Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Ne enoite kai egw xerome p ixarxoun enalaxtikes lisis gia tin ipogonimotita .. apla kseris den einai mono i anamoni psixofthora einai kai to oti prp na mpis se diadikasia eksosomatikis afto kai an einai anipofora dld den pisteva pote oti tha xriasto na peraso apo afti tin diadikasia kai niotho kapos.. oles to viosame pistevo .. alla an einai i teleftea epilogi tha to kanoume thelontas kai mi.. euxaristo gia tin apantisi sou ☺️

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Ne akrivos se aftin tin fasi vriskome tis arnisis oti oloi mporoun kai emis oxi kai kapos erxete to parapono .. an einai i teleftea epilogi tha to kanoume thelw polli na kano ena moro an me aksiosi o theos vevea .. euxaristo polli gia tis simvouli su ☺️

Μανούλες Μαρτίου 2016!!!


Recommended Posts

Με το καλό όλες μας κορίτσια !! Κ εγω πριν λιγο σταμάτησα τις δουλειές , έκανα μπάνιο την μικρη , έβαλα πληντυρια άπλωσα κ μαγείρεψα για αυριο !! Δεν την παλευω καθόλου τωρα η κοιλια μου εχει πετρώσει. Μίλησα με τον γιατρο μου χθες στην Αθηνα γιατί εκει θα γεννήσω κ μου λέει σε καμία εβδομαδα έλα σιγα σιγα , είσαι δευτερότοκη έχουμε τον τραχήλο λεπτό . Το δευτερο μου λέει συνήθως δεν παει πιο πολυ απο το πρωτο κ εγω την κόρη μου την γέννησα στις 37+5!!! Έφτασε ο καιρός για εμένα !!! Εμένα η κόρη μου θα μείνει στα Γιαννενα μαζί με την μαμά μου που ειναι εγχειρισμένη κ μια κοπέλα που εχω πει να ερχεται για λίγες ωρες να προσέχει κόρη κ εγγονή !! Πολυ στεναχωριέμαι που δεν θα ειναι μαζί μου , θα ειμαι μονο με τον αντρα μου κ κουμπάρους κ φίλους που εχω στην Αθηνα ! Το μυαλό μου θα ναι συνέχεια πίσω !! Τελώςπαντων ολα για καλο πρέπει να γίνουν!!


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εγώ σκέφτομαι να μην την φέρουν την μικρή στο μαιευτήριο κυριως για συναισθηματικους λόγους αλλά και γιατί θα ήθελα να ζήσω μόνη μου αυτή τη μοναδική στιγμή που θα συναντησει το αδερφάκι της χωρις να είναι άλλοι εκεί..

Βασούλα, μπορεί να δει το μωρό; Επιτρέπουν να έρθει στο δωμάτιο;

Εδώ στα δημόσια τουλάχιστον που ξέρω, κάτω από 14 ετών απαγορεύεται δια ροπάλου. Μόνο αν βγει η μαμά έξω, στον προαύλιο χώρο.

34 κι εμείς σήμερα αισίως :)! Εγώ νομίζω δε βιάζομαι ;).

Καληνύχτες!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!! Ελπίζω όλες να είστε καλά!!!!

Με το καλό και στην filiopi και φυσικά σε ολα τα κορίτσια! Και εγώ πια δεν την παλευω με την κοιλια ειδικά οι δουλειές έχουν γίνει μαρτύριο. Εκανα μπανιο πριν λίγο την μικρή και τα είδα ολα. Ανυπομονώ τόσο πολυ να γεννηθει ο μπέμπης να βρω πάλι τον εαυτό μου και από την άλλη προσεύχομαι να φτάσω μέχρι το τέλος. Κοινώς δεν ξερω τι θελω! Και εγώ σκέφτομαι να μην την φέρουν την μικρή στο μαιευτήριο κυριως για συναισθηματικους λόγους αλλά και γιατί θα ήθελα να ζήσω μόνη μου αυτή τη μοναδική στιγμή που θα συναντησει το αδερφάκι της χωρις να είναι άλλοι εκεί..

Ευχαριστώ... με το καλό σε όλες μας και με γερά μωρά στην αγκαλιά!!! Από δουλειές κι εγώ κάνω τα βασικά αλλά με πολύ αργούς ρυθμούς πλέον!!!! Δεν ξέρω αν είναι πιο ευκολα τώρα που την έχω "μαζι¨μου την μπουμπού ή μετά που θα βγει! Θα δείξει!!!! Πάντως σαν την πρώτη εγκυμοσύνη δεν έχει! Είσαι χαλαρή, στις επόμενες....!!! Στο ΡΕΑ που θα γεννήσω δεν επιτρέπουν παιδάκια παρά μόνο στο ισόγειο. Στη γεννα του γιου κατέβαινα εγώ για να δω την κόρη μου, κάπως ετσι θα γίνει και τώρα φαντάζομαι. Αλλά το μωρο δεν το βλέπουν καθόλου στο μαιευτήριο.

Με το καλό όλες μας κορίτσια !! Κ εγω πριν λιγο σταμάτησα τις δουλειές , έκανα μπάνιο την μικρη , έβαλα πληντυρια άπλωσα κ μαγείρεψα για αυριο !! Δεν την παλευω καθόλου τωρα η κοιλια μου εχει πετρώσει. Μίλησα με τον γιατρο μου χθες στην Αθηνα γιατί εκει θα γεννήσω κ μου λέει σε καμία εβδομαδα έλα σιγα σιγα , είσαι δευτερότοκη έχουμε τον τραχήλο λεπτό . Το δευτερο μου λέει συνήθως δεν παει πιο πολυ απο το πρωτο κ εγω την κόρη μου την γέννησα στις 37+5!!! Έφτασε ο καιρός για εμένα !!! Εμένα η κόρη μου θα μείνει στα Γιαννενα μαζί με την μαμά μου που ειναι εγχειρισμένη κ μια κοπέλα που εχω πει να ερχεται για λίγες ωρες να προσέχει κόρη κ εγγονή !! Πολυ στεναχωριέμαι που δεν θα ειναι μαζί μου , θα ειμαι μονο με τον αντρα μου κ κουμπάρους κ φίλους που εχω στην Αθηνα ! Το μυαλό μου θα ναι συνέχεια πίσω !! Τελώςπαντων ολα για καλο πρέπει να γίνουν!!

Άντε άντε με το καλό να έρθεις και να υποδεχτείς το νινάκι!!! Έτσι είναι όταν αφήνεις πίσω τα άλλα παιδια είναι λίγο δύσκολα.... Αλλά θα περάσει καλά αφού θα έιναι με ανθρώπους που γνωρίζει! Είναι και μικρούλα έτσι δεν είναι; Νομίζω πιο πολύ εμείς οι μανούλες ζοριζόμαστε με τον αποχωρισμό!

Βασούλα, μπορεί να δει το μωρό; Επιτρέπουν να έρθει στο δωμάτιο;

Εδώ στα δημόσια τουλάχιστον που ξέρω, κάτω από 14 ετών απαγορεύεται δια ροπάλου. Μόνο αν βγει η μαμά έξω, στον προαύλιο χώρο.

34 κι εμείς σήμερα αισίως :)! Εγώ νομίζω δε βιάζομαι ;).

Καληνύχτες!

Με το καλό!!!! Εδώ θα είμαστε... την κόβω την μικρή να πηγαίνει μέχρι τέλους... θα τα λέμε!!!! Χα χα χα!!! Στο ΡΕΑ όπως ειπα δεν επιτρέπονται καθόλου αλλά επειδη ειχαμε νοσηλευτει και στο Αττικο με το μωρό στην μαιευτική κλινική είδα πολλές μάνες να φέρνουν τα παιδιά τους "κρυφά" στο θάλαμο για να δουν το μωρό τους. Δεν τους πήραν χαμπάρι, δεν διαμαρτυρήθηκαν και οι άλλες μανες και έτσι...

Πάντως είναι λίγο δράμα η κατάσταση με τα επισκεπτήρια! Εγώ ευτυχώς ή δυστυχώς δεν έχω γιατί δεν έχω εδώ συγγενείς αλλά σκέπτομαι για rooming in σ' αυτη τη γέννα και με προβληματίζουν οι επισκέψεις!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !! Filiopi η κόρη μου ειναι 13 μηνών , ειναι πολυ μικρουλα κ στεναχωριέμαι που θα την αφήσω αλλα τι να κάνουμε !! Κ εγω σκέφτομαι για rooming in στο ιασω που θα μαι . Η περσινή μου εμπειρία απο το Ιασω απο άποψη επισκεπτηρίων δεν ήταν κ η καλύτερη , δεν τηρούνταν καθόλου τα ωράρια κ γινοταν μέσα στο δωμάτιο ο κακός χαμός , εγω να θελω να θήλασε κ να ειναι μέσα στα δωμάτια κ είκοσι άτομα κ για τρεις κοπέλες που είμασταν μαζί !!! Εγω ζορίστηκα πολύ ήταν κ το πρώτο μου παιδι κ στεναχωρέθηκα που δεν μπόρεσα απο την αρχή να το θήλαςω όπως θέλω . Εσυ Filiopi τι θα κανείς τελικά με το rooming in?


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λεω να ζητησω rooming in και να μην ειμαι πια τόσο διακριτική... αν μαζευονται πολλοι να το αναφερω στις μαιες! Η΄να δινω το μωρο μεσα εκεινες τις ωρες... βέβαια εμεις δεν θα θηλάσουμε οπότε θα ειναι πιο ευκολο και το 2ο σενάριο. Το 2013 που γεννησα τον μικρο πάντως στο ΡΕΑ συχνα πυκνα εμπαιναν οι σεκιουριταδες στα δωμάτια και εκαναν συστασεις για 1 επισκεπτη ανα μαμά. Άλλο που κανεις δεν άκουγε.... Ελλαδισταν γαρ... κάναν ότι μαζευαν τα πράγματα τους και μετά ξανα μέσα!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια έχω αναφέρει παλαιότερα την εμπειρία μου με το τρικλινο δωμάτιο και μάλιστα σε ιδιωτικό μαιευτήριο εδώ στην πάτρα. Δεν είχα ιδέα ότι τα μικρά παιδιά δεν επιτρεπονται και το λογικό είναι να μην επιτρεπονται. Η μια κοπέλα που είσασταν μαζί στο δωμάτιο είχε φέρει τον πέντε ετών γιο της μέσα στο δωμάτιο και εγώ είχα την πεποίθηση ότι ήταν οκ. Δεν ήξερα ότι μπορει και να τον έφερε κρυφά:shock: εγώ πάντως παω για οικονομικο μονοκλινο γιατι δεν την παλευω μα γίνονται τα νεύρα μου κροσσια!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι πιο ευκολα τώρα που την έχω "μαζι¨μου την μπουμπού ή μετά που θα βγει! Θα δείξει!!!!

Την ίδια σκέψη κάνω κι εγώ και λέω δε βιάζομαι :rolleyes:...

Πάντως, παρόλο που δεν μπορώ να πω ότι μ' ενοχλεί ιδιαίτερα η κοιλιά, σε κινητικότητα εννοώ (ίσως στη φάση που είμαστε και οι 2 βδομάδες πίσω που είμαι συγκριτικά μ' εσάς, να κάνουν διαφορά), ώρες ώρες κι εγώ θέλω να βρω πάλι τον εαυτό μου, όπως λέει η Βασούλα.. Μάλλον κι εγώ δεν ξέρω τι θέλω :tongue:!

Εμένα ούτε την προηγούμενη φορά στο Αρεταίειο ούτε τώρα στο Έλενα με προβληματίζει το θέμα του rooming in, που έτσι κι αλλιώς στα δημόσια είναι καθεστώς. Και την προηγούμενη φορά στην κόρη μου και πολύ περισσότερο τώρα, λόγω της εμπειρίας της πρώτης φοράς, θήλαζα δε πα' να 'ταν στο δωμάτιο κι ο πάπας της Ρώμης! Και οι περισσότεροι έβγαιναν μόλις το έβλεπαν, χωρίς να χρειαστεί να πω κάτι.

Και, ρε κορίτσια, στην τελική ούτε, νομίζω, χρειάζεται να "χαλιόμαστε" εμείς. Λες και δεν είναι ήδη αρκετά επιβαρυμένες οι ορμόνες σ' εκείνη τη φάση! Εγώ, αν αισθάνομαι ότι πιέζομαι από κάτι (πολύς κόσμος στο δωμάτιο κ.λπ.) θα το πω ευγενικά. Αν το ζητήσεις, πόσο γαϊδούρια πια! Γιατί στο δημόσιο δεν υπάρχει και η επιλογή του να δώσεις το μωρό την ώρα του επισκεπτηρίου. Αλλά και να υπήρχε δλδ, ποιος είναι πιο λογικό να απομακρυνθεί απ' το δωμάτιο, το μωρό ή οι επισκέπτες;

Εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμη τι δωμάτιο να επιλέξω. Την επόμενη φορά που θα πάω, θα ρωτήσω τι επιβάρυνση υπάρχει ανάλογα με τις κλίνες και θα δω. Σκέφτομαι ότι αν είχα συνοδό το βράδυ, θα ήθελα μόνο τον άντρα μου αλλά προτιμώ να μείνει εκείνος με τη μεγάλη μας, οπότε θα είμαι μόνη.

Καλό σ/κ να έχουμε, κορίτσια! Εγώ ξεκινάω με ρούχα μπέμπας :cool:!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια και καλή εβδομάδα!!!

Τι κάνετε; Εμείς περάσαμε ένα χαλαρό ΣΚ, ήρθε και η γιαγιά την Παρασκευή (η μαμά μου) και καταχαρήκαν τα ζουζούνια μου!!! Βρήκαμε και ευκαιρία το Σάββατο και πήγαμε ένα σινεμά με τον σύζυγο!!! Είδαμε τον μαγικό καθρέφτη, καλά πολύ γέλιο!!! Αφού δεν γέννησα από τα πολλά χαχανητά πάλι καλά!!!

Αχ περνάνε οι μέρες, πάει ο μισός Φλεβάρης!!! Της μπουμπούς κάτι λίγα μου μείναν να πάρω, σήμερα πήρα και πιτζάμες και παντόφλες για μένα, μπαίνουν στη σειρά τους όλα σιγά σιγά! Την Παρασκευή έχω ραντεβού να την δω τη γλύκα μου, αχ έχω βαρύνει και ανυπομονώ να την γεννήσω να την πάρω αγκαλίτσα!!! Και τα αδερφάκια της το ίδιο ανυπομονούν!!

23 μέρες λέει το τικεράκι! Θα της πάρουμε όλες άραγε;


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια !! Εγω Πέμπτη βραδυ πήγα γιατρο κ μου λέει nst άριστο !! Κ κάναμε κ κολπικη εξέταση κ μου ειπε ο τραχηλος ειναι μαλακός κ το μωρό άρχιζε να εμπεδώνεται . Μου λέει εκτιμώ την επόμενη. Εβδομαδα θα γεννήσεις , έτσι μου ειπε την Πέμπτη. Κ αυριο λέμε να μαζέψουμε τα μπογαλάκια μας κ να έρθουμε αθηνα . Αχ έφτασε ο καιρός , απο την μια χαίρομαι κ απο την άλλη με έπιασε ένας φόβος μια ανησυχία !!


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σας!!!

Γιούλη τι ωραία νέα, καλό ταξίδι να έχετε, ελπίζω να μην ταλαιπωρηθειτε στον δρόμο!!!! Αχ έρχονται τα ζουζουνάκια ένα - ένα!! Λογικό είναι να αγχώνεσαι και να ανησυχείς αλλα και να ανυπομονείς μαζί!!!

Κι εγώ πως και πως περιμένω να έρθει η Παρασκευή να πάω να δω το κοριτσάκι μου το μικρό!

Κοριτσια οι υπόλοιπες τι κάνετε;


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!!

Γιούλη τι ωραία νέα, καλό ταξίδι να έχετε, ελπίζω να μην ταλαιπωρηθειτε στον δρόμο!!!! Αχ έρχονται τα ζουζουνάκια ένα - ένα!! Λογικό είναι να αγχώνεσαι και να ανησυχείς αλλα και να ανυπομονείς μαζί!!!

Κι εγώ πως και πως περιμένω να έρθει η Παρασκευή να πάω να δω το κοριτσάκι μου το μικρό!

Κοριτσια οι υπόλοιπες τι κάνετε;

Ευχαριστώ filiopi !! Τελικά λεμε να το καθυστερήσουμε 2-3 μερες το ταξιδι για να μην αφήσουμε την μικρή πολυ καιρο μόνη της πίσω !! Απλα κάθομαι στα αυγά μου για να μην εχω κανενα απρόοπτο πριν φυγω . Με το καλό την Παρασκευή να δεις το μωράκι σου !!!


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στις γλυκές μανούλες! Εμείς πήγαμε εχθές στον γιατρο για καρδιοτοκογραφο ήμασταν φουλ από συσπασεις και ο γιατρός είπε να είμαστε σε ετοιμότητα. Ανυπομονώ τόσο πολυ να δω το αγοράκι μου! Και εγώ εδώ στις ετοιμασίες καθαριζω καροτσια κσλαθουνα κλπ. Επίσης θελω να αφήσω πίσω μου όσο λιγότερες δουλειές γίνεται κορίτσια με έχει πιάσει φοβερή υπερένταση! Γιούλη καλό ταξίδι -στις επομενες είκοσι μέρες το πολυ, θα τα εχουμε στην αγκαλιά μας!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Giouli με το καλό κορίτσι μου, όλα να πάνε καλά και να ακολουθήσουμε και οι υπόλοιπες με έναν πόνο.

Εγώ βρίσκομαι σε φάση οργάνωσης του σπιτιού και της προίκας του μικρού. Έχω γιατρό την Παρασκευή για να δούμε που βρισκόμαστε.


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Παρούσα κι εγώ :D!

Με το καλό, Γιούλη και Βασούλα, που κατά πάσα πιθανότητα θα μας κάνετε ποδαρικό, με το καλό, φυσικά, και σε όλες τις υπόλοιπες!

Γιούλη, καλό ταξίδι κιόλας σ' εσάς που έχετε και δρόμο!

Kanti και Filiopi, Παρασκευή και οι δύο τη σημαντική συνάντηση, ε! Εγώ πρέπει να περιμένω μέχρι την άλλη Παρασκευή για να τη δω.

Πήγα σήμερα κι έκανα αιματολογικές και ούρων, τις τελευταίες προφανώς, εκτός απροόπτου, coombs και καλλιέργεια κολπικού υγρού. Την Πέμπτη έχω και ενδοκρινολόγο. Φαντάζομαι τελευταία φορά πριν τον τοκετό.

Ρουχαλάκια και προίκα μπέμπας πλένονται, στεγνώνουν και περιμένουν σίδερο, ελπίζω όχι για πολύ ακόμη :mrgreen:. Το απόγευμα θα αναδιοργανώσω και τα ρούχα της μεγάλης στην ντουλάπα τους, ώστε και τα δικά της να είναι προσβάσιμα στην ίδια χωρίς βοήθεια και να έχει κι η μπέμπα τη "γωνιά" της. Και έπεται συνέχεια με τα "μεγάλα" πράγματα που θα χρειαστούμε εξαρχής (συγκέντρωση, πλυσίματα, στήσιμο κλπ.), αγορές αναλώσιμων μωρού ή άλλων πραγμάτων που τυχόν λείπουν, δικών μου ή της μπέμπας, φτιάξιμο βαλίτσας... Ε, αυτά, νομίζω :rolleyes:. Με χαλαρούς ρυθμούς, πιστεύω μέχρι το τέλος του μήνα θα είμαστε έτοιμοι :).

Πω πω, τι γρήγορα που πέρασε ο καιρός, βρε κορίτσια!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...