Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Αχ πολύ ωραιο ονομα! Με το καλο το μπεμπακι !

Εγω θα δωσω της μαμας κ της πεθεράς...

Λίλιαν Φλώρα.

Ειναι απαίσιο το Φλώρα κατα την γνωμη μου αλλα για τον αντρουλη μου το κανω.

Καλημέρα Sweet μου :) Πολύ ωραίο το Λιλιάν. Το Φλώρα μου θυμίζει "εγκλήματα" χεχε Θα την φωνάζεις και τα δύο μαζί? Ξέρω περιπτώσεις που τα βγάζουν δυο ονομάτα αλλά φωνάζουν μόνο το πρώτο.


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπέρα! όλα καλά εγώ με τις εξετάσεις, πήγα σε καρδιολογο όλα καλά απλά θα μετράω την πίεση μου 2 φορές τη μέρα και εξετάσεις... μου εφυγε ένα βάρος! εσείς τι κάνετε?


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχθές είχα το τελευταίο ραντεβού με τον γιατρό που με παρακολουθούν, φεύγει για μετεκπαιδευση. Σε δύο εβδομάδες είναι το επόμενο ραντεβού με τον γιατρό όπου έκανα όλους τους μεγάλους υπέρηχους. Μια ανακούφιση την νιώθω να είμαι με γιατρό που γνωρίζω.

Ο μπεμπης είναι 2.116, μέσα σε μια βδομάδα πήρε κοντά 300 γρ. Είναι με το κεφάλι κάτω και εγώ νόμιζα πως με τόσο κλωτσομπουνιδι και τεντωματα που νιώθω σε όλη την κοιλιά ότι θα είχε γυρίσει.

Κορίτσια έχω φρικάρει έχω κατσαρίδες. Εχθές όλο το πρωινό καθάρισε η καθαριστρια ντην κουζίνα και ψεκασμού σε στρατηγική σημεία για να δούμε. Αυτό μου έλειπε τώρα.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχθές είχα το τελευταίο ραντεβού με τον γιατρό που με παρακολουθούν, φεύγει για μετεκπαιδευση. Σε δύο εβδομάδες είναι το επόμενο ραντεβού με τον γιατρό όπου έκανα όλους τους μεγάλους υπέρηχους. Μια ανακούφιση την νιώθω να είμαι με γιατρό που γνωρίζω.

Ο μπεμπης είναι 2.116, μέσα σε μια βδομάδα πήρε κοντά 300 γρ. Είναι με το κεφάλι κάτω και εγώ νόμιζα πως με τόσο κλωτσομπουνιδι και τεντωματα που νιώθω σε όλη την κοιλιά ότι θα είχε γυρίσει.

Κορίτσια έχω φρικάρει έχω κατσαρίδες. Εχθές όλο το πρωινό καθάρισε η καθαριστρια ντην κουζίνα και ψεκασμού σε στρατηγική σημεία για να δούμε. Αυτό μου έλειπε τώρα.

Καλημέρα κοριτσια εχετε να μου προτείνετε απο φαρμακειο καποιο σκεύασμα για τις καούρες? δεν αντεχω αλλο ξυπναω μεσα στη μεση της νυχτα χαλια!

Κατσαρίδες? τετοια εποχη καπου εχουν φωλιά ειχα το ιδιο με μυρμήγκια το καλοκαιρι και εκανα απολύμανση παρόλο που ειχαμε κανει ως πολυκατοικια και απο κεινη την μερα σώθηκα, 20 ευρω μας πηρε για κουζινα δωματιο μπανιο.απο κει δλδ που τα ειχαμε.

Μηπως να το δεις να κανεις μια απολύμανση πριν ερθει το μωρο?


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Sweetberry εχω καουρες απίστευτες από τον 6 μήνα. Ο γιατρός μου έχει δώσει gaviscon. Μόλις το παίρνω ηρεμώ. Από ότι μου είπε κιόλας δεν περνάει στην κυκλοφορία του αίματος κ δεν έχει φόβο για το μωράκι. Δοκίμασε το.

Κατσαρίδες; ; οι μικρες η οι μεγαλες;;; απολύμανση θελει. ..ψυχραιμία.

Εμείς χθες είχαμε το ντοπλερ. Η μπέμπα μας είναι 1950 γραμμάρια, κ όλα πολύ καλά μας τα βρήκε ο γιατρός. Μάλιστα στον υπέρηχο φαινόταν ότι έχει κ μαλλιά! Μας εβγαζε κ γλώσσα κ είχε πολύ πλάκα. Ρε κορίτσια 1950 που θα φτασει;;;; Παναγία μου!!!


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια μου!!!!τι κανετε??οι κοιλιτσες???

Εμεις καλα ειμαστε!!περιμενουμε το ραντεβου μας την αλλη βδομαδα:wink:

Χθες εκανα εξεταδεις θυρεοειδή και η TSH πηγε στο 4.03:-(αγχωθηκα πολυ.....περιμενω να με παρει τηλ η ενδοκρινολογος....

καλησπέρα! όλα καλά εγώ με τις εξετάσεις, πήγα σε καρδιολογο όλα καλά απλά θα μετράω την πίεση μου 2 φορές τη μέρα και εξετάσεις... μου εφυγε ένα βάρος! εσείς τι κάνετε?

Αλεξια πολυ ωραια τα νεακια σου!!

Καλημέρα, εχθές είχα το τελευταίο ραντεβού με τον γιατρό που με παρακολουθούν, φεύγει για μετεκπαιδευση. Σε δύο εβδομάδες είναι το επόμενο ραντεβού με τον γιατρό όπου έκανα όλους τους μεγάλους υπέρηχους. Μια ανακούφιση την νιώθω να είμαι με γιατρό που γνωρίζω.

Ο μπεμπης είναι 2.116, μέσα σε μια βδομάδα πήρε κοντά 300 γρ. Είναι με το κεφάλι κάτω και εγώ νόμιζα πως με τόσο κλωτσομπουνιδι και τεντωματα που νιώθω σε όλη την κοιλιά ότι θα είχε γυρίσει.

Κορίτσια έχω φρικάρει έχω κατσαρίδες. Εχθές όλο το πρωινό καθάρισε η καθαριστρια ντην κουζίνα και ψεκασμού σε στρατηγική σημεία για να δούμε. Αυτό μου έλειπε τώρα.

Τοσο γρηογορα μεγαλωνουν τα ζουζουνακια μας??!!!τι καλα!!!!!

Λογικα απο εδω και περα θα εχουμε πιο συχνο ρανρεβου!!!

Κατσαριδες??παπαπα κατσε να δεις μηπως σε βοηθησει ο ψεκασμός που έκανες..ειδάλλως κανε μια απολυμανση..

Γιωτακιιιιι τι κανεις!!!??ο γιος σου??:-)

Ωραιο το ονοματακι σας!!!Με το καλο να την παρεις στα χερια σου!!

ευχαριστώ Ζάμια. Εννοείται όλες μας να κρατήσουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας και όλα να είναι όμορφα! Εσύ τί κάνεις? Είδα ότι σε βρήσκει ο γιατρός λίγο αδύναμη? Θα έχεις καθόλου επιπτώσεις?

Γιωτακι το μονο κακο που ειχα απο την αρχη ειναι οι συσπάσεις....γι'αυτο και μου ειπε ο γιατρος οτι ισως δε παρω ολο το μηνα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Sweetberry εχω καουρες απίστευτες από τον 6 μήνα. Ο γιατρός μου έχει δώσει gaviscon. Μόλις το παίρνω ηρεμώ. Από ότι μου είπε κιόλας δεν περνάει στην κυκλοφορία του αίματος κ δεν έχει φόβο για το μωράκι. Δοκίμασε το.

Κατσαρίδες; ; οι μικρες η οι μεγαλες;;; απολύμανση θελει. ..ψυχραιμία.

Εμείς χθες είχαμε το ντοπλερ. Η μπέμπα μας είναι 1950 γραμμάρια, κ όλα πολύ καλά μας τα βρήκε ο γιατρός. Μάλιστα στον υπέρηχο φαινόταν ότι έχει κ μαλλιά! Μας εβγαζε κ γλώσσα κ είχε πολύ πλάκα. Ρε κορίτσια 1950 που θα φτασει;;;; Παναγία μου!!!

Αααα ειστε ετοιμες για κορδελιτσα!!!:D:D

Μεγαλωνουν τα παιδακια μας αναστελλα μου!!!και απο οτι βλεπω πλεον με ταχύτατους ρυθμους!!!!

Ποτε εχεις επομενο ραντεβου?

Link to comment
Share on other sites

Ζαμια σε ένα μήνα ραντεβού πάλι. .. καταλαβαίνεις τι θα γίνει ε; Δεν θα περνάει ο μήνας αυτός μέχρι Ν πάω να την δω πάλι!!!

Πάω να φτιάξω τα χειμωνιατικα. ..κ Δεν έχω καθόλου όρεξη όμως!!!!


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα !!! για τις κατσαριδες υπαρχει μια συριγγα με ενα ειδικο καφε υγρο (πωλειται μονο σε φαρμακεία) 20 ευρω , τοποθετεις σε μεντεσεδες ντουλαπιων κουζινα μπανιο και σε 10.μερες το πολυ εξαφανιζονται ..ειναι καλη λυση γιατι απολυμανση δε μπορεις να κανεις σε σπιτι μονο σε οικοδομες γινεται και σε μονοκατοικιες και αυτο οχι μεσα αλλα στους αγωγούς... αυτα που ψεκαζεις μενουν για λιγο γι αυτο εμφανιζονται ξανα !!! χαιρομαι που ειστε ολες καλα και εμεις την αλλη δευτερα εχουμε doppler!!!


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Από τις μικρές έχω. Αυτό περιμένω να δω αν έπιασε τόπο το ψεκασμα. Αλλιώς απολύμανση με αυτή την αλοιφη που βάζουν σε συριγγα. Είχα δει πριν από κάνα μήνα στο μπάνιο δύο φορές το πλυνω με χλωρίνη κ ψεκασμα κ δεν ξαναεμφανιστηκαν κ πήγαν στη κουζίνα όπου πριν από μια βδομάδα εμφανίστηκαν πάλι.

Πλησιάζει επικίνδυνα ο καιρός.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Από τις μικρές έχω. Αυτό περιμένω να δω αν έπιασε τόπο το ψεκασμα. Αλλιώς απολύμανση με αυτή την αλοιφη που βάζουν σε συριγγα. Είχα δει πριν από κάνα μήνα στο μπάνιο δύο φορές το πλυνω με χλωρίνη κ ψεκασμα κ δεν ξαναεμφανιστηκαν κ πήγαν στη κουζίνα όπου πριν από μια βδομάδα εμφανίστηκαν πάλι.

Πλησιάζει επικίνδυνα ο καιρός.

εγω δινω 40 ευρω το χρονο για 2 συριγγες και δεν εχω δει ποτε.


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλα τα κορίτσιααα!τι κάνετε!σας διαβάζω και χαίρομαι για τα νέα σας!δεν περνάει ο κΑιρός κορίτσια όντως!Εμείς έχουμε ραντεβού στις 31..εχω μια αγωνία..ν δω πόσο έγινε ο πιτσιρικάς μου..Γιατί αν πάρει απο τον άντρα Μ.. κάηκα..πανω απο 4 κιλά τα γέννησε η πεθερά μ.. Αφού όταν το είπε ο άντρας μ Στη γιατρό λέει εκείνη...Έχει και μάνα το παιδί ξέρεις.. Μπορεί ν πάρει απο αυτή.. πάντως είπε πως δεν μπορώ ν βγάλω 4 κιλά παιδί.. 1.50 μέτρο άνθρωπος.. απο κοιλιά δεν μπορώ ν πω ότι εχω μεγάλη.. Αφού μ λέει προχθές ο άντρας μ πως δε φαίνομαι εκ πρώτης όψεως έγκυος.. αν κ προτεραιότητα με δίνουν.αρα κάτι φαίνεται..:tongue::tongue: για κατσαρίδες που είχαμε κάποια στιγμή πολλές στο πατρικό μ Ενώ είχαμε δοκιμάσει ότι κυκλοφόρησε απο σπρέι κλπ..Τελικά το μόνο που έπιασε ήταν ένας αφρός της raid νομίζω..Έχει κ ένα ματσουκι που ψεκάζεις.. Και Έχουνε ν δούνε ουυυ..δυο χρόνια πάνε ήδη.. Αλλά μιλάμε για κάθε βράδυ που κάποιος θ πήγαινε για νερό θ κυνηγούσε κ απο μια...Γιατί τρέχουν και σαν διαολεμενες οι ατιμες..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Εγώ μέχρι ν βολευτω εχω ενα θεμα Γιατί κλωτσάει μέχρι τις 2 σίγουρα.. ύπνο ευχαριστιέμαι μετα τις 5 κ το παω μέχρι δεκα πολλές φορές..Δεν ανοίγει το μάτι νωρίτερα..με Έχει πιάσει κ μια υπνηλία Τελευταία.. Επίσης σήμερα πηγα και τουαλέτα μετα απο μια βδομάδα!Χωρίς υποθετο!απίστευτο.. ένιωθα ότι θ εκραγω βέβαια χθες.. οπότε και ανακούφιστηκα!οι υπόλοιπες?πως είστε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...