Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , LeneL είπε:

      Είναι μεγάλο το κόστος να νοσηλευτεις τόσες μέρες όντως, αλλά αν σε παίρνει κάτσε όσο πιο πολύ μπορείς για να αποφύγεις αν γίνεται τη θερμοκοιτίδα.. όχι ότι θα γίνει κάτι αν χρειαστεί, αλλά και το άγχος τότε θα είναι τεράστιο και το κόστος... Εμάς 4 μέρες μπήκε η μικρή και δε θέλω να σου πω πόσο πήγε. Το λιγότερο φυσικά είναι το κόστος, απλά το λέω έτσι γιατί ξέραμε και τότε ότι μπήκε σχεδόν προληπτικά και πλέον έχει περάσει καιρός. Με το καλό!

      34 θα το πάμε ! το αποφασίσαμε ! 2 βδομαδες είναι κοντά 300 γραμμάρια για το παιδί! εκτός απροόπτου βέβαια 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Καλησπέρα κοιλιτσες!!

Άντε λιγο μας έμεινε.....!!!ποσο ανυπομονώ....!!!

Παραλαβαμε την κουνια μας!!!

Τωρα μας έμειναν ψιλοπραγματακια..και το φαρμακειο μας.:wink:

Πλυσιματα θα αρχισω σιγα σιγα απο τα τελη της αλλης εβδομαδας και στρώσιμο αρχες Νοεμβριου. (οταν μπω στο μηνα μου σκεφτομαι..)

Εχω κατι συσπασουλες που με αγχωνουν...δε ποναω καπου απλα σφίγγει η κοιλια μου..καθομαι και μετραω ποσες φορές μου συμβαινει αυτο και ποσα δευτερολεπτα κραταει..

Γενικα ωρες ωρες εχω κατι τσιμπηματακια χαμηλα και μια περιεργη ενοχληση στο τραχηλο...

Και αρκετα εντονους πονους στους γοφους....:-(

Ανυπομονω να παμε στο γιατρο..26 έχουμε ραντεβου...

Ο φοβος μου ειναι μη γινει τιποτα και γεννησω πρόωρα..:-(

Μελιτουλα μιλησες με τον γιατρο σου για τη βλεννα?

Αναστελλα πως εισαι??

Πιπι πολυ ωραια που πηρες τοσα πραγματακια!!μεγαλη βοηθεια!!

Αλεξια εσυ πως εισαι??παπαπα αυτη η γλωσσοφαγια..

Παιδίατρο βρηκατε??θα κανετε ραντεβου πριν ξεκινησετε τη συνεργασια σας?

Φιλια σε ολες!!!καλη εβδομαδα να εχουμε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρες και από μένα. Έχει από την Πέμπτη το μεσημέρι που ήμουν σπίτι άρρωστη. 'Ιωση και εγώ, με πολύ βήχα και φλέγματα... Δύσκολο μιας και δεν μπορούμε να πάρουμε φάρμακο δυνατό. Μου έδωσε ο γιατρός ένα φυτικό για τον βήχα.. πολύ λίγο βοηθά. Με τόσο βήχα φοβήθηκα μπας και μου δημιουργήσω τπτ συσπάσεις και έχουμε και άλλα. Πάντος δύσκολος και ύπνος με βουλομένη μύτη και οι πνεύμονες να σφυρίζουν όλο το βράδυ. Σήμερα, νομίζω είμαι καλύτερα. Ήρθα και δουλειά. Αύριο έχω εξέταση με τον γιατρό. Για να δούμε τί θα δούμε... Απ΄τον αύγουστο έχω πάρει 2 κιλά και αυτά γιατί έχω ξεφύγει τις τελευταίες βδομάδες. Τέρμα τα γουρουνιάσματα!!! Ο μεταβολισμός δεν δουλεύει καθόλου και ότι τρώω κάθετε στην περιφέρια!!! Χθές ο άνδρας μου ξύπνησε απ'τον μεσημεριανό του ύπνο και με βρήκε να κάθομαι στην τηλεόραση με μια πάστα σοκολατίνας μπροστά μου!!!! "Γουρούυυυυυυνα, είπα από μέσα μου, δικαιολογήσε λίγο λόγο εγκυμοσύνης"!!!! Πάντως τα μαθήματα Hypnobirth που κάνω με βοήθησαν αφάνταστα. Οι φοβίες και ανησυχίες μου έχουν μηδενιστεί και γενικά είμαι πολύ πιο χαλαρή στην φάση καισαρική/επισκληρίδιο!!! Άντε να γεννήσουμε να τελειώνουμε μ'αυτά.


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κορίτσια! πως ειστε?

εμεις μια χαρα και ο μπεμπης ζωηροτατος!πριν μια βδομαδα πηγαμε στο γιατρο και ηταν 1.350.

anastella και γιωτα περαστικα σας.

pipi κι εγω ειχα θεμα με τον αιματοκριτη. ειχε φτασει 25. επαιρνα 3 χαπια καθε μερα και πριν 3 βδομαδες που ξανακανα εξετασεις ειχε φτασει στο 32. τωρα παιρνω 2 την ημερα.

απο βδομαδα λεω να ξεκινησω κι εγω να πλενω τα ρουχαλακια. τελικα δεν χρειαστηκε να αγορασουμε γιατι μας εδωσαν αρκετα. εχουμε αγορασει και την κουνια και περιμενουμε να περασει ο καιρος για να την ετοιμασουμε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα!

περαστικα ανθουσα γιωτα!εγω εκανα εμβολιο τωρα στο τριτο τριμηνο της γριππης συστηνεται πλεον στις εγκυμοσυνες εφ οσων συνενει και ο γιατρος σας.το ειχα κανει και στην πρωτη εγκυμοσυνη μου και οντως δεν αρρωστησα μη το πω και αυτοματιαστω :P....

oσο για τον παιδιατρο τελικα θα παω στον κυριο.Παπαβεντση ειναι για εμενα ο πιο ειδικος περι θηλασμου (πιστοποιημενος συμβουλος)φιλικος επεξηγηματικος..40 ευρω επισκεψη και 60 τις πρωτες μερες στο σπιτι που θα τον χρειαστω! το μονο αρνητικο ειναι οτι ειναι μακρια οχι πολυ αλλα θελει οπωσδηποτε αυτοκινητο!

αυριο τελικα θα με δει ο γιατρος μου και εμενα ενω ηταν να κανω doppler και να παω μετα απο 2 βδομαδες αν ηταν ολα καλα!τελικα θα παω αυριο και καλυτερα να δω το μωρακι μου :) αυτα τα νεα!


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Περαστικά στις αρρώστουλες κ ξεκούραση σε όσες έχουν θεματακια.

Κορίτσια από τότε που σταμάτησα να οδηγαω είμαι πολύ καλύτερα, δεν έχω ενοχλήσεις.

Αν οδήγατε κ μετα έχετε ενοχλήσεις σταματήστε κ θα δείτε διαφορά.

Τελείωσα με το μαραθώνιο πλυντηρίου. Σίγουρα θα έβαλα 10 + πλυντήρια. Στεγνά όλα τα ρουχαλακια του μπεμπη. Τώρα σιγά σιγά θα ξεκινήσω σίδερο κ τέλος του μήνα θα ετοιμάσω την βαλιτσουλα. Μένει να αγοράσω ψιλά είδη υγιεινής. Εσείς πως πάτε από ετοιμάσει??

Την Πέμπτη έχω το ραντεβού κ τότε θα μάθω ποτέ θα με βάλει για καισαρικη κ μετα θα μετράω αντίστροφα.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μόλις ήρθα απ'τον γιατρό. Η μικρή είναι στα 1860κιλά και αλλάζει θέση συνεχώς. Δεν μας πειράζει αφού είναι για καισαρική! :) Αυτό που με στεναχώρεσε είναι ότι δεν αφήνουν τους συζύγους να μπούνε στο χειρουργίο και το θεωρώ άδικο! Και σε εσάς στα δημόσια νοσοκομεία, ακολουθούν την ίδια τακτική??


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθα απ'τον γιατρό. Η μικρή είναι στα 1860κιλά και αλλάζει θέση συνεχώς. Δεν μας πειράζει αφού είναι για καισαρική! :) Αυτό που με στεναχώρεσε είναι ότι δεν αφήνουν τους συζύγους να μπούνε στο χειρουργίο και το θεωρώ άδικο! Και σε εσάς στα δημόσια νοσοκομεία, ακολουθούν την ίδια τακτική??

Τελεια! Μεγαλωνει το μπεμπακι!

Αυτο με την καισαρικη ειναι αδικία ουτε εμας που θα παμε σε δημοσιο μας αφήνουν να μπει ο συζυγος, θα ηταν ωραιο ομως να ακουσει το πρώτο κλαμα να δει το μωρο με το που βγει βεβαια ειναι χειρουργειο και οσο να ναι λογικο δεν αφήνουν κανεναν να ειναι μεσα περα απο γιατρους κλπ...

Δεν πειραζει τι να κανουμε.

Εμενα ειναι γυρισμένη με το κεφαλι κατω νιωθω συνεχεια πολυ χαμηλα χτυπήματα λες και θα βγει σε λιγο χχ.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στον ιδιωτικό τομέα θεωρήτε ρουτίνα να είναι ο μπαμπάς παρόν στην καισαρική! :( Δεν καταλαμβαίνω την διαφορά. Χειρουργίο το ένα, χειρουργίο το άλλο! Τέσπα, μακάρι να είναι αυτά τα προβλήματα μας!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στον ιδιωτικό τομέα θεωρήτε ρουτίνα να είναι ο μπαμπάς παρόν στην καισαρική! :( Δεν καταλαμβαίνω την διαφορά. Χειρουργίο το ένα, χειρουργίο το άλλο! Τέσπα, μακάρι να είναι αυτά τα προβλήματα μας!

Εγώ θα γεννήσω στο ΜΗΤΕΡΑ Κρήτης με προγραμματισμένη καισαρική και δεν αφήνουν κανέναν να είναι παρών πλην του προσωπικού από τη στιγμή που ξεκινάει η εισαγωγή (κλίσμα, φλεβοκαθετήρας κτλ) για 1,5 ώρα, στο χειρουργείο, στην ανάνηψη για 2 ώρες μέχρι που θα πάμε στο δωμάτιο. :eek: Χθες μου λεγε η μαία μου ότι θα πάμε 7 το πρωί και θα ξαναδώ τον άντρα μου στις 12 το μεσημέρι στο δωμάτιο. Καθόλου δεν μου αρέσει...


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δημόσιο και απαγορεύεται να μπει ο άντρας μου και τον βολεύει γιατί φοβάται και αγχώνεσαι. Χαχαχα

Όσο αφορά τα ονόματα. Όποιος με ρώταει απαντάω πως όταν γεννηθεί με το καλό ο Μπεμπης τότε θα αποφασίσουμε το όνομα. Αμαν δηλαδή αγεννητο μωρό και να το κουβεντιάζουμε και να δημιουργουνται εντασεις..

Όσες είστε με καισαρικη σας έχουν δώσει ημερομηνία?


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Δημόσιο και απαγορεύεται να μπει ο άντρας μου και τον βολεύει γιατί φοβάται και αγχώνεσαι. Χαχαχα

Όσο αφορά τα ονόματα. Όποιος με ρώταει απαντάω πως όταν γεννηθεί με το καλό ο Μπεμπης τότε θα αποφασίσουμε το όνομα. Αμαν δηλαδή αγεννητο μωρό και να το κουβεντιάζουμε και να δημιουργουνται εντασεις..

Όσες είστε με καισαρικη σας έχουν δώσει ημερομηνία?

Εμένα μου έχει πει μεταξύ 17-20 Νοεμβρίου (αν με προλάβει)... :D

Το τι κλωτσιές τρώω τις τελευταίες μέρες δεν λέγεται! Μου κόβεται η αναπνοή! Με τόση δραστηριότητα έχω αρχίσει να πιστεύω ότι δεν είναι πια τυλιγμένη με τον λώρο. Θα μας πει την Πέμπτη ο γιατρούλης.:D


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δημόσιο και απαγορεύεται να μπει ο άντρας μου και τον βολεύει γιατί φοβάται και αγχώνεσαι. Χαχαχα

Όσο αφορά τα ονόματα. Όποιος με ρώταει απαντάω πως όταν γεννηθεί με το καλό ο Μπεμπης τότε θα αποφασίσουμε το όνομα. Αμαν δηλαδή αγεννητο μωρό και να το κουβεντιάζουμε και να δημιουργουνται εντασεις..

Όσες είστε με καισαρικη σας έχουν δώσει ημερομηνία?

Ντιακάνα όταν είναι ολική νάρκωση και στα δικά μας ιδιωτικά απαγορεύετε. Όταν είναι spinal ή επισκληρίδιος τον αφήνουν. Τον σύζυγο ή όποιο άλλο άτομο διαλέξει η μητέρα. Για ημερομηνία μου είπαν στις 36 βδομάδες θα ξέρουμε. 2 βδομάδες πριν δλδ. Αλλα μου είπαν ότι το 38+5 είναι το μαξ.


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...