Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

Nymeria, μας έλειψες!

Στη θέση σου θα έπαιρνα τηλ. Το γιατρό, έχει δίκιο η Μάρτη. Ο πόνος πάντα μας κάνει να ανησυχούμε, ιδίως όταν είναι έντονος. Πονάκια περιόδου έχουμε όταν μεγαλώνει η μήτρα μας, αλλά δεν είμαι γιατρός και δεν είχα έντονους πόνους.

Έχεις κλείσει ραντεβού για αυχενική; πότε θα κάνεις;

Ήδη μετράω αντίστροφα 12 και σήμερα ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:D ioio χαθηκα ε?το ξερω...Μαρτη ευχαριστω πολυ :D!!!

αυχενικη δεν εχω κλεισει ακομα, αλλα ουτε και μου ανεφερε κατι ο γιατρος...λες να θελει να μου την κανει αυτος?

Αναρωτιόμουν αν είσαι καλά. Για την αυχενική μου είπε την 10 η βδομάδα. Ο γιατρός μου δεν τη θεωρεί υποχρεωτική, αν είχαμε αποφασίσει ότι δεν θέλουμε να κάνουμε έκτρωση σε περίπτωση που το μωρό έχει σύνδρομο ντάουν, μας είπε ότι είναι περιττή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στις μανούλες Μαϊου!!!!!! Nymeria χάθηκες!!! Με το καλό να κάνεις αυχενική κι εσύ και να πάνε όλα καλά.

Τι νέα κορίτσια??? Εχθες πήγα κι εγώ να φτιαξω τα νύχια μου και κάπως ανέβηκε ή αυτοπεποίθηση μου. Στο κομμωτήριο φυσικά το κατάλαβαν γιατί μου είπαν ότι μου έχω γλυκανει στο πρόσωπο κι είναι σίγουρες ότι θα είναι αγόρι. Ή αλήθεια είναι ότι θα ήθελα πάλι κορίτσι (ξέρω τα κατατόπια) αλλά γερό να είναι και δεν με νοιάζει. Κατά τα αλλά πάλι είδα λίγες καφέ σταγόνες αλλά εφόσον μου είπε ο γιατρός ότι δεν υπάρχει αποκόλληση και είναι μια χαρά δεν ανησυχώ. Περιμένω πως και πως την Πέμπτη να το δω το μικρουλη μου. Ρε κορίτσια βλεπετε όνειρα?? Εγώ βλέπω και κάποιες φορές βλέπω κι εφιάλτες.


[sIGPIC][/sIGPIC]

hGUBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα στις μανούλες Μαϊου!!!!!! Nymeria χάθηκες!!! Με το καλό να κάνεις αυχενική κι εσύ και να πάνε όλα καλά.

Τι νέα κορίτσια??? Εχθες πήγα κι εγώ να φτιαξω τα νύχια μου και κάπως ανέβηκε ή αυτοπεποίθηση μου. Στο κομμωτήριο φυσικά το κατάλαβαν γιατί μου είπαν ότι μου έχω γλυκανει στο πρόσωπο κι είναι σίγουρες ότι θα είναι αγόρι. Ή αλήθεια είναι ότι θα ήθελα πάλι κορίτσι (ξέρω τα κατατόπια) αλλά γερό να είναι και δεν με νοιάζει. Κατά τα αλλά πάλι είδα λίγες καφέ σταγόνες αλλά εφόσον μου είπε ο γιατρός ότι δεν υπάρχει αποκόλληση και είναι μια χαρά δεν ανησυχώ. Περιμένω πως και πως την Πέμπτη να το δω το μικρουλη μου. Ρε κορίτσια βλεπετε όνειρα?? Εγώ βλέπω και κάποιες φορές βλέπω κι εφιάλτες.

Μία φορά είδα ένα εφιάλτη και από την τρομάρα μου, ξύπνησα και τον άντρα μου, νομίζω ότι οφείλονται στις ορμόνες και αν όχι στις ορμόνες στο άγχος. Θα δεις το μωράκι σου και θα ηρεμήσεις!!! Στη μαμά μου, όταν περίμενε εμένα, όλοι της έλεγαν ότι θα είμαι αγόρι, αλλά τους την έφερα:P:p:p

Προς το παρόν, σε μένα κανείς δεν έχει τολμήσει να κάνει πρόβλεψη :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!πως ειστε??καλη κυριακη σε ολες μας!!

Καλημέρα, Έρη μου! Σήμερα είναι η πρώτη μέρα που πήρα σίδηρο και δεν είχα αναγούλα και χαίρομαι πολύ πολύ! Έφτιαξα και ωραίο φαγητάκι, κοκκινιστό μοσχάρι με πουρέ. Εσύ πώς τα περνάς σήμερα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Έρη μου! Σήμερα είναι η πρώτη μέρα που πήρα σίδηρο και δεν είχα αναγούλα και χαίρομαι πολύ πολύ! Έφτιαξα και ωραίο φαγητάκι, κοκκινιστό μοσχάρι με πουρέ. Εσύ πώς τα περνάς σήμερα;

μπραβο κοριτσακι μου!!τι ωραιο φαγητο!!εγω εφτιαξα κοτοπουλο με πιπεριες κ γιαουρτι κ ανυπομονω να ψηθει για να φαω..γενικα πολλη ξεκουραση σημερα,ολο ξαπλα..αισθανιμαι τοοοσο κουρασμενη λες κ εχω σκαψει..ποτε εχεις επομενο υπερηχο??

Link to comment
Share on other sites

μπραβο κοριτσακι μου!!τι ωραιο φαγητο!!εγω εφτιαξα κοτοπουλο με πιπεριες κ γιαουρτι κ ανυπομονω να ψηθει για να φαω..γενικα πολλη ξεκουραση σημερα,ολο ξαπλα..αισθανιμαι τοοοσο κουρασμενη λες κ εχω σκαψει..ποτε εχεις επομενο υπερηχο??

Και το δικό σου φαγάκι πολύ νόστιμο φαίνεται, μπορείς να μας γράψεις τη συνταγή; Η κούραση μου βγαίνει πολύ έντονα και μένα πια. Με το παραμικρό κουράζομαι. Σε 11 και σήμερα θα δω το μωράκι μου, εσύ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μπλου πηρες τα πανω σου κοριτσακι μου ε? που πηγες βολτουλα!!! ξεκουραση τωρα εως την πεμπτη ε?

ιωαννα σε 11απο σημερα να δεις τιγινεται εκει μεσα ε???

ερη μου εσυ ποτε πας ντοκ??? και εγω λες και εσκαβα νιωθω και λουστηκα... μπανιαριστηκα εκανα διακοπη εβαλα να φαμε.....και μετα εφτιαξα τα μαλλια μου!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κούκλες μανούλες. Κούραση για όλες μας. Εγώ εχθες πήρα τη θεά μου από το μεσημέρι και γυρισαμε το βράδυ. Βόλτα, σινεμά και σουβλάκι. Σήμερα εφτιαξα κι εγώ κοκκινιστό με ρυζακι και ψητό κοτόπουλο με σαλατα για τη μαμά.

Ρε κορίτσια θα τρελαθω. Έχει μεγαλώσει καθόλου ή κοιλιά σας? Εγώ έχασα 1,5 κιλό και ή κοιλιά είναι τούρλα!!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

hGUBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό σου φαγάκι πολύ νόστιμο φαίνεται, μπορείς να μας γράψεις τη συνταγή; Η κούραση μου βγαίνει πολύ έντονα και μένα πια. Με το παραμικρό κουράζομαι. Σε 11 και σήμερα θα δω το μωράκι μου, εσύ;

εμεις τη τεταρτη θα παμε μπας κ το ακουσουμε,να μου φυγει κ η ανησυχια..

η συνταγη ειναι πολυ απλη,τσιγαριζεις λιγο το κρεμμυδακι με τις πιπεριες κ επειτα ριχνεις το κοτοπουλο φιλετο να παρει κ αυτο μια γευση.το σβηνεις με λιγο ασπρο η κοκκινο κρασι κ επειτα προσθετεις νερο για να ψηθει καλα το κοτοπουλο.λιγο πριν τελειωσει βαζεις γιαουρτι μεσα στη σαλτσουλα κ ανακατευεις,απλα βγαλτο απο τη φωτια για να μη κοψει.ειναι πολυ νοστιμο κ ελαφρυ!!

Link to comment
Share on other sites

μπλου πηρες τα πανω σου κοριτσακι μου ε? που πηγες βολτουλα!!! ξεκουραση τωρα εως την πεμπτη ε?

ιωαννα σε 11απο σημερα να δεις τιγινεται εκει μεσα ε???

ερη μου εσυ ποτε πας ντοκ??? και εγω λες και εσκαβα νιωθω και λουστηκα... μπανιαριστηκα εκανα διακοπη εβαλα να φαμε.....και μετα εφτιαξα τα μαλλια μου!!!!!!

μαρτη μου εγω παω τη τεταρτη!!παρακαλατε να ακουσω καρδουλα τη τεταρτη αλλιως θα σας τρελανω με το αγχος μου!!

Link to comment
Share on other sites

εμεις τη τεταρτη θα παμε μπας κ το ακουσουμε,να μου φυγει κ η ανησυχια..

η συνταγη ειναι πολυ απλη,τσιγαριζεις λιγο το κρεμμυδακι με τις πιπεριες κ επειτα ριχνεις το κοτοπουλο φιλετο να παρει κ αυτο μια γευση.το σβηνεις με λιγο ασπρο η κοκκινο κρασι κ επειτα προσθετεις νερο για να ψηθει καλα το κοτοπουλο.λιγο πριν τελειωσει βαζεις γιαουρτι μεσα στη σαλτσουλα κ ανακατευεις,απλα βγαλτο απο τη φωτια για να μη κοψει.ειναι πολυ νοστιμο κ ελαφρυ!!

Καλησπέρα, Έρη μου σε ευχαριστώ πολύ για τη συνταγή, τί γιαούρτι χρησιμοποιείς, στραγγιστό ή κανονικό; Την Τετάρτη θα την ακούσετε την καρδούλα του, αφού την προηγούμενη φορά την είδε ο γιατρός, την Τετάρτη θα έχει δυναμώσει κι άλλο.

Μάρτη μου, κι εγώ κουράζομαι πάρα πολύ εύκολα, φαντάζομαι εσύ που έχεις και δίδυμα! Όταν κάνω μπάνιο, νομίζω ότι μου πέφτει η πίεση, συμβαίνει και σε εσάς;

Blue, τί ωραία που πέρασες χθες, νομίζω ότι τέτοιες μαραθώνιες βόλτες δεν τις αντέχω πια. Για να καταλάβεις, το πρωί πήγαμε χασάπη και λαϊκή, στη λαϊκή έστειλα τον άντρα μου κι εγώ έμεινα στο αυτοκίνητο. Είχα διαβάσει ότι στη δεύτερη εγκυμοσύνη το σώμα είναι πιο ώριμο, οι ορμόνες εκκρίνονται πιο γρήγορα και η κοιλίτσα φαίνεται πιο γρήγορα από όσο ήταν στην πρώτη και ότι καταλαβαίνεις τις κλωτσιές πιο νωρίς. Στην θεά σου, θυμάσαι σε ποια βδομάδα κατάλαβες ότι είναι το μωρό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...