Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Μέχρι πόσα κιλά είναι υγιές να πάρουμε? Μιλώ για ένα μωρό όχι για δίδυμα.

      Εγώ σε αυτή την εμβρυομεταφορα τα πήρα τα utrogestan από το στόμα και μου έφεραν τρελή θολούρα και ζάλη...δυσκολεύομουν πολύ στη δουλειά...σε παλιότερες φορές δε με είχαν επηρεάσει τόσο. Παρολαυτα τα προτιμω απο το στομα ...κολπικα βάζω vasclor και cyclacur και με αγχώνει...και γιατι πεφτουν καποιες φορες αρα δε ξέρω αν απορροφάται όλο και μαζεύει η περιοχή vasclor μετά από πολλές μέρες, δεν απορροφάται όλη και είναι μια μόνιμη υγρασία στην περιοχή που ευνοεί την ανάπτυξη μυκητων...καπου το διαβασα. ..δε ξερω αν ισχυει 100%. Άρα παρολη τη θολούρα αν μπορούσα θσ τα έπαιρνα όλα από στόμα.. 

      Όλα να σου πάνε καλά!!! Να πάρεις μια τεράστια χοριακη!!!! 🙏

      εμένα μ είπε ο γιατρός από 9-13 ! εκεί γύρω 

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Καλημέρα!!!

Λοιπόν πήγα για υπέρηχο. Ο γιατρός είδε ωχρό σωμάτιο 22mm από την αριστερή άρα είχε γείνει ωορρηξία αλλά δεν ήξερε να μου πει ακριβώς πότε γιατί η δουγλάσειος ήταν ακόμα ελεύθερη. Το θαύμα όμως ήταν ότι το ενδομήτριο ήταν χτες 17η μέρα 10,7!!!!! Πολύ καλό δεν βρίσκετε? Μα πως μεγάλωσαν όλα τόσο ξαφνικά?

Πάντως μας συνέστησε να ξανακάναμε και χτες το βράδυ γιατί αυτό μου είπε είναι ελεύθερο και γυρίζει από 12-36 ώρες μέχρι να βρει μαχητή. Εμείς το καθήκον μας το κάναμε αν και δεν νομίζω να έπαιξε ρόλο γιατί χτες η θερμοκρασία είχε ήδη πάει 36,8 και σήμερα 36,9.

Μου είπε ότι μπορεί να έγινε Δευτέρα που ήταν η μοναδική μέρα που δεν κάναμε τίποτα γιατί πόναγε η μέση του άντρα μου αλλά εγώ την ένεση την είχα κάνει Παρασκευή Βράδυ οπότε οι 36 ώρες συμπληρώνονταν Κυριακή πρωί. Δεν ξέρω, είμαι όπως πάντα μπερδεμένη και στην αναμονή πάλι.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!!

Λοιπόν πήγα για υπέρηχο. Ο γιατρός είδε ωχρό σωμάτιο 22mm από την αριστερή άρα είχε γείνει ωορρηξία αλλά δεν ήξερε να μου πει ακριβώς πότε γιατί η δουγλάσειος ήταν ακόμα ελεύθερη. Το θαύμα όμως ήταν ότι το ενδομήτριο ήταν χτες 17η μέρα 10,7!!!!! Πολύ καλό δεν βρίσκετε? Μα πως μεγάλωσαν όλα τόσο ξαφνικά?

Πάντως μας συνέστησε να ξανακάναμε και χτες το βράδυ γιατί αυτό μου είπε είναι ελεύθερο και γυρίζει από 12-36 ώρες μέχρι να βρει μαχητή. Εμείς το καθήκον μας το κάναμε αν και δεν νομίζω να έπαιξε ρόλο γιατί χτες η θερμοκρασία είχε ήδη πάει 36,8 και σήμερα 36,9.

Μου είπε ότι μπορεί να έγινε Δευτέρα που ήταν η μοναδική μέρα που δεν κάναμε τίποτα γιατί πόναγε η μέση του άντρα μου αλλά εγώ την ένεση την είχα κάνει Παρασκευή Βράδυ οπότε οι 36 ώρες συμπληρώνονταν Κυριακή πρωί. Δεν ξέρω, είμαι όπως πάντα μπερδεμένη και στην αναμονή πάλι.

yola μου, πολύ χάρηκα με το μύνημά σου, κυρίως, επειδή πάχυνε το ενδομήτριο και έγινε η ωορρηξία!

Όσο για τη Δευτέρα μην ανησυχείς, αφού κάνατε Κυριακή και Τρίτη, όλα είναι πιθανά!

Ελπίζω να έχουμε ευχάριστα νέα σε 14 ημέρες!

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια!

Το μόνο που μου χρειάζεται όπως είπε ο γιατρός είναι λίγη τύχη αλλά ποιός την έχασε να την βρω εγώ. Οπότε μην περιμένετε πολλά πράγματα από μένα.

Πάντως σας ευχαριστώ που θα μου στέλνετε θετική ενέργεια!


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια!

Το μόνο που μου χρειάζεται όπως είπε ο γιατρός είναι λίγη τύχη αλλά ποιός την έχασε να την βρω εγώ. Οπότε μην περιμένετε πολλά πράγματα από μένα.

Πάντως σας ευχαριστώ που θα μου στέλνετε θετική ενέργεια!

Τα καλύτερα έρχονται, όταν δεν τα περιμένουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γειά σας κορίτσια

Πήγα τελικά χθες στο γιατρο για υπέρηχο. Εχω 3-4 ωοθηλάκια στην αριστερή και ένα στην δεξιά, αλλά είναι πολύ μικρά, από 9 έως 10 μμ. Πρώτη φορά μου συμβαίνει την 9η μέρα να είναι τόσο μικρά... Με εκνεύρισε ο ντοκ, με 'ξεπέταξε' και δεν έμαθα τίποτα, ούτε έκανα καμία συζήτηση της προκοπής...Είπα να του τα πω ένα χεράκι, αλλά από την άλλη δεν βαριέσαι.. Θα ξαναπάω την Δευτέρα......

Φιλάκια σε όλες...

Link to comment
Share on other sites

γειά σας κορίτσια

Πήγα τελικά χθες στο γιατρο για υπέρηχο. Εχω 3-4 ωοθηλάκια στην αριστερή και ένα στην δεξιά, αλλά είναι πολύ μικρά, από 9 έως 10 μμ. Πρώτη φορά μου συμβαίνει την 9η μέρα να είναι τόσο μικρά... Με εκνεύρισε ο ντοκ, με 'ξεπέταξε' και δεν έμαθα τίποτα, ούτε έκανα καμία συζήτηση της προκοπής...Είπα να του τα πω ένα χεράκι, αλλά από την άλλη δεν βαριέσαι.. Θα ξαναπάω την Δευτέρα......

Φιλάκια σε όλες...

Μα σας έχω πει αυτή η μέθοδος δεν είναι "προσοδοφόρα" για αυτούς, απλά το πέρασμα σε άλλες πιο ακριβές μεθόδους. Σε βάζουν στην αρχή στο τριπάκι και όταν απογοητευτείς πετούν μία σπερματέγχυση ή μια εξωσωματική κι εσύ σαν πρόβατο λες ναι γιατί δεν έχεις πια αντοχές για άλλες τέτοιου είδους προγραμματισμένες επαφές.

Εγώ τέρμα με όλα αυτά. Αν κάνω δεύτερο έκανα αν δεν κάνω καλά να είναι το παιδάκι μου κι εγώ να το στηρίζω.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα όμορφα κοριτσάκια της όμορφης παρεούλας μας.. Τι μου κάνετε; Εν συντομία διάβασα τα νέα σας και χαίρομαι ιδιαιτέρως Ντόλη μου που ο Μιχαλάκης σου είναι απύρετος και μέσα στο τσακίρ κέφι.. Ιόλη μου ακόμα μια μέρα δουλειάς και θα βρεθείς κι εσύ στα μέρη μας.. Το πιθανότερο είναι να είμαι στο Βόλο μέχρι 1/8 οπότε αν θες και έχεις διάθεση πίνουμε καφεδάκι στην πανέμορφη παραλία..

Βίλλυ μου τι έγινε τελικά; ξαναζείτε τον έρωτά σας με το σύζυγο;

Mywish μα καλά, και αυτός ο γιατρός το αμίλητο νερό ήπιε;

Γιόλα τελικά όλα γίνονται....

Μάκια στα μαγουλάκια...!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Nαι το αμίλητο νερό... Και δεν είχα κουράγιο να τον πιέσω...άσε που μπορεί να έλεγε το στόμα μου πολλά...

Yola συμφωνώ, παίζουν με τις ψυχολογίες μας... και με το πορτοφόλι μας, δυστυχώς...

Ξέχασα να σας πω ότι πρόλαβα να ρωτήσω μόνο ποια μέθοδο θα ακολουθήσει....Μου λέει τι εννοείς...Του λέω νομίζω είναι δύο, και γύρισε κάπως ειρωνικά και μου λέει για πες, ποιες είναι?? Του λέω να μου πείτε εσείς, εγώ αυτά τα ξέρω από συζητήσεις, μπορεί να κάνω και λάθος...(εκανα ΥΠΟΜΟΝΗ)...Μου λέει μόνο μία μέθοδος υπάρχει, η ενδομητρική...Και φυσικά δεν τον ρώτησα τι ποσότητα θα εγχύσει, ήταν άσκοπο...Τι να πει κανεις....

Link to comment
Share on other sites

Nαι το αμίλητο νερό... Και δεν είχα κουράγιο να τον πιέσω...άσε που μπορεί να έλεγε το στόμα μου πολλά...

Yola συμφωνώ, παίζουν με τις ψυχολογίες μας... και με το πορτοφόλι μας, δυστυχώς...

Ξέχασα να σας πω ότι πρόλαβα να ρωτήσω μόνο ποια μέθοδο θα ακολουθήσει....Μου λέει τι εννοείς...Του λέω νομίζω είναι δύο, και γύρισε κάπως ειρωνικά και μου λέει για πες, ποιες είναι?? Του λέω να μου πείτε εσείς, εγώ αυτά τα ξέρω από συζητήσεις, μπορεί να κάνω και λάθος...(εκανα ΥΠΟΜΟΝΗ)...Μου λέει μόνο μία μέθοδος υπάρχει, η ενδομητρική...Και φυσικά δεν τον ρώτησα τι ποσότητα θα εγχύσει, ήταν άσκοπο...Τι να πει κανεις....

Θέε μου τί περνάμα πια με τον καθένα. Μήπως κι εσύ στον δικό μου πας? Έτσι ψυχρός ήταν κι ο δικός μου.

Φυσικά όλες έχετε καταλάβει ότι αυτό τον μήνα έκανα μόνη μου την μέθοδο χωρίς γιατρό μόνο με το πακέτο του Λητώ.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιόλα τελικά όλα γίνονται....

Μάκια στα μαγουλάκια...!

Δομνίνα μου,

ναι όλα γίνονται αλλά το αποτέλεσμα μετράει και δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη.

Κοίτα εσύ να περνάς καλά το τελευταίο καλοκαίρι χωρίς μωράκι γιατί από του χρόνου θα έχεις μάτια μόνο για το μπεμπάκι σου. Ούτε παραλίες θα σε νοιάζουν τόσο, ούτε τα ουζάκια ούτε τίποτα.

Και στο λέω εγώ η οποία ήμουν το party animal και που λατρεύω την θάλασσα και έμενα τουλάχιστον μια ώρα μέσα κολυμπώντας την φορά.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά εμένα αυτός ο γιατρός όχι μόνο δεν μου κάνει αλλά δεν μου λέει και τίποτε σαν επιστήμονας.. Τον πληρώνεις, δεν τον πληρώνεις; Άρα είναι υποχρεωμένος όχι μόνο να ασχοληθεί μαζί σου πάνω από 5 λεπτά αλλά και να σου λύσει όλες τις απορίες και να σου εξηγήσει ότι δεν καταλαβαίνεις..

Την επόμενη φορά μπορείς να του φερθείς αναλόγως..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιόλα μου μη χάνεις το κουράγιο σου...

Ο Θεός είναι μεγάλος...

Πήγαινε τις διακοπές σου, αποτοξινώσου λιγάκι και έλα με καθαρό μυαλό και ψυχή πίσω και θα δεις... κάτι θα αλλάξει.. είμαι σίγουρη..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...