Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Τυχερη ομαδα εξωσωματικης Σεπτεμβριου ! ! !


Recommended Posts

Κοριτσακι μου καλο κι εγω εχω κάνει με ορμόνες αλλά δεν ανταποκρινομουν μόνο 2 έμβρυα και τα βάζαμε αλλα τίποτα. Στο φυσικό κύκλο απλά περιμένεις να σου έρθει περίοδος και αναλογως τον γιατρό πας την 7 η 9η ημερα για υπέρηχο και κάνεις εξέταση αίματος για οιστραδιολη και αναλογως το μέγεθος του ωαρίου σε ξαναελεγχει μετα απο δυο ημέρες και οταν ειναι έτοιμο το ωάριο κάνεις pregnyl και πας για ωοληψια. Ειπαμε με τον γιατρο να μαζεψουμε 5 με 6 εμβρυα στην ακρη και μετα να τα βάλουμε. Οτι θέλεις ρώτησε. Παω για την 4η εμβρυμεταφορα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσακι μου καλο κι εγω εχω κάνει με ορμόνες αλλά δεν ανταποκρινομουν μόνο 2 έμβρυα και τα βάζαμε αλλα τίποτα. Στο φυσικό κύκλο απλά περιμένεις να σου έρθει περίοδος και αναλογως τον γιατρό πας την 7 η 9η ημερα για υπέρηχο και κάνεις εξέταση αίματος για οιστραδιολη και αναλογως το μέγεθος του ωαρίου σε ξαναελεγχει μετα απο δυο ημέρες και οταν ειναι έτοιμο το ωάριο κάνεις pregnyl και πας για ωοληψια. Ειπαμε με τον γιατρο να μαζεψουμε 5 με 6 εμβρυα στην ακρη και μετα να τα βάλουμε. Οτι θέλεις ρώτησε. Παω για την 4η εμβρυμεταφορα.

Ευχαριστώ.Απ'οτι κατάλαβα θέλεις να έχεις απόθεμα εμβρύων για μελλοντική χρήση ε;Σου έτυχε σε κάποιο κύκλο να χάσετε το ωάριο επειδή έκανες νωρίτερα ωορρηξία.Απ'τι διαβάζω υπάρχει και αυτή η πιθανότητα.

Link to comment
Share on other sites

Μου ετυχε σε κυκλο να μην προλαβουμε να παρουμε το ωάριο γιατι ειχε μολις σπασει και σε αλλο κυκλο να παρουμε ωαριο αλλα να μην γονιμοποιηθει. Τα εχουν αυτα οι φυσικοι κυκλοι. Καλη συνεχεια σου ευχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Μου ετυχε σε κυκλο να μην προλαβουμε να παρουμε το ωάριο γιατι ειχε μολις σπασει και σε αλλο κυκλο να παρουμε ωαριο αλλα να μην γονιμοποιηθει. Τα εχουν αυτα οι φυσικοι κυκλοι. Καλη συνεχεια σου ευχομαι.

Ευχαριστώ!Κι εσυ σύντομα μανούλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από την εμπειρία σου υπάρχει τρόπος να αποφύγεις το πρόωρο σπάσιμο ωαρίου-πχ καθημερινή αντί για παρακολούθηση ανάγκη 2μερες -η είναι θέμα τύχης;Βλεπεις με τόσο χαμηλή Amh Νοιώθω πως δεν με παίρνει να χάνω ωάρια

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω πίστεψε με η αμη μου ειναι 0.33. Συνήθως δεν χάνονται ευκολα τα ωάρια. Ο γιατρός σου ειναι ο κατάλληλος γιαυτο τον σκοπό. Καληνύχτα

Σ ευχαριστώ κοπέλα μου.Δε μπορείς να φανταστείς ποσό ανακουφιστικό είναι που ξέρω πως υπάρχουν και άλλες γυναίκες με παρόμοια προβλήματα.Μακαρι δηλαδή να μην ήταν έτσι,αλλα τουλάχιστον μου δίνετε ελπίδα.Οταν είχαν βγει οι ορμονικές μου το Νοέμβρη έκλαιγα με μαύρο δάκρυ.Σα να Χαρα χάσει δικό μου άνθρωπο.Τωρα βλέπω ότι υπάρχει ελπίδα.Καλη σου μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Μην ανησυχείς θα τα καταφέρουμε που θα πάει!!! Τι ηλικία έχεις joy?

Είμαι 34.Αλλα όπως με πολλά προβλήματα και όπως μου είπε ο γιατρός σε λίγα χρόνια θα μπω και σε πρόωρη εμμηνόπαυση.Εξ'ούτε και το άγχος.Καλη σου μέρα.Παω για δουλειά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια,καλο μηνα!

Δεν εχω προλαβει να σας διαβασω αναλυτικα.

Να καλωσορισω με τη σειρα μου το νεο μας κοριτσι Τζοι και ευχομαι οτι το καλυτερο!

Αν εχω καταλαβει σωστα εχεις κανει μια προσπαθεια και πατε για την επομενη με φυσικο?

Ανελακι μου τι εγινε με την χαζοκυστουλα?Ευχομαι να εξαφανιστηκε και να ξεκινησεις τη νεα σου προσπαθεια!

Μαγισσακιμου ποτε με το καλο?

Μαρτακη τι κανουν τα αντρακια σου?

Γλυφιτζουρακι μου,τι κανουν τα διδυμακια,ο μικρος,εσυ?

Νησακι μου σε σκεφτομαι,σε φιλω!

Νικακι μου πολλα φιλακια,σε σκεφτομαι!

Πουλακι μου πως εισαι?Τα φιλακια μου!

Τα υπολοιπα κοριτσια πως ειστε?????

Τα δικα μας νεα ,δεν καταφεραμε να γονιμοποιηθει ωαριο.

Με μια λεξη,στενοχωρια.

Υγεια πανω απο ολα και στην παρουσα φαση ειδωμεν για το θεμα που εχει προκυψει .

Δεν ειμαι στα καλυτερα μου.

Θα επανελθω.

Φιλια σε ολα τα κοριτσια.


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ annoula.Σωστα κατάλαβες.Μια αποτυχημένη ωοληψια και τώρα άντε με δούμε με το φυσικό.

Καλωσορισες και παλι κοριτσι μου!

Αποτυχημεν ωολψια εννοεις οτι δεν φτασατε σε ωοληψια ή οτι δεν γονιμοποιηθηκε καποιο ωαριο?

Σε φυσικους η Ανελ μας πιστευω μπορει να σε βοηθησει περισσοτερο απο εμενα.

Εμεις εχομε κανει μονο ενα φυσικο ,δεν εχω εμπειρια απο φυσικους.Αλλα οτι θελεις ρωτας και ισως σε βοηθησει η μικρη μου εμπερια.


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

Καλωσορισες και παλι κοριτσι μου!

Αποτυχημεν ωολψια εννοεις οτι δεν φτασατε σε ωοληψια ή οτι δεν γονιμοποιηθηκε καποιο ωαριο?

Σε φυσικους η Ανελ μας πιστευω μπορει να σε βοηθησει περισσοτερο απο εμενα.

Εμεις εχομε κανει μονο ενα φυσικο ,δεν εχω εμπειρια απο φυσικους.Αλλα οτι θελεις ρωτας και ισως σε βοηθησει η μικρη μου εμπερια.

Φθάσαμε σε ωοληψια αλλα το ένα εκ των δυο ωοθυλακιων είχε ήδη σπάσει και το άλλο ήταν άδειο.Ασχημη εμπειρία,κακή αντίδραση στα φαρμακα(βραχύ πρωτόκολλο).Ολα χάλια.Τα εξήγησα παραπάνω.Η anel μου εχει εξηγήσει πολλά πράγματα όντως και την ευχαριστώ.Κι εςυ είδα πως είχες δυσκολίες ε;υπομονή και όλα θα στρώσουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...