Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Έχω διαβάσει για το coq10 ότι βοηθάει πάρα πολύ. Έπαιρνα ημερησιως 200mg,  τώρα θα το αυξήσω στα 600mg  είναι ακριβό δυστυχώς όμως. Αλλά κ για ωμέγα 3 λιπαρά πως χρειάζεται.

      Εγώ παίρνω το coq10, φολικο και μια πολυβιταμινη για πριν τη συλληψη, που βοηθάει δηλαδή.

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

blue διαβασα εν ταχει το θεμα και χαιρομαι που ολα ειναι καλα με το αιματακι που ειδες...ονειρα και εφιαλτες ουουου παααρα πολλα και περιεργα, μαλιστα ακομα και πριν μαθω για την εγκυμοσυνη και συνεχιζουν εως σημερα.

ioio οχι ευτυχως ολα καλα...και γενικα δεν με ξαναπονεσε η κοιλια μου ουτε καθολου αιμα ειδα οποτε σκεφτομαι μηπως ηταν φυσιολογικο, τι να πω δεν ξερω.Λεω να μην παω στο γιατρο τελικα... Αναγουλες εχω εδω και 2-3 μερες ολη μερα αλλα ευτυχως οχι εμετους.

θα κανετε εξεταση για κυστικη ινωση?εγω λεω να κανω. πρεπει να γινει μεχρι τις 16 εβδομαδες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις τη τεταρτη θα παμε μπας κ το ακουσουμε,να μου φυγει κ η ανησυχια..

η συνταγη ειναι πολυ απλη,τσιγαριζεις λιγο το κρεμμυδακι με τις πιπεριες κ επειτα ριχνεις το κοτοπουλο φιλετο να παρει κ αυτο μια γευση.το σβηνεις με λιγο ασπρο η κοκκινο κρασι κ επειτα προσθετεις νερο για να ψηθει καλα το κοτοπουλο.λιγο πριν τελειωσει βαζεις γιαουρτι μεσα στη σαλτσουλα κ ανακατευεις,απλα βγαλτο απο τη φωτια για να μη κοψει.ειναι πολυ νοστιμο κ ελαφρυ!!

πολυ νοστιμη ακουγεται.... δωσε μας και την απαντηση του τι γιαουρτι θελει??? οτι να'ναι???

Καλησπέρα, Έρη μου σε ευχαριστώ πολύ για τη συνταγή, τί γιαούρτι χρησιμοποιείς, στραγγιστό ή κανονικό; Την Τετάρτη θα την ακούσετε την καρδούλα του, αφού την προηγούμενη φορά την είδε ο γιατρός, την Τετάρτη θα έχει δυναμώσει κι άλλο.

Μάρτη μου, κι εγώ κουράζομαι πάρα πολύ εύκολα, φαντάζομαι εσύ που έχεις και δίδυμα! Όταν κάνω μπάνιο, νομίζω ότι μου πέφτει η πίεση, συμβαίνει και σε εσάς;

Blue, τί ωραία που πέρασες χθες, νομίζω ότι τέτοιες μαραθώνιες βόλτες δεν τις αντέχω πια. Για να καταλάβεις, το πρωί πήγαμε χασάπη και λαϊκή, στη λαϊκή έστειλα τον άντρα μου κι εγώ έμεινα στο αυτοκίνητο. Είχα διαβάσει ότι στη δεύτερη εγκυμοσύνη το σώμα είναι πιο ώριμο, οι ορμόνες εκκρίνονται πιο γρήγορα και η κοιλίτσα φαίνεται πιο γρήγορα από όσο ήταν στην πρώτη και ότι καταλαβαίνεις τις κλωτσιές πιο νωρίς. Στην θεά σου, θυμάσαι σε ποια βδομάδα κατάλαβες ότι είναι το μωρό;

εγω αν θυμαμαι καλατην ακουσα 3 προς 4 μηνα!!!! στην αρχη ηαν σαν να φτερουγιζει η κοιλια μου.......

Καλησπερα κούκλες μανούλες. Κούραση για όλες μας. Εγώ εχθες πήρα τη θεά μου από το μεσημέρι και γυρισαμε το βράδυ. Βόλτα, σινεμά και σουβλάκι. Σήμερα εφτιαξα κι εγώ κοκκινιστό με ρυζακι και ψητό κοτόπουλο με σαλατα για τη μαμά.

Ρε κορίτσια θα τρελαθω. Έχει μεγαλώσει καθόλου ή κοιλιά σας? Εγώ έχασα 1,5 κιλό και ή κοιλιά είναι τούρλα!!!!!

τι ωραια μακαρι σε λιγο να μπορω και εγω να παω σινεμα με την κορη!!!!!

εσυ δεν ειπες μπλου μου οτι πηρες +2,5 η εχω μπερδευτει!!! τωρα εχασες 1,50? καλο!!! λοιπον εγω ενω τρωω παραπανω αυτην την εβδομαδα.... εχσαα κι αλλα γραμμαρια. αλλα βλεπω την κοιλιτσα σαν να φουσκωνει!!!!!! χαχα!!!!!! λες μπλου μου να τα παρουμε ολα μαζι μετα????

εμεις τη τεταρτη θα παμε μπας κ το ακουσουμε,να μου φυγει κ η ανησυχια..

η συνταγη ειναι πολυ απλη,τσιγαριζεις λιγο το κρεμμυδακι με τις πιπεριες κ επειτα ριχνεις το κοτοπουλο φιλετο να παρει κ αυτο μια γευση.το σβηνεις με λιγο ασπρο η κοκκινο κρασι κ επειτα προσθετεις νερο για να ψηθει καλα το κοτοπουλο.λιγο πριν τελειωσει βαζεις γιαουρτι μεσα στη σαλτσουλα κ ανακατευεις,απλα βγαλτο απο τη φωτια για να μη κοψει.ειναι πολυ νοστιμο κ ελαφρυ!!

αντε επιτελους!!!!!!! οντως ακουγεται ωραιο φαγακι θα το δοκιμασω!!!!

εγω δεν αντεξα και εκανα ανθος αραβοσιτου κρεμουλα με εβαπορε λαιτ και ζαχαρουλα ομως!!!! ε και επ' ευκαιριας και 2 μπολακια ριζογαλο!!!!

μαρτη μου εγω παω τη τεταρτη!!παρακαλατε να ακουσω καρδουλα τη τεταρτη αλλιως θα σας τρελανω με το αγχος μου!!

επ!!!! ολα καλα θα ειναι!!!!! ξου ξου το αγχος!!!!

blue διαβασα εν ταχει το θεμα και χαιρομαι που ολα ειναι καλα με το αιματακι που ειδες...ονειρα και εφιαλτες ουουου παααρα πολλα και περιεργα, μαλιστα ακομα και πριν μαθω για την εγκυμοσυνη και συνεχιζουν εως σημερα.

ioio οχι ευτυχως ολα καλα...και γενικα δεν με ξαναπονεσε η κοιλια μου ουτε καθολου αιμα ειδα οποτε σκεφτομαι μηπως ηταν φυσιολογικο, τι να πω δεν ξερω.Λεω να μην παω στο γιατρο τελικα... Αναγουλες εχω εδω και 2-3 μερες ολη μερα αλλα ευτυχως οχι εμετους.

θα κανετε εξεταση για κυστικη ινωση?εγω λεω να κανω. πρεπει να γινει μεχρι τις 16 εβδομαδες

εμεις καναμε το 95% της κυστικης στο τμημα γενετικης του παιδων..... κανει το μεγαλυτερο ποσοστο αι με την φτηνοτερη τιμη!!!!! και πιο εγκυρο!!! αν τελικα πας πες μου να σου δωσω τηλ.. δεν εχει παντα αμεσα ραντεβου.... αλλα σχετικα γρηγορα.....


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μια γλυκιά Καλημέρα σε όλες! Μόλις συνειδητοποιήσα ότι τα ψώνια του Σαββάτου σας έγραψα ότι τα κάναμε το πρωί της Κυριακής. Καμία συγκέντρωση :)

Εξέταση για κυστική ίνωση δεν μου έχει πει να κάνω. Δεν ξέρω στη Θεσσαλονίκη, αν υπάρχει κπ εξειδικευμένο κέντρο.

Μάρτη μου, ένα ρυζογαλάκι το λιγουρεύομαι κι εγώ. Από τότε που ξεκίνησα το σίδηρο χάνω κι εγώ και ήδη επέστρεψα στα προ εγκυμοσυνης κιλά.

Link to comment
Share on other sites

ιωαννιτσα μου εγω ειμαι μειον τεσσερα κιλα απο του καλοκαιριου τα κιλα προ εγκυμοσυνης!!!!!!

το ριζογαλο ηταν τοσακκουλι του γιωτης το ετοιμο.... επειδη δεν μπορω να σταθω πολυ ωρα.... του εβαλα και αραιωμενο εβαπορε!!!!! αλλα με λιγωσε!!!!!!! επρεπε ναπεριμενω της μαμας μου το σπιτικο χωρις πολυ ζαχαρη που της το ζητησα!!!! τες πα!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια.

Το καφέ συνεχίζεται αλλά λίγο και σταθερά. Δεν καταλαβαίνω τι γίνεται. Μια φίλη μου λέει ότι εφόσον είναι καφέ και λίγο μην φοβάσαι. Μεταξύ 6ης και 8ης εβδομάδας υπάρχουν πολλές τέτοιες περιπτώσεις.

Μάρτη μου καλά αποτελέσματα να έχεις σήμερα. Περιμένουμε νέα σου.

Ioio τι γίνεται? Μετράμε αντίστροφα? 10 και σήμερα??

Eri είσαι εντάξει με τις αναγούλες?

Κορίτσια εγώ το ανακοίνωσα και σε πεθερά και κουνιάδα γιατί είμαι σίγουρη ότι ο σύζυγος από τη χαρά του σίγουρα το είπε και δεν ήθελα να το παίζω ότι δεν ξέρω. Δεν πειράζει. Καλά να είμαστε.


[sIGPIC][/sIGPIC]

hGUBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια είμαι κ εγω μια μανουλα to be το Μαιο. είμαι πολύ χαρουμενη γτ το περιμενα πολύ καιρο αυτό το μωρο, εχω ηδη μια κορη που σε 1 μηνα κλεινει τα 7.

Καλώς όρισες στην παρέα μας και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και όλα να πάνε καλά κοριτσάκι μου.

Η κόρη σου είναι λίγο πιο μεγάλη από την θεά μου. Να τις χαιρόμαστε. Σε ποιά εβδομάδα είσαι?? Πήγες στο γιατρό?


[sIGPIC][/sIGPIC]

hGUBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα κορίτσια να σας γράψω ότι κι εμένα μου επέβαλε ο γιατρός να κάνω την εξέταση για κυστική ίνωση. Είναι πολύ σοβαρό. Είναι ακριβή εξέταση και μάλλον θα την κάνουμε με την λήψη λάχνων.


[sIGPIC][/sIGPIC]

hGUBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στην παρέα μας και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και όλα να πάνε καλά κοριτσάκι μου.

Η κόρη σου είναι λίγο πιο μεγάλη από την θεά μου. Να τις χαιρόμαστε. Σε ποιά εβδομάδα είσαι?? Πήγες στο γιατρό?

ναι εχω παει στο γιατρο είμαι στην 9η βδομαδα με την αυχενικη θα δουμε στα σιγουρα ποσο είμαι γτ εχω πολύ αστατη περιοδο κ ηδη είμαι 4 μερες πισω από την περιοδο. Να χαιρομαστε τα κορίτσια μας κ με το καλο τα νεα μελη σε ολη την παρεα!. οσο για τα καφε κ εγω ειχα στην 6η με 7η αλλα μετα τπτ κατι λιγα ισα ισα να λερωθω.


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα κορίτσια να σας γράψω ότι κι εμένα μου επέβαλε ο γιατρός να κάνω την εξέταση για κυστική ίνωση. Είναι πολύ σοβαρό. Είναι ακριβή εξέταση και μάλλον θα την κάνουμε με την λήψη λάχνων.

εγω κυστικη ινωση ειχα κανει με την πρωτη εγκυμοσυνη.


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Sasa, καλώς ήρθες και από μένα! Να χαίρεσαι την κόρη σου και με το καλό να έρθει και το νέο μέλος της οικογένειάς σου!

Εγώ είμαι στην 11 εβδομάδα και θα είναι το πρώτο μου παιδάκι. Αυχενική έχω στις 29/10, ήδη μετράω αντίστροφα 10 και σήμερα! Εσύ έχεις κλείσει ραντεβού για αυχενική ή όχι ακόμα;

Blue μου ,τώρα το ανακοινώσατε σε γονείς; εμείς τους το είπαμε όταν ο γιατρός επιβεβαίωσε την εγκυμοσύνη. Βέβαια στα αδέρφια το είπαμε, αφού ακούσαμε την καρδιά.

Link to comment
Share on other sites

ιωαννιτσα μου εγω ειμαι μειον τεσσερα κιλα απο του καλοκαιριου τα κιλα προ εγκυμοσυνης!!!!!!

το ριζογαλο ηταν τοσακκουλι του γιωτης το ετοιμο.... επειδη δεν μπορω να σταθω πολυ ωρα.... του εβαλα και αραιωμενο εβαπορε!!!!! αλλα με λιγωσε!!!!!!! επρεπε ναπεριμενω της μαμας μου το σπιτικο χωρις πολυ ζαχαρη που της το ζητησα!!!! τες πα!!!!

Μάρτη μου, από κιλά έχεις περιθώριο, πολύ βασικό αυτό στη φάση που είμαστε! Ομολογώ προτιμώ το χειροποίητο ρυζόγαλο, χρόνια έχω να φάω γιώτη. Θα φτιάξω οπωσδήποτε το βράδυ, θέλω να του βάλω και λίγη σοκολατίτσα μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυχενικη θα κανω στις 5 νοεμβρη στα γενεθλια της κορης μου! με το καλο να είναι όλα καλα ευχομαι κορίτσια!

Αχ, τί ωραία! Τα γενέθλια της κόρης σου θα φέρουν γούρι και στο νέο μέλος της οικογένειας σας :)

Με το καλό να ξεκινήσουμε τον κύκλο των αυχενικών στο καφέ μας και να πάρουν σειρά όλα τα κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

Μαρτη θελεις να μου πεις ποσο πληρωσες?τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν 200 το 90% και 350 το 98%...στα λαικο θελουν 130 για το 90%

μπερδευτηκα:confused:που να παωωωω

sasa καλως ηλθες :)

blue ο γιατρος τι λεει?

ioio θεωρω πως ειναι απαραιτητη αυτη η εξεταση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...