Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπέρα κι απο εμας!!Χρόνια πολλά και καλά!

Μαρακι να χαίρεσαι την κοριτσαρα σου και τη μανουλα σου,Μια χαρα ο μπεμπουλης και οσο για το βαρος κι εγω πιστευω οτι ειναι πολύ πιο βαρυς..εμεις ειχαμε μεινει πίσω στα κιλά μιας και τις τελευταιες 2 εβδομαδες ο υπερηχος δεν υπολογιζε το βαρος του εμβρυου αλλα και ο γιατρος οταν το επιασε οταν γεννηθηκε εκανε μια εκτιμηση "το πολύ 4 κιλά!!" μου ειπε..χαχα γελάστηκε ομως!!!

Πάνω απο 3.200 θα γεννηθει ο μπέμπης και να μου το θυμηθεις!Επίσης δεν ειναικαιρος για στενοχωριες τωρα...Συνηθισες μου φαινεται και δε λές να συνειδητοποιησεις οτι ομπεμπης ερχεται στην ωρα του!!36η εβδομαδα εισαι πλέον!

Πήγαμε και εμεις στην παρελαση και ο Αν. δεν ελεγε να αφησει τη σημαιουλα απο τα χερια του και κουνουσε χερια πόδια συνεχως..ο μπέμπης ευτυχως ακουγε τους ηχους της μπαντας και ξεχαστηκε ανασκελος στο καρότσι...μετα πήγαμε για καφεδακι και παιδικη χαρα και τωρα ετοιμαζομαστε για παιδότοπο!Μεσημερι φαγαμε στης μαμας μου μπακαλιαρο και τα σχετικα και ηταν τοσο νοστιμα ολα!!!Ειδικα οι μπουκιτσες μπακαλιαρου ηταν σα λουκουμαδακια..μιαμ μιαμ!!!!

Μαρινα ειναι πλέον για καπελακι οι μερες..Εμεις το φορεσαμε σημερα αν και τα μαγουλακια μας αρπαξαν λίγο...

Περασαμε και απο τον παιδικο και ειμασταν τυχεροι μιας και ηταν ο κηπουρος εκει και περιποιοταν την αυλή..σταματησαμε για να μπουμε στο προαύλιο και ηταν πολύ ομορφα!!Εχει γυρω γυρω δεντρα και δε φαινεται καθολου η πίσω αυλή... οπως προχωρουσαμε στο διαδρομο ξαφνικα βρεθηκαμε σε εναν παραδεισο, η αυλή ειναι γεματη κουνιες και έχει εναν τεραστιο ομορφο κήπο με καλλωπιστικους θαμνους και καρποφορα δεντρα..μεχρι και τερματα εχει για τους ποδοσφαιροφιλους!!!Εκστασιαστηκα!!!!!

Καλό υπόλοιπο σε ολους και καλό Σαβ/κο!!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Μαράκι να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!

φασολάκια είναι ας πούμε μικρά φασόλια... χιχι εννοείτε τα πράσινα εσείς ε; Σορρυ αλλά η μαμά μου είναι Γερμανίδα και κάποια πράγματα τα λέω διαφορετικά...

ναι βρε κωνκων αυτό εννοούσα, παρεξήγηση για τον αερισμό!

είμαι 13ων εβδομάδων. Τη Δευτέρα πάω για αυχενική.. Βέβαια εγώ αν δεν δω β' επιπέδου δεν θα ησυχάσω!


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Με το καλο Ελιζάκι όλα καλά θα είναι!

Πετρουλίνι ο μικρός θα αρχίσει να μαθαίνει το έξω και δε θα μαζεύεται μου φαίνεται! Θυμάμαι σαν τώρα πέρυσι τέτοια μέρα που τα είχα πάει κι εγώ κούνιες και είχα την Μαριαλένα στο σλιγκ και έκανε κι εκείνο το μικράκι! Κατά τα άλλα πλάκα κάνεις!!! Τι αυλή είναι αυτή? Και μιλάμε για δημοτικό σταθμό? Γι αυτό γίνεται χαμός για τις θέσεις!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα κ χρονια πολλα

Μαρακι μου να χαιρεστε την Ευα και να την καμαρωσετε οπωες επιθυμητε, να εχει παντα την υγεια της, και με το καλο να αγκαλιασεις το μωρακι σου

φιλια σε ολες σας:)

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί πριν την παρέλαση προηγήθηκε καφεδάκι στην καφετέρια που σου έλεγα Κωνκωνάκι και όντως αξίζει να κανονίσουμε κορίτσια να πάμε και με τα πιτσιρίκια μας κάποια στιγμή εκεί!
Καλά βρε κορίτσι μου... τί ώρα ξυπνάτε που προηγήθηκε και καφεδάκι;;;; Πωπωωωωωω, εμείς κάθε φορά τρέχουμε να προλάβουμε...

Κορίτσια μου, τώρα τον έδιωξα τον πατέρα μου που έκανε baby sitting, ξεσάλωσαααααααααα, αχ, το ευχαριστήθηκα, διασκεδάσαμε απίστευτα. Και του χρόνου.


EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχει γυρω γυρω δεντρα και δε φαινεται καθολου η πίσω αυλή... οπως προχωρουσαμε στο διαδρομο ξαφνικα βρεθηκαμε σε εναν παραδεισο, η αυλή ειναι γεματη κουνιες και έχει εναν τεραστιο ομορφο κήπο με καλλωπιστικους θαμνους και καρποφορα δεντρα..μεχρι και τερματα εχει για τους ποδοσφαιροφιλους!!!Εκστασιαστηκα!!!!!
Μμμμμμμμμ, τέλειο ακούγεται!

Κορίτσια, κάτι άλλο, το Σ/Κ μας μόλις τώρα αρχίζει, τί τέλεια αργεία ήταν αυτή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Τελεια μερα και σημερα για βολτες!

Μαρίνα μου το κινητό σου χθες ηταν κλειστό? Σε πηρα το πρωι αλλά δεεεεν. Και τελικα ειδαμε παρελαση εδω.

Περασαμε πολύ όμορφα!:D Βεβαια το βραδυ μας ηταν λιγο περιεργο. Η μικρή ξυπνησε 2 φορες για γαλα και ουρλιαζε μεχρι να της το ετοιμασουμε. Μαρίναααααα τί αναποδες κορες που εχουμε:rolleyes:, ειναι δυνατον 40 ημερων να κοιμαται όλη νυχτα και ξαφνικα τωρα να πειναει? Αχ αχ αχ!

Μαρακι μου ολα θα πανε καλα! Ακομα αυτη η βδομαδα εμεινε και μετα ας βγει ο μαγκας! Απολαυσε το γιατι σε λιγες μερες γεννας!;)

Πετρουλα μου τελεια η αυλη του σχολειου!:D

sunsun καλα αποτελεσματα στην αυχενικη, ολα θα ειναι σουπερ!;)

filaki εμεις ξυπναμε απο τις 6, ο άντρας μου ηδη ετοιμαζεται τωρα για να παει λαϊκη.

Φωτεινηηηηη που χάνεσαι? Τί κανει η Φωτεινουλα?

Giovanna μου τραβατε με κ ας κλαιω η μικρή ε?

Αρνάκι να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου.

χιχιχιχιχι Ιωάννα μου το ξερω οτι ειναι αναγραμματισμος λογω i phone αλλα γελασα πολυυυυυ:lol::oops:! Καλα να περνατε κοριτσακι μου! Ο Χρηστακης βηχα? Δεν του κανεις καμια μασκουλα κ αυτουνου μη χειροτερεψει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Σήμερα εδώ έχει συννεφιά :mad: Το αστείο είναι ότι έστειλα τον καλό μου να πάει το αυτόκινητάκι μου για πλύσιμο γιατί εχει να πλυθεί από το Σεπτέμβρη.......ελπίζω να μην βρέξει....αλλά ''κίνησε ο Εβραίος να πάει στο παζάρι και ήταν Σάββατο '' δεν λένε;

Πετρούλα τι τέλεια αυλή είναι αυτή που περιγράφεις; Καταπληκτική. Ο δικός μας Σταθμός, ενώ έχει πολύ ωραίους χώρυς μέσα, υστερεί λίγο στο θέμα αυλή. Τώρα όμως αγόρασαν και τη διπλανη έκταση και τα διαμορφώνουν και αυτά.

Κωνκών πείναγε το Χριστινάκι και τις δύο φορές ή απλά ήθελε το γάλα εκείνη την ώρα για ''παρηγοριά''; Το κάνουν πολλές φορές αυτό. Αλλά είναι και πολύ μικρούλα ακόμα.

Φιλάκι ξεσσάλωσες; Που τα έσπαγες; Σε ρακάδικο; :tongue::tongue::tongue::tongue:

Joa και εγώ γέλασα με το ''Αρνάκι'' :P:p:p:p:p Πώς είναι ο Χρήστος σου;

Σανσαν καλή επιτυχία στην αυχενική.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Κορίτσια μου αν και δεν ηπια και πολύ, έχω ένα κεφάλι χάλια... το έχω ρίξει στο cocooning, η μικρή κι ο μικρός βγήκαν για κούνιες και ψώνια του σπιτιού. κωνκων μου... 6 η ώρα ο άντρας σου στο πόδι για λαϊκή... μέ έστειλες αδιάβαστη... λαϊκή δεν πάω... το ξέρω δεν είμαι και το καλύτερο δείγμα νοικοκυράς... Αλλά την ερχόμενη Τρίτη, μόλις πάρω τη Ναταλία από το Σταθμό, θα πάμε βόλτα στη βιολογική λαϊκή του Κορυδαλλού, που τώρα με την αλλαγή της ώρας θα τελειώνει αργότερα. Δεν ξέρω τί παίζεται με αυτά τα βιολογικά προϊόντα, όμως η πεθερά μου, επισκέπτεται κάθε εβδομάδα τη βιολογική λαϊκή στη δική της γειτονιά, το Ν. Ηράκλειο, και συνέχεια μου εκθειάζει τα προϊόντα της. Θα πάμε να δούμε! Γενικά, λοιπόν, στο θέμα ωραρίου, λίγα έχουμε αλλάξει με τον ερχομό του παιδιού. Κι όσο βέβαια μεγαλώνει η Ναταλία όλο και πιο εύκολα τα πράγματα, ε, με μπεμπέ είναι λίγο διαφορετικά....... Ωωωωωχ.

Π.χ., σήμερα ξύπνησε η Ναταλία, πήγαμε μαζί στο σαλόνι, εγώ έπεσα πάλι στον καναπέ και χουζόυρευα, πήρε η Ναταλία το δώρο της maeleni (έβαλε σκαμπό κι έφτασε τα σύνεργα από το πάσο της κουζίνας...)..., ε, τί να κάνω της έστρωσα μια πετσέτα στο τραπεζάκι του σαλονιού, της είπα να προσέχει (..........!!!!!!!!) και μετά από λίγο ήταν ως το λαιμό, μπογιατισμένη... την ανέλαβε ο μπαμπάς της, με γέλια, χαχαχαχαχα.

Γιοβάνα, δεν πήγα στο Ρακάδικο χτες (χιχιχιχιχιχι), αλλά σε ένα μπαράκι που υπάρχει μέσα στο Άπολις, στην Πετρούπολή, ωραία ήταν. Ρακάδικο πήγα μεσοβδόμαδα με τους παλιούς μου συμμαθητές.

Βίκη, πώς είναι η κόρη σου;;;;;


EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριζάκι το ρίξαμε έξω? Αυτά είναι! Άντε άντε εσένα την είδα την κόρη σου μια χαρά έχει προσαρμοστεί και κοιμάται ώρες που βολεύουν όλη την οικογένεια!

Κωνκωνάκι μη λες τέτοια και σου βγει το κοριτσάκι σου σαν τη δικιά μου που είναι ανάποδη γιατί...κάκηκες! Μακάρι να ήταν τυχαίο που ξύπνησε για γάλα, εγώ η αλήθεια είναι από 3,5 μηνών δεν ξέρω αν 1-2 φορές με τους πολλούς εμετούς της έδωσα γάλα πριν τις 7. Νομίζω είναι και η δικιά σου στην ηλικία που άνετα το κάνει συνήθεια αυτό. Θα μου πεις τι να κάνεις, αχχχχ ιδέα δεν έχω! Είπα με μας βγήκαν ζόρικες οι θυγατέρες! Δεν ξέρω για το κινητό μου τι έπαθε χτες, μου έδειχνε ότι δούλευε κανονικά πάντως. Μαριζά χτες ειδικά από τις 7 μας είχε σηκώσει η μικρή οπότε όλα αυτά τα προλαβαίναμε άνετα, φαντάσου ότι είχα ετοιμαστεί να τα πάω και εκκλησία αλλά μέχρι να μαζέψω και λίγο το σπίτι και να ντυθώ και εγώ δεν προλάβαμε!

Σήμερα τελικά πήγαμε προς Νότια Προάστια στη γνωστή παιδική χαρά που μάλλον λόγω τριημέρου δε γινόταν και τόσο ο κακός χαμός και περάσαμε πολύ ωραία! Στο γυρισμό μιας και είχα φαγητό για τη μικρή μαζί φάγαμε goody's ω ναι κι ο Γιώργος 2η φορά! Για λύστε μου και μια απορία: Τις πατάτες τις τηγανητές είναι το μοναδικό παιδάκι που δεν τις θελει? Κατά τα άλλα την Πέμπτη το απόγευμα πήρα της μικρής ένα ζευγάρι παπούτσια από γνωστή αλυσίδα και σήμερα σκίστηκαν μπροστά, τους τα πήγα κατευθείαν στην επιστροφή και μου λένε ε προφανώς κάπου τα έγδαρε! Αν από Δευτέρα μου πουν ότι δεν τα αλλάζουν θα φάνε γερό ξεφωνητό 50 ευρώ παπουτσάκια και διαλύθηκαν με τη μία!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κατά τα άλλα την Πέμπτη το απόγευμα πήρα της μικρής ένα ζευγάρι παπούτσια από γνωστή αλυσίδα και σήμερα σκίστηκαν μπροστά, τους τα πήγα κατευθείαν στην επιστροφή και μου λένε ε προφανώς κάπου τα έγδαρε! Αν από Δευτέρα μου πουν ότι δεν τα αλλάζουν θα φάνε γερό ξεφωνητό 50 ευρώ παπουτσάκια και διαλύθηκαν με τη μία!
ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ; Μην το δεχτείς, θα γίνει χαμός.

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Προπαθώ πάντα να της απαντώ φυσιολογικά σα να είναι μεγάλο κορίτσι, έτσι, πήγα μέσα και της έδειξα πώς μπαίνει η σερβιέτα, χαχαχαχαχα

εχω λιωσειιιιιιιιιιιιιιιιιι χαχαχαχαχαχαχ απο την πανα στην σερβιετααα?:shock::shock::shock::shock:

:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Έεεεεεετσι-έτσι.

Ρίτα, όσο για αυτές τις διαφορές ανάμεσα στα δύο φύλα.... έ, σιγά-σιγά θα τους τα εξηγήσουμε, μπορείς να πεις στο Γρηγόρη ότι μερικές μέρες, καμιά φορά, που και που, η μαμά πρέπει να φοράει πάνα, που τη λένε σερβιέτα γιατί έχει περίοδο. Καλό, έ;;;;; Χαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!

Εμένα, είδε ένα βράδυ τον μπαμπά της να βγαίνει από το μπάνιο με εσώρουχο και του λέει: ''Μπαμπά, ωραίο πιπί έχεις, αλλά έχεις κάνει πολλά τσίσα'', χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!

αχ τι με θύμησες τι με θύμησες τώρα ????????

στην έκτη δημοτικού κάποιες συμμαθήτριες

είχαν αδιαθετήσει κ στο μάθημα σ γυμναστικής έλεγαν είμαι αδιάθετη κ δεν καναν γυμναστική ,

ΚΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

και μια μέρα έρχεται ο Κωνσταντίνος και λέει στον γυμναστή δεν μπορώ να συμμετέχω γιατί είμαι αδιάθετος

σοκ εμείς ο Κωνσταντίνος αδιάθετος??????????????? :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

μα πώς ????????/

είναι αγόρι οεοοοοοοο………..

έχουν περίοδο κ τα αγόρια .???????/

και αν ναι τι σχήμα σερβιέτες φορανε ???????:cool::cool::cool:

τρέξαμε στο σχόλασμα όλες μαζί στο σουπερ κ ψάχναμε ν βρούμε σερβιέτες στο ράφι γι αγόρια μα δεν βρίσκαμε ………………………….


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...