Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι ουτε πιπιλα ουτε τιποτα! Απλα πολλοι γονεις για καποιο λογο που δεν γνωριζω ακομη πανε και δινουν πιπιλα...και μαλιστα πολυ μεγαλο ποσοστο και πολυ νωρις (πριν καν το 40ημερο)!!

Ισαβελλα αν επιλεξεις μικτη διατροφη, ναι συντομα θα τα χρειαστεις ολα οσα ρωτησες παραπανω...γιατι η μικτη διατροφη συντομα θα σου μειωσει την παραγωγη.

Ξαναλεω για οσα εχω ενημερωθει απο ειδικους, δεν εχω εμπειρια ακομη!

Να ρωτησω κατι...οταν με το καλο γεννησετε σκοπευετε να βγαλετε εξω τα μωρα πχ 10-15 μερες μετα ή μετα τις 40 ημερες?

Δεν ξερω πως θα ειμαι τοτε, ουτε ο καιρος αν θα το επιτρεπει ή τι θα πει και ο παιδιατρος, αλλα μετα απο τοση κλεισουρα δε θα παλευεται πλεον η κατασταση να παει σερι.......

Απο κιλα εγω χτυπησα το 12αρι και καθε μερα λεω οτι θα κρατηθω να μεινω τουλ.εκει αλλα δε....

Link to comment
Share on other sites

Εγω αν ολα πανε καλα θα τη βγαλω μετα το 40ημερο και οχι λογω θρησκειας αλλα γιατι αν αρρωστησει ενα μωρο απο νεογεννητο εως 3 μ.ηνων νοσηλευεται στο νοσοκομειο. Εδω φοβαμαι με τον γιο μου μην την κολησει. Θα απαγορευσω και τις επισκεψεις εκεινο το διαστημα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εννοω καμια βολτιτσα με το καροτσι τριγυρω, 15-30 λεπτα και αν η μερα ειναι ψιλοκαλη και η θερμοκρασια νορμαλ. Οχι επισκεψεις, πολλα πολλα και κλειστοι χωροι φυσικα!

Εκτος παλι αν πιασουμε τις 37 εβδομαδες και πει ο γιατρος για περπατημα συστηματικο.

Δεν ξερω αν θα παλευεται κατι τετοιο ομως, αυτο θα ειναι βασανιστικο, οχι θεραπεια !!!

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το θηλασμο κ πιπιλες κ συναφη συμφωνω με ρανια κ μαμα.μια.ειδικος δ ειμαι,αλλα μια εμπειρια την εχω.ειδικα η πιπιλα δ προσφερει τπτ.εγω εκανα το λαθος κ εδωσα κανα μηνα κ ειμασταν απο τις περιπτωσεις που μας εκανε κακο.αλλα παιδακια θηλαζουν κ παιρνουν πιπιλα χωρις θεμα.καλυτερα μετα το 40ημερο τουλ

Οσο για τις βολτες εξαρταται.στην κορη μου τελη σεπτεμβρη που ηταν 3εβδ βγαιναμε.σιγουρα δ θα το κρατησω για θρησκευτικους λογους.αν εχω αναρρωσει κ το επιτρεπει ο καιρος μαλλον θα βγουμε.το ιδιο κ απο επισκεψεις.αν εχω κουραγιο κ ειναι προσεχτικοι ας ερθουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα μια βολτιτσα στη γειτονια με καροτσι η μαρσιπο αν το επιτρεπει ο καιρος ειδικα αν εχει λιγο ηλιο καλο θα κανει

13/9κ γω +9ημουν.μπορει κ παραπανω τωρα

Αν ο καιρος ειναι καλος δεν διαφωνω αλλα με δυο κουτσουβελα και αν εχει κρυο και αν αν αν που θα παμε μωρε. Πως θα κρατας και τα δυο; Μονο απογευμα που λογικα μεσα ν οεμβρη θα εχει κρυο να ειναι και ο αντρας εδω. Ξερω κι εγω δυσκολο μου φαινεται! Ασε που αν κρυνω απο δικους μου συγγενεις θεωρουν οτι αν εχουν λιγο μπουκωμα λιγο πονολαιμο δεν θα εχουν προβλημα να ερθουν. Επισκεψη! Τα εχω ζησει με τον γιοκα μου! Ευτυχως γεννηθηκε Ιουνιο και παλι μεσα στο νοσοκομειο ο αλλος ηρθε επισκεψη με ανεμοβλογια!!!!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν ο καιρος ειναι καλος δεν διαφωνω αλλα με δυο κουτσουβελα και αν εχει κρυο και αν αν αν που θα παμε μωρε. Πως θα κρατας και τα δυο; Μονο απογευμα που λογικα μεσα ν οεμβρη θα εχει κρυο να ειναι και ο αντρας εδω. Ξερω κι εγω δυσκολο μου φαινεται! Ασε που αν κρυνω απο δικους μου συγγενεις θεωρουν οτι αν εχουν λιγο μπουκωμα λιγο πονολαιμο δεν θα εχουν προβλημα να ερθουν. Επισκεψη! Τα εχω ζησει με τον γιοκα μου! Ευτυχως γεννηθηκε Ιουνιο και παλι μεσα στο νοσοκομειο ο αλλος ηρθε επισκεψη με ανεμοβλογια!!!!

Αν δ φυσαει κ δ βρεχει εγω πιστευω θα ναι οκ.κ ας εχει κ 5βαθμους.ευτυχως η κορη μου περπαταει πολυ κ δινει κ το χερι.το μικρο στο μαι ται συνεχεια.το καλο ειναι οτι στην πολη μου τα παντα ειναι κοντα.συγκεκριμενα εχουμε 3παιδικες 2'λεπτα με τα ποδια απο το σπιτι κ αλλες 2λιγο πιο μακρια.εχει πολλα ανοιχτα μερη,παρκα κ τετοια.εμενα ο αντρας μου δουλευει με βαρδιες οποτε εχουμε κ καποια πρωινα.εννοειται μαζι του θα βγαινω.μονη πως κ τα δυο.

Επισκεψεις στην κορη ηθελα.δ αντεχα μονη

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη και Ιζαμπέλλα να σας ζήσουν!!!!! Γερά να είναι!!!

Κορίτσια εγώ δεν έχω κάνει τίποτα από ετοιμασίες. Τίποτα όμως..μόνο έχουμε κλείσει τα έπιπλα αλλά έχουμε ζητήσει να έρθουν προς τέλος του μήνα. Απο τα υπόλοιπα ψώνια δεν έχω ξεκινήσει ακόμα, όπως και πλυσίματα. Έχω καιρό ακόμα μου φαίνεται..Αναισθησία ΠΛΗΡΗΣ με έχει πιάσει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα καλησπερα!!!

Ειρηνη μου καλη αναρρωση σου ευχομαι.και οσο το δυνατον γρηγοροτερα!!!!!!!:D

ουτε εγω εχω κανει τιποτα!δεν εχω καμια ορεξη να τρεξω σε μαγαζια για πυτζαμες δικες μου.σκεφτομαι να τις παραγγειλω ονλαιν.πιστευω να προλαβω!τοσα γινονται!!!!απλα για σουτιεν θηλασμου σκεφτομαι να ριξω αυριο μια ματια!θα δουμε.ολο ετσι λεω κ δεν παιρνω τα ποδια μου να κανω τπτ.σημερα ειμαι ξυπνια απο τις 6 παρα!!!!ναι ναι.χθες κοιμηθηκα με τις κοτες.τωρα σχολασα κ λεω ας φαω ενα τοστακι γιατι για βραδυ εφτιαξα το πουρνο πουρνο μοσχαρακι.και εφαγα μολις 2 τοστακια και επειδη δεν εχω τπτ σοκολατενιο:(νομιζα ειχα :roll:εφαγα και ενα μεγακο μηλο μπορω να πω με μελι και κανελα.ηπια κ νερο.αυτο ηταν.δεν μπορω να κουνηθω.απο κιλα ειμαι +9.ημουν δηλαδη την δευτερα!!!!αλλα τρωω.ακυρες ωρες!!!!και οτι βρω!!!

Link to comment
Share on other sites

Για το θηλασμο και εγω προσωπικη εμπειρια δεν εχω.προσπαθω απο ιντερνετ να διαβασω να μαθω πραγματα.θελω να θηλασω.μπιμπερο πιπιλες αποστειρωτη μου πηραν ως δωρο δεν θα τα ανοιξω.να δουμε πως θα τα παμε και βλεπουμε.παντως αναμφισβητητα πιστευω οτι προσφερει πολλα στο μωρο.απο την αλλη επειδη εχω μιλησει και με μαμαδες που ειτε γιατι δεν ηθελαν,δεν μπορεσαν,δεν τα καταφεραν και εδωσαν ξενο στα μωρα τους δεν κρινω καμια περιπτωση.ολες οι μανουλες αγαπανε τα παιδια τους!!!! Ο καθενας ας κανει ο.τι εκεινος θεωρει οτι μπορει.θεοι δεν ειμαστε!ανθρωποι ειμαστε.και ποσο μαλλον εμεις οι γυναικες που αλλαζει ολη μας η ψυχοσυνθεση με εγκυμοσυνη μητροτητα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαμμυ συμφωνω μαζι σου.δ κρινουμε καμια μανουλα αν θα γεννησει φ.τ η καισαρικη,ουτε αν θηλασει η οχι.κ αν μια μαμα πει δε θελω για μενα ειναι απολυτα σεβαστο.να θηλασει με το ζορι;καποιες περιπτωσεις ειναι ευκολες.καποιες δυσκολες.ενημερωση κ στηριξη

Link to comment
Share on other sites

Viki ναι το έχουμε κλείσει μαζί με την κούνια κι αυτό για τέλος του μήνα παραλαβή. Το καλό είναι ότι μου ήρθε η συρταριέρα σήμερα οπότε θα αρχίσω τουλάχιστον σιγά σιγά τα πρώτα πλυσίματα...:D:D

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο...μπιμπερό, αποστειρωτη,βραστήρα,θερμαντήρα κ θήλαστρο πρέπει να αγοράσω;Η να περιμένω;και ποιες μάρκες να διαλέξω....

Και είδη φαρμακείου δεν έχω αγοράσει.περιμενω τη μαία στις 10αλλά θα ήθελα να τα έχω ολα έτοιμα μέχρι τότε.με το καλό να φτάσω 36κ6 και θα βγω στα μαγαζιά,θα περπατήσω,θα κάνω βόλτες...τόσους μήνες μέσα...θα κλειστω κ μετο μωρό μετά...ελπιζω να έχει ήπιο χειμώνα.ωρες ώρες νομίζω πως ονειρεύομαι.ααα ξύπνησα κ με άσχημο πολύ όνειρο σήμερα....κάπου διάβασα ότι τώρα πέφτουν τα φυλκα κ τα όνειρα δεν βγαίνουν....χιχιχιχι.καλημερα σας

Ισαβέλλα μου με το καλο, ελπιζω να θηλασεις οπως το επιθυμείς και να πανε ολα κατ ευχήν εγω θελω να θηλασω τους 3 πρώτους μηνες μετα θα γυρισω στη δουλεια οποτε θα δω τι θα κανω αν εχω ακομα γαλα η οχι, πηρα καλού κακού 2 μπιμπερο για αρχη γυάλινα διοτι ειναι πολυ πιο υγιεινά απο τα πλαστικά και εφοσον το μωρακι δεν θα το κραταει μονο του καλυτερα γυαλί πηρα ενα 120ml της Avent και αλλο ενα dr.brown anti colic και τα δυο θεωρούνται κορυφαία μαζι με της MAM καλυτερα η θηλή απο σιλικόνη και οχι καουτσούκ στην αρχη. Αν χρειαστω κι αλλα στην πορεια θα παρω πιο πολυ επικουρικά τα πηρα μπας και χρειαστούν, τωρα βραςτηρα εχει πολλους στην αγορα, για αποςτειρωτη Για αρχη δεν θα χρειαστεις αν εχεις κανα δυο μπιμπερο βραστα σε καυτό νερο εμεις πως μεγαλώσαμε? αργοτερα που θα εχεις πολλα μπιμπερο παρε εναν αποςτειρωτη που να κανει για ολα τα μπιμπερο και οχι για συγκεκριμενη μάρκα.Ελπιζω να βοήθησα.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...