Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Τυχερη ομαδα εξωσωματικης Σεπτεμβριου ! ! !


Recommended Posts

O γιςτρος...ειναι αλλο η καρδια κ αλλο σακος χωρις εμβριο ..ή για να ειμαστε ακριβης σακοι χωρις εμβρια..ειμαι 6 βδομαδων..επρεπε να φαινεται

malista.....ilpiza oti tha itan dika sou siberasmata...... krima....poli krima.......


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γλυκιά μου island σε καταλαβαινω απόλυτα κ εγω ειπα μηπως να μην ξαναπροσπαθησω;....μηπως δεν ειναι γραπτό να γινει; Δεν ειναι λυση ομως η παραίτηση! Αυτος που επιμένει νικά! Καταλαβαινω οτι τη δεδομενη στιγμη νιωθεις χαλια αλλα θα ηρεμησεις κ ολα θα πανε καλα. Ολες μαζι θα το παλεψουμε!!! Ειναι πολλες κοπελες σε αναλογη θεση.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

οχι παλι!!!!!!!!!!! νησακι μου στεναχωρεθηκα αφανταστα!!!!! κουραγιο γλυκεια μου.... θα περασει κι αυτο!!!!!!!

δεν εχω λογια!!!!! εχει απολυτο δικιο η μαριτσα μας!!!! και εσυ βεβαια οτι κι αν πεις και αν αισθανθεις και αν σκεφτεις στην φαση που εισαι!!!!!!!!!! μια γεματη απλη αγκαλια!!!!

ενα ξερω και ειναι σιγουρο οτι θα περασει!!!!! αλλα αισθανομαι και τον πονο σου και την απογοητευση σου!!!!!!

εγω την επομενη το πρωι αφου πηγα στον ντοκ.... πηγα για αιματολογικες και γεν ουρων καλλιεργεια κλπ στο ρεα και μ'επισαν δυνατες συσπασεις.... φωναξαν τον γιατρο μου εφεραν καροτσακι με μετεφεραν για καρδιοτοκογραφημα και με κρατησαν για μια βραχεια θεραπεια με ορο και παρακολουθηση για κανενα τριωρο.... ευτυχως η μητρα μου ανταποκριθηκε στην ξαπλακαι στον ορο σταδιακα... και με αφησαν να φυγω με νεες συστασεις: ξαπλωτη στα πλαγια... ενεσεις προγεστερονης μερα παρα μερα τρεις την βδομαδα... ευτυχως βρηκε και τις οκτω το φαρμακειο μου αυτη την φορα αφου τους ξεχεσαι στην φαρμακαποθηκη και φωναζε στον ΥΦΕΤ!!!!

καιμαυξησε στο διπλασιο το adalat!!!!

οι συσπασεις συνεχιζονται τουλαχιστον δυο φορες την ημερα... κρατανε δυο η τρια λεπτα....και τα χρειαζομαι εκεινες τις στιγμες!!!!

δυο μερες μονο ξαπλα στο κρεβατι...καθολου καθιστη και εχω φρικαρει.... σηκωνομαι μονο για τουαλετα!!!!

ετσι θα την βγαλω!!!!!

χαλαλι τους!!!!!!

μεσα στο σκ πρεπει οπωσδηποτε να φτιαξω την βαλιτσουλα μου για παν ενδεχομενο!!!!

σημερα επλυνα οοοολα τα ρουχακια... μετα στεγνωτηριο και μεσα σε τσαντες για να τα σιδερωσει η μαμα μου!!!!!

ερχεται και γυαικα για να αρχισει αυριο παντζιυρια... καγκελα... τεντακια διαφανα πλαινα για βροχη που ομολογω οτι ειναι συχαμα απο αρχες σεπτεμβρη που τα επλυναπριντην ετ και η κορη και ο αντρουλης λιγο το πατωμα μαζευαν!!!!!

αντε να ειναι ολα ετοιμα για τον ερχομο τους!!!!!!!

βεβαια ακομα ειμαι στην 30βδ και 3ημερων συμφωναμε τους υπερηχους!!!

σας φιλω πολυ πολυ... μια μια!!!! καλο μας βραδυ!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα

Εχω να μπω παρα πολυ καιρο να γραψω(γιατι σας διαβαζα)και μου πηρε ωρα μεχρι να αποφασισω σε πια σελιδα θα το κανω κι αν θα το κανω τωρα..καραρχας διαβαζω τα νεα σας(Μαριστα μου σε ευχαριστω για το μηνυμα).Λοιπον τα νεα μου εχουν ως εξης...σας ειχα αφησει εκει που το αιματωμα της μητρας (επιπλοκη της αποξεσης) δεν υποχωρουσε και τελικα υποχωρησε...αποφασισαμε με το γιατρο να βαλουμε την κατεψυγμενη και να κανουμε φυσικο κυκλο για να βαλουμε 2..τελικα με δικα μου ρισκο ζητησα φυσικο τροποποιημενο με κλομιφαινη(σερπαφαρ)και λιγες μοναδες μεριοναλ γιατι οτι περναμε επρεπε να μεινει βλαστοκυστη..19 Φεβρουαριου αδιαθετησα..πηραμε 6 ωαρια γονιμοποιηθηκαν τα 5 και φτασαν 4 ημερων αρτια ολα..τελικα 5ης μερας εμεινε μια αριστη βλαστοκυστη..πηρα μονη μου το ρισκο..ηταν λιγα τα εμβρια για βλαστοκυστη αλλα ετσι κι αλλιως δεν ειχα πολλες επιλογες...διεγερση δεν ηθελα να κανω κανονικη γιατι απλα οπως θυμαστε ηθελα να αλλαξω κεντρο και ουσιαστικα προσπαθουσα για τη βλαστοκυστουλα την κατεψυγμενη..με τη Λευκου συμπαραστατη και με βροχικο ασθμα εκανα ωοληψια...αλλο ρισκο απο κει με 3 γιατρους πανω μου γιατι φοβοταν μην παθω κατι στην ωοληψια λογω ασθματος...με τα πολλα φτασαμε στην εμβριομεταφορα..ζητησα να πουν οτι εχουν να πουν στον συζυγο...δεν ηθελα να ξερω τιποτα..εγω ηπια καφεδακι εφαγα σοκολατιτσα και ηπια αντι για νερο για την εμβριομεταφορα το αγιασμα της Αγιας ειρηνης..2 μερες χαλαρη ξεκουραση και μετα δουλεια μου ειπε ο γιατρος οχι ξαπλα...σε 9 μερες χοριακη...14 μετα την ωοληψια οπως την αλλη φορα 4 μερες πριν την χοριακη ξυ[νησα και ειδα κοκκινο αιμα...ηταν κυριακη..τον πηρα τηλ ...προσπαθησε να με καθησυχασει και ειπαμε να κανω χοριακη την Τριτη 8η μερα γιατι Δευτερα ηταν καθαρα Δευτερα..εκλαιγα απαρηγορητη..σκουπιζομουν κι εβγαινε κοκκινο αιμα..ηρθε η περιοδος ειπα...κανουμε χοριακη...96 θετικη ...αρα τριψηφιο θα ηταν την 9η μερα ...χαρα μεγαλη αλλα αμα καεις απο το χυλο φυσας και το γιαουρτη...δυο μερες μετα επαναληψη...167 δεν διπλαστικη...και να τα δακρυα και να παλι οι παηγοριες..ο γιατρος ακομα αισιοδοξος..ισως ανεβαινει ανα 72 ωρες οπως σε πολλες γυναικες..μας φτανει που πηρε το 60% μου ειπε..2 μερες μετα Σαββατο τριτη χοριακη 269...απελπισια..παλι για παλλινδρομη με παει η στην καλυτερη βιοχημικη σκεφτομουν...θα κανεις υπομονη ως το αλλο Σαββατο μου πε ο γιατρος μου....ανεβαινει...θα παρει μπορς...δεν ξερω πως περασε αυτη η βδομαδα..αυπνη σαν ζομπι στη δουλεια εκανα χοριακη καθαρα για να κανω...3446....ο γιατρος ειναι υπερευχαριστημενος....για να αντεξω ως την παραλλη βδομαδα να ακουσω και καρδια αποκλειεται του λεω ..θελω να δω τι γινετε..ετσι την Πεμπτη εχουμε ραντεβου για να δουμε μονο το σακο...δεν περιμενω τιποτα αλλο..σε πρωτη φαση ...προσευχομαι στην ΑΓΙΑ εΙΡΗΝΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΗς...αυτα τα δικα μου νεα κοριτσια...

Καλημέρα Νησάκι μου!!! Καταλαβαίνω την ψυχολογία σου είναι δύσκολο όλα αυτό που περνάς διάβασα τα νέα από τον υπέρηχο και ειλικρινά λυπάμαι!!! Εύχομαι να πάνε τα πράγματα όπως έχεις ονειρευτεί.....τι άλλο να πω πραγματικά μακάρι να πάνε όλα καλά!!!


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

οχι παλι!!!!!!!!!!! νησακι μου στεναχωρεθηκα αφανταστα!!!!! κουραγιο γλυκεια μου.... θα περασει κι αυτο!!!!!!!

δεν εχω λογια!!!!! εχει απολυτο δικιο η μαριτσα μας!!!! και εσυ βεβαια οτι κι αν πεις και αν αισθανθεις και αν σκεφτεις στην φαση που εισαι!!!!!!!!!! μια γεματη απλη αγκαλια!!!!

ενα ξερω και ειναι σιγουρο οτι θα περασει!!!!! αλλα αισθανομαι και τον πονο σου και την απογοητευση σου!!!!!!

εγω την επομενη το πρωι αφου πηγα στον ντοκ.... πηγα για αιματολογικες και γεν ουρων καλλιεργεια κλπ στο ρεα και μ'επισαν δυνατες συσπασεις.... φωναξαν τον γιατρο μου εφεραν καροτσακι με μετεφεραν για καρδιοτοκογραφημα και με κρατησαν για μια βραχεια θεραπεια με ορο και παρακολουθηση για κανενα τριωρο.... ευτυχως η μητρα μου ανταποκριθηκε στην ξαπλακαι στον ορο σταδιακα... και με αφησαν να φυγω με νεες συστασεις: ξαπλωτη στα πλαγια... ενεσεις προγεστερονης μερα παρα μερα τρεις την βδομαδα... ευτυχως βρηκε και τις οκτω το φαρμακειο μου αυτη την φορα αφου τους ξεχεσαι στην φαρμακαποθηκη και φωναζε στον ΥΦΕΤ!!!!

καιμαυξησε στο διπλασιο το adalat!!!!

οι συσπασεις συνεχιζονται τουλαχιστον δυο φορες την ημερα... κρατανε δυο η τρια λεπτα....και τα χρειαζομαι εκεινες τις στιγμες!!!!

δυο μερες μονο ξαπλα στο κρεβατι...καθολου καθιστη και εχω φρικαρει.... σηκωνομαι μονο για τουαλετα!!!!

ετσι θα την βγαλω!!!!!

χαλαλι τους!!!!!!

μεσα στο σκ πρεπει οπωσδηποτε να φτιαξω την βαλιτσουλα μου για παν ενδεχομενο!!!!

σημερα επλυνα οοοολα τα ρουχακια... μετα στεγνωτηριο και μεσα σε τσαντες για να τα σιδερωσει η μαμα μου!!!!!

ερχεται και γυαικα για να αρχισει αυριο παντζιυρια... καγκελα... τεντακια διαφανα πλαινα για βροχη που ομολογω οτι ειναι συχαμα απο αρχες σεπτεμβρη που τα επλυναπριντην ετ και η κορη και ο αντρουλης λιγο το πατωμα μαζευαν!!!!!

αντε να ειναι ολα ετοιμα για τον ερχομο τους!!!!!!!

βεβαια ακομα ειμαι στην 30βδ και 3ημερων συμφωναμε τους υπερηχους!!!

σας φιλω πολυ πολυ... μια μια!!!! καλο μας βραδυ!!!!

Μαρτάκη μου πως είσαι κοπέλα μου? Πέρασε ο καιρός και σύντομα θα έχεις τα αγοράκια σου αγκαλίτσα!!! Φιλιά να δώσεις και στην κοράκλα και στα σποράκια σου!!


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αγαπημενο μου πουλακι σ'ευχαριστω!!!!!

σημερα μπηκα στην 31η βδομαδα!!!!! ο γιατρος θελει αλλες πεντε να διανυσω!!!!

για να δουμε!!!!

Καλημέρα Μαρτάκη μου φυσικά και θα τις διανύσεις :cool::cool::cool::cool::cool::cool: θα σου κρατάμε συντροφιά και θα περάσουν οι βδομάδες χωρίς να το καλάβεις ;););););)


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...