν θα κάνω την ένεση, θα πάω αύριο στον υπέρηχο (δυστυχώς δεν θα είναι ο Φάρος αλλά ο Αναστασόπουλος-καλός είναι?) και ας ελπίσω σε ένα θαύμα, να έχει μεγαλώσει λίγο το ενδομήτριο.

Εντωμεταξύ κορίτσια η θερμοκρασία μου είναι άλλα ντάλλων. Σήμερα είχα 36,9 λες και έγινε ωορρηξία ήδη. Μπορεί να είναι από τη ζέστη όμως και επειδή χτες βγήκα ήπια και κοιμήθηκα λίγες ώρες.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τί να σας πω! Είμαι πάρα πολύ νευριασμένη με τον μουστάκια (για να μην πω το όνομά του) .Τί να το κάνω λοιπόν που έχω τρία αυγά από τα οποία το ένα θα σκάσει μεθαύριο το αργότερο, όταν το ενδομήτριο δεν θα το κρατήσει? Και φυσικά αυτό θα το είχε δει ο μακάκας και στους προηγούμενους 2 κύκλους αλλά με άφησε για να απογοητευτώ πλέον μόνη μου και να το ρίξω στις σπερματεγχύσεις και φυσικά μετά στην εξωσωματική.

Θα πάω και αύριο για υπέρηχο αλλά δεν νομίζω να μεγαλώσει πιο πολύ.

Βίλλυ μου το θέμα είναι αυτό http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1635554#post1635554

και μας έβλεπε ο ίδιος γιατρός με την Ρούμπη και την Ιόλη την οποία έχω ενημερώσει ήδη.

Κοριτσακι μου μη στεναχωριεσαι...

Καταρχας 16 χιλ ωαριο αποκλειεται να εσκασε οποτε η αυηση της θερμοκρασιας ειναι τυχαια, οπως εχουμε ξαναπει πρεπει να μεινει ανεβασμενη 3 μερες συνεχομενα για να δειει ωορρηξια...

Οποτε μαλλον ειναι τυχαιο και φταιει και η ζεστη.....

Για το ενδομητριο επρεπε να σε ειχε ενημερωσει ο μακακας και μαλλον θα πρεπει να κανεις ενεσεις τον επομενο μηνα για να γλυτωσεις απο το θεμα αυτο.....

Τωρα θα δεις καποιον γιατρο?

Και εγω συμφωνω οτι 16 χιλ ειναι μικρο για να γινει η πρεγκνυλ


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...