Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κοριτσάκια.

Gogonenaki, Σούλα, Άρμα, Λαζαρένια, Βίκυ, Πανμαρ, Φιλάκι και του λόγου μου = κοριτσομάνες (ελπίζω να μην ξεχνάω κάποια......), Μαρίνα, Πικουλίνα και Κωνκων= αγορομάνες στα 1α κοριτσομάνες στα 2α, Ντελένι και Φαστ κοριτσμάνες στα 1α και αγορομάνες στα 2α, όλες οι άλλες αγορομάνες σε 1α και 2α. Καλά δεν τα είπα κορίτσια;;;;

Βίκυ και εγώ το μαγείρεμα το βαριέμαι πολύ. Γλυκά σου φτιάχνω ό,τι θές.....φαγητό όμως με το ζόρι. Το κάνω αλλά δεν μου είναι ευχάριστο.

Σαρδελάκι ξεμπερδεύτηκε ο Αστέρης σήμερα; Και η Αλεξάνδρα τρελλαίνεται για μακαρόνια με κιμά........μόνο γι' αυτό όμως.

Κίκο βρε δεν κατάλαβα καλά τι εννοούσες αρχικά. Δεν θα έπαιρνα το παιδί από εκεί για να το 'σώσω', αλλά για να μην χαλάει το απιχνίδι των μεγαλυτέρων. Μετά κατάλαβα ότι και τα άλλα έπαιζαν με τον Τάτση.

Joa άντε και σήμερα θα έχεις τον Χρηστάκη σου αγκαλίτσα.

Αχ Πετρούλα το χειρότερο μου είναι να έχω πληρώσει για μανικιούρ - πεντικιούρ και να μου χαλάσει με τη μία :evil::evil::evil:

Πικουλίναααα, κουκουβάααααα. Μπράβο στον Παναγιώτη. Δεν είναι πολύ γλυκά μωρέ;;

Εύχομαι ο Άγιος Φανούρης να φανερώσει σε όλες αυτό που επιθυμούμε.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά έγραψα κατεβατό και χάθηκε! Τα νεύρα μου!

Πικουλίνα μου με το δίκιο σου καμαρώνεις, ο Παναγιώτης με έχει καθηλώσει με τους διαλόγους του!

Νατασάκι είδες που σας είχε επηρεάσει η πανσέληνος?

Joa μου μ΄αρέσει τρομάρα μου που έβαζα και το χέρι μου στη φωτιά ότι το παιδί που περιμένεις είναι κορίτσι, άντε γειαααα δεν κάνω για μέντιουμ τελικά!

Κωνκωνάκι μου ξέχασα να σου πω ότι στις πρώτες μας διακοπές γνώρισα μάλλον μια συμμαθήτρια του γιου σου!

Και τώρα που το θυμήθηκα καλό ξεκίνημα σε όλα τα νέα μαθητούδια μας, θα έχουμε να ανταλλάσουμε εμπειρίες από Σεπτέμβρη!

Εμείς περνάμε το τελευταίο διήμερο των διακοπών μας, οπότε πάω να απολαύσω κανένα μπανάκι ακόμα αφού το πρωί το βγάλαμε στο δρόμο μέχρι να φτάσουμε πέρασε η ώρα! Κατά τα άλλα ο Γωγάκος είναι καλύτερα, το μωρούδι μου όμως έχει σκιστεί στο βήχα το καυμένο! Άντε να περάσει κι αυτό (μέχρι να έρθει το επόμενο γκρρρρ). Μάλλον Κυριακή θα καταφέρω να ξαναμπω τώρα, οπότε αν κανονίσετε σίγουρα μέρος για συνάντηση στείλτε πληροφορίες γιατί ιδέα δεν έχω κατά που πέφτει ο παιδότοπος που λέτε!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Joa μου μ΄αρέσει τρομάρα μου που έβαζα και το χέρι μου στη φωτιά ότι το παιδί που περιμένεις είναι κορίτσι, άντε γειαααα δεν κάνω για μέντιουμ τελικά!

Ναι ολο λέω να στο πω κι ολο ξεχναω...Αστο φιλεναδα, μονο η Ιωαννα θα φαει ψωμι απο αυτο το επάγγελμα..χαχα

Εύχομαι ο Άγιος Φανούρης να φανερώσει σε όλες αυτό που επιθυμούμε.

Αμην!!Υγεία και τιποτ'άλλο!!!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ζηλεύω που κανονίζετε συνάντηση!

Εγώ να δεις πώς ζηλεύω!!!! Που με τις περισσότερες μιλάμε κοντά 2 χρόνια και δεν έχω γνωρίσει καμία. Τέσσερις.......μην και πέντε μου είχαν πει ότι υπάρχει περίπτωση να έρθουν φέτος στα μέρη μου και όλες με απαρνήθηκαν.:tongue::tongue::tongue: Ονόματα δεν λέμε, οικογένειες δεν θίγουμε ;);););););)


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Μου ελεγαν ότι θα κολλήσω αν γινω μελος σε forum & δεν τους πιστευα! Κοιτάω πως & πως να ξεκλεψω χρονο για να μπω ! Sorry vatraxaki μου για το μπερδεμα αλλα΄είπαμε 'πρωταρα' - συγχωρεστε με...

Link to comment
Share on other sites

sardelaki απο που είσαι??? Η Κερκυρα ειναι ακόμη μαζι μας??? Δυο φορες επισκεψη στην Κερκυρα & περασαμε τελεια -τη μια Πάσχα & τη δευτερη καλοκαιρι - το νησί ηταν γεματο! Φετος λενε τα πραγματα δυσκολα απο τουρισμο ετσι? Τ ι να πεις αυτή η κρίση μας εχει γονατίσει!!!

Link to comment
Share on other sites

sardelaki απο που είσαι??? Η Κερκυρα ειναι ακόμη μαζι μας??? Δυο φορες επισκεψη στην Κερκυρα & περασαμε τελεια -τη μια Πάσχα & τη δευτερη καλοκαιρι - το νησί ηταν γεματο! Φετος λενε τα πραγματα δυσκολα απο τουρισμο ετσι? Τ ι να πεις αυτή η κρίση μας εχει γονατίσει!!!

από Θεσσαλονίκη :wink:


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

κωνκων να τη χαίρεσαι! Μόλις γύρισα από διακοπές και βλέπω πως έχουμε νέα πιστά μέλη! να 'ναι παντα καλότυχη! Για το θηλασμό πιστεύω θα έχεις βρει την άκρη τώρα. Να θυμάσαι πως ο πρώτος μήνας - 40 μέρες είναι δύσκολος !! Οι αντιδράσεις του Κωνσταντίνου είναι απόλυτα φυσιολογικές. Θέλει διπλή υπομονή τώρα και πού να τη βρείς? Προσπαθώ να μπώ στη θέση σου και είναι σίγουρα από τις δυσκολότερες καταστάσεις..

Ο πατέρας μου τελικά ακόμα δεν έχει κάνει την εγχείριση... γυρίσανε άρων άρων Αθήνα και τελικά περιμένουμε να γυρίσουν οι γιατροί... Η αγωνία παρατείνεται αλλά από την άλλη υπήρχε και ο χρόνος να συνηθίσουμε στην ιδέα. Ώρες ώρες τσαντίζομαι βέβαια με τη μητέρα μου γιατί είναι απαισιόδοξη και όλο μιλάνε σαν να μην πρόκειται να τα καταφέρει.. Ο πατέρας μου "κλείνει εκκρεμότητες" καθημερινά :(..

Η μικρή μου ξαναέχει διάρροια σήμερα. Το βράδυ ταξιδεύαμε ευτυχώς με καμπίνα και φανταστείτε πως έπρεπε και να μαζέψω τα πάντα μόνη μου στο σπίτι, και είχα να την αλλάζω κάθε μισή ώρα, και συγκάηκε κιόλας η καημένη.. Άντε πάλι μήλα και ρύζια. Για να δούμε... Πάντως η bepanthhol πολύ καλή για σύγκαμα.


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια, αισθανομαι λιγο εκτός κλιματος στην παρεα σας αλλα θα ηθελα πολυ να επικοινωνησω μαζι σας ειμαι νεο μελος & η τυχερη μανουλα ενος αγοριου 22 μηνων καλως σας βρηκα!!! Καμια συμβουλη για δημιουργικη απασχοληση τπου αγοριου μου???

καλωσήρθες! Εμείς που πηγαίναμε σε αυτή την ηλικία μία φορά την εβδομάδα για δημιουργική απασχόληση (επίσημα εννοώ), υπήρχε ένα πρόγραμμα 2 ωρών, ως εξής: μισή ώρα χαλαρά όλοι μαζί σε ένα χώρο παιδικού με μοκέτα για ζωγραφική και μπλα μπλα όπου κάποια στιγμή ερχόταν η "δασκάλα" και έδινε σε ένα παιδί ένα γατάκι για να το πάρει αγκαλιά και μετά να το προωθήσει σε ένα άλλο παιδάκι,

μία ώρα γύρω γύρω από μεγάλο τραπέζι δημιουργική απασχόληση: φτιάξαμε λαμπάδες, καλαθάκια με χαρτόνια, κολλούσαμε με άσπρη κόλλα πάνω διάφορα πολύχρωμα χαρτάκια, γκλίτερ, φουντίτσες κτλ., παίζανε με τα χρώματα σε χέρια και πόδια με και χωρίς πινέλα, μέχρι και βρασμένα μακαρόνια επιστρατεύσανε στα οποία βάλαμε χρώματα και τα παιδιά τα βάζανε όπως θέλανε πάνω στο χαρτί. Επίσης κάναμε με πηλό ένα σχήμα και το ζωγραφίσαμε την επομενη φορά, και κάναμε και όλοι μαζί κουλουράκια τα οποία και φάγαμε αφού τα ψήσανε. Κυρίως κολλούσαμε και βάφαμε.

Την υπόλοιπη ώρα και παραπάνω, χορεύαμε όλοι μαζί με παιχνιδοτράγουδα, όπου τα παροτρύναμε να πιάσουν τα μέλη του σώματος που ονομάζαμε, να σταματήσουν όταν σταματούσε η μουσική να χρησιμοποιήσουν 10 διαφορετικά μουσικά όργανα - κυρίως κρουστά- κτλ. Γύρω γύρω όλοι πάνω σε ένα πανί, όπου τρελαινόντουσαν όλα τα παιδάκια και επίσης όταν τους κουνούσαμε το χρωματιστό πανί πάνω από τα κεφάλια τους. Κάποιες μέρες είχε και "γυμναστική" όπου τα παιδιά έπρεπε να περπατάνε πάνω σε δοκούς να ανεβαίνουν σε μικρά σκαλάκια, να σκύβουν κάτω από μπάρες κτλ. Αυτά τονώνουν την αυτοπεποίθηση κυρίως.


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Sunsun γιατί αγχώνεστε τόσο για τον μπαμπά σου; Εντάξει είναι μια δύσκολη εγχείριση, πολύ δύσκολη, αλλά την έχουν κάνει εκατομμύρια άνθρωποι. Οι γιατροί σας έχουν κάνει έτσι απαισιόδοξους; Νομίζω ότι δεν κάνετε καλά και αγχώνετε και τον ίδιο πιο πολύ. Τι έπαθε μωρέ η Κάτια σου πάλι; Μήπως την πειράζει κάτι;

Gogonenaki πότε είχατε έρθει Κέρκυρα; Το Πάσχα είναι όντως φανταστικά εδώ. Εγώ δεν το αλλάζω με τίποτα. Ταξίδι να μου έκαναν δώρο σε αυτήν την περίοδο δεν θα έφευγα. Φέτος είναι λίγο πεσμένα τα πράγματα, όπως παντού φαντάζομαι, αλλά όχι και ότι δεν έχει καθόλου κόσμο.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Sunsun όλο αυτό που γράφεις και το αποκαλείς 'δίωρη δημιουργική απασχόληση', η Αλεξάνδρα τα κάνει στον παιδικό.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Καλα γελαω μονη μου...σκεφτομαι τον Γρηγορη στο τμημα δημιουργικης απασχολησης που περιγραφει η Sun και ξεκαρδιζομαι...

Ειδικα το σημειο με τα βρασμενα μακαρονια θα ηταν ολα τα λεφτα αν το ζουσαμε...χαχα

Ε ρε γλεντια που θα ριξουν οι δασκαλες στον παιδικο με τον ταλιμπαν μου....:tongue:

Μονιμα στη γυμναστικη τον βλεπω στα αλλα μετεξεταστεος θα ειναι συνεχεια...χαχα

Τι κανετε?

Εμεις καλα λεμε να φυγουμε αυριο...αλλα και παλι δεν εχω συμμαζεψει τιποτα..θα δω το πρωι τι θα προλαβω..

Σημερα ξεσαλωσαμε.Ηρθε και ο μπαμπας μας ,πηγαμε και για φαγητο και τωρα μαζευτηκαμε.

sun sun λογικο να αγχωνεστε...ειναι μια δυσκολη εγχειρηση και δε ξερεις τι θα βρουν μπροστα τους αλλα επειδη τα περασαμε περισυ με τον πεθερο μου που παρουσιαστηκαν πολλεεες δυσκολιες κατα την εγχειρηση τελικα πηγαν ολα καλα!!Να σκεφτεστε θετικα!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βικυ για την Αθηνα κανονιζεις, για εδω που ειμαστε τοσο κοντα, ουτε λόγος ε????:wink:

ειδες βρε Πετρουλα τι κανει:roll: ολο τσουπ στην Αθηνα παει και εδω που ολες ειμαστε σχετικα κοντα μας σνομπαρει:)

θα μου πειτε τωρα τ κανω εγω αυτην την ωρα εδω μεσα..... πριν απο λιγο ηρθαμε και ειπα να σας διαβασω ...αλλα δεν μπορω γιατι νυσταζω:(:) θα ευχηθω ομως στην Μαριζα μας να σου ζησει η Ναταλιτσα και να την καμαρωσεις οπως επιθυμεις, να ειναι παντα δυνατη και ευτυχισμενη

να σας κερασω κιολας γιατι σημερα η κορουλα μου η Καλλη εχει τα γενεθλια της, γινετε 21

1195499uvv3k68ua0.jpg

καληνυχτα μανουλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...