Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια.

Είμαι ακομα πιο χαλια!!! Ευτυχως τα παιδια τα εχω μπουκωσει στους ορους και ειναι καπως καλυτερα.

Χθες το βραδυ απο τα πολλά φαρμακα που πηρα και δεν μου καναν τίποτα, πηρα το xozal των παιδιων και ηρεμησα αμεσως. Αντισταμινικό είναι αυτο? Και ευτυχως ηταν εδω ο καλός μου και ανελαβε αυτος τα παιδια ολη νυχτα. Τουλαχιστο να μη χειροτερεψουν τα παιδια.

Sorry που δεν σχολιαζω κοριτσια, αλλα κλαίνε τα ματια μου:(.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα! Κάπως καλύτερα είμαι σήμερα..

Πανμαρ απλά προσκυνώ! Τι να σου πω βρε παιδί μου γέλασα πολύ με το ''σολάρισμά'' σου! Να σαι καλά!

deleni, giovanna, joa κωνκων(νταλικέρη μου!χαχαχα),περαστικάαααααα

deleni λίγο βουτηράκι δεν έβαζες κι εσύ βρε παιδί μου την ώρα που χτύπησες? Δεν πειράζει, τα σημάδια είναι γοητεία! :lol:

Για το βάρος εμένα μου έβγαζαν την Εύα λίγες μέρες πριν γεννήσω 3350 και τελικά βγήκε 2800:? Και ήταν και 39 +5..δεν μπορείς να ξέρεις τελικά..

Μαρίνα ευτυχώς την σκαπουλάρατε! Πολύ χάρηκα!

Σούλα γρήγορα στον γιατρό! Μην τα αφήνεις αυτά. Τώρα είσαι σε έξαρση.

Ρίτα γελάω με τον Γρηγόρη που κάνει ότι κάνει ο μπαμπάς του! Δεν κρυώνει που κοιμάται με φανελάκι και σωβρακάκι?

Πετρούλα μου τα είπαμε κι εχτές! Μια χαρά θα πάει ο Αναστάσης!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Ως συνήθως καθυστερημένη αλλα ειπαμε τρεχουμε και δεν φτανουμε.

Είμαι και ξενυχτησμενη .Με εσκασε χθες η κορη μου.

Κοιμήθηκε με τα χιλια ζορια στις 1 και μιση και αφου ειχαν γινει τα νευρα μας τσαταλια.

Σηκώθηκα γυρω στις 4 να παω τουαλετα και τη βλεπω καθιστη.Την αγνοω.Ελα ομως που με ειδε και αρχισε τα "ελα εδω μανουλα μου" "διψάω " κτλ κτλ.

Λεω οκ θα καθισω λίγο να την ηρεμησω και φευγω.Το λίγο κρατησε 3 ωρες!!!!

Ειμασταν στο πανε ελα καναπες -κρεβατι-τουαλετα μεχρι τις 7 το πρωι.

Καποια στιγμη της εδωσα το νερο της και με πηρε ο υπνος οποτε με ξυπναει λεγοντας "κοιτα μαμα μουσκεμα το εκαν το κρεββατι".

Αλλαζα σεντονια νυχτιατικα!Και μετα αφου με ξαναπήρε ο υπνος με φωναζει."μαμα κοιτα" και ειχε ξεβρακωθει γιατι λεει ηταν μουσκεμα!(φυσικα δεν ηταν την ειχα δει οταν αλλαξα σεντονια).

Οπως καταλαβαινετε κοιμηθηκα παρα πολυ και ηρεμα.

Το κερασακι στην τουρτα ηταν οταν πια αρχισε να χαραζει και μου λει αντε μαμα παμε να πιουμε καφε ξημερωσε!!!!!!

Ας τα ειπα και ξεσπασα!!!

Να το χαιρομαι το σκ..τακι μου!

Φυσικα ειμαι κομματια και τα χερια -ποδια εξακολουθουν να ποναν.

deleni μου περαστικα στην Αναστασία.Αχ ακουω για βηχα και φρικαρω με αυτα που περασαμε.

Οσο για το κεφαλακι σου τι να σου πω βρε κοριτσι .Προσοχη θελει γιατι καμμια φορα απο τη ζαλαδα μας θα μεινουμε στον τοπο οι μανες !!!

Μαρινακι μου ευτυχώς που δεν ειναι οστρακια.Οσο για το εμβολιο ευχομαι να μην σας κανει τιποτα.

κωνκων περαστικα σου κουκλα μου.Εγώ το ειχα παθει και ημουν και στη δουλεια .

Πετρούλα μου ευχομαι να συνεχίσει τοσο καλα ο Αναστασης στον παιδικο.

Γιοβαννα μου περαστικα και σε εσας ευχομαι να τη γλυτωσετε με λιγη γκρινια μονο.

Μαρακι μου γλυκο σε σκεφτομαι πολύ.Ολα θα πανε καλα κοριτσι μου.

Ιωάννα μου περαστικα και στον μικρουλη σου.Αμαν πια μικρο μωρο !

Μαρία γιατι κοροιδευεις βρε?

Παντως ενα δικιο εχεις .Αν κανει την ιδια επιλογη με τον αποροφητηρα καηκαμε!!!

Φιλια σε ολες

Link to comment
Share on other sites

γειά σας...

να ΄σαι καλά Πετρούλα για το ενδιαφέρον σου.

Συνεχίζουμε με την ωτίτιδα. Σήμερα τον πήγα στην παιδίατρο για επανεξέταση . Έχουν περάσει 14 μέρες κι ακόμη δεν υποχώρησε. Οπότε ξεκινάμε πάλι αέριους και νασονέξ. Το απόγευμα θα πάμε και στον ΩΡΛ! Επίσης θα κάνουμε άλλες 3 μέρες μάσκες για την βρογχίτιδα η οποία καλυτέρευσε αλλά δεν υποχώρησε ακόμη εντελώς!

Καλή αρχή στα παιδάκια του παιδικού!

Τα λέμε...φιλιά


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σαρδελακι τι ωτιτιδα σας εγραψε οτι εχει?Εκκριτικη?Δηλαδη υγρο χωρις πονο και πυρετο?

αν ναι δεν θα υποχωρησει ετσι απλα και να ειχε πιει αντιβιωση παλι δε θα υποχωρουσε...εως και 3 μηνες μπορει να παραμεινει στα αυτακια το υγρο και το αφηνουμε χωρις να μας απασχολει αν δεν δημιουργει καποιο προβλημα.Δηλαδη πονο ή πυρετο.Συνηθως ομως υποχωρει σε περιπου 3 βδομαδες αν φυσικα εχει τελειωσει εντελως η μυξα και το μπουκωμα.

Ο ωρλ ειναι απαραιτητος για να σας κανει τυμπανογραμμα να δειτε σε τι ποσοστο ειναι το υγρο και ποσο επηρεαζει.Πολυ ευκολη εξεταση ειναι το τυμπανογραμμα.

Και για να γελασουμε το καλοκαιρι που ειχαμε επισκεφτει παιδοωρλ στο παιδων τοτε που πηγαινοερχομασταν στα κολληταρια μας εκει με το ποδι, μας ειχε κανει τυμπανογραμμα και αυτο το μηχανημα βγαζει ενα χαρτι με μετρησεις σαν ταμειακη.

Το βλεπει ο γρηγορης ο οποιος εκανε πολυ ωρα υπομονη να τελειωσουμε και δεν φημιζεται και για την υπομονη του και του λεει του γιατρου..''Την αποδειξη παρακαλω...πληρωσε μαμα''

Καλη θεραπεια σας εχει δωσει παντως.

Μη σε ανησυχει αυτο.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

πάντως και ο ΩΡΛ που τον πήρα τηλ (είναι οικογενειακώς μας φίλος) μου είπε ότι ίσως χρειαστεί να κάνει την θεραπεία και για 2 μήνες γιατί ίσως κρατήσει και τόσο πολύ καιρό η ωτίτιδα και να μην ανησυχώ. Αλλά θα τον δεί κι από κοντά σήμερα διότι το μπούκωμα δεν υποχωρεί οπότε δεν υποχωρεί και η ωτίτιδα!


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πω - πω ρε Σούλα!!! Μα καλά δεν νύσταξε; Εσύ με το δίκιο σου να είσαι κομμάτια. Αφού δεν έχεις κοιμηθεί καθόλου ουσιαστικά.

Ρίιιιιιιτα το κέικ σοκοκόλαση τι το θέλεις; Θέλω να αγιάσω και δεν με αφήνετε :P:p:p

Σαρδελάκι ταλαιπωρήθηκε και ο Αστέρης σου. Εύχομαι να ξεμπερδέψετε όσο το δυνατόν πιο γρήγορα από την ωτίτιδα....... και γενικά από όλες τις αρρώστιες δηλαδή.

Η Αλεξάνδρα είναι απύρετη και ορεξάτη.....αν και δέκατα ή πυρετό συνήθως κάνει από το απόγευμα και μετά. Μακάρι να είναι κάτι ελαφρύ.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Γιοβαννα το ειδες ε????Δεν το εβαλα εδω για να μη λετε οτι σας σκανδαλιζω...χαχα!Εγω φταιω που το ειδες?:tongue:

Δεν εχει μωρε κατι σοβαρο η μικρη σου ..ιωσουλες του ποδαριου.. ειναι και Ανοιξη μην το ξεχνας αλλες ιωσεις κυκλοφορουν τωρα.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ζουζούνες μου τι κάνετε;

Να ευχηθώ αρχικά Χρόνια πολλά στη μικρή Ευούλα της Άρμας αν και καθυστερημένα και να είναι πάντα καλά.

Αρμάκι , σε νιώθω ειλικρινά ότι η δύναμη που ψάχνεις αυτή τη στιγμή για να συνεχίσεις σου φαίνεται άπιαστο όνειρο αλλά ειλικρινά δεν είναι έτσι τα πράγματα , είναι πραγματικότητα ότι τα δύσκολα πέρασαν βρε κοπέλα μου , πλέον και να γεννηθεί το μπεμπέ δεν υπάρχει κανένα θέμα, ήρθε η ώρα να τα πείτε f2f με τον μικρό άντρα της παρέας.

Να ευχηθώ περαστικά σε όλα τα παιδάκια και πάλι της παρέας που απ'ότι ψιλοδιάβασα δεν είναι και λίγα και να πω στο Ντελενάκι μέχρι εκεί για ότι τραβήξατε και εσείς στο νοσοκομείο.

Εμείς ξεκινήσαμε χθες 1η μέρα και ομολογώ πως ήταν όλα θετικά για τον μεγάλο μου γιο. Στην αρχή μόνο δεν ξεκόλλαγε απο δίπλα μου , κάθησα καμιά ώρα μαζί του αλλά αμέσως μετά που βγήκανε στην αυλή και παίξανε με τα ποδήλατα είχε ξεχάσει ότι ήμουν μαζί του. Του λέω να φύγω Αναστάση τώρα και μου λέει "ναι , άντε γεια , καλή δουλειά":shock:, δηλαδή καμία σχέση με την ευαισθησία του Αναστάση της Πετρούλας:tongue:, σήμερα το πρωί με κράταγε σφιχτά κανένα 5λεπτο αλλά με το που είδε τη δασκάλα και τον φώναξε για να διαβάσουν παραμύθι αμέσως με άφησε και κλασικά "άντε γεια , καλή δουλειά". Εμένα όμως ειλικρινά δεν με προβλημάτιζαν τόσο οι πρώτες μέρες γιατί ήμουν σίγουρη ότι επειδή θα είχε παιδιά θα ξετρελανόταν όσο η συνέχεια (δηλάδη απο την επόμενη εβδομάδα) που θα έχει ψιλοσυνηδειτοποιήσει ότι αυτό θα γίνεται καθημερινά και βαρεθεί. Θα δείξει όμως, μακάρι να συνεχίσει να είναι έτσι χαρούμενος και υγιής και δεν θέλω τίποτε άλλο , εκτός βέβαια όλα αυτά που είχα γράψει σε προηγούμενο ποστ μου.

Το μπεμπέ μας είναι μια χαρά , απολαμβάνει την υσηχία του και τον ύπνο του πλέον και αυτό γιατί ομολογώ πως η κακοποίηση πλέον τις τελευταίες μέρες έδινε και έπαιρνε.

Αυτά εν ολίγοις τα δικά μας νέα, συγνώμη που δεν σχολιάζω άλλο τα δικά σας τα νέα αλλά πάω να πάρω το παλικαράκι μου.

φιλιά πολλά και γρήγορα περαστικά σε όλα τα ζουζούνια.

Link to comment
Share on other sites

Κικιτσα μου αντε και περιμεναμε νεα σας!Εγω ημουν σιγουρη οτι θα παει καλα!

Και να σου πω... γιατι να βαρεθει?Ο Γρηγορης μεχρι σημερα δεν βαρεθηκε ουτε στιγμη.Μιλαει για το σχολειο και λαμπει!Και ειλικρινα εξ αρχης περιμενε πως και πως.Ενταξει ειχε λιγα ''νευρα'' και τους ετρεξε καπως μεχρι να μπει σε σειρα εκει και να μαθει να ακολουθει την ομαδα όμως, ποτέ δεν βαρεθηκε.

Και αν συμβει αυτο (που συμβαινει καποιες φορες)ξερουν τι να κανουν οι παιδαγωγοι για να κρατουν το ενδιαφερον τους.Δεν εχουν καμμια ορεξη να ακουνε παιδια να κλαινε ή να γκρινιαζουν απο πληξη.

Μια χαρα θα ειναι θα δειτε.Και ειναι και σε φαση που ολα τα αλλα ειναι προσαρμοσμενα αρα δεν θα εχουν επιρροες απο κλαμματα κτλ.

Απλα για καμμια βδομαδα θα ελεγα να μην τον αφηνεις παρααα πολυ...εκει τι σας ειπαν για αυτο?Καλυτερα να γινει σταδιακα η ενταξη στο τμημα του.

Μια χαρα!Καλη αρχη!

Αρμα για το αν κρυωνει με το φανελακι που με ρωτησες...δε ξερω..αν κρυωνει,ας σκεπαστει.

Δεν μπορω να κανω τιποτα.Ξεκιναμε κανουμε μπανιο,φοραμε με το ζορι την πιζαμα και μολις παει στο κρεβατι του και στριψω τα εχει βγαλει και μας λεει οτι θα κοιμηθει σαν τον μπαμπα.Ακομα και αν του ξαναφορεσω τη μπλουζα τη νυχτα που και τοτε με καταλαβαινει και με σπρωχνει θα σηκωθει ειτε για κατουρημα ειτε απλα για να τη βγαλει οποτε και τον αφηνουμε.Αφου ντυνεται και ξεντυνεται μονος του τι να του κανουμε?Παντως σκεπαζεται και δεν πολυκουνιεται πια γιατι δεν εχει και τοσο χωρο στο κρεβατι του και ειναι μια χαρα.Εχει σκαλωσει εκει τωρα...


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ξέχασα να σας πω...σήμερα έχω ένα σημάδι στο μέτωπο....ολόκληρο καρούμπαλο....τράκαρα το βράδυ με τον... απορροφητήρα χαχαχαχα έβαλα και κονσίλερ τρομάρα μου αλλά και πάλι....:tongue::tongue::tongue:
Χαχαχαχαχαχαχαχα, πάει ο απορροφητήρας....!!!!!

Ριτάκι, τί ξενύχτι ήταν αυτό χτες βράδυ;;;;;;;

armaaaaaaaa, πώς είσαι;;;;


EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πολύ χρόνο για να σχολιάσω, όμως, ΠανΜαρ pls pls πες μας τι παίρνεις και δε μας δίνεις!!!! Πού το βρίσκεις παιδί μου τόσο χιούμορ και διάθεση όλες τις ώρες της ημέρας?

Οι Αναστάσηδες διαβάζω ξεκινήσανε μια χαρά το σχολείο τους! Έτσι να συνεχίσουν!

Τα αρρωστούλικα παιδάκια πάνε καλύτερα διαβάζω, μόνο το Κωνκωνάκι μας παραμπούκωσε! Περαστικά κοριτσάκι! Εμείς καλά είμαστε, μόνο ένα μικρό εξάνθηκα παραμένει στο μικρό.

Φιλάκια σε όλες!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...