Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Δεν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος, έχει όριο τα 40.000 ευρώ και γενικά για τη χορήγηση επιδομάτων λαμβάνεται υπόψιν το συνολικό οικογενειακό εισόδημα άσχετα με το αν κάνει χωριστή φορολογική δήλωση το ζευγάρι. Μάλλον δεν ήξερε τι σου έλεγε στο τηλέφωνο. 

      ναι με πήραν τηλέφωνο! όπως τα λες είναι. μάλλον δεν ηξερε η προηγούμενη κοπέλα! 

Χάλια ψυχολογία μετα απο παλίνδρομη


Recommended Posts

καλησπερα σε ολες..μολις εκανα εγγραφή παρακολουθώ συζητησεις απο τον οκτωμβριο που ξεκινήσαμε προσπαθειες για μωρακι..εχθες εκανα απόξεση στην 10η εβδομάδα ειμαι παρα πολυ χαλια ψυχολογικά δεν θέλω να το πιστεψω ακομα ηταν η πρώτη μ εγκυμοσύνη..προσπαθω να να το παιζω οτι ειμαι πολυ καλα κ οτι δεν με πειραξε πολυ αλλα μονο εγω ξερω πως ειμαι...ευτυχως υπαρχει και αυτο το site και περνω πολυ θάρρος απο τις ιστοριες σας..σας ευχομαι ολες οσες ειναι στη θέση μ πολυ γρηγορα να ξανα μαθουμε οτι περιμενουμε παιδακι,σε οσες ήδη περιμενουν να εχουν μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη και οσες εχετε είδη παιδακια να σας ζήσουν και να ειστε παντα ευτυχισμενες...περιμένω πως κ πως να ξανα ξεκινησω προσπαθειες αλλα επίσης φοβαμαι και παρα πολυ...:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοπέλα μου, λυπάμαι πολύ για την απώλειά σου.... Αν θες να θρηνήσεις για αυτό που σου συνέβει να το κάνεις και να μην το παίζεις δυνατή. Βγάλτο απο μέσα σου και εξέφρασέ το όπως πιστεύεις ότι σου ταιριάζει. Είναι πολύ άσχημη εμπειρία, ειδικά όταν είναι και η πρώτη σου εγκυμοσύνη. Όπως πολλές κοπέλες το έχω περάσει και γω και σε καταλαβαίνω, να σκέφτεσαι όμως θετικά και να προσπαθήσεις ξανά. Μετά απο κάτι τέτοιο είναι πιο εύκολο να ξαναμείνεις έγκυος. Το ότι κάτι δεν πήγε καλά δεν σημαίνει ότι θα γίνει το ίδιο και στην επόμενη, στο λέω γιατί και εγω διαρκώς φοβόμουν ότι κάτι θα γίνει στο μωράκι μου μέχρι να το κρατήσω στα χέρια μου. Όμως τα καταφέραμε και το εκτιμάω πολύ περισσότερο απο ότι αν μου είχαν γίνει όλα εύκολα απο την αρχή. Δυστυχώς έτσι είναι η ζωή κάποιοι πρέπει να προσπαθούν περισσότερο για πράγματα που για άλλους είναι πιο εύκολα. Δεν ξέρω πως σκέφτεστε να κινηθείτε με τον γιατρό σου, αλλά αν μπορείς ψάξε λίγο το λόγο που μπορεί να συνέβει, ώστε στην επόμενη εγκυμοσύνη να είσαι έτοιμη!!!! Δώσε στον εαυτό σου χώρο και χρόνο να αντιμετωπίσει αυτά που πέρασες και όταν θα είσαι καλύτερα σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Περαστικά σου και λυπάμαι πολύ.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ Σ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..ΤΩΡΑ ΕΚΛΕΙΣΑ ΚΑΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΑΝ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΕΞΩ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΟΜΩς ΓΙΑΤΙ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΤΟΝ ΕΒΛΕΠΑ ΛΙΓΟ ΑΔΙΑΦΟΡΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΡΕΣΕ..ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ Μ ΞΑΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ Κ ΑΣ ΕΛΠΙΣΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Κ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως πρεπει να κανεις εξετασεις.Εμεις τα ειπαμε και στο αλλο θεμα...Επειδη το περασα κι εγω πολυ προσφατα ενω ημουν 16 εβδομαδων,βεβαια μετα απο αμνιοπαρακεντηση που δεν ξερω αν επαιξε και αυτο ρολο,δεν θελω να συμβει παλι το ιδιο.Εμεις στειλαμε για ιστολογικη το εμβρυακι μηπως και μας δωσουν καποια απαντηση....Αλλα θα κανω οποιαδηποτε εξεταση πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να πάρεις δυο γνώμες. Δες με ποιόν γιατρό θα νιώσεις και καλή σου επιτυχία!!! Εύχομαι σύντομα να μπορέσεις να το αφήσεις πίσω σου!!!

Σευχαριστώ και για τις ευχές σου να σαι καλά!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σας ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια..ναι δεν θα το αφησω ετσι σιγουρα θα το ψαξω δεν υπαρχει περιπτωση να παω στα κουτουρου και να μ ξανα τυχει κατι τετοιο..απλως σκεφτομαι αφου στην αρχη της εγκυμοσυνης κανουμε τοσες εξετασεις γιατι να μν γινονται και καποιες επιπλεον για να μπορεσουμε να ριξουμε λιγο τις πιθανοτητες οτι μπορει να μας συμβει αυτο??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
σας ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια..ναι δεν θα το αφησω ετσι σιγουρα θα το ψαξω δεν υπαρχει περιπτωση να παω στα κουτουρου και να μ ξανα τυχει κατι τετοιο..απλως σκεφτομαι αφου στην αρχη της εγκυμοσυνης κανουμε τοσες εξετασεις γιατι να μν γινονται και καποιες επιπλεον για να μπορεσουμε να ριξουμε λιγο τις πιθανοτητες οτι μπορει να μας συμβει αυτο??

Καλησπερα,καταλαβαινω πως νιωθεις ειχα παλινδρομη τον Αυγουστο στην .8η βδομ!! Μετα απο 2 μηνες αποχης γτ επρεπε να επανελθει ο οργανισμος μου,εμεινα εγκυος στη δευτερη προσπαθεια.!!θελω να σπυ πω να μην απελπιζεσαι δυστυχως συμβαινει συχνα...αν θες να το ψαξεις κανε εξετασεις θρομβοφιλιας,εγω τις εκανα ..ευτυχως ολα οκ...αν κ οι γιατροι λενε μετα απο 3 αποβολες...!!!εχε αισιοδοξια κ πιστη κιολα θα πανε καλα...;)

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...