Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Κ εγώ δεν Τις πολυχωνευω τις νυχτικες Αλλά με τον φυσιολογικό όταν θ έρχεται η γιατρός ν σε εξετάζει θ δυσκολεύομαι με τη πιτζάμα..Θ φανεί..Επίσης τόσο καιρό κοιμάμαι μπρούμυτα εγώ..Τώρα πια δε βολεύομαι ιδιαίτερα κ κοιμάμαι στο πλάι Μέχρι ν με πάρει ο ύπνος Γιατί πάντα μπρούμυτα ξυπνάω .. στο πλάι βέβαια μουδιαζω κάτω από το στήθος στο στομάχι.. Δεν είναι εσωτερικό..εξωτερικά το νιώθω Αλλά δεν σαφηνει ν κοιμηθείς αυτό το μούδιασμα..Είναι εκνευριστικό..τη Δευτέρα θ το ρωτήσω στη γιατρό..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μελιτουλα αυτό το μούδιασμα που λες το έχω κ εγώ...κάτω ακριβώς από το στήθος. Νιώθω να μυρμιγκιάζει το δέρμα..είναι όντως ενοχλητικό..

Αναστελα ξεκίνα πάλι το μαγνήσιο πιο συστηματικά κ θα σταματήσουν κ οι κράμπες!

Αυτό για το περπάτημα σχεδόν αμέσως μετά την καισαρική το έχω ακούσει κ εγώ..ότι έτσι θα επανέλθουμε πιο γρήγορα. Άρα τις νυχτικές λοιπόν δεν τις αποφεύγουμε...! Είναι καμία να γεννήσει στο Ιασώ Αθηνών??? έρχεται ο καιρός επιτέλους κορίτσιαααα!!!!!!


ve92.png
Link to comment
Share on other sites

Pipi εγώ θα γεννήσω στο ιασω! Λες να σε πετυχω; :)

Σήμερα ξεκίνησα κ τα μαθήματα τοκετού. Ήταν πολύ ωραία.

Κορίτσια το βραδυ εχω βρει καινούριο πράγμα να κανω. Μουγκριζω !! Ω Ναι!! Με ξυπνησε ο άντρας μου χθες το βραδυ φτ μουγκριζα κ μου είπε ότι το εχω ξανακάνει. Κ μαλιστα νομίζω εχω ξυπνήσει από μόνη μου λόγω αυτού.

Τι να πεις. ..Όλα τα Παράξενα


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Anastela για φυσιολογικά πας ή καισαρική?? Βλέπω ότι ήμαστε ίδια βδομάδα, αλλά εγώ λόγω καισαρικής θα μπω την 38η βδομάδα, δλδ από 28/11 εως 4/12..οπότε αν είσαι κ εσύ κάπου εκείνες τις μέρες, μας βλέπω να κόβουμε μαζί βόλτες στους διαδρόμους!!!!

Όσο για το μούγκρισμα δεν πειράζει άμα κοιμάσαι, προτιμότερο από το να είσαι ξύπνια όλο το βράδυ σαν βρυκόλακας!


ve92.png
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής φυσιολογικά λέμε.. εκτός απροόπτου δηλαδή.

Αλλά είμαστε κοντά στις μέρες.

Καλά με το μουγκρισμα δεν το εχω ακούσει ξανά από καμία, Για γέλια είμαι.


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα τι κανετε? εμενα ηρθε η μαμα μυ να με βοηθα με το παιδι και τις δουλειες προσπαθω να ξεκουραζομαι..ανυπομονω να ερθει η δευτερα να παμε για τον doppler !!!! καιι ελπιζω μεχρι και την επομενη εβδομάδα να εχω ετοιμη βαλιτσα , ρουχα μωρου στα συρταρια , και τα χαρτια που χρειαζονται για τη δηλωση νεογνου. και μεσα του μηνα θα στρωσω και το κρεβατακι μεσα με 20 νοεμβρη !!!! προσπαθώ να σκεφτομαι ηρεμα και να ξεκουραζομαι χωρις αγχος για να ελεγχω την πιεση και το λευκωμα να μην ανεβαινει !!!!! αυτα !!!!


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Οπωσδηποτε θελετε νυχτικό τις πρώτες μερες ειναι πιο πρακτικό κι εγω αγορασα δυο σετ νυχτικό με ρόμπα.

Παντόφλες αυτες που δεν γλιστράνε για το μπανιο κ αν θελετε και ενα αλλο ζευγαρι για το δωματιο κλπ.

Έπλυνα τα ρουχα του μωρου κ την καλαθουνα κ αυριο θα σιδερωσουμε.

Βαλιτσα απο βδομαδα σιγα σιγα.

Πλησιάζουμε και εχω αγχωθει για την γεννα πολυ.αν θα πανε ολα καλα πως θα ειναι μετα αφήστε το ολο με κατι αγχωνομαι.

Σημερα πηγα στο ΙΚΑ κατέθεσα για το επιδομα μητρότητας και μου ειπαν οταν γεννηθει το μωρο με την ληξιαρχική πραξη Γεννήσεως την βεβαίωση απο το νοσοκομειο να το ασφάλισω και να παω να τα δηλώσω για το επιδομα λοχείας.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω καλα ειμαι περιμενω τα ρουχα του μωρου απο το καθαρήστηριο..να κοιμηθει ο μικρος και να τακτοποιηθουμε....εχω μετα κατι τελευταια ψωνια το σαββατο και δευτερα doppler. εμενα η προηγουμενη βδομαδα ηταν η πιο αγχωτικη εως τωρα σε σχεση με την εγκυμοσυνη αγχωθηκα στριμωχτηκα πιάστηκα με την πιεση χωρις λογο. και ειπα τελος θα εισαι ηρεμη , κανεις το καλυτερο και συνεχιζεις !!


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Αλεξία μου έφεραν δώρο κάτι μπουκάλια, avent και εγώ.

Έχω ξεκινήσει κ εγώ τα πλυντήρια της μικρής μου, τώρα βέβαια με αυτό τον καιρό δεν μου στεγνώνουν με τίποτα.


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια, προσωπικα πηρα γυάλινα της Avent και dr. Brown απο μπιμπερο και πιπιλες σιλικόνης dr. Brown για παν ενδεχομενο αν μου χρειαστούν γιατι θελω να θηλασω.

Δεν ξερω αν θα χρειαστω θηλαστρο δεν εχω αγορασει ακομα θα δουμε στη πορεια...

Απο πλυσίματα τελειωσαμε και σιδέρωμα μονο την βαλιτσα μενει να φτιαξουμε τωρα.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...