Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλή αρχή στους Αναστάσηδες της παρέας και από εμένα.

Μαράκι μην λές τέτοια, μην σε παίρνει από κάτω. Όλα είναι τέλεια. Και τώρα να γεννηθεί ο μπέμπης σούπερ θα είναι.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια όντως είναι θαύμα που έχω φτάσει ως εδώ, αλλά παρόλαυτά τα πράγματα ακόμα δεν είναι τόσο απλά. Μωρό που θα γεννηθεί πριν κλείσεις τις 36 βδομάδες θεωρείται πρόωρο. Μπορεί να μην χρειαστεί καν θερμοκοιτίδα αλλά αυτό δεν το ξέρει κανείς. Το βάρος αν είναι λιγότερο από αυτό που υπολογίζει ο υπέρηχος, η ταχυπαλμία αν συνεχίσει να υπάρχει, μπορεί να έχουμε θέμα. Και ένα σωρό άλλα...τεσπα, έχω φρικάρει δεν το ελέγχω προς το παρόν. Άνθρωπος είμαι κι εγώ..

(μ'αρέσει που είπα ότι δεν θα γκρινιάξω σήμερα..)


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλα μη σκας γκρινιαξε οσο θες :tongue:...το παιδι ειναι μια χαρα!

Δευτεροτοκη εισαι και τιποτα να μην ειχες περασει μεχρι τωρα, καλλιστα θα μπορουσες να γενας στις 35-36 εβδομαδες.Ξερω πολλα παραδειγματα και σιγουρα ξερεις και εσυ που ολα πηγαν τελεια μη σου πω και για λιγοτερες εβδομαδες.

Μεσες ακρες στα εχω πει και δεν εισαι και πρωταρα τα εχεις ξαναπερασει και ολα πηγαν καλα!

Εγω το πιστευω ακραδαντα οτι ετσι θα γινει οπως οτι θα πηγαιναν ολα καλα και μεχρι εδω και κοιτα να ηρεμησεις και να περασεις την τελευταια σου βδομαδα οσο πιο χαλαρη γινεται!

Εεεερχεται το θηριο και ολα αυτα θα ειναι μια γλυκια αναμνηση!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

(μ'αρέσει που είπα ότι δεν θα γκρινιάξω σήμερα..)

Γκρίνιαξε όσο θέλεις, κάνε ότι θέλεις, έχεις κάθε δικαίωμα άλλωστε, και εμείς είμαστε εδώ για να σε ακούμε. Εγώ είμαι σίγουρη ότι θα γεννήσεις κανονικά και στην ώρα σου και όλα θα είναι τέλεια. Να σου πω ότι ο υπέρηχος την Αλεξάνδρα την έγαζε 3.000 γρ και βγήκε 3.400.....μετά πήρε την κατιούσα :tongue::tongue::tongue:


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μενα.

Δυστυχώς εχω και πάλι παρα πολύ δουλειά .Από το πρωι τρεχω και δεν φτάνω.

Καταρχην να ευχηθω καλη αρχη στα παιδακια μας στην πρωτη μερα στον παιδικο.

Μαρακι μου γλυκό εχεις καθε δικιο να γκρινιαζεις κοριτσι μου.

Μαλλον ειμαι η πλεον αναρμοδια να σου πω υπομονη.

αλλα δεν μπορεις να κανεις και τιποτα αλλο γλυκο μου κοριτσι.

Θετικη σκεψη και ολα θα πανε τελεια.

Και η δικια μου στην 37 εβδομαδα γεννηθηκε 2500 κιλά.Σπόρος μεν μια χαρα δε.

Μαρία μου μπανιο το Σοφάκι ε?Θαραλεο παιδι.

Σας ζηλευω που περασατε ομορφα.

Τα φιλια μου σε ολες αλλα μου ειναι πολυ δυσκολο ν απρολαβω να διαβασω.

Η μικρη μου ειναι σαφως πολύ καλυτερα.Ο βήχας εχει υποχωρήσει σχεδον τελείως .

Εγω απο την αλλη ειμαι παρα πολύ χαλια.

Τα χερια μου πονανε υπερβολικά και από χθες πονανε και τα πόδια μου.

Χθες το βραδυ δεν μπορουσα ουτε τις σκαλες να ανεβω.

Δυστυχως και η ψυχολογια μου ειναι στα ταρταρα.Ειλικρινα κουραστηκα.

Θα κανονισω ενα ραντεβου με γιατρο φυσικα να δω τι θα γινει αλλα απο οτι καταλαβα για επισκευη και πεταμα ειμαι.:-(:sad::-(

Και αν επισκευαζομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια όντως είναι θαύμα που έχω φτάσει ως εδώ, αλλά παρόλαυτά τα πράγματα ακόμα δεν είναι τόσο απλά. Μωρό που θα γεννηθεί πριν κλείσεις τις 36 βδομάδες θεωρείται πρόωρο. Μπορεί να μην χρειαστεί καν θερμοκοιτίδα αλλά αυτό δεν το ξέρει κανείς. Το βάρος αν είναι λιγότερο από αυτό που υπολογίζει ο υπέρηχος, η ταχυπαλμία αν συνεχίσει να υπάρχει, μπορεί να έχουμε θέμα. Και ένα σωρό άλλα...τεσπα, έχω φρικάρει δεν το ελέγχω προς το παρόν. Άνθρωπος είμαι κι εγώ..

(μ'αρέσει που είπα ότι δεν θα γκρινιάξω σήμερα..)

ΕΜΠΙΣΤΟΣΗΝΗ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΟΣΑ πηθανα σεναρια ειχα εγω με τον μικρο ? κ τελικα τιποτα δεν εγινε απο ολλα αυτα ..

χαλαρωσε θα παρασουν ολλα καλη ψυχολογια πανω απολα κουκλα μου

την καλημερα μου σε ολλεσ εμβολιαστικαμε σημερα ο λευτερησ κυριοσ νανα καλα ο γιατριοσ ο μπεμπουλησ δεν καταλαβε κ πολλα μουτσ σε ολλεσ


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Να μαι και εγω...

Φυγαμε για Λαμια και αντι να κουραστουμε και να κοιμηθουμε εγινε ακριβως το αντιθετο ...Μιας και ο χρηστος οταν τον παρελαβα την τεταρτη μου λεει η κοπελα στο σχολικο εβηξε 2-3 φορες ε το 2-3 φορες εγινε 153 φορες και εβηχε συνεχως και αδιακοπως ..ευτυχως προλαβαμε και πηγαμε παρελαση και χειροκροτησε τα μαθητουδια της Λαμιας..

Εγω παντως βολταρα αρκετα ..για καφεδακια ,για ποτακια ...

Το ασχημο οτι κολλησε ξανα και ο μπεμπης και εχει παλι φλεμματα ,καταρροη και πολυ βηχα!!!

Πααααλι απο την αρχη ...σημερα εχω και τον χρηστο σπιτι και με ξεπατωσε(ειναι ηδη καλα αλα ειπα να ξεκουραστει μια μερα ακομη...Λααααθος)....τωρα κοιμαται στο παρκοκρεββατο !!!(ισα που χωραει!!)και ηθελε να του πω και νανι νανι..

Αρμακι δεν θελω τετοια!!!!!καλε γενναμε τωρα!!!ολα καλα θα πανε!!

Καλη αρχη και στους Αναστασηδες σημερα στο σχολειο!!!

Μακιααααααα


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Καλη εβδομαδα κοριτσια!

Είμαι άρρωστηηηηη. Απο το Σαββατο βραδυ δεν εχω καθόλου φωνη. Πρωτη φορα στη ζωη μου κλεινει ετσι η φωνή μου. Εχω λιγη καταροη και λιγο βηχα. Για μενα βεβαια δε με νοιαζει αλλα ειναι χαλια και η Χριστίνα μου:-(. Μόνο βηχα προς το παρον. Την Παρασκευη το απογευμα που βγηκαμε βολτα ειχε ενα αερακι και μαλλον εκεί την πατησαμε.

Κατα τα αλλα περασαμε πολύ ομορφα. Ηρθε η κουνιαδα μου οικογενειακως και χαλάρωσα λιγακι απο τα παιδια.

armaki μου μη σκεφτεσαι αρνητικα ολα θα πανε καλα. Αλλη μια βδομαδα κουραγιο και ολα θα πανε καλα! Ο μπεμπης σου θα είναι σουπερ! Συζητησες με τον γιατρο να κοψεις τα χαπια νωριτερα? Ο Κων/νος γεννηθηκε στις 36+3 και ηταν μια χαρα. Ηθελα να σε παρω τηλ. αλλά δεν βγαινει φωνή. Οταν θα ειμαι καλυτερα θα σε παρω.

Πετρουλα και κικο καλη αρχη στα παιδακια σας!

Σουλα μου τοσο χαλια τα χερια σου? Ωχ ρε γμτ. Θα σου ελεγα ξεκουραση αλλά αυτη η λεξη θα σου ειναι αγνωστη τα τελευταια χρόνια. Περαστικα σου! Ελπίζω να σου δωσει κατι δυνατο ο δοκτορ και να μη πονας.

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα παλι καλα που δεν ηθελε να τον κουνησεις...χαχα το φανταζεσαι?Ο μικρος να κοιταει ταβανι και εσυ να κουνας τον Χρηστο?:tongue:

Περαστικα και στα δυο...ο μεγαλος θα το περνουσε στο ποδι ετσι και αλλιως, κριμα για το μωρο ομως ρε γμτ...περαστικα και καλο κουραγιο!!

Σουλιτσα εχεις κοιταξει μηπως το θεμα σου προερχεται απο το αυχενικο?Τετοια θεματα εχει η μαμα μου και κατι τετοιο μου κανει.

Ξεκουρασου οσο και αν φυσικα μπορεις.

Ντινα περαστικα!Ασχημο πραγμα αυτο με τη φωνη...περσυ την ειχα παθει ετσι ..αφωνια...περαστικα και στη μικρουλα!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου περαστικα σας. Κριμα ρε γμτ ο μικρός παλι τα ιδια. Και η δικια μου χαλια ειναι. Ο Κων/νος το παλευει ακομα....

filaki μου ευτυχως άλλαξε η ωρα και ξυπνάμε στις 7:D. Είμαστε πολύυυυ πρωινοι τυποι!

Μαρινα μου την Παρασκευη που σε επαιρνα τηλ. ελεγε η κληση σας προωθειται και ειπα οτι θα δεις τις κλησεις και θα με παρεις. κρίμα θα ερχομασταν κ εμείς εκεί. Δε νομιζω να επαιρνα αλλο νουμερο γιατι σε εχω ξαναπαρει. Οσο για την κορη μου τί να πω....δεν ηρεμει ουτε με αγκαλια, ουτε με πιπίλα, ουτε με τιποτα, μονο με γαλα. Αστα!

πανμαρ μπανακι ε? Ουαου!!!:shock:

deleni μου χαιρομαι που ειστε μια χαρα!

vatraxaki που χαθηκες???????????

Αχ δεν μπορω να γραψω άλλο, ειμαι πολύ χαλια. Εχω πλακωθει στα χαπια, στα σιροπια, στις γαργαρες για να μη χειροτερεψω. Ελπιζω να μη παθω δηλητηρίαση με όλα αυτα που κατεβαζω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


pikoulina filaki και οσες ακομα εχουν απορεια για τα λεγομενα της sunsun, ο κ*λ*ς του Κων/νου πονουσε επειδη τον ειχε αγκαλια ο άντρας μου και τον πίεζε, οχι επειδη ήθελε να αεριστει το παιδί.:lol::lol::lol: χαχαχαχα ουτε κ εγω εχω καταλαβει τί εννοει η sun.:mrgreen:

Εννοειτε οτι το καταλαβαμε βρε. Με τη sun sun κολησαμε.Δε μπορουσα να φανταστω οτι ποναει το πωπουλινι του απο τα πριτσακια.

Και περιττό να σας πω, ότι το Σάββατο το κοριτσάκι μου έκανε και μπάνιο στην θάλασσα (ακούς Γρηγόρη!!!!!) και τζετ σκι με τον μπαμπά της και δεν μπορούσα να την πάρω από την παραλία με τίποτα! Εγώ με μπουφανάκι στην παραλία, ο Παναγιώτης με στολή και η Σοφία γυμνή με το μαγιουδάκι της!!!!

Ντοινγκ!!!!! Καλα το καλοκαιρι τι θα κανει βρε;;; Θα σου ζηταει να κανει μπανιο στα ποτομια που ειναι κρυα, γιατι στη θαλασσα θα καιγεται να μπει!!! 1000 μπραβο στο Σοφακι και 100000000000000000000000000 μπραβο στη μαμα και στον μπαμπα της. Καλα ο δικός μου και απο λαθος να εμπαινε μεσα ,εγω θα εμενα ενα μηνα στην εντατική με καρδιακο επεισοδιο.

Εγώ δεν είμαι και στα καλυτερά μου(μαλλον στα χειρότερά μου θα έλεγα) αλλά δεν θα γκρινιάξω από τώρα μη μας πάει στραβά η βδομάδα! :lol:

Φιλιά σε όλες!

Ρε σκατουλα η φουντιτσα εμεινε απο την ουρίτσα!!!!! Ελααααααααααααααα σταματααααααααααααα !!!!! Μονο χαρουμενη πρεπει να εισαι . Ερχεται το δευτερο θαυματακι σου!!!!! Που θα κανει οχι μονο εσας χαρουμενους αλλα και την Ευουλα!!

Η μικρη μου ειναι σαφως πολύ καλυτερα.Ο βήχας εχει υποχωρήσει σχεδον τελείως .

QUOTE]

Μπραβο για το κοριτσακι σου. Περσατικα σου βρε Σουλίτσα!!!

Είμαι άρρωστηηηηη. Απο το Σαββατο βραδυ δεν εχω καθόλου φωνη. Πρωτη φορα στη ζωη μου κλεινει ετσι η φωνή μου. Εχω λιγη καταροη και λιγο βηχα. Για μενα βεβαια δε με νοιαζει αλλα ειναι χαλια και η Χριστίνα μου:-(. Μόνο βηχα προς το παρον. Την Παρασκευη το απογευμα που βγηκαμε βολτα ειχε ενα αερακι και μαλλον εκεί την πατησαμε.

Περαστικά σου Κωνκωνακι.

Και εμεις περσαμε τελεια το τριημερο. Απ΄ολα ειχε το μενου. Παρελαση, Παιδικα παρτυ,κουνιες,λουναπαρκ,ταβερνες και εξοχικο. Τα παιξαμε, αλλα το ευχαριστηθηκαμε οικογενειακως. Μια κουραση την ειχαμε , αλλα ευχαριστηθηκαν τα παιδακια μας.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο βρωμερό πλάσμα από το κοριτσάκι μου δεν υπήρχε!
Προσοχή τί γράφετε Κε Μπαμπινιώτη μου! Χαχαχαχαχαχαχα! Κατά τα άλλα, καλέ, εσείς ξεσαλώσατεεεεεεεεεεεεεεεεεεε! Καλή αρχή στα μπάνια σας, σιγά-σιγά τη βλέπω και χειμερινή κολυμβύτρια, αλλά, κρυώνουν αυτά;;;;;; Βρρρρρρρρράζει το αίμα τους! Μπράβο, φέρατε το καλοκαίρι στο καφέ!!!!!!!!! Και πήγα να σου πω ότι η Αγ. Άνν είναι πολύ καλοκαιρινός προορισμός, αλλά από ότι βλέπω, την εκμεταλευτήκατε κατάλληλα!!!

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι διαβάζω το Σοφάκι μας έκανε το πρώτο του μπάνιου? Τέλεια!!! Πριν 3 εβδομάδες ήταν μέχρι το λαιμό στα χιόνια και τώρα στη θάλασσα!

Οι Αναστάσηδες ξεκίνησαν σήμερα σχολείο? Περιμένουμε λεπτομέρειες!

Αρμάκι μου κράτα γερά, το πολύ 10 μερούλες και έ-ε-ε-έφτασε!!!!

Ο Σώτος και ο Γρηγοράκης γύμνασαν τις μαμάδες διαβάζω ε?

Σουλίτσα και Ελένη άντε πήρανε τα πάνω τους τα πιτσιρικάκια!

Ιωάννα μου δεν ξέρω τι να σου πω που αρρώστησε πάλι το μικράκι σου, τα ξέρω από 1ο χέρι, σκέψου μόνο ότι ο καιρός φτιάχνει και έτσι κι αλλιώς θα μειωθούν οι παλιοιώσεις.

Κωνκωνάκι μου και το Χριστινάκι βήχει? Να το περάσει μωρέ κι εκείνο στο πόδι! Το κινητό μου δε μου έδειξε ότι είχα κανένα μήνυμα όμως! Τι να πω τα έχει παίξει μάλλον!

Κι εμείς περάσαμε καλά το Σκ, ήταν γεμάτο παράπονο δεν έχω, μέχρι και στο Μάλαμα πήγα, αλλά τώρα χμμμ νομίζω η οστρακιά μας χτυπάει την πόρτα! Θα πάμε γιατρό και θα σας το επιβεβαιώσω μετά! Ο μικρός έβγαλε κάτι σπιθουράκια στην κοιλιά, από την Κυριακή είναι ανόρεχτος και με τεράστιους μαύρους κύκλους και χτες έκανε ένα 37,6 που έπεσε μόνο του! Σας αφήνω να ετοιμαστούμε και τα λέμε το βράδυ!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς περάσαμε καλά το Σκ, ήταν γεμάτο παράπονο δεν έχω, μέχρι και στο Μάλαμα πήγα, αλλά τώρα χμμμ νομίζω η οστρακιά μας χτυπάει την πόρτα! Θα πάμε γιατρό και θα σας το επιβεβαιώσω μετά! Ο μικρός έβγαλε κάτι σπιθουράκια στην κοιλιά, από την Κυριακή είναι ανόρεχτος και με τεράστιους μαύρους κύκλους και χτες έκανε ένα 37,6 που έπεσε μόνο του! Σας αφήνω να ετοιμαστούμε και τα λέμε το βράδυ!
Ωχ, τί διαβάζω; Η πρώτη παιδική αρρώστια της παρέας;;;; Καλέ, πήγες Μάλαμα;;; Που εμφανίζεται;;; Παρασκευή, πάω στο Μετρό, να δω τη Νατάσσα Μποφίλιου, όποια ενδιαφέρεται ας δηλώσει συμμετοχή.

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή, πάω στο Μετρό, να δω τη Νατάσσα Μποφίλιου, όποια ενδιαφέρεται ας δηλώσει συμμετοχή.

Μη γελασετε....ποια ειναι η κυρια??????:tongue:

Μαρινακι περαστικα αν και δε νομιζω να ειναι οστρακια βρε...αλλα χαραχτηριστικα μου ειχε πει οταν ειχα ρωτησει θυμαστε τοτε που ειχαν κρουσμα στο σχολειο.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...