Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Πολύ όμορφη τοποθέτηση ! 

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Συμφωνώ απόλυτα !!! Μακάρι και εγώ να είχα αυτή τη λογική νεότερη όταν ήμουν ! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Είναι λογικό να μειωθούν οι κινήσεις τους. Είναι αρκετά μεγάλα πλέον τα μωρά μας και ο χώρος λιγοστεύει. Επίσης αυτό το διάστημα κοιμούντε αρκετά :) Μην αγχώνεστε. Τα ίδια έλεγα και εγώ στον γιατρό χθές και μου έδωσε τις πιο πάνω απαντήσεις. Βέβαια μέτρησε την ροή στο αίματος του πλακούντα αλλά πάλι μου είπε ότι θα έδειχνε το βάρος του μωρού αν κάτι πήγαινε λάθος. Το ονοματάκι της μικρής αποφασίστηκε, βασικά το αποφάσισα εγώ και απλά ο άνδρας μου συμφώνησε αφού κουράστηκε πλέον να του πετάω διάφορα ονόματα χαχαχα Μου άρεσαν πάρα πολύ τα Άνθια, Αριάνθη, Αριάδνη, Ροδάνθη. Και ο άνδρας μου τα θεωρούσε over the top. Ήθελε κάτι πιο σεμνό. Σκέφτηκα ότι ένα άτομο εκτιμώ βαθύτατα στην οικογένια και αυτό είναι η γιαγια μου η Μαρία. Και κανεις μέχρι τώρα δεν έβγαλε το όνομα της. Και αφού μου αρέσει πολύ το Ανθή, είπα να τα συνδιάσω και να βγάλω Μαριάνθη.


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα και από εμένα!!!!!εμείς όλα καλά 1980 γραμμάρια ο μπεμπης 30 εβδομάδες και 3 ημέρες! έκανα και εξετάσεις σήμερα τις οποίες θα ολοκληρώσω αύριο με τα ουρά 24 ωρου (τέρμα σπαστικό σαν εξέταση).... μου την έδωσέ αυτη την εξεταση γιατι η πίεση μου ήταν οριακή και η μία μέτρηση τσιμπημένή. εξήγησα ότι είναι από άγχος και σπίτι όντως είναι πιο χαμηλή εντός ορίων.αλλα πρέπει να δει αν υπάρχει λεύκωμα... ε αυτό με χάλασε λίγο αλλά τι να κάνω θα την μετράω και στο σπίτι και ελπίζω όλα να πάνε καλα !


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από εμένα!!!!!εμείς όλα καλά 1980 γραμμάρια ο μπεμπης 30 εβδομάδες και 3 ημέρες! έκανα και εξετάσεις σήμερα τις οποίες θα ολοκληρώσω αύριο με τα ουρά 24 ωρου (τέρμα σπαστικό σαν εξέταση).... μου την έδωσέ αυτη την εξεταση γιατι η πίεση μου ήταν οριακή και η μία μέτρηση τσιμπημένή. εξήγησα ότι είναι από άγχος και σπίτι όντως είναι πιο χαμηλή εντός ορίων.αλλα πρέπει να δει αν υπάρχει λεύκωμα... ε αυτό με χάλασε λίγο αλλά τι να κάνω θα την μετράω και στο σπίτι και ελπίζω όλα να πάνε καλα !

Αχ Αλεξια. Εχω απο την αρχη της εγκυμοσύνης που μετράω κ καταγράφω την πίεση 2-3 φορές τη ημέρα. Γιατι παντα οταν με μετράει γιατρός ανεβάζω. Ειχα βαλει και χολτερ στην αρχη για να πειστεί ο γιατρός οτι δεν εχω θέμα. Και γω αρχές του μηνα θα κανω ουρά 24/ωρου μαζι με τις υπόλοιπες εξετασεις. Κουραγιο, λιγο έμεινε. Εμεις πηγαμε την παρασκευη στο γιατρο. Ολα πολυ καλα. Το μονο που με ανησυχεί ειναι ποτε θα πάρει την σωστή θεση. Ξέρετε μεχρι ποτε μπορούν να γυρίσουν??

Link to comment
Share on other sites

Αχ Αλεξια. Εχω απο την αρχη της εγκυμοσύνης που μετράω κ καταγράφω την πίεση 2-3 φορές τη ημέρα. Γιατι παντα οταν με μετράει γιατρός ανεβάζω. Ειχα βαλει και χολτερ στην αρχη για να πειστεί ο γιατρός οτι δεν εχω θέμα. Και γω αρχές του μηνα θα κανω ουρά 24/ωρου μαζι με τις υπόλοιπες εξετασεις. Κουραγιο, λιγο έμεινε. Εμεις πηγαμε την παρασκευη στο γιατρο. Ολα πολυ καλα. Το μονο που με ανησυχεί ειναι ποτε θα πάρει την σωστή θεση. Ξέρετε μεχρι ποτε μπορούν να γυρίσουν??

ημαστε και μαζι στις εβδομαδες,εμενα μου ειπε οτι αν καποια στιγμη ξεφυγει θα πρεπει να παρω χαπι και να νοσηλευτω και αν δεν σταθεροποιηθει να γεννησω 37 με 38 εβδομαδες αντι για 39...... ποσο αν

εβαζεις αν επιτρεπεται? εγω σπιτι εχω ανωτερο 13.5-8.5 και κατωτερο 10-5 .....αλλα στο γιατρο 15-10 14-9...

μεχρι τις 37 εβδομαδες παντως εχει περιθωριο να παρει θεση μην σε ανησυχει αυτο...


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κι εμεις μολις ηρθαμε απο το ντοπλερ ειμαστε 31+1 σημερα στα 1881 γραμμάρια στην 72,5 εκατοστιαία θεση ολα καλα απλα ο πλακούντας ειναι παραχειλιος ακομα παω για σιγουρη καισαρικη....τι να κανουμε.

Η πιεση μου ειμαι γενικα υποτασική τωρα ειναι 10,7-7 με παλμούς 110

Το σιδηρο χαμηλα οποτε μου εγραψε ενα σωρό εξετασεις παλι και ούρα να κανω αυριο.

Το πιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ δεν ειναι τυλιγμένη με τον πλακούντα πια ολα καλα για την ωρα ηρεμησα.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ Αλεξια. Εχω απο την αρχη της εγκυμοσύνης που μετράω κ καταγράφω την πίεση 2-3 φορές τη ημέρα. Γιατι παντα οταν με μετράει γιατρός ανεβάζω. Ειχα βαλει και χολτερ στην αρχη για να πειστεί ο γιατρός οτι δεν εχω θέμα. Και γω αρχές του μηνα θα κανω ουρά 24/ωρου μαζι με τις υπόλοιπες εξετασεις. Κουραγιο, λιγο έμεινε. Εμεις πηγαμε την παρασκευη στο γιατρο. Ολα πολυ καλα. Το μονο που με ανησυχεί ειναι ποτε θα πάρει την σωστή θεση. Ξέρετε μεχρι ποτε μπορούν να γυρίσουν??

Μεχρι και λιγο πριν τον τοκετό! Κι ομως ανα πάσα στιγμη κανει μια τούμπα και τσουπ

Κανονικα ομως ενα μεγαλο ποσοστο μεχρι τις 32 εβδομαδες εχει ηδη παρει θεση...μην σε απασχολει θα γυρισει καποια στιγμη το ζουζουνι σου λιγα μενουν ισχιακα η εγκάρσια και γινεται καισαρικη τομή.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

ημαστε και μαζι στις εβδομαδες,εμενα μου ειπε οτι αν καποια στιγμη ξεφυγει θα πρεπει να παρω χαπι και να νοσηλευτω και αν δεν σταθεροποιηθει να γεννησω 37 με 38 εβδομαδες αντι για 39...... ποσο αν

εβαζεις αν επιτρεπεται? εγω σπιτι εχω ανωτερο 13.5-8.5 και κατωτερο 10-5 .....αλλα στο γιατρο 15-10 14-9...

μεχρι τις 37 εβδομαδες παντως εχει περιθωριο να παρει θεση μην σε ανησυχει αυτο...

Εγω στο σπιτι εχω παντα 11,5-12 με 7-8. Και στο γιατρο στις αρχες ειχα ανεβάσει και 15-10 μια φορα. Συνηθως 14-9 και την τελευταια ειχα 13-9. Αλλα δεν ανησυχω για αυτο γιατι το εχω δει κ με την καρδιολόγο. Μην σε αγχώνει. Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να την μετράς. Sweetberry μακαρι να γυρισει γιατι η αληθεια ειναι οτι το σκεφτομαι αρκετα. Α, εμενα εχει μια χαλαρή περιτυλιξη. Αλλα ειναι συχνό ειπε ο γιατρός. Δεν τον ειδα να αγχώνεται.

Link to comment
Share on other sites

ε άρα παθαίνεις ότι παθαίνω κ εγώ ακριβώς .... έφερα και γιατρό να τη μετρήσει 12 με 7 είχα τώρα.... βέβαια όλα θα φανούν στο λεύκωμα 24 ωρου αν είναι καλό αύριο τέτοια ώρα θα το ξέρω απλά θα μετράω και κάθε βδομάδα θα κάνω αίμα ουρά .....


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό να μειωθούν οι κινήσεις τους. Είναι αρκετά μεγάλα πλέον τα μωρά μας και ο χώρος λιγοστεύει. Επίσης αυτό το διάστημα κοιμούντε αρκετά :) Μην αγχώνεστε. Τα ίδια έλεγα και εγώ στον γιατρό χθές και μου έδωσε τις πιο πάνω απαντήσεις. Βέβαια μέτρησε την ροή στο αίματος του πλακούντα αλλά πάλι μου είπε ότι θα έδειχνε το βάρος του μωρού αν κάτι πήγαινε λάθος. Το ονοματάκι της μικρής αποφασίστηκε, βασικά το αποφάσισα εγώ και απλά ο άνδρας μου συμφώνησε αφού κουράστηκε πλέον να του πετάω διάφορα ονόματα χαχαχα Μου άρεσαν πάρα πολύ τα Άνθια, Αριάνθη, Αριάδνη, Ροδάνθη. Και ο άνδρας μου τα θεωρούσε over the top. Ήθελε κάτι πιο σεμνό. Σκέφτηκα ότι ένα άτομο εκτιμώ βαθύτατα στην οικογένια και αυτό είναι η γιαγια μου η Μαρία. Και κανεις μέχρι τώρα δεν έβγαλε το όνομα της. Και αφού μου αρέσει πολύ το Ανθή, είπα να τα συνδιάσω και να βγάλω Μαριάνθη.

Γιωτακιιιιι τι κανεις!!!??ο γιος σου??:-)

Ωραιο το ονοματακι σας!!!Με το καλο να την παρεις στα χερια σου!!

καλημέρα και από εμένα!!!!!εμείς όλα καλά 1980 γραμμάρια ο μπεμπης 30 εβδομάδες και 3 ημέρες! έκανα και εξετάσεις σήμερα τις οποίες θα ολοκληρώσω αύριο με τα ουρά 24 ωρου (τέρμα σπαστικό σαν εξέταση).... μου την έδωσέ αυτη την εξεταση γιατι η πίεση μου ήταν οριακή και η μία μέτρηση τσιμπημένή. εξήγησα ότι είναι από άγχος και σπίτι όντως είναι πιο χαμηλή εντός ορίων.αλλα πρέπει να δει αν υπάρχει λεύκωμα... ε αυτό με χάλασε λίγο αλλά τι να κάνω θα την μετράω και στο σπίτι και ελπίζω όλα να πάνε καλα !

Αλεξια σούπερ το νινακι!!!!πολυ καλος στα κιλακια του!!:wink:

Το λεύκωμα τι μπορει να μας δημιουργησει?στην αυξημενη πιεση οφειλεται?

Αχ Αλεξια. Εχω απο την αρχη της εγκυμοσύνης που μετράω κ καταγράφω την πίεση 2-3 φορές τη ημέρα. Γιατι παντα οταν με μετράει γιατρός ανεβάζω. Ειχα βαλει και χολτερ στην αρχη για να πειστεί ο γιατρός οτι δεν εχω θέμα. Και γω αρχές του μηνα θα κανω ουρά 24/ωρου μαζι με τις υπόλοιπες εξετασεις. Κουραγιο, λιγο έμεινε. Εμεις πηγαμε την παρασκευη στο γιατρο. Ολα πολυ καλα. Το μονο που με ανησυχεί ειναι ποτε θα πάρει την σωστή θεση. Ξέρετε μεχρι ποτε μπορούν να γυρίσουν??

Σαμανθα ξερω οτι γυρνάνε και στον μηνα μας..μην αγχώνεσαι...ολα θα πανε καλα!!

Γεια σας κορίτσια κι εμεις μολις ηρθαμε απο το ντοπλερ ειμαστε 31+1 σημερα στα 1881 γραμμάρια στην 72,5 εκατοστιαία θεση ολα καλα απλα ο πλακούντας ειναι παραχειλιος ακομα παω για σιγουρη καισαρικη....τι να κανουμε.

Η πιεση μου ειμαι γενικα υποτασική τωρα ειναι 10,7-7 με παλμούς 110

Το σιδηρο χαμηλα οποτε μου εγραψε ενα σωρό εξετασεις παλι και ούρα να κανω αυριο.

Το πιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ δεν ειναι τυλιγμένη με τον πλακούντα πια ολα καλα για την ωρα ηρεμησα.

Και εσενα σουπερ η κορουλα σου!!!:-) :-) :-)

Αχ..και εγω υποτασικη ειμαι..:-(

Εχω χαμηλο αιματοκριτη...ολα μαζι..

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό να μειωθούν οι κινήσεις τους. Είναι αρκετά μεγάλα πλέον τα μωρά μας και ο χώρος λιγοστεύει. Επίσης αυτό το διάστημα κοιμούντε αρκετά :) Μην αγχώνεστε. Τα ίδια έλεγα και εγώ στον γιατρό χθές και μου έδωσε τις πιο πάνω απαντήσεις. Βέβαια μέτρησε την ροή στο αίματος του πλακούντα αλλά πάλι μου είπε ότι θα έδειχνε το βάρος του μωρού αν κάτι πήγαινε λάθος. Το ονοματάκι της μικρής αποφασίστηκε, βασικά το αποφάσισα εγώ και απλά ο άνδρας μου συμφώνησε αφού κουράστηκε πλέον να του πετάω διάφορα ονόματα χαχαχα Μου άρεσαν πάρα πολύ τα Άνθια, Αριάνθη, Αριάδνη, Ροδάνθη. Και ο άνδρας μου τα θεωρούσε over the top. Ήθελε κάτι πιο σεμνό. Σκέφτηκα ότι ένα άτομο εκτιμώ βαθύτατα στην οικογένια και αυτό είναι η γιαγια μου η Μαρία. Και κανεις μέχρι τώρα δεν έβγαλε το όνομα της. Και αφού μου αρέσει πολύ το Ανθή, είπα να τα συνδιάσω και να βγάλω Μαριάνθη.

Αχ πολύ ωραιο ονομα! Με το καλο το μπεμπακι !

Εγω θα δωσω της μαμας κ της πεθεράς...

Λίλιαν Φλώρα.

Ειναι απαίσιο το Φλώρα κατα την γνωμη μου αλλα για τον αντρουλη μου το κανω.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ πολύ ωραιο ονομα! Με το καλο το μπεμπακι !

Εγω θα δωσω της μαμας κ της πεθεράς...

Λίλιαν Φλώρα.

Ειναι απαίσιο το Φλώρα κατα την γνωμη μου αλλα για τον αντρουλη μου το κανω.

Και τα δύο λουλουδένια είναι, μια χαρά! :D


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

zamia το λεύκωμα στα ουρά είναι μια "κακη" προτεινη που παράγουν τα νεφρά! παρατειρηται μέτα από έντονη άσκηση , σε αθλητές και σε άτόμά μέ νέφρίκή άνέπάρκέίά. στήν έγκύμόσύνή σύνδέέτάί μέ πρόέκλάμψίά πρήξίμό στά πόδίά κάί χέρίά σύν ύψήλή πίέσή έίνάί ό ορισμός της πρόέκλάμψίάς ... θέλει γενικά παρακολούθηση και μεγάλη προσοχή!


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

zamia το λεύκωμα στα ουρά είναι μια "κακη" προτεινη που παράγουν τα νεφρά! παρατειρηται μέτα από έντονη άσκηση , σε αθλητές και σε άτόμά μέ νέφρίκή άνέπάρκέίά. στήν έγκύμόσύνή σύνδέέτάί μέ πρόέκλάμψίά πρήξίμό στά πόδίά κάί χέρίά σύν ύψήλή πίέσή έίνάί ό ορισμός της πρόέκλάμψίάς ... θέλει γενικά παρακολούθηση και μεγάλη προσοχή!

Σ'ευχαριστω για την ενημερωση Αλεξια..αρα..μακρια απο εμάς!!!

Link to comment
Share on other sites

κ εγώ θα περιμένω αύριο το απόγευμα τα αποτελέσματα των ούρων 24 ωρου ! θα μετράω κάθε μέρα συν εξετάσεις κάθε βδομάδα μέχρι να γεννησω για να είμαι σίγουρη!!! εύχομαι όλα να πάνε καλα γιατί αγχώθηκα πάρα πολύ


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γιωτακιιιιι τι κανεις!!!??ο γιος σου??:-)

Ωραιο το ονοματακι σας!!!Με το καλο να την παρεις στα χερια σου!!

ευχαριστώ Ζάμια. Εννοείται όλες μας να κρατήσουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας και όλα να είναι όμορφα! Εσύ τί κάνεις? Είδα ότι σε βρήσκει ο γιατρός λίγο αδύναμη? Θα έχεις καθόλου επιπτώσεις?


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...