Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

blue με το καλο κοριτσι μου!!!

κοριτσια ασχετο...εχω πολυ ψωμακι ζυμωτο εχετε καμια ιδεα πως μπορω να το χρησιμοποιησω σε καμια συνταγη για να μην παλιωσει πολυ?

σκεφτομουν για το βραδυ να κανω τραχανα για τον καλο μου και να εκανα κατι το ψωμακι για να φαω κι εγω που δεν μου αρεσει ο τραχανας...

ή κοψτο κυβακια και κανε το κρουτον ή κόψε το φετες, πασαλειψτε το με λαδοσκορδο, σαλαμι τυρι και ντοματα και φουρνο!!! υπεροχο βραδυνο!!! που θα εχεις και για αυριο το πρωι!!


TlL6p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Liaki, καλώς ήρθες και από μένα!

Nymeria, όταν έχω ψωμάκι και όσο είναι φρέσκο το κόβω σε φέτες και το βάζω στην κατάψυξη. Όποτε θέλω το ξεπαγώνω, συνήθως στην τοστιέρα. Βέβαια δεν σου δίνω λύση για το βράδυ.

Blue, μάθε κι εσύ την ΠΗΤ σου, να φτιάξουμε σιγά σιγά το πινακάκι μας :)

Θα κάνω μια απόπειρα το βραδάκι.

Link to comment
Share on other sites

μμμμμμ τελειες ιδεες...μα μια ενσταση στο σαλαμι...τρωμε αλλαντικα?εγω τα εκοψα αλλα λιγο σαλαμακι δε θα με χαλαγε...

utrogestan γιατι παιρνετε?

εγω βασικα τρωω γαλοπουλα. δεν πολυετρωγα ετσι κι αλλιως παριζακια, σαλαμακια κοκ! όπως νοιωθεις εσυ!! μπορεις να βαλεις ότι θελεις!

Δεν ρωτησα γιατι μου τα εδωσε, αλλα υποθετω λόγω της προηγουμενης παλλινδρομης για να μην κάνει συσπασεις η μήτρα.


TlL6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Liaki, καλώς ήρθες και από μένα!

Nymeria, όταν έχω ψωμάκι και όσο είναι φρέσκο το κόβω σε φέτες και το βάζω στην κατάψυξη. Όποτε θέλω το ξεπαγώνω, συνήθως στην τοστιέρα. Βέβαια δεν σου δίνω λύση για το βράδυ.

Blue, μάθε κι εσύ την ΠΗΤ σου, να φτιάξουμε σιγά σιγά το πινακάκι μας :)

Θα κάνω μια απόπειρα το βραδάκι.

καλώς σας βρήκα κοριτσια μου!!! ααααα!!! τι πινακακι ειναι αυτο;


TlL6p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!!!! Καλώς σας βρήκα!!!! Επιτέλους μπορώ και γράφω μόνο για ευχαριστα!!! την τελευταια φορά που έγραψα ήταν όταν είχα παλλίνρομη... Σήμερα είμαι 9 εβδομάδων και είμαι τρισευτυχισμένη!!!! Προσεύχομαι στον Θεό να πάνε όλα καλά και να πάρω το μωράκι μου αγκαλιά υγιές!!!! Στις 9-11 θα κάνω την αυχενική!! Καλώς σας βρήκα!! Με το καλό να παρουμε τα μωράκια μας στην αγκαλια μας γερά και υγιη!!!!! :)

γειασου λιακι!!!! με το αλο λοιπον μας βρηκες και σου ευχομαι να πανε οοοοολα καλα μεχρι να το κρατησεις στην αγκαλιτσα σου υγειεστατι


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

υποθετω η ioio εννοει να φτιαξουμε ενα πινακακι με τις ΠΗΤ του καθε μελους και η δημιουργος του θεματος θα το βαλει στην υπογραφη της ως υπενθυμηση ;)

τελικα η παλιοτεμπελα η ανοικοκυρευτη επειδη ειμαι μονη στο σπιτι και βαριεμαι να παω s/m εβαλα να φτιαξω ενα κατεψυγμενο ρυζακι με λαχανικα για μενα και μολις γυρισει ο καλος μου θα του κανω τραχανα με τραγανα κρουτον! πσσσ γκουρμε:P

Link to comment
Share on other sites

γειασου λιακι!!!! με το αλο λοιπον μας βρηκες και σου ευχομαι να πανε οοοοολα καλα μεχρι να το κρατησεις στην αγκαλιτσα σου υγειεστατι

σε ευχαριστω πάρα πολύ κοριτσακι μου!! και εσυ με το καλο τα διδυμακια σου!!!!!!!


TlL6p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


υποθετω η ioio εννοει να φτιαξουμε ενα πινακακι με τις ΠΗΤ του καθε μελους και η δημιουργος του θεματος θα το βαλει στην υπογραφη της ως υπενθυμηση ;)

τελικα η παλιοτεμπελα η ανοικοκυρευτη επειδη ειμαι μονη στο σπιτι και βαριεμαι να παω s/m εβαλα να φτιαξω ενα κατεψυγμενο ρυζακι με λαχανικα για μενα και μολις γυρισει ο καλος μου θα του κανω τραχανα με τραγανα κρουτον! πσσσ γκουρμε:P

ααα!!! ωραια!! να ξερουμε τις μερες μας!!!

και εγω βαριεμαι να μαγειρεεεεψωωωωω!!! σε καταλαβαινω!!!!!

το ρυζι δεν σου δημιουργει προβληματα... εεεεεμμμμμ.... με την τουαλετα;;;; :confused::confused::confused: γιατι εμενα μου δημιουργει ..


TlL6p3.png
Link to comment
Share on other sites

απλο!!!θα τα θηλαζεις ταυτοχρονα!!!λιγη εξασκιση θελει.Η κορη σου που ειναι μεγαλη (μπραβο ρε θηριο) θα ξετρελλαθει με τα μωρα και σε βοηθαει, με τις πανελληνιες μη σκας, κι εγω οταν εδινα χτιζανοι γειτονες σπιτι. Αμα θες να διαβασεις διαβαζεις, υπαρχουν και οι βιβλιοθηκες (σωτηριες). Πιστευω πως η κορη θα βοηθαει και θα αναπληρωσει το κενο του αντρα σου, δε λες παλι καλα που δουλευει...οσο για το που θα τα βαλεις αν μου περιγραψεις το σπιτι θα στο πω κι αυτο χαχα...οτι σε απασχολει εχει λυση!!!!

μακαρι να πανε ολα καλα!!!!! απλα το ενα παιδικο ειναι εργαστηριο της δουλειας του αντρα μου και το αλλο ειναι της κορης.... και τα δυο μικρα δωματια!!!! τοδικο μας δωματιο ειναι μεγαλο και αρκετα μακρυ εννοω χωρος μετα το κατω μερος του κρεβατιου..... αρα λογικα εκει..... αλλα ισως σε πορτ μπμπε η καλαθουνες διολα μου χωρανε.... δεν το ολοκληρωνω στην σκεψη μου γιατι κουραζομαι.... η κορη λεει οτανθα κοιμονται βαζε τα στο δικο μου δωματιο... αλλα με κουνιες δεν χωρανε με τιποτα!!!!! ελα μωρε εγω μεγαλωσα σε χωλ απο ενα διαρακι και μετα στο λυκειο στο σαλονι!!!!!!!

Ρε κορίτσια πριν από λίγο μίλαγα με την φίλη μου και της έλεγα πόσο έχει πρηστεί η κοιλιά μου που φαίνεται πλέον λες και είμαι στον 4ο μήνα και μου είπε ότι φταίνε τα utrogestan τα οποία η καημένη τα έπαιρνε σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης της γιατί είχε προβληματάκια και ενώ δεν έτρωγε πολύ πήρε 25 κιλά!!!!!! Παναγία μου και Χριστέ μου θα είμαι σαν αερόστατο!!!!!!!!!

αχ μην συζητατε γιατι δεν εχω δει καθολου εγκυες με διδυμα στην κοιλια!!!χιχι αεροστατο ειπες??? ειμαι και μμμμ ψιλη τρομαρα μου (εννοω το αντιθετο) που να χωρεσουν δυο σακοι...δυο πλακουντες...δυο μωρα!!!!

αχ κοριτσια!!!! ολη την δυναμη Του χρειαζομαι!!!!!

και εμενα διακρινεται η κοιλιτσα.... ενω εχω χασει κιλα!!!!

blue με το καλο κοριτσι μου!!!

κοριτσια ασχετο...εχω πολυ ψωμακι ζυμωτο εχετε καμια ιδεα πως μπορω να το χρησιμοποιησω σε καμια συνταγη για να μην παλιωσει πολυ?

σκεφτομουν για το βραδυ να κανω τραχανα για τον καλο μου και να εκανα κατι το ψωμακι για να φαω κι εγω που δεν μου αρεσει ο τραχανας...

κοψε το σε φετες (επειδη ειναι ζυμωτο κοψε τες λεπτες) χτυπα αυγα οπως για ομελετα λιγοαλατακι εσυ μπορεις.... βοτα τις φετες γυρω γυρω στα χτυπημενα αυγα και βαλτα σε σαγανακι με ελαχιστο λαδι γυρνα την φετα του ψωμιου και απο τις δυο πλευρες!!! λεγονται αυγοφετες... για νοστιμο γρηγορο βραδυνο!!!! αν θες βαζεις και ριγανη αν σ'αρεσει λιγη και για αραπανω θερμιδες βαζεις αν εχεις και τριμμενο τυρακι κατα προτιμηση τυπου γκουντα οχι αρμυρο!!!!!!!

Liaki καλως όρισες στην παρέα μας. Να έχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη.

Ισως αύριο μου δώσει ο γιατρός ΠΗΤ. Προς το παρόν είναι Kinder έκπληξη!!!!

αντε μπλου μου αυριο τα καλα νεακια σου!!!! με το καλο θα περιμενουμε!!!!

εχεις δικιο σε αυτο ! και εγω παιρνω ultrogestan και η κοιλιτσα εχει κανει την εμφανιση της!!! σαν 4ων δεν φαινομαι μεν, αλλα ειναι ευδιακριτη η κοιλουμπιτσα!!!!!!!!!!!!! <3 αν μπορεις πινε αρκετο νερό για να μην κανεις μεγαλη κατακρατηση! τα ultrogestan κανουν τρομερη κατακρατηση υγρων .

κοριτσια ποσα παιρνετε? εγω 1πρ+1μεσ+1βρ απο το στομα και 1πρ+1μεσ+1βρ κολπικα και το παιρνω νημερια μου λογω χαμηλης προγεστερονης.......

μμμμμμ τελειες ιδεες...μα μια ενσταση στο σαλαμι...τρωμε αλλαντικα?εγω τα εκοψα αλλα λιγο σαλαμακι δε θα με χαλαγε...

utrogestan γιατι παιρνετε?

εμενα ο εμβριομητρικης μου ειπε καθολου καπνιστα... μακρια... αλλααν θελω να φαω βραστα αλλαντικα και πολυ φρεσκα!!!

για τα ουτρω κοιτα το πανω μνμ

υποθετω η ioio εννοει να φτιαξουμε ενα πινακακι με τις ΠΗΤ του καθε μελους και η δημιουργος του θεματος θα το βαλει στην υπογραφη της ως υπενθυμηση :wink:

τελικα η παλιοτεμπελα η ανοικοκυρευτη επειδη ειμαι μονη στο σπιτι και βαριεμαι να παω s/m εβαλα να φτιαξω ενα κατεψυγμενο ρυζακι με λαχανικα για μενα και μολις γυρισει ο καλος μου θα του κανω τραχανα με τραγανα κρουτον! πσσσ γκουρμε:-P

οκ ειναι αυτο που φτιαχνεις πιο πολυβιταμινουχο μου ακουγεται!!!! και γιατι ειαι τεμπελα παρακαλω επειδη και τα δυο σε θελουν ορθια κι απο πανω!!!! οχι δεν εισαι καθολου!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

θα γυρισεις σπιτι σου να ξεκουραστεις κοριτσακι μου!!!! να χαλαρωσεις!!

καρδουλα μου εσυ εχεις ενα μερος δικιο!!!! αυριο πες στον γιατρουλη να σου γραψει καμια αναρρωτικουλα καλη μου!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...