Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Πολύ όμορφη τοποθέτηση ! 

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Συμφωνώ απόλυτα !!! Μακάρι και εγώ να είχα αυτή τη λογική νεότερη όταν ήμουν ! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

κοριτσια αληθεια με τη μαμα μου και τον αδερφο μου τα ειδαμε ολα .... επειδη τα εδωσε ο αντρας μου στο καθαρήστηριο δεν ειχα δει ποσα ηταν τα ξεχασα.πωπω 6 δακουλες του jumbo τις τεραστιες. (λογω του εμετου του παιδιου αναγκαστηκα και ειχα αγορασει πολλα γιατι σε μια μερα λερωνε 3 4 φορες τα παντα )..δεν στεγνωναν για κανενα λογο αφηστε που ηθελε 20 πλυντηρια ...... το μονο που θα παρω ειναι καλτσακια τιποτα αλλο...σαββατο θα ολοκληρωσω τα ψωνια κρεμα συγκαματος αφρολουτρο κατι τετοια που αφησα .... γι αυτο σας ρωτησα για τα μοουκαλια μαλλον nuk θα παρω κ εγω... εσεις σε τι δρομο ειστε ? βαλιτσα εκανε καμια ? εγω εκεινη τη μερα με την πιεση φοβηθηκα αλλα δεν την ολοκληρωσα ακομα .....


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ μπουκάλια έχω και avent και nuk. O γιος μου έπερνε απ'όλα δεν είχε πρόβλημα. Και μπιμπίλες το ίδιο. Είχα chicco από διαφήμιση, avent, nuk. Και τις μικρής τώρα κάτι κανούργιες που αγόρασα, nuk είναι. Βαλίτσα 90% έτοιμη. Πρέπει να πάω να αγοράσω ένα νυκτικό και τέλος να βάλω τα τελευταία (αποσμητικό, κρέμες ημέρες, φορτιστές). Κατα τ'αλλα και τώρα να πρέπει να πάω είμαι έτοιμη !!! Σήμερα στον άνδρα μου είπε ότι πρέπει να φέρει το κρεβατάκι και να παραγγείλουμε τα σεντόνια/κουίλτ κλπ. Αυτές τις μέρες νιώθω ότι δυνάμωσε το κορίτσι μου. Νιώθω πολύ έντονα τα κοκκαλάκια της που κτυπάνε δεξιά αριστερά.


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ σήμερα άρχισα να βάζω σιγά σιγά πράγματα στη βαλίτσα..

Με έπιασε κ μια μανία κ καθάρισα όλη την κουζίνα. Ντουλάπια μέσα έξω τα πάντα.

Τώρα έχω πονακια περιόδου παλι..μάλλον το παρακανα.

Την κουνια κορίτσια θα μου τη φέρουν μέσα στη βδομάδα κ θα την στήσουν κιόλας, όμως δεν την στρώνουμε ακόμα ε; γτ θα την έχω σε καλαθουνα στην αρχή


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Εγώ από μπιμπερό έχω της medela με την ειδική θηλή που για να τραβήξει γάλα το μωρό κάνει τις θηλαστικές κινήσεις που κάνει κ με το στήθος (ziliher αυτό είναι το calma που λες??).Με αυτό κ καλά δεν παθαίνει σύγχυση θηλών για όσες θηλάσουν. Μου τα έδωσε μια φίλη που δεν τα χρησιμοποίησε. Αυτό που με ψιλοχαλάει είναι ότι είναι πλαστικά, όχι γυάλινα.. Για κολικούς έχω ακούσει κ της mam το anti colic που το διαφημίζουν πολύ, το οποίο επίσης είναι πλαστικό.. Από πιπίλες έχω ένα κάρο που μου είχαν δώσει από κάτι διαφημιστικά βαλιτσάκια.

Για τα ρουχαλάκια ποιο απορρυπαντικό έχετε πάρει?? Εγώ τα πλυσίματα των ρούχων του θα τα ξεκινήσω σε 2 βδομάδες, να είναι φρέσκα! έχω πάρει το προδερμ την σκόνη, αλλά νομίζω το αρκάδι θα ήταν καλύτερο.. Επίσης την βαλίτσα μέσα του άλλου μήνα θα την φτιάξω..αλλά έχω σημειωμένα ό,τι είναι να βάλω! και νυχτικό με ρομπάκι πρέπει να πάρω..και παντοφλάκια..γιατί δε νομίζω να με βολέψουν οι παντόφλες στυλ μποτας που έχω. Αναστελα κ μεις την κουνια την περιμένουμε κάπου αυτή τη βδομάδα! Λέω να μη τη στρώσω όμως ακόμα για να μη σκονίζονται. Χαλάκια όσες πήρατε, θα τα κάνετε στεγνό καθάρισμα πριν τα στρώσετε ή δεν χρειάζεται που είναι καινούρια??


ve92.png
Link to comment
Share on other sites

Πιπι εγώ είχα πάρει το προδερμ αλλά μάλλον λόγω δικής μου παραξενιές δεν μου αρεσε καθόλου. Επλυνα σήμερα με αρκαδι κ μου αρέσει πολύ καλύτερα κ τα ρούχα πιο μοσχομυριστα και μαλακά. :)


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πιπι εγώ είχα πάρει το προδερμ αλλά μάλλον λόγω δικής μου παραξενιές δεν μου αρεσε καθόλου. Επλυνα σήμερα με αρκαδι κ μου αρέσει πολύ καλύτερα κ τα ρούχα πιο μοσχομυριστα και μαλακά. :)

Κι εγώ μάλλον παρασύρθηκα και πήρα το προδέρμ. Δεν με ενθουσίασε ούτε από μυρωδιά ούτε από απαλότητα.

Ναι, Pipi, αυτό είναι το calma. :D

Αφήστε σήμερα μας ήρθε το καρότσι με τα εξαρτήματα. Δυο ώρες πάλευα να βγάλω τα καλύματά του για να τα πλύνω... πολλή κούραση....

Εμείς το κρεβατάκι το έχουμε εδώ και 10 μέρες. Θα το στρώσω μετά τις 10/11 (μια βδομάδα πριν περίπου) για να είναι έτοιμο κι ας την κοιμίζω σε λίκνο. Θέλω να είναι όλα έτοιμα να την περιμένουν.

Εν τέλει δεν πήρα χαλί, αλλά είχα δει κάποια που πλένονται στο πλυντήριο. Ίσως πάρουμε του χρόνου που θα είναι πιο πολύ στο πάτωμα. :D

Δεν έχω σιδερώσει ακόμα, δεν έχω φτιάξει ντουλάπα, συρτάρια και βαλίτσα... ουφ... πιέζει ο χρόνος! :D


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, ξέχασα να σας πω ότι πρέπει να αφήσετε λίγο να αεριστεί το στρώμα του κρεβατιού και το κρεβάτι γιατί έτσι όπως τα έχουν στα εργοστάσια και στις αποθήκες δεν είναι ό,τι καλύτερο. Οπότε το στρώσιμο θα πάει αναγκαστικά για λίγο αργότερα. :D


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

το προδερμ το ειχα μυρίσει από το κουτί κ μου άρεσε κ το πήρα..κ μάλιστα την μεγάλη συσκευασία..βλακεία, αρκάδι έπρεπε να πάρω!έχω να δοκιμάσω και ένα υγρό απορρυπαντικό της bio bebe, βιολογικά κ καλά, από μυρωδιά δεν το έχω ανοίξει να δω..

Κάτι χαλιά βαμβακερά που πλένονται στο πλυντήριο τα είχα δει κ εγώ, αλλά ήταν μικρές οι διαστάσεις κ δεν μας έκανε..πολύ βολικό όμως αυτό που μπαίνει στο πλυντήριο.


ve92.png
Link to comment
Share on other sites

το προδερμ το ειχα μυρίσει από το κουτί κ μου άρεσε κ το πήρα..κ μάλιστα την μεγάλη συσκευασία..βλακεία, αρκάδι έπρεπε να πάρω!έχω να δοκιμάσω και ένα υγρό απορρυπαντικό της bio bebe, βιολογικά κ καλά, από μυρωδιά δεν το έχω ανοίξει να δω..

Κάτι χαλιά βαμβακερά που πλένονται στο πλυντήριο τα είχα δει κ εγώ, αλλά ήταν μικρές οι διαστάσεις κ δεν μας έκανε..πολύ βολικό όμως αυτό που μπαίνει στο πλυντήριο.

Δεν πειραζει δεν παει χαμένο θα πλένεις τοσο συχνα που θα τελειωσει και μετα δοκιμάζεις και το Αρκάδι, εγω αυτο πηρα και ειμαι ετσι κι ετσι ικανοποιημένη με ενα πλύσιμο που εκανα στο προγραμμα για βαμβακερά θα εχω ολοκληρωμένη αποψη οταν λερωνεται το μωρο...παντως και για το προδερμ εχω ακουσει θετικά σχόλια απο φιλη μου με δυο αγοράκια. Δοκιμάζουμε και βλεπουμε.

Χαλι πηρα βαμβακερό που πλένεται απλα για να ζεσταίνει τον χωρο απο Απριλη που θα την βαλω στο δωματιο της. Το παντα το παπλωμα κλπ της κούνιας θα τα παω καθαριστήριο.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω proderm και chicco εχω απορρυπαντικο

.της freezyderm ειναι το καλυτερο αλλα δυστυχως τα χρηματα πολλα.. η medela calma ειναι πανακριβο μπιμπερο 24 ευρω νομίζω. πηρα και ψευδοθηλες σημερα ( εχω τερμα επίπεδη θηλη με μεγαλο στηθος το χειροτερο ) . εγω θα στρωσω 20 με 25 Νοέμβρη πρωτα ο θεος 20.μερες πριν την καισαρικη αν ολα πανε καλα. zillher γιατι επλυνες τα υφασματα του καροτσιου ? εγω επλυνα μονο τ στρωμα πορτ μπεμπε.


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω proderm και chicco εχω απορρυπαντικο

.της freezyderm ειναι το καλυτερο αλλα δυστυχως τα χρηματα πολλα.. η medela calma ειναι πανακριβο μπιμπερο 24 ευρω νομίζω. πηρα και ψευδοθηλες σημερα ( εχω τερμα επίπεδη θηλη με μεγαλο στηθος το χειροτερο ) . εγω θα στρωσω 20 με 25 Νοέμβρη πρωτα ο θεος 20.μερες πριν την καισαρικη αν ολα πανε καλα. zillher γιατι επλυνες τα υφασματα του καροτσιου ? εγω επλυνα μονο τ στρωμα πορτ μπεμπε.

Μου μύριζαν πολύ κι επειδή είδικά στο πορτ μπεμπε θα είναι κλεισμένη μέσα, δεν ήθελα να είναι τόσο έντονη η μυρωδιά.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα καλα εκανες εμενα ηταν εκθεσιακό αυτο που πηρα και δε μυριζε καθολου ευτυχως. εκανες βαλίτσα? νομιζω εχεις πητ αρχες Δεκέμβρη ε ? πας για φυσιολογικα ?


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα καλα εκανες εμενα ηταν εκθεσιακό αυτο που πηρα και δε μυριζε καθολου ευτυχως. εκανες βαλίτσα? νομιζω εχεις πητ αρχες Δεκέμβρη ε ? πας για φυσιολογικα ?

H ΠΗΤ μου έχει αλλάξει μερικές φορές έως τώρα. Ξεκίνησα από 5/12, μετά 1/12, μετά 29/11, μετά πάλι 5/12 και τώρα έχουμε καταλήξει 29/11. Η αυχενική πχ έλεγε 1/12. Μην στα πολυλογώ προγραμματίζουμε καισαρική για περίπου 18/11 γιατί πέρισυ τον Νοέμβριο έκανα αφαίρεση ινομυώματος (με καισαρική) και είναι νωρίς για vbac.

Βαλίτσα θα φτιάξω εντός του σκ. :D


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα καλύμματα του καροτσιού-πορτ μπεμπε θα τα βγάλω να τα πλύνω κ εγώ..από την στιγμή που πλένονται στο πλυντήριο κ μόνο στην ιδέα ότι έχουν ακουμπηθεί σε χιλιες δυο μεριές, δεν τα αφήνω έτσι. Το στρωματάκι του πορτ μπεμπε πως το έπλυνες Αλεξία???? πλυντήριο??

sweetberry για το πάπλωμα που λες, ξέρεις ότι δεν κάνει να το χρησιμοποιήσουμε μέχρι τον πρώτο χρόνο εε?? εννοείται ότι δεν πάει χαμένο το προδερμ! καλά, για το κατά πόσο καλά πλένουν θα το δούμε αργότερα σε λερωμένα ρούχα! τώρα το φρεσκάρισμα δε λέει κάτι! κ της φρεζιντερμ έχω απορρυπαντικό που μου έχουν δώσει σε δείγμα, αλλά θα το χρησιμοποιήσω στα λερωμένα να δω κατά πόσο καθαρίζει! Από κόστος πάντως Αλεξία που έχω δει έχει ίδιες τιμές με τα υπόλοιπα..πάντα σε ιντερνετικό φαρμακείο λέμε. Α, επίσης για όποιες ενδιαφέρεστε μπείτε στο premium brands, έχει πολύ καλύτερες τιμές από όσα άλλα έχω δει.


ve92.png
Link to comment
Share on other sites

Τα καλύμματα του καροτσιού-πορτ μπεμπε θα τα βγάλω να τα πλύνω κ εγώ..από την στιγμή που πλένονται στο πλυντήριο κ μόνο στην ιδέα ότι έχουν ακουμπηθεί σε χιλιες δυο μεριές, δεν τα αφήνω έτσι. Το στρωματάκι του πορτ μπεμπε πως το έπλυνες Αλεξία???? πλυντήριο??

sweetberry για το πάπλωμα που λες, ξέρεις ότι δεν κάνει να το χρησιμοποιήσουμε μέχρι τον πρώτο χρόνο εε?? εννοείται ότι δεν πάει χαμένο το προδερμ! καλά, για το κατά πόσο καλά πλένουν θα το δούμε αργότερα σε λερωμένα ρούχα! τώρα το φρεσκάρισμα δε λέει κάτι! κ της φρεζιντερμ έχω απορρυπαντικό που μου έχουν δώσει σε δείγμα, αλλά θα το χρησιμοποιήσω στα λερωμένα να δω κατά πόσο καθαρίζει! Από κόστος πάντως Αλεξία που έχω δει έχει ίδιες τιμές με τα υπόλοιπα..πάντα σε ιντερνετικό φαρμακείο λέμε. Α, επίσης για όποιες ενδιαφέρεστε μπείτε στο premium brands, έχει πολύ καλύτερες τιμές από όσα άλλα έχω δει.

Κι εγώ το έπλυνα το στρώμα του πορτ μπεμπε. Το έβαλα στο πλυντήριο, όλα καλά. Μάλιστα στέγνωσε σε λίγες ώρες (βράδυ).

Εγώ παραγγέλνω από το mypharmacy.gr - μεγάλη ποικιλία, πολύ καλές τιμές και γρήγορη αποστολή.

Εννοείται ότι όλα θα κριθούν όταν θα είναι λερωμένα τα ρουχαλάκια πάντως. Τώρα δεν είναι και τίποτα να φρεσκαριστούν...


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...