Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Πολύ όμορφη τοποθέτηση ! 

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Συμφωνώ απόλυτα !!! Μακάρι και εγώ να είχα αυτή τη λογική νεότερη όταν ήμουν ! 

Μανούλες Μαρτίου 2016!!!


Recommended Posts

Ευχαριστω πολύ κορίτσια !! Να στε όλες καλα κ με το καλο τα μωράκια μας !!! Εγω εχω ρίξει τους ρυθμούς μου κ ξεκουράζομαι οσο μπορω για να μπορέσω να ταξιδέψω κ συνεχίζω κ το μαγνησιο όπως μου ειπε ο γιατρος . Εχω έτοιμα βαλίτσες δίκη μου κ του μπέμπη !!!


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα μανούλες.

Δεν γνωρίζω αν εδω που γράφω ειναι το σωστό σημείο.Αρα ισως και να το διαβάζω μόνη μου μετα. Είμαι στον 8ο μήνα της εγκυμοσύνης μου και με έχει κυριευσει το άγχος,βεβαια απο εβδομαδα που θα παω στο γιατρο μου για ξερω αλλα ηθελα και ενα μετρο συγκρισης.Ενημερωτικά θα γεννήσω στο ΙΑΣΩ.Με ΠΗΤ 28-3-16.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες.

Δεν γνωρίζω αν εδω που γράφω ειναι το σωστό σημείο.Αρα ισως και να το διαβάζω μόνη μου μετα. Είμαι στον 8ο μήνα της εγκυμοσύνης μου και με έχει κυριευσει το άγχος,βεβαια απο εβδομαδα που θα παω στο γιατρο μου για ξερω αλλα ηθελα και ενα μετρο συγκρισης.Ενημερωτικά θα γεννήσω στο ΙΑΣΩ.Με ΠΗΤ 28-3-16.

Καλημέρα Εύα! Γιατί σε έπιασε άγχος και μάλιστα τώρα με τα μαιευτήρια; Δεν το έχεις συζητήσει με το γιατρό σου πού θα γεννήσεις; Εδώ είναι ένας συγκριτικός πίνακας με τις τιμές με ΕΟΠΠΥ στα ιδιωτικά στην Αθήνα: http://www.genna.gr/pinakes-me-kostos-toketou-se-oles-tis-klinikes/

Κλεφτό γειά σε όλες τις Μανούλες Μαρτίου! Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ κι απο μενα,

Το κοστος του ΙΑΣΩ το γνωριζω,του γιατρου δεν εχω συζητησει ακομη,γι αυτο και ηθελα να χω ενα μετρο συγκρισης.Πιστευω οτι οι τιμες για το ιασω θεσσαλιας ειναι ιδιες.Με τη δουλεια μου εμεινα πισω σε πολλα πραγματα για το μωρο και αν και αργα καλυπτω το χαμενο χρονο.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ κι απο μενα,

Το κοστος του ΙΑΣΩ το γνωριζω,του γιατρου δεν εχω συζητησει ακομη,γι αυτο και ηθελα να χω ενα μετρο συγκρισης.Πιστευω οτι οι τιμες για το ιασω θεσσαλιας ειναι ιδιες.Με τη δουλεια μου εμεινα πισω σε πολλα πραγματα για το μωρο και αν και αργα καλυπτω το χαμενο χρονο.

Καλημέρα Εύα με το καλό το μωράκι σου. Εγώ έχω ΠΗΤ 30/3 και περιμένουμε το πρώτο μας παιδάκι, αγοράκι. Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω καθότι ζω στο εξωτερικό και τα πράγματα εδώ λειτουργούν διαφορετικά. Σίγουρα όμως όταν δει το μήνυμα σου κάποιο από τα κορίτσια που γνωρίζουν, θα σου δώσει τις πληροφορίες που χρειάζεσαι.


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας!!! Ακριβώς τρεις βδομάδες σήμερα με χωρίζουν (το πολύ) από το κοριτσάκι μου!!! Ναι ανυπομονώ!!! Κορίτσια μου με το καλό σε όλες μας να κρατήσουμε γερά μωρά!

Βασούλα και Γιουλη λέτε να βγουν τελικά τα ζουζούνια σας τον Φλεβάρη; Εγώ "φοβάμαι" που είναι δύσεκτο το έτος μην μου βγει στις 29 και εχει γενεθλια καθε 4 χρόνια!!!! Χα χα χα αγωνίες που τις έχω!!!! Αν γινει κάτι ξαφνικό να μας ενημερώσετε να στείλουμε θετική ενέργεια και ευχές!!!!

Κική όντως μου φαίνεται πως πέρασε πολύ γρήγορα ο καιρός... αλλά δεν εχω συνειδητοποιήσει ακόμα πως θα έχω πάλι μωράκι!!! Οταν την πάρω αγκαλια... αχ πως την ονειρευομαι τη στιγμή!!!

Εύα γεια! Με το καλό το νινί σου! εγώ γεννάω Ρεα.... ο γιατρός θα πάρει γύρω στα 1000 ? αλλά εμένα είναι η τρίτη γέννα με τον ίδιο γιατρό και δεν ξέρω αν κυμαινονται εκει γενικά οι τιμές....

Σας αφήνω... πάω να πάρω το κορίτσι από το σχολείο... πάλι άρρωστη η δασκάλα και θα σχολάσουν νωρίτερα. Εν τω μεταξύ εχτες είχαν ενημέρωση = κλειστά!!! :|


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και στα υπολοιπα κοριτσια της παρεας.

Εγω περιμενω κοριτσακι.Ζω στο Βολο.Ρωτησα για το ποσο που θα ζητησει ο γιατρος γιατι σερφαροντας επεσα πανω σε τρελλα ποσα.2και 3 χιλιαδεσ ευρω μονο ο γιατρος.Οπως κι αν ειναι τα πραγματα την αλλη εβδομαδα θα μαθω που θα παω στη γιατρο μου.Σας ευχαριστω ολες εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ "φοβάμαι" που είναι δύσεκτο το έτος μην μου βγει στις 29 και εχει γενεθλια καθε 4 χρόνια!!!! Χα χα χα αγωνίες που τις έχω!!!!

Αυτό δεν το είχα σκεφτεί καθόλου :rolleyes:!!!

Εμένα γιατί μου φαίνεται τέλειο; :tongue:

Για μας μου φαίνεται πολύυυ δύσκολο (με πητ 23/3) αλλά αν το "πετύχει" καμιά σας, μου φαίνεται τόσο ωραίο και ιδιαίτερο!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και στα υπολοιπα κοριτσια της παρεας.

Εγω περιμενω κοριτσακι.Ζω στο Βολο.Ρωτησα για το ποσο που θα ζητησει ο γιατρος γιατι σερφαροντας επεσα πανω σε τρελλα ποσα.2και 3 χιλιαδεσ ευρω μονο ο γιατρος.Οπως κι αν ειναι τα πραγματα την αλλη εβδομαδα θα μαθω που θα παω στη γιατρο μου.Σας ευχαριστω ολες εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

Εύα, με το καλό καταρχάς!

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί θα γεννήσω σε δημόσιο και θα δώσω στο γιατρό, ό,τι και εφόσον μπορώ. Πάντως, πιστεύω τα ποσά που αναφέρεις δεν πολυπαίζουν πια. Τι να πω, εν μέσω κρίσης :confused:;

Αλήθεια, κορίτσια, οι υπόλοιπες που γεννάτε σε ιδιωτικά, τι αμοιβή ζητούν οι γιατροί;


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλα τι κάνετε ;; Εγω σήμερα πήγα ενα καλο supermarket κ πήρα τα παντα απο απορρυπαντικά κ φαγώσιμα ώστε να γυρίζοντας να εχω προμήθειες !! Με το καλο μέσα στο σκ λεμε να φύγουμε !! Λέτε καμια μας να πετύχει το 29 Φλεβάρη ;;; Εγω χλωμή με βλέπω να φτάνω ως εκει !!! Εγω που λέτε θα του δώσω 1500 + το ιασω που ειναι 1630 το τρίκλινο . Στην κόρη μου μου ειχε πάρει 1800 , τωρα του είπα θελω κάτι καλυτερο γιατι ειναι δύσκολες οι εποχές κ ειναι κ δεύτερο παιδί. Να σας ρωτησω κατι ο γιατρος σας εχει δίκη του μαία κ αν ναι ποσά παίρνει ; Εμένα στο πρωτο παιδι μου ειχε πάρει 300 κ μου φάνηκαν πολλά να πω την αλήθεια .


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια καλημέρα και από εμένα! Εδώ περιμένουμε ακόμη δεν γεννησαμε! Εγώ κορίτσια θα γεννήσω στο Ολύμπιον στην πάτρα ιδιωτική κλινική. Ο γιατρός θα πάρει 1200 ευρώ και κάπου τόσο το οικονομικο μονοκλινο με ολα τα έξοδα εξετάσεις επισκληριδιο κλπ. Στο πρώτο παιδάκι είχα μαία αλλά δεν την πληρώσαμε έξτρα.

Link to comment
Share on other sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕΛΛΟΥΣΩΝ ΜΑΜΑΔΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2015!

Μανούλα - ΠΗΤ - Μαιευτήριο - Φύλο μωρού - Περιμένω το....

Vasoula29 - 07/03/2016 - Ολύμπιον Πάτρα - αγοράκι - 2o παιδάκι μου!

Giouli16 - 07/03/2016 - Ιάσω - αγοράκι - 2ο παιδάκι μου!

Dudu - 07/03/2016 - - κοριτσάκι - 2ο παιδάκι μου!

ΠΕΝΟΥΛΑ27 - 07/03/2016 - Μητέρα - κοριτσάκι - 1ο παιδάκι μου!

lydia-re - 08/03/2016 - - κοριτσάκι - 1ο παιδάκι μου!

FilioPi - 09/03/2016 - PEA - κοριτσάκι - 3ο παιδάκι μου!

MELA88 - 09/03/2016 - Λητώ - κοριτσάκι - 1ο παιδάκι μου!

zacharoula1982 - 11/03/2016 - Ιασω - αγορακι - 2ο παιδάκι μου!

my_Kelly - 14/03/2016 - Aττικό - αγοράκι - 2ο παιδάκι μου!

aggelikinikos - 16/03/2016 - Γιάννενα - αγοράκι & κοριτσάκι - Πρώτα παιδάκια μου!

mania1983 - 22/03/2016 - Mητέρα - αγοράκι -

Kiki v - 23/3/2016 - Έλενα - κοριτσάκι - 2ο παιδάκι μου!

ouranio nektar9 - 23/03/2016 - Έλενα - αγοράκι -3ο παιδάκι μου!

nikolia26 - 24/03/2016 - - κοριτσάκι - 2ο παιδάκι μου!

eleni2010 - 30/03/2016 - Λητώ - κοριτσάκι (μάλλον) -

kanti - 30/03/2016 - - αγοράκι - 1ο παιδάκι μου!

vangelie - 30/03/2016 - Αττικό - κοριτσάκι - 1ο παιδάκι μου!

Ζωή* - 30/03/2016 - - κοριτσάκι - 2ο παιδάκι μου!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Ανέβασα και πάλι το πινακάκι μας για να θυμηθούμε.... σε λίγες μέρες θα αρχίσουμε να φτιάχνουμε καινούριο! Με τις γέννες μας!! Με το καλό σε όλες!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Γιουλη με το καλο! Εμεις κλείσαμε ημερομηνία για την καισαρικη, στις 25 , την άλλη Πέμπτη! Ολα ειναι έτοιμα, η βαλίτσα, τα πράγματα του μωρου, το δωμάτιο...μόνο εγω δεν ειμαι! Να σας πω,σκέφτομαι πως θα αφησω το γιο μου 5 μέρες! Δεν λεω, με τις γιαγιάδες του θα ειναι, αλλα οσο να ναι...οταν ξυπνάει με ζητάει, δεν θα μπορω να ειμαι κοντα του! Γενικά τωρα που πλησιάζει ο καιρος με έπιασαν οι ανησυχίες μου!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Γιουλη με το καλο! Εμεις κλείσαμε ημερομηνία για την καισαρικη, στις 25 , την άλλη Πέμπτη! Ολα ειναι έτοιμα, η βαλίτσα, τα πράγματα του μωρου, το δωμάτιο...μόνο εγω δεν ειμαι! Να σας πω,σκέφτομαι πως θα αφησω το γιο μου 5 μέρες! Δεν λεω, με τις γιαγιάδες του θα ειναι, αλλα οσο να ναι...οταν ξυπνάει με ζητάει, δεν θα μπορω να ειμαι κοντα του! Γενικά τωρα που πλησιάζει ο καιρος με έπιασαν οι ανησυχίες μου!

Σε ευχαριστώ Ζαχαρούλα μου !!! Κ σε σένα με το καλό!! Όπως το βλέπω θα μαστε μαζί στο Ιασώ!! Κ εμένα Δευτέρα θα με δει ο γιατρος που θα είμαι Αθηνα κ επειδή ο τραχηλος μου εχει μαλακώσει αρκετά θα με βάλει Τετάρτη ή Πέμπτη με τεχνητούς πονους ( αν δεν προλάβουν να με πιάσουν οι δικοί μου) !! Μου είπε πολυ περπάτημα ειδικά Δευτέρα -Τρίτη ! Άρα γεννάμε μαζί !! Κ εγω εχω μεγάλο αγχος για την μικρη μου κ ένας λόγος παραπάνω που θα ειμαι κ τόσα χιλιόμετρα μακριά . Συνέχεια το σκέφτομαι , αλλα τι να κανεις .


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...