Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

Μετακομιση στο Αργοστολι?


melina75

Recommended Posts

Καλησπερα σε όλες και όλους,

έχω ενα αγοράκι σχεδόν 6 χρονών που θα αρχίσει το Δημοτικό σχολείο το Σεπτέμβρη και παράλληλα, έχω κλείσει τον 2ο μήνα εγκυμοσύνης.

Σκεφτόμαστε σοβαρά να μετακομίσουμε στην Κεφαλλονιά, κυρίως για εναν ποιοτικότερο τρόπο ζωής, μακριά απο την Αθήνα, και αφετέρου υπάρχει μια καλή ευκαιρία συνεργασίας όσον αφορά τα οικονομικοεπαγγελματικά..

Ο λόγος που γράφω εδώ είναι οτι αυτή η απόφαση με αγχώνει τρομερά. Δεν ξέρω σχεδόν κανέναν εκεί, καμία μάνα, κανένα παιδί. Δεν έχω ιδεά για τα σχολεία και το επιπεδό τους. Δε ξέρω τι θα κάνω με θέματα υγείας εαν προκύψουν μιας και είμαι και εγκυος και δε ξέρω κανέναν γιατρό..

Έχω πάει τουλάχιστον 3 φορές στο νησί, αλλά για διακοπές. Το αγαπάω πολύ, άλλα άλλο οι διακοπές και άλλο η μόνιμη κατοικία...

Εάν υπάρχει καμία μαμα ή μπαμπάς απο εκεί που μπορεί να με διαφωτίσει, θα ήμουν ευγνόμων!!!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειμαι απο Κεφαλλονια αλλα δε ζω εκει ,δε ξερω να σου δωσω ονοματα γιατρων κτλ αλλα εχω να σου πω οτι το νοσοκομειο στο Αργοστολι ειναι πληρως εξοπλισμενο και εχει εξαιρετικους γιατρους.Απο αυτη την αποψη μην φοβασαι τιποτα.

Τα σχολεια ειναι μια χαρα και απο αποψη κτιριων και απο αποψη καθηγητων-δασκαλων.Φροντιστηρια υπαρχουν και οτι χρειαστεις θα το βρεις.

Επισης η ποιοτητα ζωης στο Αργοστολι ειναι πολυ ανωτερη απο οποιαδηποτε μεγαλη πολη κατα τη γνωμη μου.

Γενικα πιστευω θα εχετε μια πολυ καλη ζωη και τα παιδακια σου θα μεγαλωσουν παρα πολυ καλα.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

melina 75 καλημέρα μόλις είδα το μύνημα σου.

Να σου ζήσει το παιδάκι σου και με το καλό να έρθει και το επόμενο.

Γεννήθηκα και ζω στο Αργοστόλι, και πραγματικά δεν το αλλάζω με τίποτα. Συνδυάζει τα πάντα, θάλασσα, βουνό, δεν του λείπει πλέον τίποτα, σχολεία, γυμναστήρια, σινεμά, εντάξει δεν είναι και τόσα πολλά όπως στην ΑΘήνα, αλλά αν έχει τα παιδάκια σου πίστεψε με δεν μένει και πολύς χρόνος. Έχει τα καφέ του, το υπέροχο Λιθόστρωτο που κάνουμε τις βόλτες μας και το απολαυμβάνουμε περισσότερο το χειμώνα να σου πω την αλήθεια που δεν έχει τόσο κόσμο.

Ο γιατρός που με παρακολουθούσε στην εγκυμοσύνη μου είναι ο Αυγουστάτος, είναι εξαιρετικός. Έχει ιδιωτικό ιατρείο, ξεγεννάει στο Ολύμπιον Πάτρας, εκεί γέννησα και εγώ, είναι πραγματικά εκτός απο γιατρός και εξαιρετικός άνθρωπος. Υπάρχει επίσης και άλλος ένας αλλά δεν τον συστήνω με τίποτα.

Στο νοσοκομείο είναι ο Παυλάτος και η Τσατσαρίδου, και οι δύο πολλοί καλοί, η μητέρα μου εγχειρίστηκε για πτώση μήτρας και πήγα όλα πολύ καλά. Εγώ δεν προτίμησα νοσοκομείο γιατί άκουγα συχνά από διάφορους για καισαρικές χωρίς ιδιαίτερη αιτία, και δεν ήθελα να ρισκάρω. Παιδιάτροι, υπάρχουν προσ το παρόν 4 ιδιωτικά και έχω ακούσει ότι θα έρθει και μία καινούργια και στο νοσοκομείο επίσης όλοι εξαιρετική. Είμαι της άποψη όπως σου κάτσει ο άλλος, ξέρεις για άλλο μπορεί να είναι καλός αυτός και για άλλον αυτός.

Οτιδήποτε θελήσεις γράψουμε το τηλέφωνο σου να επικοινωνήσουμε.

Μην διστάσεις. Φιλιά πολλά΄.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα/Καλησπέρα κι από μένα!

Συμφωνώ με την προλαλήσασα bloublou, είναι φανταστικό το Αργοστόλι και γενικά όλο το νησί.

Όσον αφορά τους γυναικολόγους, μάλλον θα συμφωνήσω γιατί κι εγώ τα ίδια ακούω εδώ....περιμένω κι εγώ το πρώτο μου παιδί και λέω να γεννήσω εδώ στο νοσοκομείο, είναι πολύ καλά μέχρι στιγμής, βέβαια θα το παλέψω μέχρι τέλους γιατί δεν θέλω καισαρική με τίποτα...

Μακάρι τελικά να έχεις μετακομίσει εδώ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα/Καλησπέρα κι από μένα!

Συμφωνώ με την προλαλήσασα bloublou, είναι φανταστικό το Αργοστόλι και γενικά όλο το νησί.

Όσον αφορά τους γυναικολόγους, μάλλον θα συμφωνήσω γιατί κι εγώ τα ίδια ακούω εδώ....περιμένω κι εγώ το πρώτο μου παιδί και λέω να γεννήσω εδώ στο νοσοκομείο, είναι πολύ καλά μέχρι στιγμής, βέβαια θα το παλέψω μέχρι τέλους γιατί δεν θέλω καισαρική με τίποτα...

Μακάρι τελικά να έχεις μετακομίσει εδώ!!!

Καλησπερα και καλη διαμονη!!!τελικα που μενεις??Ληξουρι η Αργοστολι???


nQeqp3.png

hX2Ap3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ...

πόσο σε ζηλευω...

Κατάγομαι από Κεφαλονιά (Ληξούρι).

Όνειρο ζωής να ζησω εκεί...

Rea καλημέρα! Γιατί δεν προσπαθείς να έρθεις? Βέβαια είναι πολύ ήσυχα εδώ αλλά είναι όντως όμορφα. Έρχεσαι τα καλοκαίρια?

Link to comment
Share on other sites

Rea καλημέρα! Γιατί δεν προσπαθείς να έρθεις? Βέβαια είναι πολύ ήσυχα εδώ αλλά είναι όντως όμορφα. Έρχεσαι τα καλοκαίρια?

Έρχομαι ΚΑΘΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!! 1-2 βδομάδες, περίπου Ιούνιο...

Το πρόβλημα κατά βάση είναι με τον άντρα μου που έφτιαξε δική του εταιρεία και δεν θέλει να εγκαταλείψει...


image.php?type=sigpic&userid=27413&dateline=1319625984

Τα παιδάκια μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 6 χρόνια μετά...
×
×
  • Δημιουργία νέου...