Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

ΝΤΟΛΗ μου, περαστικά στον πριγκηπάκο σου, εύχομαι να μην είναι τίποτε κι αύριο το πρωί να έχει πέσει ο παλιοπυρετός χωρίς να το ταλαιπωρήσει κι άλλο το πουλάκι μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ ήξερα ότι η κλομιφαίνη λεπταίνει το ενδομήτριο, τώρα διαβάζω ότι ευθύνεται και για τζούφια αυγά?

Τι άλλο θα ακούσω πάλι?

βρε τι έχουμε πάθει... μόνο αυτό μας έλειπε...

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχετε οι περισσότερες κόλλημα εγώ λέω να την αναβάλουμε για τέλη Αυγούστου που θα επιστρέψουμε όλες και θα έχουμε τόσα ευχάριστα να διηγηθούμε.

Ντολάκι μου πόσο λυπάμαι για το παιδάκι σου με αυτή την ζέστη να έχει και πυρετό.

Περαστικούλια και φιλάκια στα ζεστά μαγουλάκια του.

Γιολαντάκι μου, σ'ευχαριστώ για τις ευχές σου... Εγώ θα είμαι εδώ σταθερά στην όμορφη!!!!!!!!!Αθήνα. Ίσως λείψουμε για τρεις -τέσσερις ημέρες γύρω στις 10 Αυγούστου. Να περάσετε καλά και κανονίζουμε την συνάντηση τέλη Αυγούστου που θα υπάρχει και απαρτία...Φιλιά


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

ΝΤΟΛΗ μου, περαστικά στον πριγκηπάκο σου, εύχομαι να μην είναι τίποτε κι αύριο το πρωί να έχει πέσει ο παλιοπυρετός χωρίς να το ταλαιπωρήσει κι άλλο το πουλάκι μου.

Ιόλη μου ευχαριστώ κι εσένα..μόλις τον έβαλα για ύπνο. Βραδυνές είστε όλες έτσι;


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ ήξερα ότι η κλομιφαίνη λεπταίνει το ενδομήτριο, τώρα διαβάζω ότι ευθύνεται και για τζούφια αυγά?

Τι άλλο θα ακούσω πάλι?

Μην μου λέτε τέτοια......εμένα πάντως το ενδομήτριό μου μια χαρά πάχος έχει..λέτε να μου κάνει όμως τζούφια τα αυγουλάκια μου; Σήμερα ξεκίνησα ξανά.....Πρέπει να βάλω κάτω τον γιατρό μου, αλλά δεν θα τον δω νωρίτερα από τη Δευτέρα..Γκρρρρρρρρ


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

γειά σας κορίτσια..

Και εγώ δεν είμαι πολύ άνετη για αύριο, θα τελειώσω αργά.....Αν γίνει η συνάντηση, θα προσπαθήσω να περάσω έστω και για λίγο, για να σας γνωρίσω...

Υοla,

Αυτό που σου είπε για τα τζούφια αυγά με έβαλε σε υποψίες...Εχω διαβάσει κάποιες αναφορές που κατηγορούν την κλομιφαίνη για κακής ποιότητας αυγά, αλλά δεν ήθελα να το πολυπιστέψω... Λέτε τα αυγά να βγαίνουν κλούβια???? Το αυγό σου πήγε από 16 σε 22 μέσα σε μία μέρα? ή δεν κατάλαβα καλά?

Πήγε από 16 σε 22 σε 2 μέρες και μου είπε ότι τα πολύ μεγάλα αυγά συνήθως είναι τζούφια. Εντωμεταξύ το 22 ήταν Παρασκευή και με την ένεση και τους πόνους η ωορρηξία έγινε Κυριακή οπότε θα είχε φτάσει κοντά στο 26 ίσως?

Σήμερα θα πάω για να δούμε αν έχω ωχρό σωμάτιο και πόσο έφτασε το ενδομήτριο τελικά. Πάντως η βλένα ήταν πολύ καλή αυτή την φορά γιατί λένε ότι χοντραίνει και την βλέννα που έπρεπε να είναι σαν ασπράδι αυγού για να γλυστράνε οι μαχητές.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγε από 16 σε 22 σε 2 μέρες και μου είπε ότι τα πολύ μεγάλα αυγά συνήθως είναι τζούφια. Εντωμεταξύ το 22 ήταν Παρασκευή και με την ένεση και τους πόνους η ωορρηξία έγινε Κυριακή οπότε θα είχε φτάσει κοντά στο 26 ίσως?

Σήμερα θα πάω για να δούμε αν έχω ωχρό σωμάτιο και πόσο έφτασε το ενδομήτριο τελικά. Πάντως η βλένα ήταν πολύ καλή αυτή την φορά γιατί λένε ότι χοντραίνει και την βλέννα που έπρεπε να είναι σαν ασπράδι αυγού για να γλυστράνε οι μαχητές.

Κοριτσακια καλημερα!!!!

Δεν εχω προβλημα, ας το αφησουμε για Αυγουστο, να ειμαστε οι περισσοτερες.....

Γιολα μου οσο ζεις μαθαινεις τελικα....Μην απογοητευεσαι τιποτα δεν ειναι σιγουρο....Ουτε οι γιατροι δεν ξερουν να μας πουν...

Ιολη μου καλως ηρθες...

Σε ευχαριστω πολυ που με σκεφτεσαι συνεχως και δε με αφηνεις μονη μου οταν ειναι να συναντηθουμε....

Ντολη μου περαστικα στο μικρουλη σου....

Φιλακια


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλημερα!!!!

Γιολα μου οσο ζεις μαθαινεις τελικα....Μην απογοητευεσαι τιποτα δεν ειναι σιγουρο....Ουτε οι γιατροι δεν ξερουν να μας πουν...

Σε αυτό το συμπέρασμα έχω κι εγώ καταλήξει, ούτε οι γιατροί δεν ξέρουν. Είναι πολύ θέμα τύχης όπως μου είπε και ο υπερηχογραφιστής.

Όσο άσχημο μπορεί να είναι το βιοχημικό προφίλ μου, η στατιστική είναι με το μέρος μου όμως, έτσι ακριβώς μου είπε


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πήγε από 16 σε 22 σε 2 μέρες και μου είπε ότι τα πολύ μεγάλα αυγά συνήθως είναι τζούφια. Εντωμεταξύ το 22 ήταν Παρασκευή και με την ένεση και τους πόνους η ωορρηξία έγινε Κυριακή οπότε θα είχε φτάσει κοντά στο 26 ίσως?

Σήμερα θα πάω για να δούμε αν έχω ωχρό σωμάτιο και πόσο έφτασε το ενδομήτριο τελικά. Πάντως η βλένα ήταν πολύ καλή αυτή την φορά γιατί λένε ότι χοντραίνει και την βλέννα που έπρεπε να είναι σαν ασπράδι αυγού για να γλυστράνε οι μαχητές.

Πάντως είναι περίεργο που μεγάλωσε το αυγό έτσι ξαφνικά, συνήθως μεγαλώνουν γύρω στο 1,5 την ημέρα...Ισως να είναι το τυχερό αυγό, που ξέρεις...Αυτά για το βιοχημικό προφιλ που σου είπαν, πως τα καταλάβανε???

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι περίεργο που μεγάλωσε το αυγό έτσι ξαφνικά, συνήθως μεγαλώνουν γύρω στο 1,5 την ημέρα...Ισως να είναι το τυχερό αυγό, που ξέρεις...Αυτά για το βιοχημικό προφιλ που σου είπαν, πως τα καταλάβανε???

Mε ρώτησε το ιστορικό μου και με είδε παχουλή με θυροειδίτιδα Hashimoto. Oι ωοθήκες μου έχουν μορφή πολυκυστική χωρίς την ηχογενή δομή όμως των πολυκυστικών και δεν έχω αραιομηνόροια μόνο μεγάλες καθυστερήσεις. Με ρώτησε για αντίσταση στην ινσουλίνη του είπα δεν έχω αλλά καλά κάνω και παίρνω το glucophage.

Tϊ να πώ, ο καθείς με τα δικά του κι εγώ στην μέση μπερδεμένη.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσάκια από το πανέμορφο Πήλιο.. Απ' ότι βλέπετε δεν μπορώ αν δεν πάρω μια τζούρα από το καφεδάκι μας.. Είμαι καλά, οι ανηψούλες μου με έχουν πεθάνει στα παιχνίδια και τις σκανταλιές αλλά τουλάχιστον είμαι στον καθαρό αέρα..

Κρίμα που η συνάντησή σας δεν θα γίνει τελικά αλλά στην επόμενη τέλος Αυγούστου θα είμαι κι εγώ και χαίρομαι ιδιαιτέρως γι' αυτό..

Yola μου τι να πω.. όλα τα κουλά σ' εσένα συμβαίνουν.. μακάρι να βρεις τη λύση σύντομα.

Ντόλη μου περαστικά στον Μιχαλάκη.. Με αυτή τη ζέστη να' χει και πυρετό ο καημενούλης σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο..

Ιόλη μου καλώς μας ήλθες και καλό υπόλοιπο διακοπών..

Βίλλυ μου κι εγώ επιστρέφω 2 Αυγούστου στο γραφείο και Αθήνα θα είμαι όλο τον Αύγουστο..

Φιλάκια σε όλα τα υπόλοιπα κοριτσάκια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.

Ευτυχώς που αναβάλαμε τη συνάντησή μας για σήμερα, γιατί εγώ δεν θα μπορούσα τελικά. Είχε γενέθλια το αγοράκι της φίλης μου κι εγώ το είχα ξεχάσει. Το μεσημέρι με πήρε τηλέφωνο να με καλέσει στα γενέθλια και μόλις γύρισα.

Σήμερα είχα αγώνα δρόμου.

Τελικά, τελευταία στιγμή άλλαξε η βάρδια στη δουλειά και πήγα πρωί, οπότε ξύπνησα στις 6.30, πήγα για δουλειά, γύρισα σπίτι στις 3.45 κι αφού θα πήγαινα στα γενέθλια, αποφάσισα να πάω να βάψω το μαλλί, στις 4.00 πήγα κομμωτήριο, μετά τζάμπο, όπου έψαχνα δώρα για το αγοράκι που γιόρταζε και για τις 5 ανιψιές μου που είναι στο χωριό μου και θα πάω το Σάββατο, μετά σπίτι, έκανα μπάνιο, ετοιμάστηκα, πήγα γενέθλια και να'μαι σπίτι τώρα μόλις.

Ουφ, κουράστηκα σήμερα, τουλάχιστον αύριο είμαι απογευματινή, οπότε θα προλάβω να κοιμηθώ μέχρι τις 8.00, να πιω καφέ, να πάω το αυτοκίνητο να του βάλουν φρέον στο αιρ κοντίσιον, μετά να μαγειρέψω, να φάω και να ετοιμαστώ για τη δουλειά.

Σας φιλώ, καληνυχτούδια!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα.

Έπειτα από το θερμό διήμερο, σήμερα είμαστε εντελώς απύρετοι και μέσα στην τρελή διάθεση!!!!!!!!

Υοla μου, πήγες για τον υπέρηχο; τι έγινε;

Ευτυχώς που αναβλήθηκε η συνάντησή μας, γιατί μόνο η Υοla τελικά θα πήγαινε...

Εμείς ακόμη δεν ξέρω τι θα κάνουμε...Μάλλον θα μείνουμε εδώ να κάνουμε παρέα στη Βίλλυ και τη Δομνίνα..


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...