Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Μα

Ηλιανα μου ειναι οτι καλύτερο εχεις να κανεις σε αυτη τη φαση..μην κλαις καθολου προσφερες τα πάντα και κτ παραπανω, τωρα ενα μικρο διαλειμμα για να λειτουργησουν ολα οπως πρεπει και κυριως η ψυχολογια σου!!!!

Δεν ξέρω από σωματικής πλευράς αν είναι το καλύτερο ψυχολογικά είμαι πολύ χάλια εκλεγε και με αγκάλιαζε μαμά μη τεσσσσσσσσ έλεγε κ ξανά έλεγε και με αγκάλιαζε το πήρα απόφαση δεν θα του δώσω

δεν θέλω να προκαλέσω τοκετό

λίγες μέρες μόνο

να είμαστε σίγουρη ότι δεν θα μπει θερμοκοιτίδα ο μικρός θα ήταν επιπόλαιο από μέρος μου να προκαλέσω τοκετό από το θηλασμό έχει δικαίωμα κ ο μπέμπης αύριο θα μιλήσω με την μαία και την γιατρό αναλυτικά γιαυτο


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Arma μου μπράβββοοοοοο!!!!! Για την εγκυμοσύνη εννοώ. Όσο για την Ευούλα, περαστικά......έλα να έχουμε παρηγοριά η μια την άλλη.

Μαμαλευτεράκι μην στεναχωριέσαι. Ο Λευτεράκης σου θήλασε και με το παραπάνω. Τώρα πρέπει να δώσει τα ίδια και στον μπέμπη. Προσπάθησε να είσαι ήρεμη κούκλα μου. Οι ορμόνες στου τώρα εχουν στήσει χορό.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα..γυρίσαμε με το κοριτσάκι μου να ψήνεται από χτες τα ξημερώματα. Τα αντιπυρετικά την κρατάνε κανα 2ωρο, έφτασε 39.8 και τώρα πάλι 39..:-( Έχει ίωση με πολύ κόκκινο λαιμό..Είμαι να σκάσω και από την άλλη....μάλλον έρχεται και 2ο μέλος!

Και λέω μάλλον γιατί έκανα χωριακή και είναι χαμηλή και θα ξανακάνω την Δευτέρα. Θα σας πω τις λεπτομέρειες όταν ηρεμήσω γιατί πραγματικά έχει πλάκα.

Περαστικά στην Αλεξάνδρα και στο Ναταλάκι..πως είναι τα δικά σας?

Περαστικά τι γίνετε ξεκίνησαν οι αρρώστιες??????? ωχ περαστικά και καλά αποτελέσματα 3 παιδάκια αρρώστα κ ακόμη δεν μπήκε ο Σεπτέμβριος γμτ


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

A

Μαμαλευτεράκι μην στεναχωριέσαι. Ο Λευτεράκης σου θήλασε και με το παραπάνω. Τώρα πρέπει να δώσει τα ίδια και στον μπέμπη. Προσπάθησε να είσαι ήρεμη κούκλα μου. Οι ορμόνες στου τώρα εχουν στήσει χορό.

Απότομα μου ήρθε πολύ τέλος αυτό ήταν?

πάει τέλειωσε?

δεν θηλάζουμε ποια?

Τελοσσσσσσσς………????????????????

Ουφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Φιλάκι το είπα απότομα ε? Τι να κάνω? Τις μέρες στο χωριό σκεφόμουν πως να σας κάνω πλάκα αλλά τώρα είμαι πολύ πεσμένη. Τεσπα..

Λοιπόν ξηλωθείτε τώρα και δώστε όλα τα λεφτά στην Πετρούλα που είχε ποντάρει σε μένα πριν καν εμείς αποφασιουμε ότι θα βάλουμε μπροστά! Άντε Πετρούλα τυχερή!!!

Πετρούλα εμένα είναι στον πάτο σε σχέση με τη δική σου..137. Ο γιατρός μου είπε να ξανακάνω αύριο και λογικά θα πρέπει να είναι σχεδόν διπλάσια.Έχω ήδη ξεκινήσει και χάπια..

Την ημέρα που φεύγαμε είχα καφέ. Τα πήρα γιατί λέω αδιαθετώ και θα χάσω τατελευταία μπάνια. Ο καλός μου όμως μ'έτρωγε να κάνω τεστ γιατί ακριβώς το ίδιο είχε γίνει και στην Εύα. Εγώ δεν πίστευα ότι θα ήμουν γιατί ναι μεν κόψαμε τις προφυλάξεις αλλά όπως τα είχα υπολογίσει δεν είχαμε επαφές τις ''καλές'' μέρες γιατί ήταν τότε που είχε πονόδοντο ο καλός μου..Κάνω το πρώτο βγαίνει αρνητικό και μετά από κανα 10λεπτο εμφανίζεται μια πολύ αχνή γραμμή. Κάνω την επόμενη το πρωί άλλο, θετικό. Μητρικό ένστικτο μηδέν..

Πάντως δεν ενθουσιάζομαι ακόμα..το καφέ σταμάτησε αλλά η τιμή της χοριακής ήταν πολύ χαμηλή..ελπίζω να πάνε όλα καλά..

Άντε να δούμε τι νύχτα θα έχουμε, ελπίζω να μην τρέχω το κοριτσάκι μου στα νοσοκομεία. Στις 8 έβαλα υποθετο και τώρα έχει 39 :-(


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ηλιάννα όντως σου έπεσαν όλα μαζί..κουράγιο κορίτσι μου...σε λίγο καιρό θα χαίρεσαι και τα δυο σου τα αντράκια και όλα αυτά θα είναι ένα κακό όνειρο..

giovanna ευχαριστώ! Πως είναι τώρα η Αλεξάνδρα? Κράτα με να σε κρατώ..


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ξηλωθείτε τώρα και δώστε όλα τα λεφτά στην Πετρούλα που είχε ποντάρει σε μένα πριν καν εμείς αποφασιουμε ότι θα βάλουμε μπροστά! Άντε Πετρούλα τυχερή!!!

(

Ναι ναι γιατι εχουμε και εξοδα αυτο τον καιρό!!!

Κάνω την επόμενη το πρωί άλλο, θετικό. Μητρικό ένστικτο μηδέν..

Πιστεψε με Μαρια σε αυτη την περιπτωση τα τεστ εγκυμοσυνης λειτουργουν καλύτερα απο το μητρικο ενστικτο!!!:P:p

Ολα τελεια θα ειναι!!Κτ μου μυριζει... κι αλλη ντουντουνα στο καφε μας ερχεται...:tongue::tongue:


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Θέλει μου ζήτησε μόλις ξύπνησε δεν του έδωσα όμως φοβάμαι για τον μπέμπη

ας φτάσουμε έως τις 34 εβδομάδες και θα του ξανά δώσω θα το θυμάται άραγε ?

μαρεση που είχα βλέψεις και για τεντεμ

Χαλια είμαι

όλα μαζί

λιγομινορια –αποθηλασμός

- πρόωρος τοκετός

- θερμοκοιτίδα

-σχολειό την τέταρτη-

νευρά εχω αδυναμία νιώθω

μόνη νιώθω

χάλια είμαι

όλα μαζι μου ήρθαν

κρατούσα καλά μέχρι το μεσημέρι που γύρισα και τον βρήκα πάλι να κοιμάται χωρίς ν α έχει θηλάσει

αλά λύγισα όταν μου ζήτησε και δεν του έδωσα

Αχ, κοριτσάκι μου... τί έχει συμβεί...; Μάλλον έχω χάσει επεισόδια... Τί είναι η λιγομινόρια; Kουράγιο, σε καταλαβαίνω... όποτε κι αν γινόταν κουρέλι θα γινόσουν... πάρε τον αγκαλίτσα και μίλα του-μίλα του-μίλα του και πες του πόσο τον αγαπάς.

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε τι νύχτα θα έχουμε, ελπίζω να μην τρέχω το κοριτσάκι μου στα νοσοκομεία. Στις 8 έβαλα υποθετο και τώρα έχει 39 :-(
Στο νοσοκομείο γιατί παιδάκι μου;;; 3 ώρες πέρασαν δώσε της πάλι κι ύστερα μπανάκι πολύυυυυυυυ ώραα.

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Arma η Αλεξάνδρα έκανε 39 στις 11 το πρωί και πάλι στις 5.30 το απόγευμα. Πριν από μία ώρα είχε 37,6 και της δώσαμε ντεπόν. Δεν την κρατάει όμως αυτό πάνω από 3ωρο. Δύσκολη προβλέπεται η νύχτα και για εμάς. Δεν ξέρω αν διάβασες πιο πίσω αλλά και αυτή κόκκινο λαιμό έχει και λίγο πρησμένη αμυγδαλή. Θα δούμε πώς θα πάει το βράδυ. Η Ευούλα πώε είναι τώρα; Μίλησες με την παιδίατρο;

Φιλάκι η Ηλιάννα παρολίγο να γεννήσει πρόωρα. Κάθε μέρα πηγαίνει στο νοσοκομείο για εξετάσεις, έλεγχο, ορό κλπ.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα σας στείλω αυτό κ αλλά 2 μήνυμα σε δόσεις γιατί γράφω από το κίν.ελπίζω να τα πάρετε.τα εχω αποθηκευμένα.Είδαμε ένα τραυματισμένο σκυλί στο δρόμο να κλαίει κ δεν σταματήσαμε.το σημείο επικίνδυνο τα αυτοκίνητα τρεχαν βολίδα κ εγώ ράκος.δεν μπορώ να το ξεχάσω.αν ήμουν με το δικό μου αμάξι ούτε μέτρο δεν θα έφευγα από εκεί.θα το φόρτωνα κ θα το πήγαινα σε γιατρό.αλλά έτσι είναι.αν δεν έχει καρδιά ο κόσμος.θα με δαγκώνε λέει.ας με δαγκώνε.δεν με ένοιαζε.Τέλος πάντων.


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Koριτσια γιατι αφου ο πυρετος ειναι υψηλος δεν βαζετε υποθετακι για τη νυχτα..Θα την βγαλουν απυρετα ολο το βραδυ..

Που εισασταν Βικυ στον περιφερειακο?/Που να σταματησεις βρε καλό μου, σε καταλαβαινω, κι εγω σπαραζω με κτ τετοια..Τα ζωα οταν υποφερουν γινονται επιθετικα, ποσο μαλλον οταν ειναι και αδεσποτα..


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Arma η Αλεξάνδρα έκανε 39 στις 11 το πρωί και πάλι στις 5.30 το απόγευμα. Πριν από μία ώρα είχε 37,6 και της δώσαμε ντεπόν. Δεν την κρατάει όμως αυτό πάνω από 3ωρο. Δύσκολη προβλέπεται η νύχτα και για εμάς. Δεν ξέρω αν διάβασες πιο πίσω αλλά και αυτή κόκκινο λαιμό έχει και λίγο πρησμένη αμυγδαλή. Θα δούμε πώς θα πάει το βράδυ. Η Ευούλα πώε είναι τώρα; Μίλησες με την παιδίατρο;
Και της Ναταλίας μάλλον λαιμός είναι γιατί δεν τρώει ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑΑΑ
Φιλάκι η Ηλιάννα παρολίγο να γεννήσει πρόωρα. Κάθε μέρα πηγαίνει στο νοσοκομείο για εξετάσεις, έλεγχο, ορό κλπ.
Τί λες παιδάκι μου;;;;;;;;;;;

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι μου συγχαρητήρια.θα πάνε όλα καλά.μη στεναχωριεσαι για την χοριακη.παίζει σημαντικό ρόλο το πότε έγινε η σύλληψη.

Περαστικά στα μωρακια μας.αμάν με καύσωνα πυρετό πια.

Ηλιανα μου ηρέμησε,εγώ δεν χαϊδεύω αυτιά.είσαι φιλη μου κ θέλω το καλό σου κ φυσικά κ το καλό των παιδιών σου.ο θηλασμός στη δίκη σου περίπτωση είναι επικίνδυνος.έπρεπε να σταματήσει από καιρό.άντε 1-1 1/2 χρόνο ναι,αλλά εσείς ξεφύγατέ πολύ.έδωσες τα πάντα στον λευτέρη.έχει δικαιώματα κ το έμβρυο από την πρώτη στιγμή της σύλληψης.ο γιος σου συμπεριφέρεται άψογα στον αποθηλασμό,θα έλεγα να το πάρεις απόφαση κ να μη του ξανά δώσεις.στο μυαλό σου είναι όλα κ στο χέρι σου.


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Ως πότε είχες σκοπό να φτάσεις;όταν για παράδειγμα φτάσει ας πούμε 2 ο μικρός κ θελήσεις να τον αποθηλασεις ο μεγάλος θα είναι 4,5.δεν θα σκεφτόσουν ότι θηλασες πολύ λιγότερο τον μικρό κ θα ήταν αδικία;εγώ τουλάχιστον έτσι θα σκεφτόμουν.έφτασε λοιπόν η ώρα.άφησε το αγοράκι σου να πιει το γάλα που θα πίνει μια ζωή.κοίτα το μωρό σου κ εσένα.ο λευτέρης είναι πλέον παιδάκι.ελπίζω να μη παρεξηγηθείς,αλλά στο ξανά είπα.δεν χαϊδεύω αυτιά.από αγάπη κ ενδιαφέρον σου λέω αυτό που πρέπει κ όχι αυτό που θα ήθελες να ακούσεις.

Εμείς είμαστε σε περιπέτεια αυτή την στιγμή.ξεκινήσαμε με το σκάφος για δεύτερο πόδι,έχει καιρό κ ξεμείναμε γερακινη.


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...