Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Τυχερη ομαδα εξωσωματικης Σεπτεμβριου ! ! !


Recommended Posts

Αννα δεν καναν μικρογονιμοποιηση?? Δεν ηταν καλο το ωαριο? Τι σου ειπε? Σορι αλλα θα κανω το ιδιο πραγμα για αυτο ρωταω

Καλησπερα Νησακι μου!

Nαι,με μικρογονιμοποιηση.

Επειδη απο την προηγουμενη εξωσωματικη και απο τον φυσικο πηραμε το μεγαλυτερο ποσοστο των ωαριων που ειχαμε και επειδη γονιμοπιηθηκαν αριστα ολα ,ο ντοκ θεωρει το τωρινο ως τυχαιο γεγονος.Θα τον ανησυχουσε αν δεν ειχαμε ως τωρα γονιμοποιηση.Σε ερωτηση για την ποιοτητα του ωαριου,μας ειπε ,κανενα θεμα,γιατι δεν χαλαει η ποιοτητα απο μηνα σε μηνα.2 κυκλους πριν γονιμοποιησαμε αριστα.Σε διαφορες ερωτησεις,ψαχνοντας την αιτια καπου, επεμεν οτι ηταν "τυχαιο γεγονος" ή "κακος κυκλος".Αν και κλινει περισσοτερο προς το τυχαιο γεγγονος γιατι ειπε αν ηταν κακος κυκλος θα ειχαμε για παραδειγμα 1 ωαριο,δεδομενου οτι καναμε και λιγοτερες μοναδες απο την προηγουμενη φορα,και θαβμπορουσε να δικαιολογηθει ακομα και η μικροτερη ποσοτητα ωαριων.Τι να πω Νησακι μου,αν βγαλουμε το συναισθηματικο κομματι και το δουμε (που ετσι το ειδαμε για να προχωρησουμε)με πιο "ψυχρο" ματι,δεν ειμαστε ρομποτ,ενα μηνα αντιδρα ετσι ο ργανισμος ,τον αλλο αλλιως και παει λεγοντας!Και ουτε καθε φορα το ωαριακι τα βρισκει με το σπερματοζωαριακι,τι να πω,να χαριτολογησουμε λιγο γιατι αρκετο κλαμα εριξα αυτες τις ημερες!

Μενουμε στο τυχαιο του γεγονοτος και προχωραμε!

Οτι αλλο θελεις,ειμαι εδω κοριτσακι μου!Με το καλο η προσπαθεια σου Νησακι μου!


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Φθάσαμε σε ωοληψια αλλα το ένα εκ των δυο ωοθυλακιων είχε ήδη σπάσει και το άλλο ήταν άδειο.Ασχημη εμπειρία,κακή αντίδραση στα φαρμακα(βραχύ πρωτόκολλο).Ολα χάλια.Τα εξήγησα παραπάνω.Η anel μου εχει εξηγήσει πολλά πράγματα όντως και την ευχαριστώ.Κι εςυ είδα πως είχες δυσκολίες ε;υπομονή και όλα θα στρώσουν.

Σορρυ κοριτσι μου,εχω διαβασει βιαστικα τιςπαλαιοτερες αναρτησεις και δεν ειχα καταλαβει αναλυτικα την περιπτω ση σου.

Ο γιατρος σου ,που το απεδωσε?

Οποτε αν παλι κατλαβα σωστα απο εδω και περα προχωρας με φυσικους?

Εμεις,αν εξαιρεσεις ενα δυσκολο κυκλο με κλομιφαινη,ενα κυκλο με κυστη και την τωρινη ατυχια κατα τα αλλα ειμαστε μια χαρα:tongue:

Υγεια πανω απο ολα!

Και οπως λεει μια γλυκια μου φιλη ΚΑΘΕ ΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΝΕΑ ΜΕΡΑ!

Υπομονη,αισιοδοξια και χαμογελο!


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

Annoula το θέμα των κύστεων το βιώνω από τα 9μου χρόνια,πριν κάνει αδιαθέτηςω.κι εγω πριν ξεκινήσω τα φάρμακα είχα πάλι και την παρακεντησαμε με τον εξωσωματικο.Αυτο που συνέβη ο γιατρός το απέδωσε στο ότι έγινε ωορρηξία πριν την ωοληψια.Μου είπε όμως πως δεν του χει ξανασυμβεί.Προκειτε έν τω μεταξύ για τα μεγαλύτερα ονόματα στο χώρο με πολλά χρόνια εμπειρία,όποτε καταλαβαίνεις το παράδοξο της υπόθεσης.

Link to comment
Share on other sites

Joy-girl καλωσορισες!!Αννουλα μου σημερα σε συζητουσαμε με τη Μαρινα!!!!!παντως κι εμενα για το φυσικο που θα κανω (αν το παρω αποφαση κι οταν ερθει η ωρα μου ειπε οτι υπαρχει περιπτωση μη γονιμοποιησης παρα το γεγονος οτι εχουμε μια χαρα σπερμα...γενικα απο οτι καταλαβα ο φυσικος τα χει αυτα...ποσα εχεις καταψυξη????φφ δεν κοιταμε πισω ..και στο λεω εγω αυτο που αν κοιτουσα πισω θα δενα μια πετρα στον λαιμο με οσα γιναν ενα εξαμηνο τωρα..αυριο παω στο γιατρο να κανονισουμε παλι την υστεροσκοπηση γιατι την αλλη την ακυρωσα λογω περιοδου σε ημερομηνια νωριτερη απο το φυσικο...αυταααα σας φιλω..

Link to comment
Share on other sites

Annoula το θέμα των κύστεων το βιώνω από τα 9μου χρόνια,πριν κάνει αδιαθέτηςω.κι εγω πριν ξεκινήσω τα φάρμακα είχα πάλι και την παρακεντησαμε με τον εξωσωματικο.Αυτο που συνέβη ο γιατρός το απέδωσε στο ότι έγινε ωορρηξία πριν την ωοληψια.Μου είπε όμως πως δεν του χει ξανασυμβεί.Προκειτε έν τω μεταξύ για τα μεγαλύτερα ονόματα στο χώρο με πολλά χρόνια εμπειρία,όποτε καταλαβαίνεις το παράδοξο της υπόθεσης.

Αχχχχ βρε Τζοι μου,ποσα εχομε μαθει πο δεν ξεραμε στην πορεια που μας ελαχε!

Εγω φαντασου δεν ειχα καν φανταστει πως μπορει να παρουσιαστει κυστη,το εμαθα απο τον ντοκ οταν με ειδε σοκαρισμενη(!) λες και μου ελεγε κατι εξωπραγματικο!Μπορει να ειχα και σε αλλους κυκλους μου ειπε και τα απορροφησε (?)ο ιδιος ο οργανισμος,απλα καμμια γυναικα δεν πηγαινει μηνιαιως για υεπρηχο αν (καλη ωρα)δενυπαρχει λογος.Φαντασου δεν ηξερα κν οτι μπορει να γινει παρακεντηση σε κυστη,αυτο πως γινεται?με μεθη?για τι μεγεθος κυστης μιλαμε?

Εμεις ειχαμε μια κυστη 3-4 χιλ.(θελω να ξεχασω και τομεγεθος)και κου εδωσε αντισυλληπτικα,εφυγε στον επομενο κυκλο.

Οσο για την δικη σου περιπτωση,απο την πολυ μικρη μο εμπειρια και απο οσα κορτσα ξερω δεν εχω ακουσει για ωορρηξια πριν την ωοληψια.Ισως ειναι σπανια περιπτωση,αφου ο γιατρος σου ανεφερε πως δεν του εχει ξανατυχει,ο γιατρος σου ξερει καλυτερα.Απο τς φτωχες μου ιατρικες γνωσεις γνωριζω πως καποιες ενεσεις ελεγχουν τα ωαρια ποσο μεγαλωνουν (?)Τωρα αν υπαρχει περιπτωση καποιο/α να σπασει πριν την ωοληψια,δεν το ξερω.Μιλαω παντα για εξωσωματικη με ενεσιμα ,οχι για φυσικο κυκλο.


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Joy-girl καλωσορισες!!Αννουλα μου σημερα σε συζητουσαμε με τη Μαρινα!!!!!παντως κι εμενα για το φυσικο που θα κανω (αν το παρω αποφαση κι οταν ερθει η ωρα μου ειπε οτι υπαρχει περιπτωση μη γονιμοποιησης παρα το γεγονος οτι εχουμε μια χαρα σπερμα...γενικα απο οτι καταλαβα ο φυσικος τα χει αυτα...ποσα εχεις καταψυξη????φφ δεν κοιταμε πισω ..και στο λεω εγω αυτο που αν κοιτουσα πισω θα δενα μια πετρα στον λαιμο με οσα γιναν ενα εξαμηνο τωρα..αυριο παω στο γιατρο να κανονισουμε παλι την υστεροσκοπηση γιατι την αλλη την ακυρωσα λογω περιοδου σε ημερομηνια νωριτερη απο το φυσικο...αυταααα σας φιλω..

Κοριτσαρες μου εσεις ποσο σας αγαπω!Σας εχω στην σκεψη και την καρδια μου απλα δεν ειμαι σε φαση καλη και δεν θελω να σας επηρεαζω.

Νησσκι κου πιστευω ειναι καθαρα θεμα τυχης!

Καθε κυκλος ειναι ξεχωριστος!

Σαμπως και στην φυσικη συλληψη ,για ποσους μηνες προσπαθει ενα σπερματοζωαριο να φωλιασει στο ωαριο?Μπορει και για πολλους μηνες ειναι η απαντηση.Ε ,ετσι και στο εργαστηριο,το οτι θα τα βαλουν πιο γρηγορα να κανουν αγκαλιτσες δεν σημαινει πως θα εχουν και το mood να το πραξουν!:tongue:Χαριτολογω,τι να κανω γιατι στενοχωρηθηκα πολυ!Και εχω και το συζυγο για να το διαχειριστει μου λεει "Αμ, τι νομιζες εχουν αποψη τα κυτταρα μας,δεν ηθελαν ,δεν εκατσε,με το ζορι παντρεια?"Εσκασα στα γελια γιατι αμα το σκεφτω λογικα θα τρελαθω!

Ευτυχως που "κραταει ακομα χαραχτηρα" εκεινος γιατι εγω θα ειχα απο καιρο δεσει πετρα,ηδη απο την απωλεια των μωρων μας.Αλλλαααααα ειπαμε κοιταμε μπροσταααααα!!!!!

Σε σκεφτομουν και για την υστεροσκοπηση,με το καλο κοριτσραρα μου!

Οποτε νιωσεις ηρεμη και ετοιμη ξεκινα,περιμενει παρειτσα το παγωτακι σου!;):DΚαι μεταααααα με το καλο βουυυυρ για το νινακι!!!!!;):D

Εχεις πμ Νησακι μου!


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

Joy girl Καλώς ήρθες. Μην ανησυχείς για τους φυσικούς. Λενε οτι το ένα ωάριο που μπορεί να δώσει είναι πολλές φορές καλό. Κι εγώ μ3 φυσικούς είμαι και μεσα σε ενα εξάμηνο εχω 4 έμβρυα στην κρυοσυντηρηση. Επισης δεν παιρνεις φάρμακα και δεν έχεις περίεργες εκρήξεις ψυχολογικές. Απλά να ξέρεις θέλει υπομονή και επιμονή και θα τα καταφέρουμε. Η pregnyl δεν με πειραζει.

Φιλάκια στα αντρακια σου Μαρτακη.

ανελακι μου εχεις γινει εξπερτ!!!!

προσπαθω να προσεχω.... εσυ κοριτσι μου σε τι σταδιο βρισκεσαι??

Από την εμπειρία σου υπάρχει τρόπος να αποφύγεις το πρόωρο σπάσιμο ωαρίου-πχ καθημερινή αντί για παρακολούθηση ανάγκη 2μερες -η είναι θέμα τύχης;Βλεπεις με τόσο χαμηλή Amh Νοιώθω πως δεν με παίρνει να χάνω ωάρια

ααααχ κοριτσια τι μου θυμησατε!!!!!! ααααχ αυτη η ΑΜΗ!!!!!!

Σ ευχαριστώ κοπέλα μου.Δε μπορείς να φανταστείς ποσό ανακουφιστικό είναι που ξέρω πως υπάρχουν και άλλες γυναίκες με παρόμοια προβλήματα.Μακαρι δηλαδή να μην ήταν έτσι,αλλα τουλάχιστον μου δίνετε ελπίδα.Οταν είχαν βγει οι ορμονικές μου το Νοέμβρη έκλαιγα με μαύρο δάκρυ.Σα να Χαρα χάσει δικό μου άνθρωπο.Τωρα βλέπω ότι υπάρχει ελπίδα.Καλη σου μέρα.

εχω περασει τα ιδια ακριβως!!!! στα 33 μου που χωρισα με μιακορη δυομιση μηνων (δεν το διαλεξα εγω).... επαθα σοκ προωρης εμμηνοαυσης με πεντε μηνες αφαντη περιοδο... αρα και ωαριο!!!!!!

μετα για πολλα χρονια επερνα αντισυλληπτικα για να εχω περιοδο!!!! ωσπου το 2008 παντρευομαι τον αντρουλη μου που ημουν πια μεγαλη..... με χοντρα προβληματα ΑΜΗ.... οταν το πηραμε αποφαση σερνομασταν στα πατωματα.... ειπαμε να το αλεψουμε κι ας ενιωθα οτι εχανα το τρενο..... ισως αν βαζαμε τα δυνατα μας να προλαβαινα συριζα με πιαστω απο την τελευταια πορτα!!!!! (τελευταια ευκαιρια)

οταν ξεπερασα τους τοιχους..... ειπα ναι σε δανεικα ωαρια και με την πρωτη τωρα εχω διδυμα...... ΔΩΡΑ ΘΕΟΥ!!!!!!

προλαβαινεις αγαπη μου σιγουρα........ μην στεναχωριεσαι.... οπλισου πολυ υπομονη και επιμονη και θα ερθει και το δικο σου δωρο!!!!!!

Είμαι 34.Αλλα όπως με πολλά προβλήματα και όπως μου είπε ο γιατρός σε λίγα χρόνια θα μπω και σε πρόωρη εμμηνόπαυση.Εξ'ούτε και το άγχος.Καλη σου μέρα.Παω για δουλειά.
Αννα δεν καναν μικρογονιμοποιηση?? Δεν ηταν καλο το ωαριο? Τι σου ειπε? Σορι αλλα θα κανω το ιδιο πραγμα για αυτο ρωταω

νησακι μου πως εισαι???? ποτε λετε???? οι περισσοτερες τεχνικες γονημοποιησεις γινονται με μικρογονιμοποιηση!!!! και εμας μετα μας το ειπανε.....

Καλησπερα Νησακι μου!

Nαι,με μικρογονιμοποιηση.

Επειδη απο την προηγουμενη εξωσωματικη και απο τον φυσικο πηραμε το μεγαλυτερο ποσοστο των ωαριων που ειχαμε και επειδη γονιμοπιηθηκαν αριστα ολα ,ο ντοκ θεωρει το τωρινο ως τυχαιο γεγονος.Θα τον ανησυχουσε αν δεν ειχαμε ως τωρα γονιμοποιηση.Σε ερωτηση για την ποιοτητα του ωαριου,μας ειπε ,κανενα θεμα,γιατι δεν χαλαει η ποιοτητα απο μηνα σε μηνα.2 κυκλους πριν γονιμοποιησαμε αριστα.Σε διαφορες ερωτησεις,ψαχνοντας την αιτια καπου, επεμεν οτι ηταν "τυχαιο γεγονος" ή "κακος κυκλος".Αν και κλινει περισσοτερο προς το τυχαιο γεγγονος γιατι ειπε αν ηταν κακος κυκλος θα ειχαμε για παραδειγμα 1 ωαριο,δεδομενου οτι καναμε και λιγοτερες μοναδες απο την προηγουμενη φορα,και θαβμπορουσε να δικαιολογηθει ακομα και η μικροτερη ποσοτητα ωαριων.Τι να πω Νησακι μου,αν βγαλουμε το συναισθηματικο κομματι και το δουμε (που ετσι το ειδαμε για να προχωρησουμε)με πιο "ψυχρο" ματι,δεν ειμαστε ρομποτ,ενα μηνα αντιδρα ετσι ο ργανισμος ,τον αλλο αλλιως και παει λεγοντας!Και ουτε καθε φορα το ωαριακι τα βρισκει με το σπερματοζωαριακι,τι να πω,να χαριτολογησουμε λιγο γιατι αρκετο κλαμα εριξα αυτες τις ημερες!

Μενουμε στο τυχαιο του γεγονοτος και προχωραμε!

Οτι αλλο θελεις,ειμαι εδω κοριτσακι μου!Με το καλο η προσπαθεια σου Νησακι μου!

αχ αννουλα μου τυχαιο συμβαν ε????

ε ναι λοιπον για να γινει η αννουλα χρειαζοταν ενα συγκεκριμενο ωαριο "να τα βρει" με ενα συγκεκριμενο σπερματοζωαριο!!!!!!! θαυμα!!!!!!

θα ερθει αννουλα μου!!!!! θα ερθει!!!!!! φιλακια!!!

ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΗ!!!!!!!

πολλα φιλακια σε ολες μια-μια!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχ βρε Τζοι μου,ποσα εχομε μαθει πο δεν ξεραμε στην πορεια που μας ελαχε!

Εγω φαντασου δεν ειχα καν φανταστει πως μπορει να παρουσιαστει κυστη,το εμαθα απο τον ντοκ οταν με ειδε σοκαρισμενη(!) λες και μου ελεγε κατι εξωπραγματικο!Μπορει να ειχα και σε αλλους κυκλους μου ειπε και τα απορροφησε (?)ο ιδιος ο οργανισμος,απλα καμμια γυναικα δεν πηγαινει μηνιαιως για υεπρηχο αν (καλη ωρα)δενυπαρχει λογος.Φαντασου δεν ηξερα κν οτι μπορει να γινει παρακεντηση σε κυστη,αυτο πως γινεται?με μεθη?για τι μεγεθος κυστης μιλαμε?

Εμεις ειχαμε μια κυστη 3-4 χιλ.(θελω να ξεχασω και τομεγεθος)και κου εδωσε αντισυλληπτικα,εφυγε στον επομενο κυκλο.

Οσο για την δικη σου περιπτωση,απο την πολυ μικρη μο εμπειρια και απο οσα κορτσα ξερω δεν εχω ακουσει για ωορρηξια πριν την ωοληψια.Ισως ειναι σπανια περιπτωση,αφου ο γιατρος σου ανεφερε πως δεν του εχει ξανατυχει,ο γιατρος σου ξερει καλυτερα.Απο τς φτωχες μου ιατρικες γνωσεις γνωριζω πως καποιες ενεσεις ελεγχουν τα ωαρια ποσο μεγαλωνουν (?)Τωρα αν υπαρχει περιπτωση καποιο/α να σπασει πριν την ωοληψια,δεν το ξερω.Μιλαω παντα για εξωσωματικη με ενεσιμα ,οχι για φυσικο κυκλο.

Καλημερα.Οι κυστες μπορουν να παρακεντηθουν ναι.Και γω τους τελευταιους μηνες το εμαθα.Ειναι μια διαδικασια περιπου σαν την ωοληψια.Μονο με τοπικη.Δεν πονα πολυ.Η κυστη μου ηταν γυρω στα 4 εκατοστα.Μετα πηρα παυσιπονα και 4 μερες αντιβιωση.Τωρα για την περιπτωση μου ναι τα ειχα κανει ολα σωστα, οπως μου ειπαν και απο το κεντρο, αλλα δυστυχως ολα πηγαν στραβα.Παμε γι'αλλα!

Link to comment
Share on other sites

17μαρτη χαίρομαι που μπόρεσες να κανείς το όνειρο σου πραγματικότητα.Εγω δε θα ήμουν αρνητική στην ιδέα της δωρεάς ωαρίων αλλα ο άντρας μου εχει πολλές επιφυλάξεις.Αφου είμαι σχετικά νέα θα το παλέψω με τα δικά μου-αν μου χει μείνει κανένα δηλαδή-και μετά βλέπουμε.Καλημερες!!!

Link to comment
Share on other sites

τζοι μου σ'ευχαριστω!!!!! εγω ημουν αρνητικη αλλακαι ο αντραςμου..... βεβαια στην δικησου περιπτωση δεν σου προτεινα προς Θεου κατι τετοιο!!!! εχεις χρονια να παλεψεις.... και θα τα καταφερεις!!!! ειπαμε για μενα ηταν η τελευταια πορτα του τελευταιου βαγονιου του τρενου του ονειρου "μωρο"........

καλες προσπαθειες!!!!!

απλα μου θυμησες οτι στα χρονια σου αρχισαν οι ανησυχιες και οταν παντρευτηκατο 2008 δεν το πηρα ζεστα!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσάκια μου καλά τώρα ξεμπέρδεψα λίγο με την δουλειά. Αννούλα μου η υγεία προέχει πάνω από όλα. Ας είμαστε υγιείς και όλα μπορούν να γίνουν. Μην στεναχωριέσαι μερικοί κύκλοι δεν είναι καλοί και όπως σωστά προείπες και στην φυσιολογική σύλληψη μέχρι να πιάσει πάρα πολλά ωάρια δεν έπιασαν. Έχουμε τα κατεψυγμένα να μας περιμένουν. Εμένα η κύστη παραμένει αλλά ευτυχώς μίκρυνε αρκετά και ο γιατρός μου είπε θα φύγει χωρίς φάρμακα τώρα και δεν της δίνουμε σημασία. Την άλλη εβδομάδα μου είπε να ξαναπάω να δούμε το ωοθυλάκιο.

Νησάκι μου σκέφτεσαι για υστεροσκόπηση πριν την προσπάθεια? Καλή συνέχεια.

Φιλάκια σε όλα τα κορίτσια.

Link to comment
Share on other sites

τζοι μου σ'ευχαριστω!!!!! εγω ημουν αρνητικη αλλακαι ο αντραςμου..... βεβαια στην δικησου περιπτωση δεν σου προτεινα προς Θεου κατι τετοιο!!!! εχεις χρονια να παλεψεις.... και θα τα καταφερεις!!!! ειπαμε για μενα ηταν η τελευταια πορτα του τελευταιου βαγονιου του τρενου του ονειρου "μωρο"........

καλες προσπαθειες!!!!!

απλα μου θυμησες οτι στα χρονια σου αρχισαν οι ανησυχιες και οταν παντρευτηκατο 2008 δεν το πηρα ζεστα!!!!!

Είναι και αυτό μια λύση όπως και να χει και μας δίνει ελπίδες ότι δε θα μείνουμε χωρίς μωρό.Σημερα είδα ότι έχω 3 ωοθυλακια.Το πρωτεύων 10 χιλ. Περίπου.Ειμαι στην 7η μέρα του κύκλου.Ελπιζω να μπορέσουμε να πάρουμε ωάριο αυτή τη φορά.Φιλια!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου καλά τώρα ξεμπέρδεψα λίγο με την δουλειά. Αννούλα μου η υγεία προέχει πάνω από όλα. Ας είμαστε υγιείς και όλα μπορούν να γίνουν. Μην στεναχωριέσαι μερικοί κύκλοι δεν είναι καλοί και όπως σωστά προείπες και στην φυσιολογική σύλληψη μέχρι να πιάσει πάρα πολλά ωάρια δεν έπιασαν. Έχουμε τα κατεψυγμένα να μας περιμένουν. Εμένα η κύστη παραμένει αλλά ευτυχώς μίκρυνε αρκετά και ο γιατρός μου είπε θα φύγει χωρίς φάρμακα τώρα και δεν της δίνουμε σημασία. Την άλλη εβδομάδα μου είπε να ξαναπάω να δούμε το ωοθυλάκιο.

Νησάκι μου σκέφτεσαι για υστεροσκόπηση πριν την προσπάθεια? Καλή συνέχεια.

Φιλάκια σε όλα τα κορίτσια.

καλα ωοθηλακια λοιπον ανελακι μου!!!!!

Είναι και αυτό μια λύση όπως και να χει και μας δίνει ελπίδες ότι δε θα μείνουμε χωρίς μωρό.Σημερα είδα ότι έχω 3 ωοθυλακια.Το πρωτεύων 10 χιλ. Περίπου.Ειμαι στην 7η μέρα του κύκλου.Ελπιζω να μπορέσουμε να πάρουμε ωάριο αυτή τη φορά.Φιλια!

σου ευχομαι να μεγαλωσουν σωστα και να ειναι γερα..... μιλα τους τζου μου..... πες τους οτι τα περιμενεις και πιστευεις σ'αυτα οτι ειναι γερα και θα τα καταφερουν να ερθουν στη ζωη..... εγω το εκανα αντως... τρελο ε???


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλα ωοθηλακια λοιπον ανελακι μου!!!!!

σου ευχομαι να μεγαλωσουν σωστα και να ειναι γερα..... μιλα τους τζου μου..... πες τους οτι τα περιμενεις και πιστευεις σ'αυτα οτι ειναι γερα και θα τα καταφερουν να ερθουν στη ζωη..... εγω το εκανα αντως... τρελο ε???

Όχι Μαρτη δεν είναι τρελό.Πιστευω ότι όταν θελουμε κάτι πολυ το προκαλούμε ασυνείδητα και συνειδητά.Το βράδυ πριν γνωριςω Τον άντρα μου για παράδειγμα-και μετά από πολλές ανούσιες γνωριμίες -οδηγούσα μόνη μου στο αυτοκίνητο και μου βγήκε ξαφνικά από μέσα μου η εξής κραυγή:"θέλω έναν καλό άντρα Θεέ μου".Σε 5 λεπτά με παίρνει τηλ. Μια φίλη και μου λέει να μου γνωρισει κάποιον.Την επόμενη τον γνώρισα και από τότε είμαστε αχώριστοι.Το θέλα απεγνωσμένα και μου ρθε.Ετσι θέλω και ένα παιδί και πιστεύω ότι θα ρθει κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Όχι Μαρτη δεν είναι τρελό.Πιστευω ότι όταν θελουμε κάτι πολυ το προκαλούμε ασυνείδητα και συνειδητά.Το βράδυ πριν γνωριςω Τον άντρα μου για παράδειγμα-και μετά από πολλές ανούσιες γνωριμίες -οδηγούσα μόνη μου στο αυτοκίνητο και μου βγήκε ξαφνικά από μέσα μου η εξής κραυγή:"θέλω έναν καλό άντρα Θεέ μου".Σε 5 λεπτά με παίρνει τηλ. Μια φίλη και μου λέει να μου γνωρισει κάποιον.Την επόμενη τον γνώρισα και από τότε είμαστε αχώριστοι.Το θέλα απεγνωσμένα και μου ρθε.Ετσι θέλω και ένα παιδί και πιστεύω ότι θα ρθει κάποια στιγμή.

ο Θεος μας ΑΚΟΥΕΙ..... και καμια κραυγη μπροστα του δεν ειναι ασημαντη!!!!! το πιστευω δυνατα!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...