Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Kορίτσια καλησπέρα και καλό ΣΚ.

Πήγα χτες Λητώ και ο γιατρός μου βρήκε το 16άρι να έχει γίνει 22άρι ενώ τα άλλα δύο μίκρυναν αντί να μεγαλώσουν. Οπότε κατάλαβα ότι και τους προηγούμενους μήνες κάτι παρόμοιο γινόταν. Δεν σημαίνει δηλαδή ότι όλα θα μεγαλώσουν. Άρα όντως έπαιζα με μικρότερες πιθανότητες κάθε φορά, σαν σε φυσικό κύκλο. Δυστυχώς το ενδομήτριό μου είναι από 4,5 5,7 χτες οπότε το πολύ σήμερα που είναι η ωορρηξία (γιατί χτύπησα μία ένεση χτες και η θερμοκρασία συμφωνεί για σήμερα) να έχει φτάσει 6. Ο γιατρός έκανε μια κίνηση ότι είναι χαμένος αυτός ο κύκλος λόγω του ενδομητρίου. Ήταν ο κος Αναστασόπουλος ο οποίος ήταν επίσης πολύ αναλυτικός και με ρώτησε και λίγο για το ιστορικό μου. Αυτός επίσης δεν είδε τις ωοθήκες μου πολυκυστηκές αλλά μου είπε ότι το βιοχημικό μου προφίλ συνάδουν στο να μην μείνω εύκολα αλλά η στατιστική είναι με το μέρος μου. Το έριξε δηλαδή στο ότι μάλλον δεν κάνω πια καλής ποιότητας ωάρια και μου χρειάζεται μόνο ΤΥΧΗ όπως αναφέρατε κι εσείς παραπάνω. Να πετύχω δηλαδή ένα μήνα με καλό ωάριο και όχι τζούφιο. Είμαι πολύ απογοητευμένη γιατί αυτό μπορεί να συμβεί μετά από 3 χρόνια....:cry:

Μόνο ο Θεός δηλαδή ξέρει.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kορίτσια καλησπέρα και καλό ΣΚ.

Πήγα χτες Λητώ και ο γιατρός μου βρήκε το 16άρι να έχει γίνει 22άρι ενώ τα άλλα δύο μίκρυναν αντί να μεγαλώσουν. Οπότε κατάλαβα ότι και τους προηγούμενους μήνες κάτι παρόμοιο γινόταν. Δεν σημαίνει δηλαδή ότι όλα θα μεγαλώσουν. Άρα όντως έπαιζα με μικρότερες πιθανότητες κάθε φορά, σαν σε φυσικό κύκλο. Δυστυχώς το ενδομήτριό μου είναι από 4,5 5,7 χτες οπότε το πολύ σήμερα που είναι η ωορρηξία (γιατί χτύπησα μία ένεση χτες και η θερμοκρασία συμφωνεί για σήμερα) να έχει φτάσει 6. Ο γιατρός έκανε μια κίνηση ότι είναι χαμένος αυτός ο κύκλος λόγω του ενδομητρίου. Ήταν ο κος Αναστασόπουλος ο οποίος ήταν επίσης πολύ αναλυτικός και με ρώτησε και λίγο για το ιστορικό μου. Αυτός επίσης δεν είδε τις ωοθήκες μου πολυκυστηκές αλλά μου είπε ότι το βιοχημικό μου προφίλ συνάδουν στο να μην μείνω εύκολα αλλά η στατιστική είναι με το μέρος μου. Το έριξε δηλαδή στο ότι μάλλον δεν κάνω πια καλής ποιότητας ωάρια και μου χρειάζεται μόνο ΤΥΧΗ όπως αναφέρατε κι εσείς παραπάνω. Να πετύχω δηλαδή ένα μήνα με καλό ωάριο και όχι τζούφιο. Είμαι πολύ απογοητευμένη γιατί αυτό μπορεί να συμβεί μετά από 3 χρόνια....:cry:

Μόνο ο Θεός δηλαδή ξέρει.

Υοla μου, συνήθως αυτό γίνεται με τα ωάρια. Ένα κυριαρχεί και προχωράει παραγκωνίζοντας τα υπόλοιπα και δεν είναι απαραίτητα το αρχικά μεγαλύτερο. Από που βγήκε το συμπέρασμα ότι δεν κάνεις καλής ποιότητας ωάρια; Όσο για το ενδομήτριο, έχει παρατηρηθεί εμφύτευση και με 6. Αν είναι να γίνει η σύλληψη, μέχρι την εμφύτευση, θα έχει μεγαλώσει κι άλλο. Συνέχισε τις προσπάθειες και μην αγχώνεσαι, γιατί ο γιατρός μου μου είχε πει ότι το άγχος αναστέλλει την ωορηξία.


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τα χαπια που λεγατε.........

Εγω ξεκιναω με:

Το πρωι 1 χαπι κορτιζονης, 1 φυλικο οξυ, 1 ασβεστιο και 1 της οστεοπορωσης

Το μεσημερι 1 σιδηρο, 1 για την πηξη του αιματος και βιταμινες β12

το βραδυ 1 κορτιζονης 1 ειδικο της αρθριτιδας και ενα για το ανοσοποιητικο και 1 της οστεοπορωσης....

3 φορες τη βδομαδα "βαραω" ενεσεις στα μπουτια για την αρθριτιδα και σε ολα αυτα δεν συνυπολογιζω τις γκοναλ, την πρεγκνυλ τα ουτροζεσταν ή τα ντουφαστον.......

Παρολα αυτα μου λειπει αφανταστα το μικρο ροζουλι χαπακι, το αντιφλεγμονωδες παυσιπονο που ηταν το μονο για τον πονο!!!!!!!!!!!

Αχχχχχχχχχχχχχ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εσύ κοριτσάκι μου δίνεις τον μεγαλύτερο αγώνα, ελπίζω όχι με τις περισσότερες απώλειες... Εύχομαι να μη σου ξαναχρειαστεί ποτέ το μικρό ροζ χαπάκι...


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα πας στο επάνω μέρος της σελίδας και θα επιλέξεις "ΠΙΝΑΚΑΣ ΕΛΕΓΧΟΥ" . Θα σου βγάλει αριστερά μια λίστα με επιλογές. Επιλέγεις "ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ AVATAR" και ανεβάζεις την φωτογραφία που θέλεις.


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κουκλίτσες μου!

Γύρισα σήμερα το μεσημέρι. Πέρασα καλά, ξεχάστηκα, ξεαγχώθηκα αλλά κουράστηκα κιόλας με τα πέρα δώθε.

Οι διακοπές είναι πραγματικά διακοπές μόνο, όταν έχουμε τη θάλασσα στα πόδια μας. Αν πρέπει να μπαίνουμε στο αμάξι και να κάνουμε 40 λεπτά να πάμε, καταλήγει κουραστικό το θέμα.

Ας μην παραπονιέμαι όμως. Έχω μπροστά μου άλλες δυο βδομάδες διακοπών (ξαναφεύγω το Σάββατο), όμως θα ξεκουραστώ πραγματικά την τελευταία εβδομάδα που θα είμαι μόνη μου. Αυτός ο άντρας μου με ταλαιπωρεί πολύ, όλο να γυρνάμε θέλει, κ@λο δεν βάζει κάτω κι εγώ δεν μπορώ.

Διάβασα όλα τα νέα σας.

Θα σας ξαναγράψω αύριο, γιατί είμαι πτώμα (έκανα κι ένα σωρό δουλειές) και πρέπει να περάσω κι από τα άλλα θέματα να δώσω σήμα ότι ήρθα.

Φιλάκια σε όλες σας.

Υ.Σ. Σχετικά με την συνάντησή μας δεν τη χάνω, μόνο να κανονίσουμε ποια μέρα θα γίνει τελικά, ώστε να κανονίσω και τι βάρδια θα δουλέψω στο γραφείο (εκεί που πήγα δουλεύω βάρδιες και, αν είμαι απογευματινή, θα σχολάσω στις 20.00). Και εννοείται ότι θα φέρω και τη βίλλυ μαζί μου. Κι αν τελικά πάμε στην Λ. Πεντέλης, μάλλον θα έρθουμε με το αυτοκίνητό μου, γιατί κρίμα είναι να τρέχουμε με το μετρό.

Link to comment
Share on other sites

Υοla μου, συνήθως αυτό γίνεται με τα ωάρια. Ένα κυριαρχεί και προχωράει παραγκωνίζοντας τα υπόλοιπα και δεν είναι απαραίτητα το αρχικά μεγαλύτερο. Από που βγήκε το συμπέρασμα ότι δεν κάνεις καλής ποιότητας ωάρια; Όσο για το ενδομήτριο, έχει παρατηρηθεί εμφύτευση και με 6. Αν είναι να γίνει η σύλληψη, μέχρι την εμφύτευση, θα έχει μεγαλώσει κι άλλο. Συνέχισε τις προσπάθειες και μην αγχώνεσαι, γιατί ο γιατρός μου μου είχε πει ότι το άγχος αναστέλλει την ωορηξία.

Nτόλη μου,

επειδή ήταν την 13η μέρα ήδη 22χ22 μου είπε ότι αυτά τα μεγάλα ωάρια συνήθως είναι τζούφια μέσα. Το Θέμα είναι ότι έκανα την ένεση Παρασκευή απόγευμα και ακόμα ωορρηξία δεν μου φαίνεται να έχει γίνει. Έχω υγρά ωορρηξίας χτες και σήμερα, πρήξιμο όσο καμία άλλη φορά και πόνους ωορρηξίας όλη μέρα χτες και ακόμα και σήμερα η θερμοκρασία είναι ακόμα χαμηλά. Έχω μπερδευτεί για άλλη μια φορά πολύ και αύριο πάω πάλι για υπέρηχο να δω τι γίνεται.

Ειλικρινά ΒΑΡΕΘΗΚΑ! Αυτές οι προγραμματισμένες επαφές είναι το χειρότερό μας και παιδιά έτσι δεν γίνονται σίγουρα.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κουκλίτσες μου!

Υ.Σ. Σχετικά με την συνάντησή μας δεν τη χάνω, μόνο να κανονίσουμε ποια μέρα θα γίνει τελικά, ώστε να κανονίσω και τι βάρδια θα δουλέψω στο γραφείο (εκεί που πήγα δουλεύω βάρδιες και, αν είμαι απογευματινή, θα σχολάσω στις 20.00). Και εννοείται ότι θα φέρω και τη βίλλυ μαζί μου. Κι αν τελικά πάμε στην Λ. Πεντέλης, μάλλον θα έρθουμε με το αυτοκίνητό μου, γιατί κρίμα είναι να τρέχουμε με το μετρό.

Καλώς μας ήρθες!

Εγώ κορίτσια μπορώ μόνο αύριο γιατί Τετάρτη γιορτάζει φίλος μας και μας έχει καλέσει και την Πέμπτη ετοιμάζομαι για το τριήμερο γάμο στο νησί που σας έχω ήδη πει. Αν δεν μπορείτε μην το κάνετε για μένα, βρεθείτε Τετάρτη Πέμπτη όποτε μπορείτε εσείς.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλώς μας ήρθες!

Εγώ κορίτσια μπορώ μόνο αύριο γιατί Τετάρτη γιορτάζει φίλος μας και μας έχει καλέσει και την Πέμπτη ετοιμάζομαι για το τριήμερο γάμο στο νησί που σας έχω ήδη πει. Αν δεν μπορείτε μην το κάνετε για μένα, βρεθείτε Τετάρτη Πέμπτη όποτε μπορείτε εσείς.

Εγώ όποια μέρα και να κανονίσετε, μπορώ να έρθω να σας βρω αλλά έχω ένα πρόβλημα: όπως σας είπα, στη δουλειά δουλεύω βάρδιες και δυστυχώς αυτή την εβδομάδα η συνάδελφος έχει κάποιο πρόβλημα και πρέπει να πηγαίνω απόγευμα.

Σχολάω γύρω στις 8.00 και μπορώ να έρθω κατευθείαν αλλά το θέμα είναι πώς θα έρθει η βίλλυ? Εκτός κι αν συναντηθώ με τη βίλλυ στο μετρό στο Σύνταγμα και έρθουμε μαζί μέχρι τη Δουκίσσης Πλακεντίας κι από εκεί, αν μπορεί κάποια με αυτοκίνητο να πάρει κι εμάς μέχρι το μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά και όμορφα καλησπέρα...

Εμένα ο πρίγκιπάς μου είναι με πυρετό από εχθές τη νύχτα και ανεβάζει σταθερά στο 3ωρο-4ωρο. Δεν ξέρω αν μπορέσω τελικά να έρθω αύριο. Θα εξαρτηθεί από τις εξελίξεις. Τι θέλετε να κάνουμε; Να σας κλείσω τραπέζι και αν πάνε όλα καλύτερα έρχομαι κι εγώ, να μεταφέρουμε τη συνάντηση τον επόμενο μήνα, να κανονίσετε κάτι άλλο; Κάντε την αναφορά σας.


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχετε οι περισσότερες κόλλημα εγώ λέω να την αναβάλουμε για τέλη Αυγούστου που θα επιστρέψουμε όλες και θα έχουμε τόσα ευχάριστα να διηγηθούμε.

Ντολάκι μου πόσο λυπάμαι για το παιδάκι σου με αυτή την ζέστη να έχει και πυρετό.

Περαστικούλια και φιλάκια στα ζεστά μαγουλάκια του.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

γειά σας κορίτσια..

Και εγώ δεν είμαι πολύ άνετη για αύριο, θα τελειώσω αργά.....Αν γίνει η συνάντηση, θα προσπαθήσω να περάσω έστω και για λίγο, για να σας γνωρίσω...

Υοla,

Αυτό που σου είπε για τα τζούφια αυγά με έβαλε σε υποψίες...Εχω διαβάσει κάποιες αναφορές που κατηγορούν την κλομιφαίνη για κακής ποιότητας αυγά, αλλά δεν ήθελα να το πολυπιστέψω... Λέτε τα αυγά να βγαίνουν κλούβια???? Το αυγό σου πήγε από 16 σε 22 μέσα σε μία μέρα? ή δεν κατάλαβα καλά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...