Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλησπερα ... ηρθα στην ομορφη παρεα σας:D:D

αρμα - Μαρια τι επαθε η Ευα?? κατι διαβασα αλλα δεν πηγα πισω για να το δω...εσυ πως πας κουκλα μου ?? ο 'παιδαρος' ειναι καλα?

οσο για την τσουκνιδο-εκπαιδευση, το διαβασα οτι η πεθερα της Ηλιανας το εφαρμοζε

Ιωαννα ο καιρος εδω ειναι υπεροχος...αν και εγω ειμαι παραξενη και θελω συννεφια...προσπαθω να το εξηγησω αλλα το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι ειμαι φωτεινη ...χα χα χα χα ... απο μονη μου δεν χρειαζομαι και ηλιο.....κουκλες πλακα κανω :D:D:D.....αυτο το εχω απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου, φαινετε το εχουν τα κριαρακια:):)

σημερα μου καηκε και η ηλεκτρικη σκουπα, μου εριξε τη μια ασφαλεια στον πινακα. Οταν πηγα μετα απο λιγο να ανοιξω το ψυγειο ειδα οτι δεν λειτουργουσε και τρομαξα μηπως ξαναχαλασα, αλλα ηταν η ασφαλεια.

Κατα τα αλλα ημαστε καλα, περιμενω την αγαπουλα μου το βραδυ, η Βικυ με τον Λουκα εχουν εξοδο.

Αυριο φευγει κ η Καλλη με μια φιλη της ταξιδι στην Ιταλια για 10 μερες..... θα μου λειψει πολυ η κορουλα μου ... ας παει κ να ερθει με το καλο κ η Παναγια μαζι τους

αυτα για την ωρα......και εγω εχω προβλημα με το facebook

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Το σίγουρο είναι ότι κάποια στιγμή όλα θα τα κάνουν όλα μόνα τους. Τότε να μας δω πώς θα νιώθουμε. Όταν θα θέλουμε να τα πάρουμε αγκαλια ή να κοιμηθούμε μαζί τους και θα μας διώχνουν :tongue::tongue::tongue:
Αααααααχ, για αυτό τα μεγαλώνουμε να τα δυναμώσουμε να είναι κάποτε χωρίς εμάς, αυτή είναι η ζωή κι η φυσική της συνέχεια. Είναι απίστευτο, τη λιώνω τώρα στα χάδια, δεν είναι "δική μου", κι αυτό θα το νιώσω κάποτε στο πετσί μου, την χαζεύουμε με τον πατέρα της με ένα χαζό χαμόγελο στα χείλια (φαντάζομαι όπως κι εσείς τα δικά σας) και λέμε να είναι καλά να μεγαλώνει, κάποτε θα ζει μακριά μας, να είναι καλά, να είναι καλά.

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τσουρεκια παρε προς το παρον νηστισιμα(φοβερα) και θα επανελθω με πασχαλινα

http://www.greekmasa.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=4470&Itemid=49

Είναι και για τη Ναταλία αυτά Ρίτα μου, ευχαριστώωωω!

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ρε κορίτσια, σήμερα θα τα πείτε όλα που είμαι κομμάτια??? Τελευταία ένιωθα συνέχεια πεσμένη και το απέδιδα στην ιγμορίτιδα και στη γαστρεντερίτιδα. Τελικά δεν είναι αυτό, μάλλον κάτι άλλο συμβαίνει και δεν είμαστε προετοιμασένοι με την καμία αυτή τη στιγμή, κρατάω μια επιφύλαξη Πρωταπριλιά είναι σήμερα, ας ελπίσω ότι το τεστ μου έκανε πλάκα.

Με συγχωρείτε που δε σχολιάζω τίποτα, αλλά είμαι λίγο χάλια.

Μαρινάκι, τί συμβαίνει;;;;;;; Κάποτε, Πρωταπριλιά μας είχε ανακοινώσει κι η pikoulina τη 2η εγκυμοσύνη της και καμιά δεν την πίστευε!!!!!!!

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Είσαι πολύ σκατούλα τελικά!!!! Και ξέρω και πώς με καταλαβες! Γμτττττ ούτε έναν άνθρωπο δεν κατάφερα να κοροιδέψω σήμερα, δεν προσπάθησα κιόλας αφού όλη μέρα ήμουν στο τρέξιμο, αλλά μου το χάλασες τώρα!
Αστο καλό σου. Και του χρόνου!!!!!!!!! Αχ ωραίο νέο θα ήταν πάντως!

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αρμα και η Ευα τωρα εχει πιο σημαντικα θεματα να ασχοληθει .Θα δεις μολις πορσαρμοστει με το μωρο πως θα το ''παιζει '' μεγαλη αδερφουλα και ολα θα γινουν.Ασχετο ολα τα κοριτσακια εντωμεταξυ που βλεπω μικρες μαμαδες το παιζουν στα δευτερα!!Ειναι τοσοοοοοοοοοο χαριτωμενα!!!!!Αντε κοντευει η ωρα ετσι?

Η αλήθεια είναι ότι όντως από τώρα λέει ότι ''θα σε βοηθάω εκεί'', ''θα του μάθω να μιλάει, να τρώει, να κάνει μπάνιο'' και όλα τα σχετικά. Το ίδιο κάνει και με τα μωρά της. Και εμένα την ίδια με βοηθάει πολύ. Όντως το έχουμε μέσα μας μάλλον.

Εχτές το βράδυ όμως το έπαιζε μπέμπα και έλεγε ''η μπέμπα θέλει γάλα..'' ''η μπέμπα νύσταξε'' κλπ..βέβαια έσκαγε στα γέλια μετά αλλά κι αυτά νομίζω μέσα στο πρόγραμμα είναι..

Φωτεινή μου της Εύας της έκατσε ένα ξύγκι στο λαιμό και πνίγηκε. Μέχρι να το βγάλουμε δεν μπορούσε να πάρει ανάσα..:( Ευτυχως όλα καλά. Και ο μπέμπης καλά! Ακόμα μεσα στην κοιλια μου!!!

Κορίτσια σήμερα συνηδειτοποίησα ότι σε μια βδομάδα μπορεί και να γεννάω..Την Παρασκευή κόβω τα χάπια και μπορεί να γεννήσω μέσα σε 2-3 μέρες..γιατί πάλι φοβάμαι τον τοκετό οεο???


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλάκι γιατί έτσι με τις σφραγίδες? Για συγλεκριμένο λόγο? Περιέχουν κάτι δηλαδή ή απλά δεν σ'αρέσει? Εγώ δεν το έχω σκεφτεί ποτέ γιατί δεν μας έχει τύχει.
Φοβάμαι ότι δεν ξέρω τί περιέχουν και δεν θέλω... Ίσω υπερβάλω...

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο(καλά εγώ τώρα όχι οι υπόλοιποι εννοώ). Δεν το θεωρώ υπερβολή όμως. Απλά δεν βάζω σε κάθε πλύσιμο σαπούνι όταν πρόκειτε για τσίσα παρά σκέτο νεράκι(έτσι μου είχε πει να κάνω μία παιδοδερματολόγος..)
Το ίδιο κι εγώ.

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσούλια μου... σφραγιδάκι στα χεράκια τους;;;; Έχω κόλλημα μάλλον, στο σχολείο μας δεν σφραγίζουν, αλλά γενικά δεν αφήνω να μου τη σφραγίσουν πουθενά, σε κάτι παιδότοπους κτλ. Κόλλημα;;;

Δε με ενοχλει φιλακι μου καθολου...ειναι κατι σαν τα αυτοκολλητα.Επισης καθημερινα εχει και αλλη ζωγραφια στο χερακι του.Μα ενα σπιτακι,μα ενα καραβακι,μα ενα αεριπλανο κατι...δε ξερω σε ποια φαση τα φτιαχνουν αυτα.

Εξαλλου και εγω να μην ηθελα αυτος αυτοσφραγιζεται μονος του και αλιμονο αν εχει καπου σφραγιδες και δεν του βαλουν.

Εχουμε μιλουνια σφραγιδες και σπιτι.

Γενικως με το Γρ. εχω καταλαβει ενα πραγμα.Θα κανει οτι θελει και οτι του αρεσει και εμεις απλα θα χαλαρωσουμε ακομα και σε θεματα που αλλοτε γελουσα,αγχωνομουν ή τα θεωρουσα αδυνατον να συμβουν.

Επεμβαινουμε μονο στα επικινδυνα θεματα και στις τελειως λαθος συμπεριφορες.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αααααααχ, για αυτό τα μεγαλώνουμε να τα δυναμώσουμε να είναι κάποτε χωρίς εμάς, αυτή είναι η ζωή κι η φυσική της συνέχεια. Είναι απίστευτο, τη λιώνω τώρα στα χάδια, δεν είναι "δική μου", κι αυτό θα το νιώσω κάποτε στο πετσί μου, την χαζεύουμε με τον πατέρα της με ένα χαζό χαμόγελο στα χείλια (φαντάζομαι όπως κι εσείς τα δικά σας) και λέμε να είναι καλά να μεγαλώνει, κάποτε θα ζει μακριά μας, να είναι καλά, να είναι καλά.

Αυτο ακριβως ηθελα να γραψω και εγω.

Γενικως ο Γρ. ειναι πολυ αυτονομο παιδι και δεν με ενοχλει καθολου.

Χαιρομαι που του δινουμε εφοδια και μεγαλωνει και εχει πρωτοβουλιες και γινεται καθε μερα και πιο ανεξαρτητος.Καμαρωνω για αυτο.Ειμαι γνωστη κουκουβαγια αλλωστε(!!!!)

Δε με απασχολει καθολου αν αργοτερα θα τα κυνηγαμε για μια αγκαλια ή ακομα και για να μας μιλησουν.Το ξερω..θα μας κλεινουν την πορτα του δωματιου τους και θα τα βλεπουμε οταν θελουν αυτα.Αλλα εχω αποδεχτει οτι αυτη ειναι η φυσικη εξελιξη των πραγματων.

Και ειλικρινα απολαμβανω ηδη την αυτονομια του σε πολλα θεματα.Για να ειμαι εντελως ειλικρινης την επιδιωξα και την περιμενω κιολας.

Γερα να ειναι ολα τα παιδακια ,παντα ευτυχισμενα και με οσο δυνατον περισσοτερες εμπειρεις και εφοδια για τη ζωη τους.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κι εγώ... θέλω να δω πια αυτή τη διαφορά στο πορτοφόλι μου... σε λίγο στο super market, πόσα θα ξοδεψω πάλι για τις πάνες της.... Συν το ότι κουράστηκα να την κάνω μπιντε, φανταστείτε είναι και πούπουλο, πάλι καλά... αλλά και πάλι κουράστηκα. Έχω κι αυτό σε κάααααθε άλλαγμα της κάνω μπιντέ. Υπερβολικό;

Ναι η αληθεια ειναι οτι ξενοιαζεις απο πολλα θεματα με το κοψιμο της πανας.

Εμενα το τελυταιο που με ενδιεφερε παντως για να πω την αληθεια ηταν το εξοδο για τις πανες.

Παιδια καναμε, αυτα ειναι μεσα στο προγραμμα.Ειναι υπολογισμενα που λενε.

Παντως καλα κανετε και εσυ και η Αρμα και τις πλενετε εστω με νερο σε καθε αλλαγη ειναι και κοριτσακια και ολα τα τσισακια αυτα πανω μονο καλο πραγμα δεν ειναι.

Μια κοπελα στο θεμα με τις πανες στο αλλο φορουμ αναγκαστηκε να της την κοψει της μικρης της αρων αρων γιατι μετα απο ουρολοιμωξη ο γιατρος τους ειπε οτι θα επρεπε να την εχει κοψει ''χθες''.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα συνηδειτοποίησα ότι σε μια βδομάδα μπορεί και να γεννάω..Την Παρασκευή κόβω τα χάπια και μπορεί να γεννήσω μέσα σε 2-3 μέρες..γιατί πάλι φοβάμαι τον τοκετό οεο???

Εισαι απιστευτη!Καλε μετα απο ολα αυτα σημερα συνηδειτοποιησες οτι οπου να ειναι γεννας?????χαχαχα!Καλο!

Αντε με το καλο κοριτσι μου!!Ολα τελεια θα πανε καλε!Ο τοκετος θα ειναι τοσοοοο γρηγορος με τον βιαστικουλη σου που δε θα προλαβεις ουτε να το καταλαβεις νομιζω!!!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως ηθελα να γραψω και εγω.

Γενικως ο Γρ. ειναι πολυ αυτονομο παιδι και δεν με ενοχλει καθολου.

Χαιρομαι που του δινουμε εφοδια και μεγαλωνει και εχει πρωτοβουλιες και γινεται καθε μερα και πιο ανεξαρτητος.Καμαρωνω για αυτο.Ειμαι γνωστη κουκουβαγια αλλωστε(!!!!)

Δε με απασχολει καθολου αν αργοτερα θα τα κυνηγαμε για μια αγκαλια ή ακομα και για να μας μιλησουν.Το ξερω..θα μας κλεινουν την πορτα του δωματιου τους και θα τα βλεπουμε οταν θελουν αυτα.Αλλα εχω αποδεχτει οτι αυτη ειναι η φυσικη εξελιξη των πραγματων.

Και ειλικρινα απολαμβανω ηδη την αυτονομια του σε πολλα θεματα.Για να ειμαι εντελως ειλικρινης την επιδιωξα και την περιμενω κιολας.

Γερα να ειναι ολα τα παιδακια ,παντα ευτυχισμενα και με οσο δυνατον περισσοτερες εμπειρεις και εφοδια για τη ζωη τους.

Η αλήθεια είναι αυτή, οξύμωρο βέβαια για το σήμερα μας που τα έχουμε δίπλα μας στο κάθε τι, αλλά αληθινό, τα μεγαλώνουμε για να τα ετοιμάσουμε να φύγουν, έτσι πρέπει. Ρίτα... και δε μιλώ για τη φάση που θα κλείνει την πόρτα του δωματίου του και θα σε αφήνει έξω.... μόνο μέχρι εκεί μπορείς να διανοηθείς εσύ για τον γιόκα σου;!!!!! Χαχαχαχαχαχαχαχα, θα σου φύγει Ρίταααααααα, θα βρει ένα κοριτσάκι και θα σου φύγει, εκεί να σε δω στο καφέ, χαχαχαχαχαχα!!!!!

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιοβαννα μου χωρις να θελω να σε αγχωσω οι καψουλες οι οποιοπαθητικες βοηθουν καπου στο να φυγουν τα φλεμματα ή απλα ειναι κατι αντιβηχικο?Ο παιδιατρος συμφωνει με αυτο?

Διοτι απο οσο ξερω ο βηχας δεν ειναι κακος να υπαρχει....Ειναι ενας μηχανισμος για να μην κατακαθονται τα φλεμματα και να αποβαλλονται.

Πετρουλα,φιλιω,φωτεινη,σαρδελακι,''παιχνιδιαρα'' μαρινα και οποια αλλη ξεχναω τα φιλια μου.

Εμεις γυρισαμε πριν κανα μισαωρο και θα ξανφυγουμε σε λιγο για παιδοτοπο.

Ολη μερααα γυρνουσαμε.Λιωσαμε!

Καλο υπολοιπο!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...