Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

ορχιδεα καλως ηλθες!!!συγχαρητηρια για την αυχενικη σου!!!αντε και στα δικα μας!!!!

ioio πολυ ωραια τα νεα σου, σιγουρα ξεαγχωθηκες αρκετα ε?ολα καλα με την εκτακτη επισκεψη?

Μαρτη σιγουρα τα διδυμα ειναι πιο ζορικα αλλα πιο ευκολα απο τα τριδυμα που εχει μια γνωστη μου :D

blue θυμισε μου γιατι θα κανεις ληψη λαχνων? (ληψη τροφοβλαστης δεν ειναι αυτο?)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα δίδυμα δεν είναι εύκολη υπόθεση, πρέπει να είσαι προρτοιμασμένη :) κι εγώ έβλεπα ένα βίντεο της Πατσούρου με οδηγίες για τον απλό θηλασμό και δεν πρέπει να είχα κλείσει το δεύτερο μήνα. :D

Πήγα εκτάκτως στο γιατρούλη και ευτυχώς από βλακεια ανησύχησα. Είδαμε ρυνικό οστό και μέτρησε την αυχενική, 1,5 - θέλουμε να είναι κάτω από 3,5 και χάρηκα πολύ πολύ! Τα ποσοστά και ο αναλυτικός υπέρηχος θα γίνει από εξειδικευμένο την άλλη Πέμπτη!

Sasa, να περάσεις όμορφα με την κόρη σου!

Blue μου υπομονή μέχρι αύριο! :)

ποιο το συμπτωμα που σε ανησυχησε??? σε ποιον θαπας τελικα????

Καλησπέρα κι απο μένα κορίτσια..;) Είμαι καινούρια στο forum μιας και είμαι κι εγώ μέλλουσα μανούλα! Είπα να γράψω εδω το πρώτο μου μνμ αφού εχω κι εγώ Π.Η.Τ 3/5/16!

Εγω τη Δευτέρα έκανα την αυχενική διαφάνεια και είδα το μωράκι μου.Ευτυχώς ολα πολύ καλά...Εύχομαι σε όλες τις μανούλες καλά αποτελέσματα...:D

καλως ηρθες στο παρεακι μας και συγχαρητηρια για την αυχενικη!!!! καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!! εδω θα ειμαστε μαζι να ταπερασουμε ολα παρεουλα ορχιδεα μου!!!!

ορχιδεα καλως ηλθες!!!συγχαρητηρια για την αυχενικη σου!!!αντε και στα δικα μας!!!!

ioio πολυ ωραια τα νεα σου, σιγουρα ξεαγχωθηκες αρκετα ε?ολα καλα με την εκτακτη επισκεψη?

Μαρτη σιγουρα τα διδυμα ειναι πιο ζορικα αλλα πιο ευκολα απο τα τριδυμα που εχει μια γνωστη μου :D

blue θυμισε μου γιατι θα κανεις ληψη λαχνων? (ληψη τροφοβλαστης δεν ειναι αυτο?)

αχ νημερια μου...... πως θα τα θυλασω.....που θα τα βαλω..... πως θα ειναι που η κορη του χρονου θα θελει ησυχια γιατι θα δινει πανελληνιες!!!!! πως θα τακαταφερνω που οαντρουλης δουλευει 8 με 8 το βραδυ μεσο ορο!!! χωρια τα ταξιδια ελλαδα και εξωτερικο!!!!! ευτυχως η μαμα θα μαγειρευει και θα φερνει κατσαρολα μερα παρα μερα!!!! δεν ανησυχω εχω αποριεςκαι σκεψεις!!!!!! πολλες ομως!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!! Καλώς σας βρήκα!!!! Επιτέλους μπορώ και γράφω μόνο για ευχαριστα!!! την τελευταια φορά που έγραψα ήταν όταν είχα παλλίνρομη... Σήμερα είμαι 9 εβδομάδων και είμαι τρισευτυχισμένη!!!! Προσεύχομαι στον Θεό να πάνε όλα καλά και να πάρω το μωράκι μου αγκαλιά υγιές!!!! Στις 9-11 θα κάνω την αυχενική!! Καλώς σας βρήκα!! Με το καλό να παρουμε τα μωράκια μας στην αγκαλια μας γερά και υγιη!!!!! :)


TlL6p3.png
Link to comment
Share on other sites

απλο!!!θα τα θηλαζεις ταυτοχρονα!!!λιγη εξασκιση θελει.Η κορη σου που ειναι μεγαλη (μπραβο ρε θηριο) θα ξετρελλαθει με τα μωρα και σε βοηθαει, με τις πανελληνιες μη σκας, κι εγω οταν εδινα χτιζανοι γειτονες σπιτι. Αμα θες να διαβασεις διαβαζεις, υπαρχουν και οι βιβλιοθηκες (σωτηριες). Πιστευω πως η κορη θα βοηθαει και θα αναπληρωσει το κενο του αντρα σου, δε λες παλι καλα που δουλευει...οσο για το που θα τα βαλεις αν μου περιγραψεις το σπιτι θα στο πω κι αυτο χαχα...οτι σε απασχολει εχει λυση!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοβαρά μιλάς;;!!!!!!!!! τεεεελειααα!!! <3 Πόοοοποοοο!!!!! Σε ποιο μαιευτηριο εισαι;

Πώς είσαι; Πώς νοιώθεις;

σου εστειλα πμ αλλα μετα θυμηθηκα οτι εδω συζηταμε για οτι μας κατεβει οποτε κανεις ποτε δεν ειναι off topic χαχα:D

Link to comment
Share on other sites

Ορχιδέα καλως όρισες!!!. Είσαι η πρώτη που έκανες αυχενική. Άντε με το καλό και στην ioio που είναι σε μία εβδομάδα και στις υπόλοιπες φυσικά.

Nymeria τη λήψη λάχνων θα την κάνω για να τη στείλω σε γενετιστή να διαπιστώσει εάν το έμβρυο έχει ή όχι (που νιώθω ότι όχι) το γονίδιο που έχει ο σύζυγος το οποίο είναι κληρονομικό. Γίνεται προς το τέλος του Α' τριμήνου και εκτός των αποτελεσμάτων μας ανακοινώνεται και το φύλο του μωρού.

Έχω αγωνία αλλά είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά. Όπως πολύ σωστά λέει κι ο Μάρτης όλα είναι θέλημα Θεού!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

hGUBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Liaki καλως όρισες στην παρέα μας. Να έχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη.

Ισως αύριο μου δώσει ο γιατρός ΠΗΤ. Προς το παρόν είναι Kinder έκπληξη!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

hGUBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Liaki καλως όρισες στην παρέα μας. Να έχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη.

Ισως αύριο μου δώσει ο γιατρός ΠΗΤ. Προς το παρόν είναι Kinder έκπληξη!!!!

με το καλό κορίτσια μου να μας βοηθήσει η Παναγία να παρουμε τα μωρακια μας αγκαλια και υγιη!!!!!!!

ΑΑΑΑΑ!! τελεια!!!!! να μαθουμε το kinderaki σου ποτε θα βγει!!!!! <3


TlL6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια πριν από λίγο μίλαγα με την φίλη μου και της έλεγα πόσο έχει πρηστεί η κοιλιά μου που φαίνεται πλέον λες και είμαι στον 4ο μήνα και μου είπε ότι φταίνε τα utrogestan τα οποία η καημένη τα έπαιρνε σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης της γιατί είχε προβληματάκια και ενώ δεν έτρωγε πολύ πήρε 25 κιλά!!!!!! Παναγία μου και Χριστέ μου θα είμαι σαν αερόστατο!!!!!!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

hGUBp3.png

Link to comment
Share on other sites

blue με το καλο κοριτσι μου!!!

κοριτσια ασχετο...εχω πολυ ψωμακι ζυμωτο εχετε καμια ιδεα πως μπορω να το χρησιμοποιησω σε καμια συνταγη για να μην παλιωσει πολυ?

σκεφτομουν για το βραδυ να κανω τραχανα για τον καλο μου και να εκανα κατι το ψωμακι για να φαω κι εγω που δεν μου αρεσει ο τραχανας...

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια πριν από λίγο μίλαγα με την φίλη μου και της έλεγα πόσο έχει πρηστεί η κοιλιά μου που φαίνεται πλέον λες και είμαι στον 4ο μήνα και μου είπε ότι φταίνε τα utrogestan τα οποία η καημένη τα έπαιρνε σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης της γιατί είχε προβληματάκια και ενώ δεν έτρωγε πολύ πήρε 25 κιλά!!!!!! Παναγία μου και Χριστέ μου θα είμαι σαν αερόστατο!!!!!!!!!

εχεις δικιο σε αυτο ! και εγω παιρνω ultrogestan και η κοιλιτσα εχει κανει την εμφανιση της!!! σαν 4ων δεν φαινομαι μεν, αλλα ειναι ευδιακριτη η κοιλουμπιτσα!!!!!!!!!!!!! <3 αν μπορεις πινε αρκετο νερό για να μην κανεις μεγαλη κατακρατηση! τα ultrogestan κανουν τρομερη κατακρατηση υγρων .


TlL6p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...