Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts

Φυσικά και γίνεται! Μην ανησυχείς. Κι εγώ στα μέσα της 8ης εβδομάδας περίπου ξαφνικά ένιωσα...σχεδόν καλά, υποχώρησαν οι ανυποφορες ναυτίες, το στήθος δεν ήταν τόσο πρησμενο και ανησύχησα! Αλλά δύο ημέρες μετά με έπιασε μια αηδία φοβερή και φούσκωμα τα οποία έχω πολύ έντονα ακόμα.... Μην ανησυχείς καθόλου!

Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου...ηδη νιωθω καλυτερα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου...ηδη νιωθω καλυτερα..

:-) Πώς είσαι σήμερα ? Σε ποια εβδομάδα είσαι ? Εγώ διανύω την 10η τώρα, αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό επιτέλους!

Link to comment
Share on other sites

:-) Πώς είσαι σήμερα ? Σε ποια εβδομάδα είσαι ? Εγώ διανύω την 10η τώρα, αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό επιτέλους!

Καλα ειμαι και σημερα...λιγες ανακατοσουρες εχω μονο..εγω βρισκομαι στην 8η εβδομαδα..τελεια!!αυριο θα δεις παλι το bebe σου...ευχομαι ολα να πηγαινουν τελεια για ολες μας!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου!Πηγαμε κι εμεις στον γιατρο σημερα και ειδαμε τα μωρακια μας.Φανηκαν λιγο τα χερακια,τα ποδορακια.....και ακουσαμε τις καρδουλες πολυ δυναμομενες απο την προηγουμενη φορα.Υπηρχε μια μικρη αποκολληση ομως και ο γιατρος μου ειπε ξαπλα ολη μερα.Ετσι κι αλλιως ξαπλα ειμαι ολη μερα.Εμετοι,ζαλαδες,καουρες,πονος στο στηθος,πονος στην μεση μμμ τι αλλο τι αλλο ααααα και συχνουρια.Κατα τ'αλλα ειμαι μια χαρα με +2 κιλα χαχαχαχχαχαχαχχαα τι αλλο να θελω;Κλεισαμε και αυχενικη στις 7/3 που θα ειμαι στην 12η εβδομαδα.....αυτα απο εμενα


rza3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου!Πηγαμε κι εμεις στον γιατρο σημερα και ειδαμε τα μωρακια μας.Φανηκαν λιγο τα χερακια,τα ποδορακια.....και ακουσαμε τις καρδουλες πολυ δυναμομενες απο την προηγουμενη φορα.Υπηρχε μια μικρη αποκολληση ομως και ο γιατρος μου ειπε ξαπλα ολη μερα.Ετσι κι αλλιως ξαπλα ειμαι ολη μερα.Εμετοι,ζαλαδες,καουρες,πονος στο στηθος,πονος στην μεση μμμ τι αλλο τι αλλο ααααα και συχνουρια.Κατα τ'αλλα ειμαι μια χαρα με +2 κιλα χαχαχαχχαχαχαχχαα τι αλλο να θελω;Κλεισαμε και αυχενικη στις 7/3 που θα ειμαι στην 12η εβδομαδα.....αυτα απο εμενα

Συγχαρητήρια!!! Μην στεναχωριέσαι για την αποκόλληση,θα περάσει.:)

Καλή συνέχειααα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια μου!Πηγαμε κι εμεις στον γιατρο σημερα και ειδαμε τα μωρακια μας.Φανηκαν λιγο τα χερακια,τα ποδορακια.....και ακουσαμε τις καρδουλες πολυ δυναμομενες απο την προηγουμενη φορα.Υπηρχε μια μικρη αποκολληση ομως και ο γιατρος μου ειπε ξαπλα ολη μερα.Ετσι κι αλλιως ξαπλα ειμαι ολη μερα.Εμετοι,ζαλαδες,καουρες,πονος στο στηθος,πονος στην μεση μμμ τι αλλο τι αλλο ααααα και συχνουρια.Κατα τ'αλλα ειμαι μια χαρα με +2 κιλα χαχαχαχχαχαχαχχαα τι αλλο να θελω;Κλεισαμε και αυχενικη στις 7/3 που θα ειμαι στην 12η εβδομαδα.....αυτα απο εμενα[/QUOT

Συγχαρητηρια linouko!!! Οπως σου ειπε και ο γιατρος ξαπλα ολη μερα και ολα θα πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Χθές είδαμε το φασολάκι μας! Διανύω την 10η βδομάδα !εχει πλέον χεράκια και ποδαράκια!!Το επόμενο ραντεβού είναι για αυχενική στις 4 Μαρτίου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια,αυτο με ον υπολογισμο εβδομαδν κιεμενα με μπερδευει γτ βασει περιοδου ειμαι 11+2 κ ο υπερηχος δειχνει 10η ενδ.Η γιατρπς μου ειπε θα παμε βασει περιοδου...!!!! Εμενα αυρο που με απασχολει ειναι οτι στη γενικη ουρων που εκανα βρεθηκαν ανεβασμενα πυοσφαιρια 10-25 κοπ κ μου ειπε για πιθανη ουρολοιμωξη...!!!μου ειπε 2-3 μερες να πινω πολλα νερα κ μετα να κανω καλλιεργεια...αν βρεθει μικροβιο..θ πρεπει να παρω αντιβιωση...zinadol την πιο ηπια...αλλα εμενα με απασχολει..δεν θα ηθελα να παρω φαρμακο...εχετε αναλογη εμπειρια????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! Την Δευτέρα είχα ραντεβού με τον γιατρό, είδαμε ξανά το μπεμπάκι, έχει μεγαλώσει, ακούσαμε καρδούλα 167 παλμούς είπε! Όλα πολύ καλά!Μου έκλεισε και ραντεβού για αυχενική στις 10 Μαρτίου αλλά έκτοτε έχω αγχωθεί πάααρα πολύ!

Βασικά λόγω της ηλικίας μου, όχι τίποτα άλλο!

Ουφφφφ

Μακάρι να είναι όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Πως ειστε;Εγω εχω βαρεθει ξαπλα αλλα για το καλο των μικρων μου το παλευω.Ηθελα να ρωτησω κατι,ισως ειναι χαζο...ποσα κιλα ειναι συνηθως το καλυτερο να παιρνει μια γυναικα στην εγκυμοσυνη;Σας ειχα πει πως ημουν +2 αλλα τελικα ειναι +3 και ειναι ακομα νωρις.Μιλησα με μια γνωστη της προαλλες και μου λεει....η ξαδερφη μου που ειχε διδυμα πηρε στην εγκυμοσυνη 34 κιλα κι αυτο επιδη ο γιατρος της ειχε πει πως πρεπει να τρωει περισσοτερο απ'οτι ετρωγε συνηθως.Εμενα δεν μου ειπε κατι ο γιατρος αλλα βλεπω πως ανεβαινω γρηγορα στα κιλα κι ας τρωω τα ιδια συν οτι οταν τρωω σε λιγα λεπτα τα βγαζω....Ειναι λογικο να παρει μια γυναικα τοσα κιλα;


rza3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Πως ειστε;Εγω εχω βαρεθει ξαπλα αλλα για το καλο των μικρων μου το παλευω.Ηθελα να ρωτησω κατι,ισως ειναι χαζο...ποσα κιλα ειναι συνηθως το καλυτερο να παιρνει μια γυναικα στην εγκυμοσυνη;Σας ειχα πει πως ημουν +2 αλλα τελικα ειναι +3 και ειναι ακομα νωρις.Μιλησα με μια γνωστη της προαλλες και μου λεει....η ξαδερφη μου που ειχε διδυμα πηρε στην εγκυμοσυνη 34 κιλα κι αυτο επιδη ο γιατρος της ειχε πει πως πρεπει να τρωει περισσοτερο απ'οτι ετρωγε συνηθως.Εμενα δεν μου ειπε κατι ο γιατρος αλλα βλεπω πως ανεβαινω γρηγορα στα κιλα κι ας τρωω τα ιδια συν οτι οταν τρωω σε λιγα λεπτα τα βγαζω....Ειναι λογικο να παρει μια γυναικα τοσα κιλα;

Linouko καλύτερα θα ήταν να ρωτήσεις τον γιατρό σου. Δεν συμφωνώ ότι επειδή έχεις δίδυμα πρέπει να τρως για...3, τα 34 κιλά είναι πάρα πολλά!!!

Μην αγχώνεσαι για αυτά τα 3 κιλά, εγώ τα είχα πάρει τον πρώτο μήνα στο 1ο μου παιδάκι μόνο και μόνο επειδή είχα κόψει το κάπνισμα αν και βέβαια λόγω άγχους έτρωγα λίγο παραπάνω...Αλλά θα έλεγα να το συζητήσεις με τον γιατρό σου και ίσως να ζητήσεις την βοήθεια ενός διατροφολόγου. Μην αγχώνεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω δεν συμφωνω με αυτο το πραγμα,οταν μου ειπε 34 κιλα τρελλαθηκα!Η αληθεια ειναι πως ο γιατρος μου μια φορα που καναμε ψιλοσυζητηση μου ειχε πει να μην ανχωνομαι για τα κιλα και πως το σημαντικο ειναι να βγουν υγιη τα μωρα μου,βεβαια μου ειπε να προσεχω λιγο την διατροφη μου και να μην το παρακανω αλλα συγκεκριμενος δεν εγινε δηλαδη να μου πει μεχρι τα 14-15 κιλα να φτασω.Κι εσυ ειχες κοψει το καπνισμα ε;;;Κι εγω με το που το εμαθα μαχαιρι.Βλεπω στο δρομο εγκυες με το τσιγαρο στο στομα και λεω....θεε μου δεν καταλαβαινουν πως μπορει να κανουν κακο στο παιδι τους;Αν και στα μερη μου καποιοι γιατροι το επιτρεπουν το καπνισμα εως 5-6 την ημερα....


rza3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια, ολα καλα βλεπω..Το τσιγαρο στην πρωτη εγκυμοσυνη το εκοψα μολις εμαθα μαχαιρι και 40 μερες μετα που γεννησα το αρχισα παλι,κακως!! Τωρα το ειχα σχεδον κοψει 4 μηνες πριν και ελπιζω να μη το ζητησω ξανα μετα..Οσο για τα κιλα ο δικος μου γιατρος δε θελει πανω απο 18-20 και συμφωνω μαζι του..Στο Βιβιανακι μου πηρα 13 απο τα οποια τα 8 τα εχασα στην κλινικη..Τωρα εχω παρει ηδη μισο, για να δουμε!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...