Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

Η κυστική ίνωση δεν γράφεται γιατί δεν καλύπτεται από τον ΕΟΠΠΥ. Δεν είναι αιματολογική εξέταση. Κάτι σου βάζουν στα χέρια και ιδρώνουν και παίρνουν δείγμα. Αυτό είναι.

Μανούλες καλησπέρα!:)

Τρύπωσα πάλι από τις μανούλες Απριλίου!;)

Με το καλό να ξεκινήσετε τις αυχενικές σας και καλά αποτελέσματα σε όλες!

Έτυχε να δω την αναφορά στην εξέταση της κυστικής ίνωσης και μπήκα να σας πω τα εξής απο εμπειρία.

Εγώ έκανα σε ιδιωτικό εργαστήριο και με έβγαλε αρνητική. Αλλά επειδή μου έβγαλε και λάθος ομάδα αίματος τους ζήτησα να μου την ξανα κάνουν γιατί δεν τους είχα καμία εμπιστοσύνη. Και φυσικά δεν την ξανα πλήρωσα. Βγήκα θετική λοιπόν. Φορέας. Την έκανε και ο άντρας μου στο Χωρέμειο. Στο Παίδων. Να σημειωθεί οτι η εξέταση δεν γράφεται. Στο χωραίμειο λοιπόν είναι ειδικευμένοι και μας κόστισε λιγότερο. Ο άντρας μου έκανε το μεγαλύτερο ποσοστό φυσικά για να καλύψει κάθε ενδεχόμενο μετάλλαξης. Η εξέταση γίνεται με λήψη αίματος. Η περιγραφή που είπε η καλή μας Bluehorizon είναι για όσους νοσούν και μόνο. Είναι πολύ σημαντική εξέταση και πρέπει να την κάνει η κάθε μητέρα και να ενημερώνεται σωστά απο το γιατρό της σχετικά.

Συγνώμη για τη σφήνα αλλά θέλησα να δώσω τις πληροφορίες που είχα.:oops:

Καλή συνέχεια! :D


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσαρες,πως ειστε σημερα??εμεις ετσι κ ετσι εχουν αρχισει οι ναυτιες κ οι ζαλαδες εδω κ δυο μερες κ ειμαι λες εχω ανεβει σε καραβι με φουρτουνα!!αλλα το απολαμβανω..

μελι μου,σε ευχαριστουμε πολυ για τις πληροφοριες,θα τη ζητησω κ εγω απο τον γυναικολογο μου.ο,τι ξερετε παραπανω ειναι καλο να το αναφερετε γιατι μας βοηθατε πολυ!!

μαρτη μου πολυ καλα τα νεα για τα δανεικα.να ξερεις οτι σε θαυμαζω πολυ κ σε θεωρω ηρωιδα!!ημουν κεγω ενα βημα πριν την εξωσωματικη κ σε καταλαβαινω απολυτα!!μπραβο σου κ παλι μπραβο σου κοπελα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα κοριτσάρες!!! Κάνω ένα μικρό διάλειμμα καθότι είμαι στο γραφείο και γίνεται ο τρελός χαμός από εκκρεμότητες λόγω των ημερών που έλειπα. Από εχθές είμαι γραφείο και ξεκίνησα το 12ωρο. Σούπερ.

Μέλι μου σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για τις πληροφορίες. Πραγματικά δεν ήξερα ότι είναι αιματολογική. Μία κοπέλα που το είχε κάνει με είχε ενημερώσει. Ο γιατρός μου απλά μου είπε ότι πρέπει οπωσδήποτε να την κάνω την εξέταση πριν την 12η εβδομάδα. Λόγω της κληρονομικότητας που έχει ο άντρας μου σε συγκεκριμένο γονίδιο είμαι της λογικής από την αρχή της εγκυμοσύνης πως αν το μωρό έχει το ίδιο γονίδιο ή κάποιο άλλο πρόβλημα σίγουρα θα το ρίξω. Θεωρώ πως είναι πολύ εγωιστικό για μια γυναίκα να φέρει στον κόσμο ένα παιδί το οποίο μετά από καιρό θα νοσήσει και θα ταλαιπωρηθεί. Δεν αξίζει σε κανένα παιδάκι!!!!! :idea:

Eri μου κι εγώ σήμερα είμαι σαν να είμαι σε πλοίο με 5 μποφόρ κι έχω απίστευτη υπνηλία. Αφού σκέφτομαι να την πέσω πάνω στο γραφείο αλλά έχω κόσμο και θα παρεξηγηθώ.:oops: Κατά τα άλλα ευτυχώς μου σταμάτησαν τα καφέ υγρά. Μόνο μία σταγόνα το πρωί κι αυτή πολύ αχνή. Η κοιλιά τελικά μεγάλωσε από τα utrogestan γιατί μου έλεγε μία φίλη μου η οποία τα έπαιρνε σε όλη την εγκυμοσύνη πως κάνουν κατακράτηση και σε φουσκώνουν πάρα πολύ. Είπα κι εγώ. Αν ξεκινήσει από τώρα τι θα γίνει στον 8ο? Θα με χρησιμοποιούν για μπαλόνι???

Μάρτη μου μία λέξη μόνο σου ταιριάζει: RESPECT!!!!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

hGUBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρτη μπορει να μην σε καταλαβαινω απολυτα μιας και το μωρο μας προεκυψε απροοπτα ωστοσο καταλαβαινω απολυτα την αναγκη μιας γυναικας να γινει μητερα και να τεκνοποιησει. Τα νεα που μας εφερες ειναι πολυ ενθαρρυντικα, ομολογω οτι ουτε καν μου ειχε περασει απο το μυαλο. Λειτουργει ομως ανασταλτικα υποθετω για τις γυναικες που ψαχνουν παρενθετη:confused:

(Αν θελεις στειλε μου σε πμ το ονομα του γιατρου που ελεγες)

Μελι ευχαριστουμε για τις πληροφοριες ;)

Εγω για Λαικο το βλεπω...αλλα ακομα δεν εχω αποφασισει...μηπως να κανω καπου με υψηλοτερο ποσοστο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια! Έρη και Blue, είχα κι εγώ πονοκέφαλο 2-3 μέρες στην αρχή και με βοήθησαν τα μικρά γεύματα 5-6 τη μέρα. Το τελευταίο πριν κοιμηθώ. Σε μένα μάλλον οφειλόταν σε υπογλυκαιμία και με τον τρόπο αυτό τσουπ εξαφανίστηκε.

Μάρτη μου, σε μένα μόνο πέρασε από το μυαλό ότι την επόμενη φορά μπορεί να μου χρειαστεί, με δεδομένο ότι η γονιμότητα επηρεάζεται από πολλούς και κπ φορές άγνωστους παράγοντες. Nymeria, στην παρένθετη πολύ συχνά η κυοφορούσα γυναίκα είναι συχνά συγγενής του ζευγαριού, το είχα ψάξει για ακαδημαϊκού ς λόγους κάποτε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσαρες,πως ειστε σημερα??εμεις ετσι κ ετσι εχουν αρχισει οι ναυτιες κ οι ζαλαδες εδω κ δυο μερες κ ειμαι λες εχω ανεβει σε καραβι με φουρτουνα!!αλλα το απολαμβανω..

μελι μου,σε ευχαριστουμε πολυ για τις πληροφοριες,θα τη ζητησω κ εγω απο τον γυναικολογο μου.ο,τι ξερετε παραπανω ειναι καλο να το αναφερετε γιατι μας βοηθατε πολυ!!

μαρτη μου πολυ καλα τα νεα για τα δανεικα.να ξερεις οτι σε θαυμαζω πολυ κ σε θεωρω ηρωιδα!!ημουν κεγω ενα βημα πριν την εξωσωματικη κ σε καταλαβαινω απολυτα!!μπραβο σου κ παλι μπραβο σου κοπελα μου!!!

θα το ξαναπω κοριτσια μου γλυκα: η βοηθεια ερχεται σε οποιον Τον εμπιστευεται.... κι αν αργει..... δεν λησμονει αυτον που συνεχιζει να ζηταει την ευλογια Του!!!!!!!!

αχ ερουλα μου..... κουραγιο....ελπιζω να μεινουν μεσα σε ορια τα συμπτωματα για να συνεχισεις να το ευχαρηστιεσαι!!!!!!! φιλακια!!!!!

Καλησπέρα κι από μένα κοριτσάρες!!! Κάνω ένα μικρό διάλειμμα καθότι είμαι στο γραφείο και γίνεται ο τρελός χαμός από εκκρεμότητες λόγω των ημερών που έλειπα. Από εχθές είμαι γραφείο και ξεκίνησα το 12ωρο. Σούπερ.

Μέλι μου σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για τις πληροφορίες. Πραγματικά δεν ήξερα ότι είναι αιματολογική. Μία κοπέλα που το είχε κάνει με είχε ενημερώσει. Ο γιατρός μου απλά μου είπε ότι πρέπει οπωσδήποτε να την κάνω την εξέταση πριν την 12η εβδομάδα. Λόγω της κληρονομικότητας που έχει ο άντρας μου σε συγκεκριμένο γονίδιο είμαι της λογικής από την αρχή της εγκυμοσύνης πως αν το μωρό έχει το ίδιο γονίδιο ή κάποιο άλλο πρόβλημα σίγουρα θα το ρίξω. Θεωρώ πως είναι πολύ εγωιστικό για μια γυναίκα να φέρει στον κόσμο ένα παιδί το οποίο μετά από καιρό θα νοσήσει και θα ταλαιπωρηθεί. Δεν αξίζει σε κανένα παιδάκι!!!!! :idea:

Eri μου κι εγώ σήμερα είμαι σαν να είμαι σε πλοίο με 5 μποφόρ κι έχω απίστευτη υπνηλία. Αφού σκέφτομαι να την πέσω πάνω στο γραφείο αλλά έχω κόσμο και θα παρεξηγηθώ.:oops: Κατά τα άλλα ευτυχώς μου σταμάτησαν τα καφέ υγρά. Μόνο μία σταγόνα το πρωί κι αυτή πολύ αχνή. Η κοιλιά τελικά μεγάλωσε από τα utrogestan γιατί μου έλεγε μία φίλη μου η οποία τα έπαιρνε σε όλη την εγκυμοσύνη πως κάνουν κατακράτηση και σε φουσκώνουν πάρα πολύ. Είπα κι εγώ. Αν ξεκινήσει από τώρα τι θα γίνει στον 8ο? Θα με χρησιμοποιούν για μπαλόνι???

Μάρτη μου μία λέξη μόνο σου ταιριάζει: RESPECT!!!!!!!

ολη η δοξα και η τιμη ανηκουν στον αιωνιο θεο μας!!!!!!!!

ποτε μην θεοποιησετε γιατρους.... Εκεινος τους φερνει προς βοηθεια μας!!!!!!

ποος εγινε ποτε συμβουλος Του? ποιος Τον διδαξε επιστημη!!!!!!!απλα ας δεχτουμε την παντοδυναμια Του!!!!!!!!

δουλεια????? ναυτια??? νυστα????? εμενα εχτες μου ειπε οτι εχει αρμοδιοτητα με δυο ειδικες σφραγιδες να μου δωσει αδεια μεχρι να γεννησω!!!!!!!!!!!

εγω κοιμαμαι μεχρι τις 5 το απογευμα..... δυο...τρεις...φορες!!!!!

καλη δυναμη...... μπλου μου!!!!!! να ξεκουραζεσαι σπιτι πολυ τουλαχιστον αγκαλιτσαμε την πριγκιπισσα σου!!!! φιλακια και στις δυο σας

Μαρτη μπορει να μην σε καταλαβαινω απολυτα μιας και το μωρο μας προεκυψε απροοπτα ωστοσο καταλαβαινω απολυτα την αναγκη μιας γυναικας να γινει μητερα και να τεκνοποιησει. Τα νεα που μας εφερες ειναι πολυ ενθαρρυντικα, ομολογω οτι ουτε καν μου ειχε περασει απο το μυαλο. Λειτουργει ομως ανασταλτικα υποθετω για τις γυναικες που ψαχνουν παρενθετη:confused:

(Αν θελεις στειλε μου σε πμ το ονομα του γιατρου που ελεγες)

Μελι ευχαριστουμε για τις πληροφοριες :wink:

Εγω για Λαικο το βλεπω...αλλα ακομα δεν εχω αποφασισει...μηπως να κανω καπου με υψηλοτερο ποσοστο?

στις παρενθετες γινονται τοσα παρατραγουδα.... επειδη ειναι συγγενεις.... που ξεμαλλιαζονται σε δικαστηρια!!!!!! σε λιγο θα'χεις πμ νημερια μου!!!!

Καλησπέρα, κορίτσια! Έρη και Blue, είχα κι εγώ πονοκέφαλο 2-3 μέρες στην αρχή και με βοήθησαν τα μικρά γεύματα 5-6 τη μέρα. Το τελευταίο πριν κοιμηθώ. Σε μένα μάλλον οφειλόταν σε υπογλυκαιμία και με τον τρόπο αυτό τσουπ εξαφανίστηκε.

Μάρτη μου, σε μένα μόνο πέρασε από το μυαλό ότι την επόμενη φορά μπορεί να μου χρειαστεί, με δεδομένο ότι η γονιμότητα επηρεάζεται από πολλούς και κπ φορές άγνωστους παράγοντες. Nymeria, στην παρένθετη πολύ συχνά η κυοφορούσα γυναίκα είναι συχνά συγγενής του ζευγαριού, το είχα ψάξει για ακαδημαϊκού ς λόγους κάποτε.

εχεις δικιο.... παντως ειναι πολυ μεγαλο ρισκο!!!!!!!! για την κοπελα που δεν μπορει απο μονη της........ τα ρισκαρει ολα και για το παιδι μεγαλωντας τι θα προκυψει....... ζει με ενα μονιμο φοβο και αγχος νομιζω.... στις περισσοτερες περιπτωσεις.....

ιωαννα μου φιλακια!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια! Πώς τα περνάτε; πήρα το σίδηρο μου και περιμένω να περάσει το δίωρο για να φάω πρωινό! Το βράδυ χάζευα υπερήχους αυχενικής και έβλεπα εμβρυάκια να κουνιούνται και να λιγιούνται! Ανυπομονώ να έρθει η σειρά μου!

Έρη μου, σήμερα είναι η μεγάλη μέρα; Τί ώρα έχεις ραντεβού;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κοριτσια δε μπορεσα να διαβαζω όλα αυτά που γραψατε αλλα από μια γρηγορη ματια μπραβο στη 17Μαρτη κ υπομονη με τη διατροφή είναι για καλο σκοπο.!!!!!

Εχω τη κορη μου σπιτι δεν πηγε σχολειο σημερα η δασκαλα μας λειπει μεχρι τη δευτερα θα παμε βολτουλα να αλλαξουμε κατι ρουχα που τις φερανε.


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και σ'ευχαριστω πολυ σασα μου!!!! εδω συννεφια πυκνη θα ελεγα στα νοτια!!!!!

να της δωσεις ενα φιλακι απο μενα!!!!! θα την εχεις μπολικες μερουλες σπιτι μαζι σου!!!

εχτες εμαθα οτι μια φιλη μου ειναι 9 εβδομαδων που προσπαθουσαμε μαζι!!!!!

να προσεχεις σασα μου !!!!!!να μην την σηκωνεις αγκαλια αλλα να ξαπλωνεται και να την αγκαλιαζεις να της τριβεις την πλατουλα!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια κι από μένα. Περιμένω με ανυπομονησία να πάω αύριο το πρωί στο γιατρό να δω το σποράκι μου και να με ενημερώσει για την ημερομηνία που θα κάνω λήψη λάχνων.

Πως είσαστε? Εγώ έχω κάτι λίγα καφέ ακόμα αλλά σιγά σιγά μου περνάνε.

Αναγούλες και τέτοια ακόμα δεν έχω. Εμετούς είχα κάνει όταν είχα φάει περισσότερο από ότι έπρεπε και τώρα τρώω δύο φορές την ημέρα και είμαι μια χαρά.

Αυτό που φοβάμαι είναι ο σίδηρος γιατί με αυτή την αηδία έκανα εμετό στην θεά μου.


[sIGPIC][/sIGPIC]

hGUBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ιου μου!!!!!!!εγω εβλεπα βιντεακια πως θυλαζεις ταυτοχρονα τα διδυμα!!! χαχα!!!

τρεχω ε?????

Τα δίδυμα δεν είναι εύκολη υπόθεση, πρέπει να είσαι προρτοιμασμένη :) κι εγώ έβλεπα ένα βίντεο της Πατσούρου με οδηγίες για τον απλό θηλασμό και δεν πρέπει να είχα κλείσει το δεύτερο μήνα. :D

Πήγα εκτάκτως στο γιατρούλη και ευτυχώς από βλακεια ανησύχησα. Είδαμε ρυνικό οστό και μέτρησε την αυχενική, 1,5 - θέλουμε να είναι κάτω από 3,5 και χάρηκα πολύ πολύ! Τα ποσοστά και ο αναλυτικός υπέρηχος θα γίνει από εξειδικευμένο την άλλη Πέμπτη!

Sasa, να περάσεις όμορφα με την κόρη σου!

Blue μου υπομονή μέχρι αύριο! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα κορίτσια..;) Είμαι καινούρια στο forum μιας και είμαι κι εγώ μέλλουσα μανούλα! Είπα να γράψω εδω το πρώτο μου μνμ αφού εχω κι εγώ Π.Η.Τ 3/5/16!

Εγω τη Δευτέρα έκανα την αυχενική διαφάνεια και είδα το μωράκι μου.Ευτυχώς ολα πολύ καλά...Εύχομαι σε όλες τις μανούλες καλά αποτελέσματα...:D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα κορίτσια..;) Είμαι καινούρια στο forum μιας και είμαι κι εγώ μέλλουσα μανούλα! Είπα να γράψω εδω το πρώτο μου μνμ αφού εχω κι εγώ Π.Η.Τ 3/5/16!

Εγω τη Δευτέρα έκανα την αυχενική διαφάνεια και είδα το μωράκι μου.Ευτυχώς ολα πολύ καλά...Εύχομαι σε όλες τις μανούλες καλά αποτελέσματα...:D

Ορχιδέα, καλώς μας ήρθες! Άνοιξες και τον κύκλο των αυχενικών για το καφέ μας! Έχουμε μία βδομάδα περίπου διαφορά, θα κάνω την αυχενική μου την άλλη Πέμπτη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...