Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Lila ki είπε:

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλως το Σαρδελακι ..την σκεφτομαι πολυ την φιλη σου σαρδελινα ..ευχομαι απο εδω και περα να της πανε ολα καλα!!!

οι ετοιμασιες πανε καλα για το μαγαζι ??ποτε ανοιγεις ??


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Deleni μου καλημέρα τι ευχαρίστα είναι αυτά με τα τσισακια μπράβο στο παιδάκι σου όσο για τα κακακια κάθε φορά που θα τα κάνει στο βρακί θα του λες με ύφος και καλά στενοχωρημένη –απογοητευμένη μα δεν είπαμε κάνουμε κακακια στην τουαλέτα

βασικά από την εμπειρία στον δικό μου βλέπω ότι ενώ τσισα κάνει παντού σε όποια τουαλέτα τα χοντρά του τα θέλει στο γιογιό προφανώς είναι ποιο σταθερό παταει και μπορεί να σφιχτή και να τα κάνει καλύτερα

πολλές φόρες μάλιστα ενώ έχει χρησιμοποίηση την τουαλέτα για τσισακια κατεβαίνει παίρνει το γιογιό και συνεχίζει για κακά μήπως δεν βολεύετε στην τουαλέτα?

joa μου καλημέρα τελικά μονό εγώ δεν ζεσταίνομαι? Μα όλοι με ρώτα δεν ζεσταίνεσαι ζεσταίνομαι αλλά υποφερτά μια χαρά την παλεβω κ χωρίς αιρκοντίσιον

Σαρδελακι μου τι κάλος ο μικρός σου και εσείς μιλάτε μπράβο σο παιδάκι σου για την φίλη σου κουράγιο δώσε και όλα θα γίνουν άσχημο πράγμα τώρα θα είναι ψυχολογικά χαλιά περά από τον πόνο που θα νιώθει η κοπέλα ?αχχχχχχχ τι έπαθε


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Ηλιαννα μου εγω δεν την παλευω με τπτ την ζεστη..στο γραφειο κλιματισμο ,στο σπιτι κλιματισμο ..και στην κουζινα οταν μαγειρευω που δεν εχουμε κλιματιστικο παιρνω παρεα τον ανεμιστηρα..Εισαι τυχερη και αν θυμαμαι καλα οι περιοχες σας φημιζονται για την ποοοοολη ζεστη..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ηλιαννα μου εγω δεν την παλευω με τπτ την ζεστη..στο γραφειο κλιματισμο ,στο σπιτι κλιματισμο ..και στην κουζινα οταν μαγειρευω που δεν εχουμε κλιματιστικο παιρνω παρεα τον ανεμιστηρα..Εισαι τυχερη και αν θυμαμαι καλα οι περιοχες σας φημιζονται για την ποοοοολη ζεστη..

Είμαι τυχερή στην ατυχία μου

εδώ και δυο χρόνια παλεύω με την κνίδωση στο ψύχος αλλεργία στο κρύο

και όταν λέμε κρύο έπλενα τα πιάτα Αύγουστο και γέμιζα σπυριά ως τους αγκώνες φορούσα κάλτσες χοντρές όλο το καλοκαίρι και φυσικά σκεπαζόμουν με κουβέρτα ενώ έξω είχε καύσωνα φέτος δεν έχω αυτό το πρόβλημα ευτυχώς παναγία μου

αλλά δεν ζεσταίνομαι κιόλας


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ουτε που ηξερα οτι υπαρχει τετοια αλλεργια ....ακριβως οπως το λες ..τυχερη στην ατυχια σου...

Ούτε εγώ την ήξερα μέχρι που μια μέρα στην θaλασα το 2008 βγήκα από μέσα με κάτι σπυριά σαν πορτοκάλια στα πόδια

με τρελή φαγούρα νόμισα ότι κάτι με στούμπισε φύγαμε τρέχοντας για νοσοκομείο και μέχρι να φτάσουμε είχαν εξαφανιστεί τα σπυριά

φυσικά πήγα σε αλλεργιολόγο κάναμε το τεστ με το παγάκι και έτσι διαπιστώσαμε την αλλεργία είναι επικίνδυνο πολύς κόσμος πνίγετε στην θάλασσα από αυτό γιατί μπορεί να πάθεις αλλεργικό σοκ


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Αχ Ηλιάννα μου άστα η ψυχούλα μου τι έπαθε. Προσπαθούμε όλοι να της δίνουμε όσο περισσότερο κουράγιο γίνεται, αλλά να πούμε και την αλήθεια δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς. Προχθές μου λέει στο τηλ. "αχ Αλεξάνδρα μου τι φρίκη έχω να φάω οταν πάω σπίτι...τίποτε δεν θα μπορώ να κάνω με ένα χέρι...ούτε απλά πράγματα..." Πηγαίνω σχεδόν κάθε μέρα στο νοσοκομείο και τα λέμε συνέχεια στο τηλ. Τώρα έχουν αρχίσει και οι πόνοι και υποφέρει περισσότερο. Εχθές ήταν πολύ χάλια ψυχολογικά το μανάρι μου.

Χθες είδα και τις φώτο από τον γάμο της...υπέροχες κι ο γιος μου ένας παίδαρος αχαχαχα.

Ιωάννα μου την Δευτέρα περιμένω κάποιον να συννενοηθούμε για επιγραφή και μόλις μπεί η επιγραφή θα ανοίξω. Μου ήρθαν τα πρώτα νυφικά και τώρα περιμένω ακόμη μερικά νυφικά και φορέματα. Έχω παραδώσει και 2 παραγγελίες μπομπονιέρων που είχα...από βδομάδα περιμένω μία κοπέλα να δεί μπομπονιέρες και βραδινό φόρεμα και τον Σεπτέμβρη μία γνωστή για νυφικό. Μακάρι να πάνε όλα καλά!


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σαρδελακι μου με το καλό όλα να πάνε καλές δουλείες στο εύχομαι μέσα από την καρδια μου

πάω σιγά σιγά εχω ραντεβού για καφέ με μια φίλη σήμερα και να πάω να δω και νυχτικακια για μένα φόρμες για τον παιδικό για τον λευτερακι μου θέλω

6- 8 ζευγάρια να πάρω να έχει να αλλάζει το παιδάκι μου

είδε η αδερφη μου χτες κάτι τραξ και κάτι ενερζαιζερ

περσινά σχεδία βεβαία αλά είναι μονό 30-25 ευρώ το ζευγάρι

αν μου αρέσουν θα ψωνίσω

200 ευρω διαθετω για τα ρυχακια του

Θα έχω κάρτα πολυτέκνων μαζί της αδερης μπας και γίνει έκπτωση έξτρα

φιλιαααααααααααααα πολλα

Η ΚΩΝ ΚΩΝ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΕΑ ?έχει καμία το τηλ τις ?


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Σαρδελακι με το καλο να ανοιξεις το μαγαζι σου!!!ευχομαι να πανε ολα καλα...

Ηλιαννα μου ,μην παρεις τοσες πολλες φορμιτσες ...Εγω στον Χρηστο περσι του ειχα 4 σετ φορμες και φοραγε και ενδιαμεσα και μαλακα παντελονακια με μακο μακρυμανικα μπλουζακια ..Εξαλλου στις γιορτες ολο και καποια δωρα θα παρεις ..Ειμαι πνευμα οικονομιας και δεν ξερω αν το πιστευεις αλλα εκανα τοσο καλη διαχειριση των δωρων απο την βαφτιση και απο τις γιορτες και γενεθλεια που εχω αγορασει ελαχιστα ρουχα...Να φανταστεις απο την γιορτη του τα χριστουγεννα εχω παρει τις φορμιτσες για φετος ..και για του χρονου το καλοκαιρι εχω επισης ετοιμη την γκαρνταρομπα ..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ηλιάνα και εγώ νομίζω ότι τα 8 είναι πολλά..σίγουρα θα σου φέρουν και δωράκια άσε που εμένα ακόμη και εκείνοι που δεν ήταν και "κολητοί" όταν έπαιρναν τηλ να ευχηθούν ρωτούσαν και τι να μου φέρουν...:roll:

Καλα βρε παιδί μου και το καλοκαίρι δηλαδή δεν μπαίνεις στη θάλασσα ή πρέπει να είναι πολύ ζεστή;:roll:

Σαρδελάκι όλα θα πάνε καλά με το μαγαζί είμαι σίγουρη!!!!:D Καλά κανεις και πας στη φίλη σου χρειάζεται πολύ στήριξη τώρα...:(

Όσο για τη ζέστη και εδώ έχουμε σκάσει...


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ντελενάκι μου ναι, χρειάζεται πολύ στήριξη...εγώ φυσικά πιστεύω πως βγαίνοντας από το νοσοκομείο (που θα φάει πολύ φρίκη στο σπίτι) θα χρειαστεί και ψυχολογική υποστήριξη!

Ιωάννα μου πώς πάει η εγκυμοσύνη;


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλες μου!!!Μολις ηρθα απο τον γιατρό, πήγαμε να δουμε το νινι..Ειναι μια χαρα, ζωηρος, φαγανος (εχει να μοιασει, χαχα) και ειδαμε και τη φατσουλα του..Ειναι πολύ γλυκας και συνεχως γλειφόταν, πως βλεπουμε κτ κουταβακια με τη γλωσσιτσα απ'έξω, ετσι ηταν!!Επίσης εχουμε πιασει τα 2 κιλά και μου ειπε πως υπερηχογραφικα ειναι κατα 3 εβδομαδες μεγαλύτερο..

Κατα τα αλλα απο ψωνια τα εχω κανει σχεδόν ολα, εχω πάρει πυτζαμουλες και σουτιενακια για μετα, φορμακια για το μωρο, κτ ομορφες φορμουλες με ζακετακι που βρηκα,κτ σεντονακια που μου αρεσαν πολύ, και μου εμειναν μονο 3-4 χειμερινα ρουχακια να του πάρω..Δυστυχως αν και εχω αρκετες γνωστες και ξαδερφες με παιδια από 2-6 ετων καμια δεν με ρωτησε αν χρειαστηκα κτ στην προηγουμενη εγκυμοσυνη και για αυτο δεν εχω δανειστει τπτ απολύτως..Θα ηθελα ομως και εγω καποια πραγματα, οπως πχ την καλαθουνα (που ειναι για χρηση μικρης διαρκειας) ή το ριλαξ να μου τα δανεισει μια οπως και εγω μολις "κλεισω" το κεφαλαιο εγκυμοσυνες και μωρα θα τα δωσω να εξυπηρετηθουν κιαλλες μανουλες και παιδακια..

Αλεξανδρα ο χρονος ειναι ο καλύτερος γιατρος για τη φιλεναδα σου, θα χρειαστει ομως αρκετη ψυχολογικη υποστηριξη και απο ειδικους..Ειναι καλό που εχει ατομα διπλα της να της συμπαραστεκονται εστω και μεσω τηλεφωνου..

Τι τη βρηκε την κοπελα ρε γμτ, ουτε το νυφικο προλαβε να βγαλει καλά καλά..

Ελένη κι εγω θα σου ελεγα να της τονισεις με υπομονη οτι τα κακα οπως και τα τσισα τα κανουμε στο γιογιο ή στην τουαλέτα και με τον καιρό θα το συλλάβει..

Φωτεινη ακομη στο εξοχικο εισαι???Απαπαπα πως αντεχεις με τετοια ζεστη???:tongue::tongue:

Ιωαννα φευγεις ταξιδακι στο παιδακι σου??Αρε Χρησταρα, farmer boy!!!Αληθεια με τη φαρμα συνεχιζεις???

Ααα δεν σας ειπα φιλες Αθηναίες!!Πολυ πιθανον να ερθουμε Αθηνα στις 30/8 για 2-3 μερουλες


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμενα .Παλι σας εχασα αλλα τι να κανω??τελευταια μερα πριν την αδεια σημερα και τρεχω λιγο.

Τα πράγματα δεν ειναι βεβαια και πολύ καλα΄.

Η μανούλα μου τελικά εχει την ίωση του Δυτικού Νείλου και ειμαστε σε επιφυλακη γιατι ανηκει και στις ευπαθεις ομαδες.

Ελπιζω να περασει και αυτο.

Για τις διακοπές δεν εχουμε καταλήξει ακομα αλλα πρωτα απο ολα να ειμαστε ολοι καλα γιαιτ αλλιως δεν το σκεφτομαι.

Η μικρή μου ευτυχώς ειναι καλα και μονο η αφαγια της εμεινε.Εγω δυστυχως ακομα πεδευομαι με βηχα και μπουκωμα και γενικα με μια τρελη εξαντληση.

Το κοριτσάκι μου εχει γινει θηριακη και πρωτη ψευτρα.

Που σκαρφιζεται τετοια ψεματα δεν μπορω να καταλαβω.Αχ απο τα δυο αρχισαμε.

Συμπεθέρα μου ολο προσπαθω να σε παρω τηλεφρωνο και ολο κατι στραβωνει.

Που θα παει θα τα καταφερω.Οσο για τη φιλη σου δεν εχω λογια ρε γμτ.Ο θεος ας της δωσει δυναμη.

deleni μου χαθηκαμε.Για το θεμα της πανας στην αρχη και η Αδρεανα τα εκανε στο βρακακι αλλα μετα απο μονη της το εκοψε γιατι συχαινοταν.

Πετρούλα πως είσαι γλυκεια μου???

Πολλα φιλια σε ολες σας.

Link to comment
Share on other sites

Ντελενάκι μου ναι, χρειάζεται πολύ στήριξη...εγώ φυσικά πιστεύω πως βγαίνοντας από το νοσοκομείο (που θα φάει πολύ φρίκη στο σπίτι) θα χρειαστεί και ψυχολογική υποστήριξη!

Όχι μόνο Σαρδελάκι, νομίζω και ουσιαστική βοήθεια στο σπίτι μέχρι να συνηθίσει την καινούργια πραγματικότητα...

Ε, Πετρούλα μου είχε να μοιάσει το παιδί!!!! Άκου τρεις εβδομάδες μπροστά...τα δικά μου ¨κουταβάκια" παλεύανε να συμβαδίζουν με τον υπέρηχο!!!!:tongue::tongue:

Κορίτσια το λέω και το ξαναλέω... δεν φωνάζω ούτε "κοροιδεύω" για να μην το πάρει στραβά αλλά... όταν της λέω "που κάνουμε κακά Αναστασία;" απαντάει "στην τουαλέτα μαμά, δεν καταλαβαίνεις;;"!!! Μήπως με δουλεύει;;;:rolleyes::rolleyes:


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...