Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

ΝΤΟΛΗ...μην απογοητευεσε κοριτσακι μου ξερω και σε καταλαβαινω πως νιωθεις άλλα περιμενουμε και άλλα ερχοντε.... αλλα απο τι στιγμη που υπαρχουνε κι'αλλοι τροποι προχωραμε ειπαμε θα εξαντλησουμε ολα τα περιθωρια τιποτα δεν τελειωσε ακομα...ενα θα σου πω εδω και μια εβδομαδα δεν εχω βγει απο το σπιτι μου και ο λογος ειναι οτι κατεβαζω 7 χαπια την ημερα ξεκιναω πρωι πρωι με του θυροειδη συνεχιζω με primolut κατα της 12 περνω το φολλικο το μεησμερη μετα το φαγητο περνω το glucophage και το απογευμα ξεκιναμε παλι το ιδιο προγραμμα φολικο μετα primolut και πριν παω για νανι glucophage τα οποια χαπια μου διμιουργουνε στομαχικες διαταραχες και παω 6-7 φορες την μερα τουαλετα χθες τολμισα να βγω να παω με τον αντρα μου super market και παρατησαμε τα ψωνια στην μεση και ηρθαμε σπιτι τρεχοντας....θα μου πεις οκ δεν περνας και κανενα δραμα αλλα αυτη η κλεισουρα στο σπιτι μου την εχει δωσει και δεν αφηνει και το μυαλο μου να ξεκωλισει απο το θεμα παιδι... και μετα σου λενε μην αγχωνεσε

Άντζυ,

τα ίδια χάπια παίρνω κι εγώ εκτός του Primolut αλλά το glucophage το μείωσα στο ένα κατόπιν οδηγιών και την ενδοκρινολόγου μου. Τα δύο μου έκαναν και εμένα διάροιες και ειδικά με έπιαναν το απόγευμα στα μαγαζιά. Δεν είναι καθόλου καλό αυτό γιατί δεν απορροφώνται και τα υπόλοιπα χάπια. Μήπως να το μείωνες ή να το άλλαζες με το glucoplus?


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μy wish,

Κι εγώ έχω πρόσθια κάμψη και πρόσθια κλίση.Υπάρχει κάποιο θέμα με αυτό λες? Νόμιζα στην οπίσθια κάμψη ότι ήταν λίγο περισσότερο πρόβλημα η σύλληψη.

Έχεις δίκιο σε αυτά που μου είπες για το ωάριο. Δεν έκανα την ένεση αλλά αρχίσαμε τις επαφές και θα πάω το απόγευμα να δω αν μεγάλωσε το ενδομήτριο και πόσο. Σήμερα έπεσε από το 37,9 στο 37,3!!!! Οπότε η ωορρηξία θα γίνει μέσα σε αυτές τις μέρες. Με τους υπέρηχους πάντως νοιώθω πολύ πιο σίγουρη και κακώς έχασα τόσους κύκλους με τους βλάκες που θέλουν να λένε ότι κάνουν παρακολούθηση.

yola,

όλοι οι γυναικολόγοι που είχα (και πίστεψέ με ήταν πάρα πάρα πολλοί, έχει πέσει πολύ χούφτωμα που λέει και η Ντόλη) μου είχαν πει ότι για να γίνει η σύλληψη χρειάζεται ειδική στάση, αλλιώς το σπέρμα 'χτυπάει' σε λάθος σημείο, με αποτέλεσμα να μην είναι τα πράγματα τόσο ευκολα. Ο προ-τελευταίος γιατρός (που μου έκανε και τις εγχειρήσεις) που υποτίθεται ότι είναι από τους 'μεγάλους' με PhD κλπ μου είχε πει το ίδιο πράγμα. Ο τελευταίος μου είπε ότι είναι μύθος. Τι να πεις τώρα???? Πάντως η στάση αυτή δεν έκατσε όσο καιρό προσπαθούμε με φάρμακα...

Link to comment
Share on other sites

Άντζυ,

τα ίδια χάπια παίρνω κι εγώ εκτός του Primolut αλλά το glucophage το μείωσα στο ένα κατόπιν οδηγιών και την ενδοκρινολόγου μου. Τα δύο μου έκαναν και εμένα διάροιες και ειδικά με έπιαναν το απόγευμα στα μαγαζιά. Δεν είναι καθόλου καλό αυτό γιατί δεν απορροφώνται και τα υπόλοιπα χάπια. Μήπως να το μείωνες ή να το άλλαζες με το glucoplus?

Κι εμένα το απόγευμα με έπιαναν οι διάρροιες και συνήθως την ώρα των μαθημάτων..χαχα εκεί να δεις γέλιο.

Λοιπόν δεν ξέρω για την ημέρα της συνάντησης, αλλά εμένα με βολεύει περισσότερο η Πέμπτη από την Τρίτη. Βέβαια αν θέλετε όλες την Τρίτη, θα προσαρμοστώ ανάλογα.

Λοιπόν, προτείνω LA PASTERIA στη Λεωφόρο Πεντέλης. Ο υπεύθυνος του καταστήματος είναι καλό παιδί και πολύ φίλος με τον αδελφό μου. Ραντεβού στον σταθμό του ΜΕΤΡΟ ή του ΠΡΟΑΣΤΕΙΑΚΟΥ και από εκεί είναι με το αυτοκίνητο το πολύ 5 λεπτά. Την μεταφορά μπορώ να την κάνω με το δικό μου αυτοκίνητο.


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

yola...λαθος μου το glucoplus περνω....ενα επερνα εδω και εναμιση χρονο αλλα ο γιατρος ο καινουριος που πηγα τωρα μου το αυξησε σε 2....στην επομενη επισκεψη που θα παω θα του πω βεβαια οτι εχουμε προβλημα....κι'εμενα το απογευμα με πιανει το πολυ πωπω σου λεω....αφου το Σαββατο που μας περασε που ειχαμε γαμο δεν πηρα τηποτα απο ολα αυτα ουτε φολικο ουτε glucoplus αλλα ξερεις με ειχε πιασει ψυχολογικο νομιζα συνεχεια οτι ηθελα τουαλετα αλλα ευτηχως την γλιτωσα.


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!!

mywish...καπου διαβασα οτι τα πσοστα επυτιχιας της σπερματεγχυσεις ειναι γυρω στα 25% βεβαια δεν ξερω αν αυτο το ποσοστα ειναι σε ατομα που εχουνε καποιο προβλημα με το σπερμα κυριως η ειναι γενικος σε ατομα με ανεξηγητη υπογονιμοτητα.

yola....κι'εγω προσθια κλιση καμψη εχω της μητρας και ο τοτε γιατρος που μου ειχε κανει τον υπερηχο μου ειχε πει μια χαρα ειναι δεν μου ειπε για τυχον θεματα με την θεση.

για τα ποσοστά επιτυχίας...κουραφέξαλα..Είδα και την προηγούμενη φορά που είχα 3 σκασμένα αυγά και που υποτίθεται ότι υπήρχαν αυξημένες πιθανότητες...Το θέμα είναι να έχεις την τύχη με το μέρος σου...

Θα τον ρωτήσω πάντως και θα σας πω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ είμαι μέσα για την Πεντέλης και διαθέτω κι εγώ το αμάξι μου από τον σταθμό της Δουκίσσης.

Ντόλη έχει και κήπο? Αν κλείσεις εσύ το τραπέζι να πεις ότι έχουμε την εκπτωτική κάρτα να το ξέρουνε.

Πέμπτη δεν μπορώ σίγουρα γιατί φεύγω τριήμερο πρωί πρωί την άλλη μέρα με πλοίο και δεν θα έχω προλάβει να ετοιμαστώ. Νομίζω και η Ιόλη θα ετοιμάζεται πάλι για διακοπές.

My wish θα έρθεις αυτή την φορά? Την Τετάρτη θα είχες πάλι γιατρό οπότε τώρα είναι πιο καλά έτσι δεν είναι?


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια.. Τι μου κάνετε;

Ντολάκι μου γλυκό ξέρω και κατανοώ ότι σε πείραξε πολύ η έλευση της περιόδου αλλά κοριτσάκι μου βάστα γερά και πάμε στο επόμενο βήμα...

Yola μου είχες πυρετό; Για να φτάσει η θερμοκρασία 37,9 είχες πυρετό... εκτός αν ήθελες να γράψεις 36,9 και έγινε λάθος..

Mywish αφού το θες να κάνεις μια σπερματέγχυση.. δεν έβλαψε ποτέ κανέναν..

Εγώ πήρα σήμερα τα αποτελέσματα του ζαχάρου.. ήταν φυσιολογικότατα (ήμουν σίγουρη αλλά την έκανα την εξέταση για το φόβο των Ιουδαίων)..

Αύριο αναχωρώ για το μαγευτικό Πήλιο και έτσι την επόμενη βδομάδα δεν θα μπορέσω να έρθω στη συνάντησή σας... Να περάσετε υπέροχα και τον Αύγουστο κανονίζουμε πάλι κάτι..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια.. Τι μου κάνετε;

Ντολάκι μου γλυκό ξέρω και κατανοώ ότι σε πείραξε πολύ η έλευση της περιόδου αλλά κοριτσάκι μου βάστα γερά και πάμε στο επόμενο βήμα...

Yola μου είχες πυρετό; Για να φτάσει η θερμοκρασία 37,9 είχες πυρετό... εκτός αν ήθελες να γράψεις 36,9 και έγινε λάθος..

Mywish αφού το θες να κάνεις μια σπερματέγχυση.. δεν έβλαψε ποτέ κανέναν..

Εγώ πήρα σήμερα τα αποτελέσματα του ζαχάρου.. ήταν φυσιολογικότατα (ήμουν σίγουρη αλλά την έκανα την εξέταση για το φόβο των Ιουδαίων)..

Αύριο αναχωρώ για το μαγευτικό Πήλιο και έτσι την επόμενη βδομάδα δεν θα μπορέσω να έρθω στη συνάντησή σας... Να περάσετε υπέροχα και τον Αύγουστο κανονίζουμε πάλι κάτι..

Μπράβο Δομνινάκι πολύ χαίρομαι για σένα. Τέλεια θα περάσεις!

Κρίμα που δεν θα σε δω βέβαια γιατί εγώ θα έρθω τέλος Αυγούστου.

Καλές διακοπές να έχεις και να ξεχαστείς λίγο. Αυτό είναι διαταγή.

Έκανα λάθος, 36,9 εννοούσα.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Υοla μου δεν έχει ακριβώς κήπο αλλά εξωτερικό χώρο όμορφα διαμορφωμένο με πρασινάδες και λοιπά.

Περιμένουμε δήλωσεις συμμετοχής.

ΔΟΜΝΙΝΑ ΣΕ ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ. Κοίτα να περάσεις όσο πιο όμορφα γίνεται και του χρόνου να πάμε όλες μαζί με τα μωρά μας στο Πήλιο...


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακια μου γεια σας.....

Ετοιμαζω τη βαλιτσα του παιδιου, θα τον κατεβασει ο αντρας μου αυριο και ειμαι καπως......

Απ τη μια θελω να φυγει, εχω αναγκη να ξεκουραστω και αυτο εχει αναγκη να κανει μπανια και να δει τις γιαγιαδες του και τον παππου του, αλλα απ την αλλη μακρια του δε νοιωθω ανετα....

Θα ειμαι πιο καλα οταν κατεβει 1η Αυγουστου και ο αντρας μου με την αδεια του και θα εχει τον πατερα του....

Τωρα για την συναντηση δεν εχω προβλημα, ειδικα αν ειναι και η Ιολη για να μπουμε μαζι στο μετρο....

Μονη μου, θα ειναι λιγο δυσκολο να τα καταφερω, αλλα νομιζω ειχε πει οτι θα εχει γυρισει και θα ερθει στη συναντηση!!!!!!!!!!!!!!!1


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια.. Τι μου κάνετε;

Ντολάκι μου γλυκό ξέρω και κατανοώ ότι σε πείραξε πολύ η έλευση της περιόδου αλλά κοριτσάκι μου βάστα γερά και πάμε στο επόμενο βήμα...

Yola μου είχες πυρετό; Για να φτάσει η θερμοκρασία 37,9 είχες πυρετό... εκτός αν ήθελες να γράψεις 36,9 και έγινε λάθος..

Mywish αφού το θες να κάνεις μια σπερματέγχυση.. δεν έβλαψε ποτέ κανέναν..

Εγώ πήρα σήμερα τα αποτελέσματα του ζαχάρου.. ήταν φυσιολογικότατα (ήμουν σίγουρη αλλά την έκανα την εξέταση για το φόβο των Ιουδαίων)..

Αύριο αναχωρώ για το μαγευτικό Πήλιο και έτσι την επόμενη βδομάδα δεν θα μπορέσω να έρθω στη συνάντησή σας... Να περάσετε υπέροχα και τον Αύγουστο κανονίζουμε πάλι κάτι..

Να περασεις υ π ε ρ ο χ α κοριτσακι μου!!!!!!!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

για τα ποσοστά επιτυχίας...κουραφέξαλα..Είδα και την προηγούμενη φορά που είχα 3 σκασμένα αυγά και που υποτίθεται ότι υπήρχαν αυξημένες πιθανότητες...Το θέμα είναι να έχεις την τύχη με το μέρος σου...

Θα τον ρωτήσω πάντως και θα σας πω..

Συμφωνω μαζι σου.... Τελικα περισσοτερο ρολο παιζει η τυχη.....

Και για τα ποσοστα της σπερματεγχυσης το ιδιο πιστευω.... Κουραφεξαλα....


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τα χαπια που λεγατε.........

Εγω ξεκιναω με:

Το πρωι 1 χαπι κορτιζονης, 1 φυλικο οξυ, 1 ασβεστιο και 1 της οστεοπορωσης

Το μεσημερι 1 σιδηρο, 1 για την πηξη του αιματος και βιταμινες β12

το βραδυ 1 κορτιζονης 1 ειδικο της αρθριτιδας και ενα για το ανοσοποιητικο και 1 της οστεοπορωσης....

3 φορες τη βδομαδα "βαραω" ενεσεις στα μπουτια για την αρθριτιδα και σε ολα αυτα δεν συνυπολογιζω τις γκοναλ, την πρεγκνυλ τα ουτροζεσταν ή τα ντουφαστον.......

Παρολα αυτα μου λειπει αφανταστα το μικρο ροζουλι χαπακι, το αντιφλεγμονωδες παυσιπονο που ηταν το μονο για τον πονο!!!!!!!!!!!

Αχχχχχχχχχχχχχ!!!!!!!!!!!!!!!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...