Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μανούλες Μαρτίου 2016!!!


Recommended Posts

Σε ευχαριστώ Ζαχαρούλα μου !!! Κ σε σένα με το καλό!! Όπως το βλέπω θα μαστε μαζί στο Ιασώ!! Κ εμένα Δευτέρα θα με δει ο γιατρος που θα είμαι Αθηνα κ επειδή ο τραχηλος μου εχει μαλακώσει αρκετά θα με βάλει Τετάρτη ή Πέμπτη με τεχνητούς πονους ( αν δεν προλάβουν να με πιάσουν οι δικοί μου) !! Μου είπε πολυ περπάτημα ειδικά Δευτέρα -Τρίτη ! Άρα γεννάμε μαζί !! Κ εγω εχω μεγάλο αγχος για την μικρη μου κ ένας λόγος παραπάνω που θα ειμαι κ τόσα χιλιόμετρα μακριά . Συνέχεια το σκέφτομαι , αλλα τι να κανεις .

Οντως θα ειμαστε μαζι! εμεις κλεισαμε το χειρουργιο για πεμπτη 10.30 το πρωι ( την πρωτη φορα ειχα γεννησει τελικα 2 το μερημερι...) αλλα θα ειμαι απο τις 8.00 το πρωι για εξετασεις κτλ. θα πας τρικλινο η δικλινο? η διαφορα ειναι περιπου 400 ευρω και για αυτο εγω λεω να παρω τρικλινο...την πρωτη φορα ειχα παει δικλινο αλλα τοτε δεν ειχε καθολου φπα, τωρα εχει 23%.

τα παιδακια μας, πως θα τα αφησουμε ολο αυτο σκεφτομαι δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου. δεν ξερω και αν θα πρεπει να μου τον φερουν απο το ιασω, μετα πως θα ξανααποχωριστουμε? θα σου στειλω το φβ μου με μηνυμα μηπως και τα πουμε!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οντως θα ειμαστε μαζι! εμεις κλεισαμε το χειρουργιο για πεμπτη 10.30 το πρωι ( την πρωτη φορα ειχα γεννησει τελικα 2 το μερημερι...) αλλα θα ειμαι απο τις 8.00 το πρωι για εξετασεις κτλ. θα πας τρικλινο η δικλινο? η διαφορα ειναι περιπου 400 ευρω και για αυτο εγω λεω να παρω τρικλινο...την πρωτη φορα ειχα παει δικλινο αλλα τοτε δεν ειχε καθολου φπα, τωρα εχει 23%.

τα παιδακια μας, πως θα τα αφησουμε ολο αυτο σκεφτομαι δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου. δεν ξερω και αν θα πρεπει να μου τον φερουν απο το ιασω, μετα πως θα ξανααποχωριστουμε? θα σου στειλω το φβ μου με μηνυμα μηπως και τα πουμε!

Ναι στειλε μήπως κ τα πούμε . Ασε με Ζαχαρούλα εγω που θα την αφήσω κ τόσα χιλιόμετρα μακριά κοντεύω να μαραζώσω . Θα την βλέπω μεσω Skype . Κ εγω τρίκλινο γα κλείσω γιατι είδα κ εγω οτι η διαφορά ειναι μεγαλη κ τα θεωρώ πεταμένα λεφτα . Εσένα ο γιατρος ποσά θα σου πάρει ; Εμένα 1500! Θα ζητήσεις rooming in?


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι στειλε μήπως κ τα πούμε . Ασε με Ζαχαρούλα εγω που θα την αφήσω κ τόσα χιλιόμετρα μακριά κοντεύω να μαραζώσω . Θα την βλέπω μεσω Skype . Κ εγω τρίκλινο γα κλείσω γιατι είδα κ εγω οτι η διαφορά ειναι μεγαλη κ τα θεωρώ πεταμένα λεφτα . Εσένα ο γιατρος ποσά θα σου πάρει ; Εμένα 1500! Θα ζητήσεις rooming in?

Θα πάρω rooming in, ο γιατρός μου παιτνει 2000, ειναι λιγο ακριβός....plus 1000 βλαστοκύτταρα. Μας ξεπουπουλιαζουν! Εν τω μεταξύ τα τρίκλινα τα εχεις δει; Ειναι μεγάλα δωμάτια δεν ειναι κλειστοφοβικα


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου έχω πολυ καιρό να μπω και να μάθω νέα σας!!!

Ελπίζω να είστε όλες σας καλά... Αχ πως πέρασε ο καιρός και σε λίγο θα έχουμε

Τα μπεμπέ μας στην αγκαλιά μας!

Εγώ λόγο ισχιακη θέση θα πάω με καισαρική και θα μου πει την ημερομηνία την άλλη εβδομάδα λογικά το πολυ μέχρι 4 Μαρτίου θα με πάει;) έχω αρχίσει και φοβάμαι λίγο :oops::oops:

Όσες έχετε κάνει καισαρική πως είναι τα πράγματα ; Ο πόνος ; Δεν ξέρω εάν είναι καλύτερη η άγνοια..... παντός αρχίζω να πιστεύω ότι καλό είναι να ξέρουμε τι να περιμένουμε ε τι λέτε ????????


OJHCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω rooming in, ο γιατρός μου παιτνει 2000, ειναι λιγο ακριβός....plus 1000 βλαστοκύτταρα. Μας ξεπουπουλιαζουν! Εν τω μεταξύ τα τρίκλινα τα εχεις δει; Ειναι μεγάλα δωμάτια δεν ειναι κλειστοφοβικα[/quote

Καλά κ εμένα 2000 παίρνει αλλά του ζήτησα καλύτερη τιμή κ το απαίτησα γιατί έρχομαι κ από μακριά !! Αυτό πρέπει να τον τιμάει που τον εμπιστεύομαι ! Κ 300 θα δώσω στην μαία . Τα τρίκλινο τα έχω δει γιατί στην κόρη μου σε τρίκλινο ήμουν . Εγώ γέννησα φυσιολογικά κ

Λέω 3 βραδιά είναι θα περάσουν , κρίμα να μου τρώει τα λεφτά το Ιασώ !!! Μια φίλη μου γέννησε προχθές ζήτησε τρίκλινο κ την έβαλαν σε δίκλινο κ μόνη της γιατί είχαν αρκετά άδεια !!! Ωραία φάση !! Όχι πάντως δεν είναι κλειστοφοβικά καλά είναι .


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα πάρω rooming in, ο γιατρός μου παιτνει 2000, ειναι λιγο ακριβός....plus 1000 βλαστοκύτταρα. Μας ξεπουπουλιαζουν! Εν τω μεταξύ τα τρίκλινα τα εχεις δει; Ειναι μεγάλα δωμάτια δεν ειναι κλειστοφοβικα

Γιουλι και Ζαχαρούλα σκεφτείτε ότι θα γυρίσετε πίσω στα παιδάκια σας με το καλύτερο δώρο του κόσμου!!! Δεν ξέρω τι άλλο να σας πω για να σας παρηγορήσω.....

Και εγώ για τρίκλινο σκέφτομαι απλά δεν ξέρω εάν το μετανιώσω θα μπορέσω μετά να ζητήσω αλλαγή για δίκλινο το δεύτερο βράδυ ας πουμε?

Ζαχαρούλα rooming in και καισαρική όλοι μου λένε ότι θα είναι αρκετά δυσκολο:|

Το σκέφτομαι και εγώ και προβληματιζομαι!


OJHCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Με το καλό τα μωρουδακια μας τα γλυκά! Κορίτσια εγώ ειμαι αποφασισμενη να περιμένω αυτή τη φορά μέχρι τις 7 Μάρτη μήπως ερθουν οι πονοι από μόνοι τους αλλιώς 8 Μάρτη θα μπω με πρόκληση. Γιούλη πως και σε βάζει τόσο νωρίς με πρόκληση μου κανει εντύπωση. Ίσως επειδή είσαι από μακριά? Όπως και να χει σε λίγο θα τα εχουμε αγκαλιτσα δεν το πιστεύω ότι φτάνω στο τέλος. Και εγώ θα αφήσω τη μικρούλα μου αλλά τρεις μερουλες είναι θα περάσουν. Εν τω μεταξύ στην οικογένεια μου όλοι δουλευουν και θα ναι δύσκολα τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Με το καλό τα μωρουδακια μας τα γλυκά! Κορίτσια εγώ ειμαι αποφασισμενη να περιμένω αυτή τη φορά μέχρι τις 7 Μάρτη μήπως ερθουν οι πονοι από μόνοι τους αλλιώς 8 Μάρτη θα μπω με πρόκληση. Γιούλη πως και σε βάζει τόσο νωρίς με πρόκληση μου κανει εντύπωση. Ίσως επειδή είσαι από μακριά? Όπως και να χει σε λίγο θα τα εχουμε αγκαλιτσα δεν το πιστεύω ότι φτάνω στο τέλος. Και εγώ θα αφήσω τη μικρούλα μου αλλά τρεις μερουλες είναι θα περάσουν. Εν τω μεταξύ στην οικογένεια μου όλοι δουλευουν και θα ναι δύσκολα τα πράγματα.

Βασούλα επειδή είμαι από μακριά ναι δεν μπορώ να κάθομαι στην Αθήνα να περιμένω με ένα μωρό πίσω . Κ φαίνεται ότι μέχρι στιγμής αρχίζουν κ δημιουργούνται οι προϋποθέσεις γιατί ο τράχηλος έχει ήδη μαλακώσει . Χθες είχα κ τα πρώτα πονάκια στην μέση το βράδυ όπως ειναι οι πόνοι περιόδου αλλά έκανα ένα ζεστό ντους κ σταμάτησαν . Εγώ δεν κάθομαι κ στα αυγά μου καθόλου Κάνω τα πάντα πλέον από δουλειές προκαλώ κ την τύχη μου λίγο . Απλά συνεχίζω το μαγνήσιο ακόμα. Εσύ Βασούλα δεν έχεις καθόλου πόνους ;; Κ την κόρη σου στις 40 εβδομάδες την γέννησες ;


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιούλη μου έχω πολλα πονακια ειδικά στο κατω μερος της λεκανης, το μωρό έχω καταλαβει ότι έχει κατέβει και φυσικά συσπασεις οι οποίες έχουν αρχίσει και πονανε. Ξαπλωνω λίγο και περνανε όμως. Την κόρη μου την γεννησα με πρόκληση 39 και 2 γιατι είχα αρχίσει να μην την ακούω και όντως μπήκα στον καρδιοτοκογραφο και εμφάνιζε μειωμενες κινήσεις σαν να δυσανασχετούσε. Οπότε μπήκα και γεννησα άρον αρον. Ελπίζω τώρα να φτάσω χωρις προβλήματα στο τέλος. Εννοείται οτι περπαταω όσο μπορω και από δουλειες πολλές αναγκαστικά δεν γίνεται και αλλιώς. Εσύ στο πρώτο σου παιδάκι πως γεννησες?

Link to comment
Share on other sites

Γιουλι και Ζαχαρούλα σκεφτείτε ότι θα γυρίσετε πίσω στα παιδάκια σας με το καλύτερο δώρο του κόσμου!!! Δεν ξέρω τι άλλο να σας πω για να σας παρηγορήσω.....

Και εγώ για τρίκλινο σκέφτομαι απλά δεν ξέρω εάν το μετανιώσω θα μπορέσω μετά να ζητήσω αλλαγή για δίκλινο το δεύτερο βράδυ ας πουμε?

Ζαχαρούλα rooming in και καισαρική όλοι μου λένε ότι θα είναι αρκετά δυσκολο:|

Το σκέφτομαι και εγώ και προβληματιζομαι!

και εγω το σκεφτομουν πολυ στη πρωτη εγκυμοσυνη, και για αυτο δεν πηρα rooming in, και αυτο ηταν ενα απο τα λαθη που εκανα στο θηλασμο. μην ανησυχεις, η καισαρικη πλεον ειναι αρκετα ευκολη διαδικασια, σκεψου οτι εγω γεννησα στις 2 και το απογευμα ειχα σηκωθει για να περπατησω. μια χαρα θα μπορεσεις να εξυπηρετηθεις και εσυ και το μωρακι σου. ισως η πρωτη νυχτα ειναι λιγο πιο δυσκολη, και χρειαστεις καποιον να σου δινει το μικρακι σου.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα πάρω rooming in, ο γιατρός μου παιτνει 2000, ειναι λιγο ακριβός....plus 1000 βλαστοκύτταρα. Μας ξεπουπουλιαζουν! Εν τω μεταξύ τα τρίκλινα τα εχεις δει; Ειναι μεγάλα δωμάτια δεν ειναι κλειστοφοβικα[/quote

Καλά κ εμένα 2000 παίρνει αλλά του ζήτησα καλύτερη τιμή κ το απαίτησα γιατί έρχομαι κ από μακριά !! Αυτό πρέπει να τον τιμάει που τον εμπιστεύομαι ! Κ 300 θα δώσω στην μαία . Τα τρίκλινο τα έχω δει γιατί στην κόρη μου σε τρίκλινο ήμουν . Εγώ γέννησα φυσιολογικά κ

Λέω 3 βραδιά είναι θα περάσουν , κρίμα να μου τρώει τα λεφτά το Ιασώ !!! Μια φίλη μου γέννησε προχθές ζήτησε τρίκλινο κ την έβαλαν σε δίκλινο κ μόνη της γιατί είχαν αρκετά άδεια !!! Ωραία φάση !! Όχι πάντως δεν είναι κλειστοφοβικά καλά είναι .

παλι καλα που σου εριξε το ποσο, εμας αυτη ειναι η καλυτερη τιμη που μπορει να κανει δυστυχως...

ετσι λεω και εγω, 4 βραδια θα περασουν που θα παει. απλα νομιζω θα ειμαι λιγο πιο σκληρη με τους επισκεπτες γενικως ( και τους δικους μου και των αλλων μαμαδων) γιατι εχω και ενα μεγαλο φοβο με τις ιωσεις κτλ. ειναι πολυ επικινδυνη περιοδος αυτη με τις γριππες που κυκλοφορουν. ασε που απο οτι θυμαμαι, οι νοσηλευτριες δεν ηταν και πολυ τυπικες και αυστηρες με τα ωραρια των επισκεπτηριων..

εγω θα παω δευτερα και τριτη για τις ενεσεις για τα πνευμονια του μωρου - τις ειχα κανει και τη πρωτη φορα.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω Ζαχαρούλα έκανα τις ενεσεις στους πνεύμονες απο τις 34 εβδομαδες γιατι ήταν κοντός ο τραχηλος κ θέλαμε να ειμαστε Προετοιμασμένοι σε περίπτωση απροόπτου . Κ εγω θέλω rooming in γιατι περισυ δεν τα κατάφερα με το θηλασμο θήλασα μονο 40 μερες. Πιστεύω οτι το λαθος ξεκίνησε απο το Ιασω απο την πρωτη μερα κ απο το χαμό που γινόταν με το επισκεπτήριο . Δυστυχώς εγω δεν μιλούσα κ την πάτησα . Φέτος όμως θα μιλήσω κ ας παρεξηγηθεί οποίος θέλει . Βασούλα γέννησα παλι στις 38 εβδομαδες με πρόκληση , με το που κατέβηκα Αθήνα παω στο γιατρό κ είχα ήδη διαστολή 1 κ μου ειχε πέσει κ η τραχηλική βλέννη . Κ του λεω τι να περιμένω 2-3 μερες βαλε μου λίγους πονους . 7 30 ωρα μου έβαλε πόνους κ 12 25 γέννησα κ χωρις επισκληρίδειο !!! Ελπίζω η δεύτερη γεννα να μου πάρει λιγότερη ώρα !!! Εσυ σε ποσες ώρες γέννησες ;;


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα και εγώ με διαστολή 1 την οποία είχα από την 38 εβδομαδα και δεν γεννουσα! Μπήκα 7 το πρωί και γεννησα 2 και δεκα σχετικά ευκολα αλλά με επισκληριδιο.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια όντως τι θα κάνουμε με τα επισκεπτήρια και τον κόσμο? Όλοι θα θέλουν να πάρουν αγκαλιά το μωρό αυτό σκέφτομαι.

Αγκαλιά το νεογέννητο; Αποκλείεται..ας θέλουν , δεν ξέρεις που εχει παει πριν ο καθένας και τι κουβαλάει.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...