Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

Δεν παρεξηγω. Ο γιατρός μου είπε ότι νύχια ναι ημιμόνιμη βαφή νυχιών όχι. Και στο φινάλε έγκυες είμαστε. Θα γίνω που θα γίνω βαρελάκι τουλάχιστον ας είμαι ωραίο βαρελάκι. Τέλος πάντων όλα καλά. Το κουφο είναι ότι οι γιατροί επιτρέπουν έως 3-4 τσιγάρα ημερησίως και δεν επιτρέπουν την βαφή ούτε καν τη φυτική. Τι καλά που θα ήταν κορίτσια να διαρκούσε ή εγκυμοσύνη το πολύ δύο μήνες!!!! Αυτή ή αναμονή μέχρι να δούμε τα μωρακια μας είναι φοβερή!!!

οκ τοτε!!!! ουτε φυτικη βαφη δεν κανει???? μετα το τριμηνο????

Επιτρέπουν το τσιγάρο; πλάκα κάνεις! Δεν καπνίζω και από τότε που έμεινα έγκυος, δεν πάω ούτε σε μέρη που καπνίζουν. Ο γιατρός μου πάντως μου είπε ότι η νικοτίνη περνάει από τον πλακούντα και ήταν κάθετος, όχι νικοτίνη, όχι αλκοόλ. Βάψιμο νυχιών επιτρέπει και ο δικός μου γιατρός, που γενικά είναι από τους πιο αυστηρούς. Αχ, αυτό με τη διάρκεια της κύησης το σκεφτόμουν κι εγώ σήμερα!

μια καμερα κανεις δεν μπορει να φτιαξει για τις ανησυχες ελληνιδες μανες!!! χιχι!!! στην γερμανια οι εγκυες πανε 4 φορες στον γιατρο μεχρι για γεννησου μας ελεγε μια κοπελα!!!!

καλησπερα κοριτσακια μου..τι κανετε??αχ beaute ακουω κ ζηλευω..εμενα δν μου επιτρεπει τπτ,ουτε νυχια,ουτε μαλλια κ τσιγαρο φυσικα,κομμενο απο την ημερα του θετικου τεστ,που καπνιζα σαν φουγαρο..αντε περιμενουμε παλι κ μετραμε τις μερες μεχρι να δουμε τα σπορακια μας..ετσι θα παμε μεχρι το τελος κοριτσια..

εγω εκανα παλι χοριακη σημερα κ βγηκε 55.580 μοναδες απο 6.336 που ηταν τη προηγουμενη παρασκευη..καλη δν ειναι??τι λετε??

μπραααααβο παραπολυ καλη ερη μου!!!!!!!

καλησπερα κοριτσακι μου!!βασικα μου δωσανε το πινακακι στο ρεα που λεει μεσα τις τιμες κ ειμαι μεσα.κ πηρα κ τη μαια τηλ κ μου ειπε οκα καλα!!θα δω τον σπορο μου παλι την τεταρτη,μπας κ το ακουσουμε!!εσεις ειδατε ποδαρακια,χερακια??τι ωραια ρε συ!!πως ενιωσες??

ειδες που ειναι μεσα στο πινακι οι τιμες σου!!!!!!! πιστευω οτι την τεταρτη θα ξετρελαθεις.... και εσυ οπως η ιωαννα μας!!!!!!

Σε λιγότερο από μια βδομάδα θα το δείτε, τί ωραία! Μου φάνηκε πολύ μεγαλύτερο από την προηγούμενη φορά. Αρχίζει να γίνεται μωρό πια. Τον γεμίζει το σάκο. Κάθε φορά που το βλέπω, συγκινούμαι. Μου έκοψε και το φυλικό οξύ, αλλά μου έδωσε σίδηρο. Άλλαξε και η ΠΗΤ μου πια έχω 8/5, αλλά στην αυχενική θα μάθω σίγουρα. Πιο πολύ ανυπομονώ να τελειώσει το πρώτο τρίμηνο.

ολα με το καλο ιωαννιτσα μου!!!!! γεμιζει τον σακο ε??? καλα εγω θελω ψωμια ακομα!!!!!!! τι να λεμε!!!!!

ούτε εγώ το ήξερα, αλλά ο γιατρός αποφασίζει και με βάση τις εξετάσεις που είχα κάνει. Το κακό με το σίδηρο, είναι ότι πρέπει να μην έχω φάει 2 ώρες πριν και 2 ώρες μετά από την ώρα που το παίρνω και τώρα πεινάω :( Μισή ωρίτσα πρέπει να περιμένω ακόμα...

αν επιτεπεται ποσο σιδηρο εχεις??? εγω πριν κορη μου εβαζα ξυπνητηρι 2 ωρες πριν το εγερτυριο και το επιναμενερο διπλα στο κομοδινο και ξανακοιμομουν και οταν ξυπνηγα επινα και το γαλα μου και το πρωινο μου!!!! αλλιως δυσκολο!!!!!!

χαχαχα κριμα μωρε..ελα υπομονη,μιση ωρα εμεινε..τωρα που λεμε για φαγητο,αυριο εχουμε κανονισει με κατι φιλους να βγουμε εξω να φαμε σε ενα κεμπαπατζιδικο.φυσικα κ δν θα φαω κεμπαπ η αλλο κρεας,μονο κοτοπουλο θα ζητησω καλα ψημενο.τι αλλο μπορω να φαω??σαλατες οχι..

πολυ ωραια θα ξεσκασεις κι ολας!!!!!! σαλατα καθολου!!!! καλα λεει η ιωαννα πατατουλες και κοτοποτλακι σουβλακι καλοψημενο!!!! το ξερουν οι φιλοι σας????

μιαμ μιαμ, μπορείς να φας και τηγανιτές πατάτες, τυράκι, ότι είναι άψητο απέφυγε μόνο. Αχ, θα περιμένω ένα δεκάλεπτο και μετά βουρ στην κουζίνα

ασε σε καταλαβαινω ολο τρωω και ολο πειναω.... εφαγα δυο αχλαδια κατα τις εφτα το απογευμα και περιμενω πως και πως να μου φερει η μαμαμου μπιζολες μοσχαρισιες που ψηνει!!!!!! γιατι το μεσημερι ειχα φασολακια με τυρι ψωμι και δεν χορτασα!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάρτη μου,δεν κάνει ούτε φυτική, ούτε ανταύγειες, ούτε τίποτα. Σκέφτομαι πριν τα Χριστούγεννα να βάψω μαλλάκια.

Οι τιμές σε ό,τι έχει να κάνει με σίδηρο αιματοκρίτης, ερυθρά κλπ. είναι μόνιμα, λίγο κάτω από το όριο. Σε εμένα ευτυχώς έχει σταματήσει η πολλή όρεξη, υπήρξαν κπ μέρες που έτρωγα, έτρωγα και δεν χόρταινα. Έχω και το νου μου λίγο στα κιλά, ευτυχώς ακόμα είμαι στο +0,5 περίπου. Αφενός δεν κάνει, αφετέρου η δίαιτα δεν είναι το φόρτε μου, δεν θα ήθελα να ξεπεράσω τα 14 σε όλη την εγκυμοσύνη.

Βέβαια, μόλις έφαγα μια μπανάνα και ετοιμαζόμαστε να φτιάξουμε μία πιτσούλα - η δική μου μεριά είναι χορτοφαγική, γιατί αποφεύγω τα αλλαντικά. Αλλά καταναλώνουμε και πιο πολλές θερμίδες :tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσουδια μου

τι ωραία πραγματάκια που διαβαζω!!??!!

την είχα κ εγώ αυτην την απορια με τις βαφές..

οι φυτικές λοιπόν δεν είναι φυτικές.

χα! σας ξεγελασα?

είναι εν μέρη φυτικές γι'αυτο τις λένε έτσι.

στο συνολο τους όμως no no no...

θα σας στείλω φωτογραφία να χαρειται...

έχω να τα βάψω 8 μήνες, απο το γαμο μου

κ δεν με νοιάζει καν..

κ ήταν κόκκινα κ η ρίζα καστανόξανθη...

κομμωτήριο να πηγαίνετε για χτενισματακια

θα νιωθεται πολύ καλύτερα.

όχι νομιζω όμως λακ...


3BElp3.png

JcrJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μάρτη μου,δεν κάνει ούτε φυτική, ούτε ανταύγειες, ούτε τίποτα. Σκέφτομαι πριν τα Χριστούγεννα να βάψω μαλλάκια.

Οι τιμές σε ό,τι έχει να κάνει με σίδηρο αιματοκρίτης, ερυθρά κλπ. είναι μόνιμα, λίγο κάτω από το όριο. Σε εμένα ευτυχώς έχει σταματήσει η πολλή όρεξη, υπήρξαν κπ μέρες που έτρωγα, έτρωγα και δεν χόρταινα. Έχω και το νου μου λίγο στα κιλά, ευτυχώς ακόμα είμαι στο +0,5 περίπου. Αφενός δεν κάνει, αφετέρου η δίαιτα δεν είναι το φόρτε μου, δεν θα ήθελα να ξεπεράσω τα 14 σε όλη την εγκυμοσύνη.

Βέβαια, μόλις έφαγα μια μπανάνα και ετοιμαζόμαστε να φτιάξουμε μία πιτσούλα - η δική μου μεριά είναι χορτοφαγική, γιατί αποφεύγω τα αλλαντικά. Αλλά καταναλώνουμε και πιο πολλές θερμίδες :tongue::tongue::tongue:

τα χριστουγεννα θα εχεις κλεισει γεματα το πρωτο τριμηνο!!!ε?

εγω χανω γραμμαρια... πριν 6 εβδομαδες ημουν +4...... τι ναπω το πρωι ζυγιζομαι και καθε μερα λειπουν γραμμαρια!!!!

θα μου πει γιατην διατροφη την δευτερα!!! απλα μολιςκλεισει τις τρεις ωρες και δεν εχω φαει....... αρχιζει να με σφιγγει το κεφαλι μου.... τρωω και συνερχομαι!!!! βεβαια δεν τρωω καθολου γλυκα και αλατι το τελευταιο γλυκο ηταν μετα απο κανενα μηνα ενας σιμιγδαλενιος χαλβας πριν την εμβρυομεταφορα!!!!!!

α ουτε εγω τρωω αλλαντικα!!!! αλλα η μπριζολα μελεμονακι της μαμας με στανιαρε......

κοριτσουδια μου

τι ωραία πραγματάκια που διαβαζω!!??!!

την είχα κ εγώ αυτην την απορια με τις βαφές..

οι φυτικές λοιπόν δεν είναι φυτικές.

χα! σας ξεγελασα?

είναι εν μέρη φυτικές γι'αυτο τις λένε έτσι.

στο συνολο τους όμως no no no...

θα σας στείλω φωτογραφία να χαρειται...

έχω να τα βάψω 8 μήνες, απο το γαμο μου

κ δεν με νοιάζει καν..

κ ήταν κόκκινα κ η ρίζα καστανόξανθη...

κομμωτήριο να πηγαίνετε για χτενισματακια

θα νιωθεται πολύ καλύτερα.

όχι νομιζω όμως λακ...

ο εξωσωματικος μου εχει απαγορεψει μονο καθε ειδους μυρωδιες-αρωματα..... αφου η κορη βαζει λακ και κολωνια εξω στο πλατυσκαλο που εχω μια πολυθρονα.... την παπουτσοθηκη και εναν καλογυρο με καθρεφτη..... τα κρυβει σε ενα ντουλαπα της παπουτσοθηκης!!!!!

δεν τα αντεχα απο την πρωτη μερα!!!! και εβαζα...... καργα...... κοκεττα η μαρτη!!!! και η κορη!!!!!!

τωρα μαρα μου οκ κοκκινα με καστανοξανθη ριζα..... οχι και ασχημα!!!!!

με τις ασπρες στο στεφανι και κυριως τις φυτρουλες... εγω τι να κανω.... παντως μεριμνησα και δυο μερες πριν την εμβρυομεταφορα τα εβαψα!!!! χαχα!!!!! ακομα κρατανε πολυ!!!!!! μονο οταν τασηκωνω αλογοουριτσα εχουν σκασει λιγες ασπρες στους κροταφους!!!! αμα τα αφησω κατω ειναι και σγουρα και αντεχει η ρια αν μακρυνει πολυ... κρυβει το σγουρο!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια!

Μάρτη μου, κάνουν καύσεις τα μωράκια και αδυνατίζουν τη μαμά! Έχω διαβάσει ότι το πρώτο τρίμηνο και να χάσεις ένα με δύο κιλάκια δεν είναι πρόβλημα. Πολύ καλό αυτό! Τη Δευτέρα θα μάθεις και περισσότερα!

Μάρα μου, καλά σου λέει η Μάρτη μας, κόκκινο και καστανόξανθο μια χαρά συνδυασμός είναι! Κάστανο κόκκινο και γκρίζο πάλι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα στις μανούλες. Τι κάνετε σήμερα??? Ξεκούραση??? Εγώ έχω κουραστεί από την ξεκουραση. Ή μέση μου δε με έχει τσακίσει από την ξάπλα και το καθισιο. Αφού σκέφτομαι σήμερα κι αύριο να πεταχτω γυμναστήριο να κάνω λίγο διάδρομο.

Για την βαφή στο μαλλί ένα σας λέω. Όταν ημουν έγκυος στην θεά μου ο γιατρός με άφηνε με φυτική βαφή από την αρχή ως το τέλος και μόνο όταν θηλαζα μου το είχε απαγορεύσει. Αυτός ο γιατρός μου είπε μόνο για το α' τρίμηνο και μετά με αφήνει μόνο με φυτική.

Ioio κι εγώ θυμάμαι στο τέλος του α' τριμήνου μου έδωσε σίδηρο ο γιατρός κι από εκεί ξεκίνησαν οι εμετοι σε μένα. Είσαι πιο μπροστά. Εγώ υπολογιζω ΠΗΤ γύρω στις 25 Μαϊου. Ή θεά μου γεννήθηκε 20 Μαϊου. Καλό έτσι?? Θα έχουν σχεδόν μαζί γενέθλια!!!!

Μάρτη σε ζηλεύω που χανεις κιλά γιατί εγώ έχω βάλει 2.5:-x:-x:-x!!!!

Αυστηρή δίαιτα λοιπόν. Έχω αποθέματα για το σπορακια μου!!

Eri σίγουρα είσαι καλύτερα από τις εξετάσεις σου. Συγγνώμη αλλά δεν σου είχα απαντήσει στην ερώτηση σου αν έκανα εξωσωματική. Ή απάντηση είναι όχι. Έτυχε. Μαλιστα όταν ηρθαμε σε επαφή σύμφωνα με το ημερολόγιο ήταν 5 μέρες πριν την ωορρηξία!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

hGUBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στις μανούλες. Τι κάνετε σήμερα??? Ξεκούραση??? Εγώ έχω κουραστεί από την ξεκουραση. Ή μέση μου δε με έχει τσακίσει από την ξάπλα και το καθισιο. Αφού σκέφτομαι σήμερα κι αύριο να πεταχτω γυμναστήριο να κάνω λίγο διάδρομο.

Για την βαφή στο μαλλί ένα σας λέω. Όταν ημουν έγκυος στην θεά μου ο γιατρός με άφηνε με φυτική βαφή από την αρχή ως το τέλος και μόνο όταν θηλαζα μου το είχε απαγορεύσει. Αυτός ο γιατρός μου είπε μόνο για το α' τρίμηνο και μετά με αφήνει μόνο με φυτική.

Ioio κι εγώ θυμάμαι στο τέλος του α' τριμήνου μου έδωσε σίδηρο ο γιατρός κι από εκεί ξεκίνησαν οι εμετοι σε μένα. Είσαι πιο μπροστά. Εγώ υπολογιζω ΠΗΤ γύρω στις 25 Μαϊου. Ή θεά μου γεννήθηκε 20 Μαϊου. Καλό έτσι?? Θα έχουν σχεδόν μαζί γενέθλια!!!!

Μάρτη σε ζηλεύω που χανεις κιλά γιατί εγώ έχω βάλει 2.5:-x:-x:-x!!!!

Αυστηρή δίαιτα λοιπόν. Έχω αποθέματα για το σπορακια μου!!

Eri σίγουρα είσαι καλύτερα από τις εξετάσεις σου. Συγγνώμη αλλά δεν σου είχα απαντήσει στην ερώτηση σου αν έκανα εξωσωματική. Ή απάντηση είναι όχι. Έτυχε. Μαλιστα όταν ηρθαμε σε επαφή σύμφωνα με το ημερολόγιο ήταν 5 μέρες πριν την ωορρηξία!!!

Καλημέρα, Blue! Αυτά με τις παρενέργειες του σιδήρου, μου τα είπε κι εμένα ο γιατρός. Αν δεν έχω, σε μία βδομάδα, πρέπει να αυξήσω την ποσότητα σε δύο δόσεις τη μέρα. Όταν άρχισαν οι εμετοί σου άλλαξε σκεύασμα ή όχι; Δυσκοιλιότητα σου προκάλεσε ο σίδηρος;

Link to comment
Share on other sites

Μάρτη η μάνα μου τα είχε πάρει με τα λευκά που ξεφυτρωναν παντού κ μια μέρα απο καστανοκόκκινο μας έσκασε με γκρι ...

πήγε κ τα έβαψε γκρι με ανταυγιες

ένα περίεργο πράγμα αλλα πολύ ωραίο.

κ της πηγαίνει παρά πολύ.

στην αρχη ζοριστηκα να τη συνηθίσω.

κ τα φοβερό είναι ότι κ τα ρούχα φαινόντουσαν

πιο κομψά πάνω της...

αλλα είχε παραγίνει, είχε πολλές άσπρες τρίχες παντού...

μια καλή κομμώτρια με φαντασία μπορεί να κάνει θαύματα χωρίς βαφές κ λακ..

τουλάχιστον για το πρώτο τρίμηνο....


3BElp3.png

JcrJp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εγκυουλες,μου!!!τι κανετε??εμεις ειχαμε τη πρωτη μας ανακατοσουρα!!μου εφτιαξε ο αντρας μου ενα φυσικο αναμεικτο χυμο κ με το που το ηπια,δν μπορειτε να φανταστειτε..τετοια ανακατοσουρα!!!απαπααπα!!μια χαρα ειμαι κ χωρις συμπτωματα τελικα!!

εμενα οπως σας ειπα δν μου επιτρεπει τις βαφες,μονο ανταυγιες,αλλα δν θα κανω γιατι εχω παρα πολυ μαλλι κ ταλαιπωρουμαι.ριζα αλα ομπρε μεχρι να γεννησω δν πειραζει.τωρα αλλοι γιατροι επιτρεπουν μετα τον τεταρτο,πεμπτο.

οι φιλοι μας δν το ξερουν πως ειμαι εγκυος κ μαλλον κατι θα ψηλιαστουν αφου δν θα καπνιζω κ θα τρωω διαφορετικα απο οτι συνηθως,αλλα δν με νοιαζει..

αλλα νεα εχουμε??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στις μανούλες. Τι κάνετε σήμερα??? Ξεκούραση??? Εγώ έχω κουραστεί από την ξεκουραση. Ή μέση μου δε με έχει τσακίσει από την ξάπλα και το καθισιο. Αφού σκέφτομαι σήμερα κι αύριο να πεταχτω γυμναστήριο να κάνω λίγο διάδρομο.

Για την βαφή στο μαλλί ένα σας λέω. Όταν ημουν έγκυος στην θεά μου ο γιατρός με άφηνε με φυτική βαφή από την αρχή ως το τέλος και μόνο όταν θηλαζα μου το είχε απαγορεύσει. Αυτός ο γιατρός μου είπε μόνο για το α' τρίμηνο και μετά με αφήνει μόνο με φυτική.

Ioio κι εγώ θυμάμαι στο τέλος του α' τριμήνου μου έδωσε σίδηρο ο γιατρός κι από εκεί ξεκίνησαν οι εμετοι σε μένα. Είσαι πιο μπροστά. Εγώ υπολογιζω ΠΗΤ γύρω στις 25 Μαϊου. Ή θεά μου γεννήθηκε 20 Μαϊου. Καλό έτσι?? Θα έχουν σχεδόν μαζί γενέθλια!!!!

Μάρτη σε ζηλεύω που χανεις κιλά γιατί εγώ έχω βάλει 2.5:-x:-x:-x!!!!

Αυστηρή δίαιτα λοιπόν. Έχω αποθέματα για το σπορακια μου!!

Eri σίγουρα είσαι καλύτερα από τις εξετάσεις σου. Συγγνώμη αλλά δεν σου είχα απαντήσει στην ερώτηση σου αν έκανα εξωσωματική. Ή απάντηση είναι όχι. Έτυχε. Μαλιστα όταν ηρθαμε σε επαφή σύμφωνα με το ημερολόγιο ήταν 5 μέρες πριν την ωορρηξία!!!

μπλε μου οχι απο την ταβανοθεραπεια στο γυμναστηριο!!!!! γνωμη ειναι να μην πας εαν δεν τηλ στο ντοκ να του το πεις!!!!!

Καλημέρα, Blue! Αυτά με τις παρενέργειες του σιδήρου, μου τα είπε κι εμένα ο γιατρός. Αν δεν έχω, σε μία βδομάδα, πρέπει να αυξήσω την ποσότητα σε δύο δόσεις τη μέρα. Όταν άρχισαν οι εμετοί σου άλλαξε σκεύασμα ή όχι; Δυσκοιλιότητα σου προκάλεσε ο σίδηρος;

εσυ με τον γιατρουλη θα βρειτε ποιο σκευασμα σου ταιριαζει!!!!!

Μάρτη η μάνα μου τα είχε πάρει με τα λευκά που ξεφυτρωναν παντού κ μια μέρα απο καστανοκόκκινο μας έσκασε με γκρι ...

πήγε κ τα έβαψε γκρι με ανταυγιες

ένα περίεργο πράγμα αλλα πολύ ωραίο.

κ της πηγαίνει παρά πολύ.

στην αρχη ζοριστηκα να τη συνηθίσω.

κ τα φοβερό είναι ότι κ τα ρούχα φαινόντουσαν

πιο κομψά πάνω της...

αλλα είχε παραγίνει, είχε πολλές άσπρες τρίχες παντού...

μια καλή κομμώτρια με φαντασία μπορεί να κάνει θαύματα χωρίς βαφές κ λακ..

τουλάχιστον για το πρώτο τρίμηνο....

ουτε που να το φανταστω το γκρι ακομα δεν θελω..... μαρα μου... μοιαζω τουλαχιστον 10χρονια μικροτερη και το σουλουπι μου ειναι μινιον....... ισως αμα μεγαλωσω πολλλλλυυυυυ!!!!!! χιχι!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ioio δεν μου άλλαξε το σίδηρο. Του έλεγα ότι μου προκαλεί εμετούς αλλά δυστυχώς δεν μου το άλλαξε. Ο γιατρός πάντως που πηγαίνω τώρα μου είπε πως όταν τελειώσω με το καλό το α' τρίμηνο θέλει να τρώω τρεις φορές την εβδομάδα μοσχαρακι απαχο γιατί είναι πολύ καλό για το σίδηρο.

Eri δεν πειράζει και να το καταλάβουν και εάν φοβάσαι να φας εξω φαε κάτι πριν φύγεις ώστε να φας εκεί καμία πατάτα. Όσον αφορά το μαλλί κι εμενα κάτι σε ομπρε θα μου βγει έως τέλος του α' τριμήνου. Ευτυχώς που είναι έτσι ή μόδα .


[sIGPIC][/sIGPIC]

hGUBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μάρα μου, και εμένα η ιδέα του γκρι, δεν μου αρέσει. Με παραπέμπει σε μία κυρία με ταγιέρ, κάτι σαν τη Θάτσερ.

Μάρτη μου, η αλήθεια είναι ότι δεν τρελαίνομαι στην ιδέα να αλλάξω σκεύασμα. Προτιμώ να ταλαιπωρηθώ λίγο, γιατί μου έδωσε αυτό που θεωρεί καλύτερο.

Έρη μου, αν οι φίλοι σου είναι άσχετοι με το θέμα της εγκυμοσύνης, έχουν λίγες πιθανότητες να το καταλάβουν. Αλλά έχει δίκιο η Blue, και να καταλάβουν τί έγινε;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!πωπω μεγαλωσε το θεμα χαμος!!!μαζευομαστε :) συγχαρητηρια σε ολα τα κοριτσια για τις εγκυμοσυνες τους και ευχομαι να εχουμε ολες τελειομηνα μωρακια!!!πηγα κι εγω γιατρο, το ξαναακουσαμε ολα τελεια!!!Απλα τις τελευταιες μερες εχω στεναχωρηθει πολυ για κατι και αγχωθει και εχω τις τελευταιες 2 μερες εντονους πονους περιοδου, κυριως το βραδυ κανα 15λεπτο κρατανε και συγχρονως ποναει και η μεση μου. Επισης προχτες ολη μερα ειχα περιεργους πονους που δεν μπορω να περιγραψω, σαν να με κοβουν αλλα οχι παρα πολυ δυνατους...εχω ανησυχησει αλλα δεν πηρα το γιατρο γιατι τελευταια φορα μου ειπε οτι αγχωνομαι υπερβολικα...εχει καμια κοπελα καμια παρομοια εμπειρια?ξερετε που παει το μυαλο μου, στο κακο φυσικα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!πωπω μεγαλωσε το θεμα χαμος!!!μαζευομαστε :) συγχαρητηρια σε ολα τα κοριτσια για τις εγκυμοσυνες τους και ευχομαι να εχουμε ολες τελειομηνα μωρακια!!!πηγα κι εγω γιατρο, το ξαναακουσαμε ολα τελεια!!!Απλα τις τελευταιες μερες εχω στεναχωρηθει πολυ για κατι και αγχωθει και εχω τις τελευταιες 2 μερες εντονους πονους περιοδου, κυριως το βραδυ κανα 15λεπτο κρατανε και συγχρονως ποναει και η μεση μου. Επισης προχτες ολη μερα ειχα περιεργους πονους που δεν μπορω να περιγραψω, σαν να με κοβουν αλλα οχι παρα πολυ δυνατους...εχω ανησυχησει αλλα δεν πηρα το γιατρο γιατι τελευταια φορα μου ειπε οτι αγχωνομαι υπερβολικα...εχει καμια κοπελα καμια παρομοια εμπειρια?ξερετε που παει το μυαλο μου, στο κακο φυσικα...

γεια σου νυμερια..... σ'ευχαριστουμε για τις ευχες σου!!!!! και σε σενα καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη με ενα γερο παιδακι αγκαλια!!!!!

δεν εχω τετοια εμπειρια...... τηλ της μαιας δεν εχεις???? εγω παντως θα του τηλ και ας με ξαναλεγε υπερβολικη!!!!! κατι αλλο που θα εκανα θα ηταν ξεκουραση και ηρεμια ωσπου να περασει..... το μυαλο μας τεινει σε κακες σκεψεις.......αλλα αυτες εχουν συμβουλο τον πανικο!!!!!! γι'αυτο χαλαρωσε...... δες το αλλιως το θεμα!!!!!!!

ποσο εβδομαδων εισαι??


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...