Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ Μ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΣΗΜΕΡΑ.

ΡΑΝΙΑ Μ ΕΛΕΟΣ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ Τ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ.

Κ.Τ. ΚΑΝΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΣΤΟ ΓΙΟ Μ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ Κ ΔΕΝ ΔΙΑΚΙΝΔΥΝΕΥΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ Φ.Τ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΛΔ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ Π ΕΓΙΝΕ ΟΝΤΩΣ Η ΜΗΤΡΑ ΔΕΝ ΣΥΚΩΝΕ Φ.Τ.

Η ΜΠΕΜΠΑ Μ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΔΙΑΣΩΛΗΝΟΜΕΝΗ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΛΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οσον αφορα τον θηλασμο, αποψη μου, σαν μαμα που θηλασα 22 μηνες, ειναι πολυ κουραστικος κοριτσια! Και παρολα τα οφελη τα μωρακια που θηλαζουν αργουν να κοιμηθουν σερι επειδη το γαλα ειναι ελαφρυ αρα και ιδιαιτερα ευπεπτο. Εκτος και αν ειστε απο τις τυχερες που τα μωρακια σας ειναι ηρεμα σαν ιδιοσυγκρασια. Στο δευτερο δεν θα πιεστω. Θα θηλασω οσο αντεξω εγω. Αν αυτο ειναι μονο λιγο καλως, max ομως εχω δωσει στον εαυτο μου το χρονο, γιατι αν δουλευεις εχεις 2 παιδια και καθολου βοηθεια δεν την παλευεις και με ενα θηριακι να σου κρεμεται απο το στηθος. Αν και λενε πως τα κοριτσια ειναι πιο εγωστρεφη. Ειρηνη μου μην αγχωνεσαι για μενα! Θα μαθω ν α πεφτω με πολλους τροπους! Χαχαχα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα κοιλουμπες και μωρακια!!!

Ειρηνη ελπιζω συντομα να φτιαξει η αναπνοη της μπεμπουλας σου! εσυ πως εισαι? ποτε θα βγεις?

Μummy εννοειται κανεις δεν κρινει κανεναν. Ολες οι μανες θα κανουμε οτι καλυτερο μπορουμε ή πιστευουμε για τα μπεμπινια και οι κομπλεξικοι ξουτ ξουτ μακρια!

Οι "καλοθελητες" που υπαρχουν μονο για να δημιουργουν προβλημα ετσι κ αλλιως υπαρχουν παντου... -

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Ηλιανα αφου κλεισατε κ το καροτσι δ εμεινε τπτ.ολα τα προλαβαινεις

Ειρηνη πως εισαι;οτι νεοτερο εχουμε για την μπεμπουλα να μας λες

Για μενα κοριτσια ο θηλασμος ειναι πιο ευκολος απο τη σκονη.αποστειρωσεις,βρασιμο νερων,αν ταιριαξει το γαλα στο παιδι,δ κουβαλας συμπραγκαλα.κ μεις περασαμε δυσκολα1-2μηνες αλλα μετα οκ.για τον υπνο πιστευω ειναι στο παιδι.εμενα κοιμηθηκε σερι απο το πασχα κ σταματησε το θηλασμο τελος καλοκαιριου.η δικια μου παρολο το θηλασμο ειναι πολυ ανεξαρτητο παιδακι.βεβαια κ γω σαν μαμα ειμαι συνεχεια μαζι της.δ την αφηνα σε γονεις-πεθερικα για κανενα λογο

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Μ ΜΩΛΙΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ Μ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΟΝΑΔΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΣΩΛΗΝΟΜΕΝΗ Κ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΚΟΜΑ 24 ΩΡΕΣ Κ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΓΙΑ ΜΕΘΑΥΡΙΟ Κ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ. ΜΕΤΑ ΑΝ ΤΗΝ ΒΓΑΛΟΥΝ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΓΑΛΑΤΑΚΙ Κ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΩΡΟ ΠΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ Κ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ 1 ΒΔΟΜΑΔΑ Η 2

ΕΓΩ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΒΓΩ ΑΥΡΙΟ. ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ Κ ΤΑ ΕΝΤΕΡΑ Μ Κ Μ ΕΙΠΑΝ ΟΤΑΧ ΠΑΣ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΟΛΑ ΘΑ ΣΤΡΩΡΟΥΝ :confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελπιζω αυριο τα νεα να ειναι καλυτερα για την μπεμπουλα κ να ξεκινησει γαλατακι!

Σου βγαλανε ορους-καθετηρες;αρχισες να τρως;πραγματι οταν δουλεψει το πεπτικο νιωθεις πολυ καλυτερα.αν μπορεις να σηκωνεσαι να περπατας.βοηθαει πολυ

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Μ ΜΩΛΙΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ Μ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΟΝΑΔΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΣΩΛΗΝΟΜΕΝΗ Κ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΚΟΜΑ 24 ΩΡΕΣ Κ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΓΙΑ ΜΕΘΑΥΡΙΟ Κ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ. ΜΕΤΑ ΑΝ ΤΗΝ ΒΓΑΛΟΥΝ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΓΑΛΑΤΑΚΙ Κ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΩΡΟ ΠΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ Κ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ 1 ΒΔΟΜΑΔΑ Η 2

ΕΓΩ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΒΓΩ ΑΥΡΙΟ. ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ Κ ΤΑ ΕΝΤΕΡΑ Μ Κ Μ ΕΙΠΑΝ ΟΤΑΧ ΠΑΣ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΟΛΑ ΘΑ ΣΤΡΩΡΟΥΝ :confused:

Ειρηνη μου δεν θυμαμαι...σε δημοσιο γεννησες;


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη τρία 24 θα στην κρατήσουν διασωληβονενη και μετά θα μπει στο οξυγόνο.Τώρα παίρνει υγρά και αντιβίωση ,ίσως και λίπος.Μετά θα της βάλουν ένα σωληνακι γαστρικο και θα πίνει γάλα σιγά σιγά ,θα πάρει πιπίλα για να εξάσκηση στο μπιμπερό και θαντο αρχίσει σε λίγες μέρες. Θα σου το πω απλά και κατανοητά.

Όταν θα πας να δεις το παιδι στη ΜΕΝΝ ΔΕΝ ΘΑ ΚΛΑΊΣ.θα μπεις με το χαμόγελο και θα της μιλάς γιατί καταλαβαινει τα πάντα.θα της λες ότι την αγαπάς ότι τη περιμένουν τα αδέρφια της στο σπίτι και να τρωει ολο το φαΐ της για να γίνει γερή και δυνατή να έρθει σπίτι σας γρήγορα.

Να επιμένεις να την αγγίξεις και ρωτά τες ποτέ θα την πάρεις καγκουρό.

Παλεψε ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ να βγάλεις γάλα.έστω και 10μλ τη φορά.

Ότι απορία έχεις εδώ είμαι.αν θέλεις σου δίνω και το κινητό μου να μιλήσουμε οκ?

μη φοβάσαι τίποτα και μην αμφισβητησεις ούτε μισό δευτερόλεπτο τη δύναμη του παιδιού σου.

Είναι πολύ δυνατά τα προωρακια μας.εσείς είστε και σε καλές εβδομάδες και καλά κιλά!!

σε σκέφτομαι και σε καταλαβαίνω όσο δε μπορείς να φανταστεις!!!

Ο μικρος στέλνει αγωνιστικούς χαιρετισμούς στη κόρη σου!!!Την αγάπη μας και τη σκέψη μας!!θα περάσει και αυτο.τα παιδια μας απλα εχουν αποψη και βγηκαν οταν γουσταραν αυτα !!!

Link to comment
Share on other sites

Izambella μου εμεις μπορουμε να κλαψουμε με αυτα που διαβαζουμε; Δεν ξερετε ποσο σαε θαυμαζω εσας τις προωρομανουλες! Ειστε πολυ γενναιες. Εγω κλαιω και μονο που θα νιωσω οτι ο μικρος μου δεν αισθανεται καλα, οχι να δω το παιδι μου διασωληνωμενο! Πως ειναι το θαυματακι σας; πως αισθανεσαι τωρα που τον εχεις σπιτι!?


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη τρία 24 θα στην κρατήσουν διασωληβονενη και μετά θα μπει στο οξυγόνο.Τώρα παίρνει υγρά και αντιβίωση ,ίσως και λίπος.Μετά θα της βάλουν ένα σωληνακι γαστρικο και θα πίνει γάλα σιγά σιγά ,θα πάρει πιπίλα για να εξάσκηση στο μπιμπερό και θαντο αρχίσει σε λίγες μέρες. Θα σου το πω απλά και κατανοητά.

Όταν θα πας να δεις το παιδι στη ΜΕΝΝ ΔΕΝ ΘΑ ΚΛΑΊΣ.θα μπεις με το χαμόγελο και θα της μιλάς γιατί καταλαβαινει τα πάντα.θα της λες ότι την αγαπάς ότι τη περιμένουν τα αδέρφια της στο σπίτι και να τρωει ολο το φαΐ της για να γίνει γερή και δυνατή να έρθει σπίτι σας γρήγορα.

Να επιμένεις να την αγγίξεις και ρωτά τες ποτέ θα την πάρεις καγκουρό.

Παλεψε ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ να βγάλεις γάλα.έστω και 10μλ τη φορά.

Ότι απορία έχεις εδώ είμαι.αν θέλεις σου δίνω και το κινητό μου να μιλήσουμε οκ?

μη φοβάσαι τίποτα και μην αμφισβητησεις ούτε μισό δευτερόλεπτο τη δύναμη του παιδιού σου.

Είναι πολύ δυνατά τα προωρακια μας.εσείς είστε και σε καλές εβδομάδες και καλά κιλά!!

σε σκέφτομαι και σε καταλαβαίνω όσο δε μπορείς να φανταστεις!!!

Ο μικρος στέλνει αγωνιστικούς χαιρετισμούς στη κόρη σου!!!Την αγάπη μας και τη σκέψη μας!!θα περάσει και αυτο.τα παιδια μας απλα εχουν αποψη και βγηκαν οταν γουσταραν αυτα !!!

ΙΖΑΜΠΕΛΑ Μ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΣ Κ ΝΟΙΩΘΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΤΙ Η ΣΚΕΨΗ Σ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ Μ. ΤΑ ΛΟΓΙΑ Σ ΜΕ ΒΟΗΘΕΙΣΑΝ ΠΟΛΥ. ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΒΓΑΖΩ 3 ΜΕ 4 ΜΛ ΕΛΠΙΖΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΑΥΞΗΘΕΙ.

ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Μ Κ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Μ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ Κ ΟΙ 2 ΕΔΩ Κ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΣΑΣ ΤΑ ΣΤΕΛΛΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΙΖΑΜΠΕΛΑ Μ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΣ Κ ΝΟΙΩΘΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΤΙ Η ΣΚΕΨΗ Σ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ Μ. ΤΑ ΛΟΓΙΑ Σ ΜΕ ΒΟΗΘΕΙΣΑΝ ΠΟΛΥ. ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΒΓΑΖΩ 3 ΜΕ 4 ΜΛ ΕΛΠΙΖΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΑΥΞΗΘΕΙ.

ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Μ Κ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Μ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ Κ ΟΙ 2 ΕΔΩ Κ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΣΑΣ ΤΑ ΣΤΕΛΛΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.

Τόσο γαλατακι βγάζεις στην αρχή με το θήλαστρο. Να ξέρεις ότι το γάλα από τις πρόωρομαμαδες ειναι ποιο "δυνατο" απο αυτο που εχουν οι τελειομηνες.αν σταματησει το γαλα σου ρωτα αν υπαρχει τραπεζα μητρικού γάλακτος στη Κύπρο για να πάρεις αλλιώς, ρώτα πως μπορώ να σου στείλω εγώ.Έχω κάνει "τραπεζα" και ειλικρινά αν το χρειαστείς σου το στέλνω!!! Έτσι και αλλιώς είχα πει ότι αντί για λαμπάδες και αρτους θα έκανα μια δωρεά μητρικού στο Έλενα το νοσοκομείο.Εκεί έχουν τράπεζα στην Ελλάδα.

ΒΑΣΙΚΌ ΔΕΝ ΘΑ ΑΦΉΣΕΙΣ ΚΑΝΈΝΑ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ ΤΟΥ ΣΤΙΛ

ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟ ΚΑΗΜΈΝΟ, ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΚΌΜΟΙΡΟ.ΠΩ ΠΩ ΤΙ ΠΆΘΑΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΘΑΤΕ ΑΥΤΟ??

ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΌΨΕΙΣ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΙΑ.ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΡΊΣΕΙΣ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ Η ΑΠΆΝΤΗΣΗ ΣΕ ΑΥΤΈΣ ΤΙΣ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ.

ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΆΡΡΩΣΤΟ.ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΘΑ ΜΕΓΑΛΏΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΠΙΤΙ.

Μετά μπορείς να προσθέσεις λίγα "γαλλικά" στην πρόταση συνήθως εγώ τους έστελνα στον αγύριστο.

Αυτά...Ότι άλλο θέλεις μιλά μου.

Α!!Ο μικρός μου θα έρθει αύριο το πρωί στο σπίτι μας. Έπρεπε να βγουν τα αποτελέσματα από τις τελευταίες εξετάσεις του και να φύγουμε! !

Υ.Γ. παραμένουμε οι ποιο όμορφοι στη ΜΕΝΝ.δε θα υπάρξει δεύτερος σα και εμάς...

λέει η μαμά κουκουβάγια. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλουμπες!

Ειρηνη γραψε μας και σημερα πως ειναι η μπεμπα σου!

Ολα τα μωρουλακια να ειναι καλα! Ο Θεός να τα προσέχει!!

Και ολα να ειναι τυχερα και να εχουν την τοσο μεγαλη αγαπη απο τη μαμα τους..

Ιzambella με το καλο να ερθει σπιτι σας ο μπεμπης, ειμαι σιγουρη οτι δε θα μπορουσε να ειναι σε πιο καλα και ζεστα χερια!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπερα!πως ειστε;τι κανετε;εμεις εδω.ησυχα.και ναι επλυνα λιγα ρουχα του μπεμπη σιγα σιγα.εστω για να φτιαξω το σακ βουαγιαζ.με εχει πεθανει το στομαχι μου.πολυ πονο κοριτσια.πολυ καουρα.αφου ξαπλωσα λιγο ισα ισα μπας κ απλωσω λιγο τα ποδια μου και πεθαινω.θα ρωτησω τον γιατρο μεθαυριο αν υπαρχει κατι να παρω.υποφερω.αφηστε που οτι και να φαω και πιω νερο μετα νιωθω οτι εχω φαει ενα γουρουνοπουλο.νιωθω οτι ο.τι τρωω δεν παει παρακατω απο το υψος του στηθους!!!!!

Ειρηνη βγηκες;;η μπουμπου τι κανει;;;

Ιζαμπελλα με το καλο να ερθει το παιδι αυριο σπιτακι του!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπερα!πως ειστε;τι κανετε;εμεις εδω.ησυχα.και ναι επλυνα λιγα ρουχα του μπεμπη σιγα σιγα.εστω για να φτιαξω το σακ βουαγιαζ.με εχει πεθανει το στομαχι μου.πολυ πονο κοριτσια.πολυ καουρα.αφου ξαπλωσα λιγο ισα ισα μπας κ απλωσω λιγο τα ποδια μου και πεθαινω.θα ρωτησω τον γιατρο μεθαυριο αν υπαρχει κατι να παρω.υποφερω.αφηστε που οτι και να φαω και πιω νερο μετα νιωθω οτι εχω φαει ενα γουρουνοπουλο.νιωθω οτι ο.τι τρωω δεν παει παρακατω απο το υψος του στηθους!!!!!

Ειρηνη βγηκες;;η μπουμπου τι κανει;;;

Ιζαμπελλα με το καλο να ερθει το παιδι αυριο σπιτακι του!!!!:P

Ευχαριστω! ! Χαμομήλι, πιες ένα χαμομήλι με λίγο μέλι να σε χαλαρώσει! !!

Ειρηνηηηηηη τι κάνει η μπουμπου μας? ??πώς είστε? ?

Link to comment
Share on other sites

Mummy87 στις καουρες βοηθαει το γαλα, το μηλο και τα simeco!, δεν ηρεμεις τελειως αλλα καλυτερευει λιγο. Εγω εδω και μια β δομαδα εχω ηρεμησει. Δυο εγκυμοσυνες και το χειροτερο που ειχα ηταν τρελες καουρες! Ιζ,αμπελλα μου με το καλο ο μικρος! Αντε να ηρεμησεις απο τα πηγαινε ελα. Ειρηνη μου τι κανει το κοριτσι σας?


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...