Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Το μπουμπουκάκι μου γύρισε λίγο άρρωστο από το σχολείο :(:(:(:(:( Όταν πήγα να την πάρω μόλις είχε κάνει εμετό και ήταν κακοδιάθετη. Μόλις με είδε μου είπε ''ευτυχώς που ήρθες μαμά για να πάμε στο γιατρό''. Μόλις φτάσαμε στο σπίτι έπεσε για ύπνο και μου έλεγε συνέχεια ότι πονάει το κεφάλι της :confused::confused::confused: Τώρα που ξύπνησε λέει ότι δεν πονάει πουθενά αλλά δεν είναι και στα καλύτερα της από διάθεση. Κυκλοφορέι πάντως και μια γαστρεντερίτιδα που κρατάει δύο μέρες. Θα την κρατήσω αύριο σπίτι όπως και να έχει.

Μαρίνα περαστικά και στο Γιώργο σου. Οστρακιά είχε περάσει η Αλεξάνδρα τον Ιούνιο. Ξεκίνησε από ένα σπυθουράκι στο στόμα και μετά έβγαλε και στις παλάμες και στην κοιλίτσα. Πυρετό μόνο δέκατα έιχε και αυτή και μαύρα ματάκια όπως λες. Η οστρακιά κολλάει από την 1η μέρα που θα εμφανιστούν τα συμπτώματα μέχρι και την 4η...... νομίζω.....δεν κόβω και το λαιμό μου γι' αυτό. Αν έχει οστρακιά θα σας δώσει αντιβίωση, η οποία είναι πολύ σημαντικό να την πάρει σωστά γιατί το μικρόβιο μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα στα νεφρά.

Κωνκών περαστικά και σε εσένα και στο Χριστινάκι σου. Και σημερα ήρθε μια κοπέλα στο γραφείο που συννενοούταν με μηνύματα. Δεν της έβγαινε φωνή με τίποτα.

Joa περαστικά και στα δικά σου τα ζουζούνια. Τουλάχιστον βολτάρισες στη Λαμία και άλλαξες παραστάσεις.

Τι νέα από τους Αναστάσηδες;


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται βρε κορίτσια;;; Περαστικά στα αρρωστούλικα και .... μάλλον βάλτε και την Α. μου μέσα...απο το πρωί έχει βήχα...:(:(:( το μόνο που σκέφτομαι είναι να μην ξανακολλήσει τον μικρό...:(

Κορίτσια όντως είναι θαύμα που έχω φτάσει ως εδώ, αλλά παρόλαυτά τα πράγματα ακόμα δεν είναι τόσο απλά. Μωρό που θα γεννηθεί πριν κλείσεις τις 36 βδομάδες θεωρείται πρόωρο. Μπορεί να μην χρειαστεί καν θερμοκοιτίδα αλλά αυτό δεν το ξέρει κανείς. Το βάρος αν είναι λιγότερο από αυτό που υπολογίζει ο υπέρηχος, η ταχυπαλμία αν συνεχίσει να υπάρχει, μπορεί να έχουμε θέμα. Και ένα σωρό άλλα...τεσπα, έχω φρικάρει δεν το ελέγχω προς το παρόν. Άνθρωπος είμαι κι εγώ..

(μ'αρέσει που είπα ότι δεν θα γκρινιάξω σήμερα..)

Αρμάκι μου έχεις όλα τα δίκια με το μερος σου αλλά με τη σειρά μου να σου πω και εγώ ότι στην Α. απο τα πρεπαρ είχε επίσης ταχυπαλμία, ο υπέρηχος την έδειχνε 2200 στις 37 και η καλή μου βγήκε 2900 στις 38 εβδομάδες οπότε μην αγχώνεσαι γι αυτά... όλα θα πάνε καλά!;)

Ρίτα η δικιά μου κυκλοφορεί μόνο με κοντομάνικα στο σπίτι (βλέπει τον άντρα μου:rolleyes::rolleyes:) και ο μόνος τρόπος για να βάλει μακρυμάνικο πριν βγει είναι να την απειλήσω με... κούρεμα!!!!:shock::shock::tongue::tongue::tongue: Άσε που όταν βλέπει κοντομάνικα στην τηλεόραση ρωτάει όλο παράπονο..."αυτοί γιατί φοράνε κοντομάνικα;;;;):tongue::tongue::tongue:


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

False alarm τελικά! Μέχρι να πάμε στη γιατρό τα ματάκια είχαν φτιάξει αρκετά, πυρετό δεν ξανάκανε αλλά τα σπιθουράκια τα έχει ακόμα στην κοιλίτσα. Τον βρήκε πεντακάθαρο από λαιμό κλπ και είπε ότι θα μπορούσε να είναι αλλεργική αντίδραση από τα πεύκα και όχι μόνο, αλλά τα χτεσινά δέκατα συνηγορούν σε κάτι ιογενές που το πέρασε στο πόδι. Πάλι καλά! Έκανε και η μικρή το MMR και τώρα έχω άντε να δούμε τι θα της κάνει αυτό!

Γιοβάννα αν τελικά η μικρή έχει γαστρεντερίτιδα και είναι σαν κι αυτή που πέρασα κι εγώ, τα συμπτώματα κρατάνε λίγο αλλά πολύ πόνο στην κοιλιά ρε κορίτσια!

Ντελενάκι δε μπορεί δε θα κολλήσει ο Γιαννάκος πάλι! Πότε ρε κορίτσια θα πάρουμε ανάσα από τις ιώσεις?


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Άνθρωπος είμαι κι εγώ..

(μ'αρέσει που είπα ότι δεν θα γκρινιάξω σήμερα..)

Ααααα! Αλήθεια? Αυτό δεν το ήξερα!:tongue:

ε τότε γκρίνιαξε! φρίκαρε! κάνε ότι θέλεις... αλλά ως εκεί! και να σε ακούμε μόνο εμείς! όχι και ο μάγκας σου! αυτόν άσ' τον λίγο ακόμα εκεί που κάθεται!!!!


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου!!

Περασα να σας πω τα νεα μας μιας και απο το πρωί τρεχω..αρχισε κυμα επισκέψεων πάλι!!!γκρρρρρρρρ:mad::mad: (χαχαχαχα)

Γιαβανακι ευχομαι να μην ειναι τπτ!!Μηπως τη ματιασε κανεις;;Γιαματι μου κανουν τα συμπτωματα...ευχομαινα εχετε ενα ηρεμο βραδυ και αυριο να ειναι μια χαρα η κουκλα σου!!

Μαρινακι περαστικα και σε εσας!!Μια χαρα θα ειναι αυριο ο Γιωργης μας..θα τον κρατησεις σπίτι κι εσυ??

Ελένη τι παθατε κι εσεις βρε παιδι μου;;Μεχρι να αναρρωσει απο την επιπεφυκιτιδα τη βρηκε ο βηχας..??Βρε την καημενουλα...

Μαρακι αν δεν κανεις υπομονη, τι θα κανεις???Υπομονη!!χαχα

Εγω σε νοιωθω..εχεις κουραστει ψυχικα και νομιζεις πως εχουν τελειωσει τα αποθεματα αντοχης σου!!Αμ δε....τωρα που νοιωθεις ετσι θα σκάσει μυτη ο μαγκας σε λίγες μερες και θα εξαφανιστουν ολα τα κακα συναισθηματα..αγχος, αγωνια, κουραση, εκνευρισμος και αναμονη θα φυγουν ολα μαζι με τα νερα που θα σπασουν!!!!Αντε και λίγο εμεινε!!!!!!!

Την καλύτερη περίοδο γεννας!!!!!

Δεν εχω κουραγιο να σχολιασω τπτ αλλο και συγχωρεστε με, σας εχασα κι απ το fb ολο το 3ημερο..Θα σας πω τα δικα μας γιατι κοιμαμαι ορθια...

Η πρωτη μας μερα στο σχολειο πήγε θαυμασια αλλα ημουν σχεδον σιγουρη οτι δεν θα ειχαμε θεμα..Μου το ειπε και η δασκαλα οτι απο βδομαδα να περιμενω καποια αντιδραση- αν βγαλει!Γενικα ηταν πολύ χαρουμενος απο το πρωι που σηκωθηκε και ετοιμαστηκαμε με ενθουσιασμό, βγηκαμε και την αναμνηστικη μας φωτο, πήραμε και το μπέμπη και ξεκινησαμε και οι 3 για το σχολείο στις 10 ακριβως!Εκει βρηκαμε τα παιδια και τις δασκαλες εξω στην αυλή,στην παιδικη χαρα..Ηταν πολύ καλή συγκυρία αυτη γιατι 2 ολοκληρες ωρες επαιξε με τα παιδια αν και την περισσότερη ωρα ηταν με τις δασκαλες..Μονο οταν εφυγα ετρεξε απο πίσω μου και με φωναζε και κρεμαστξκε απο το καγκελο και εκει λύγισα λίγο αλλα η κυρια του μου εκανε νοημα να φυγω, τον ανελαβε εκεινη και μεχρι να φτασω σπίτι και να τηλεφωνησω ειχε κιολας ξεχαστει και επιασε συζητηση με τις δασκαλες..Τον ξεναγησαν και στους εσωτερικους χωρους, του εδειξαν τις αιθουσες, τα παιχνιδια, τις ζωγραφιες και τις κατασκευες των παιδιων και μου ειπαν οτι τα παρακολουθουσε ολα με πολύ ενδιαφερον..Κανανε και συζητηση για το μπέμπη και γενικα μου ειπε η κυρια του ειναι ειναι πολύ καλό και συνεργασιμο παιδι και απο την εμπειρια της θα τα πάνε καλά..Ζητησε και τσισα αλλα οταν τον βαλανε δεν εκανε (αυτο λίγο με προβληματισε) αλλα μου ειπαν πως ηταν λογικό..Μερα με τη μερα θα εξοικειωνεται, σημερα ηταν η πρωτη μερα και ηταν μεγαλη η αλλαγη για αυτον.Δεν θα ξεχασω πάντως αυτη την εικονα οταν εφυγα που με φωναξε , οπως και οταν επεστρεψα να τον πάρω που ετρεξε στην αγκαλια μου και μετα με πήρε απο το χερι να με πάει στην κυρια του και τη ρωτησε "κυλία Αννα ημουν καλό παιδι??να εθω και αβιο???":D:D κ εκεινη τον αγκαλιασε και τον φιλησε!!!

Αυτα τα σημερινα νεα μας..

Καλό βραδυ και φιλια σε ολες!!Δε βλέπω απο τη νυστα...


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω απο την αλλη ειμαι παρα πολύ χαλια.

Τα χερια μου πονανε υπερβολικά και από χθες πονανε και τα πόδια μου.

Χθες το βραδυ δεν μπορουσα ουτε τις σκαλες να ανεβω.

Δυστυχως και η ψυχολογια μου ειναι στα ταρταρα.Ειλικρινα κουραστηκα.

Θα κανονισω ενα ραντεβου με γιατρο φυσικα να δω τι θα γινει αλλα απο οτι καταλαβα για επισκευη και πεταμα ειμαι.:-(:sad::-(

Και αν επισκευαζομαι!

άντε ρε Σουλίτσα......

προσπαθησε να επισκευαστείς, γιατί αν πας για πέταμα, θα πρέπει ο καλός σου να διαλέξει μόνος του καινούρια και αν είναι σαν τον απορροφητήρα..... πάει! την πατήσατε! :tongue::tongue::tongue:

περαστικά σου!!!


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ξεχασω πάντως αυτη την εικονα οταν εφυγα που με φωναξε , οπως και οταν επεστρεψα να τον πάρω που ετρεξε στην αγκαλια μου και μετα με πήρε απο το χερι να με πάει στην κυρια του και τη ρωτησε "κυλία Αννα ημουν καλό παιδι??να εθω και αβιο???":D:D κ εκεινη τον αγκαλιασε και τον φιλησε!!!
Αχ, πολύ συγκινητικά όλα αυτά. Άντε καλή συνέχεια στον Αναστάση, ωραία ξεκίνησε.

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι διαβάζω το Σοφάκι μας έκανε το πρώτο του μπάνιου? Τέλεια!!! Πριν 3 εβδομάδες ήταν μέχρι το λαιμό στα χιόνια και τώρα στη θάλασσα!

Αν θες την γνώμη μου... η θερμοκρασία της θάλασσας δεν είχε και μεγάλη διαφορά από τα χιόνια!


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...