Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Neverstop είπε:

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

      ναι στην γνωστή κλινική αθηνών Μ……..α ! αποφάσισα να κατσω μέχρι 34 μετά να φύγω και όσο πάρω ! ο γιατρός είπε ότι και τώρα άμα θέλω γεννάμε , είμαστε καλα! αλλά άλλο 34 άλλο 33!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Εχετε απολυτο δικιο κοριτσια ετσι ειναι, εγω μονο τον αντρα μου σκεφτομαι και ξερω πως εχει αδύναμια στη μητερα του προσφατα (πριν 6 χρονια) περασε καρκινο στο στηθος και δέθηκαν ακομα περισσοτερο, οποτε θελω να τιμήσει και εκεινος το ονομα της γι αυτο επελεξα να δωσω δυο ονοματα της μητέρας μου και το δικο της. Αυτο θα κανω να μην εχει κανενας παραπονο. Και να ειμαστε ολοι ευχαριστημένοι και οταν κανω αλλο κοριτσακι θα δωσω ασχετο ονομα που θα μου αρεσει.

Αν βγει αγορι παντως το επομενο μου ξεκαθάρισε ο αντρας μου θα το βγαλουμε Χρήστο οπως ο πατερας του δεν εχω καμια αντίρρηση γιατι μου αρεσει πολυ πιο πολυ απο το Μανώλης που ειναι ο δικος μου μπαμπας.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τώρα αγχώθηκα έγω....βλέπω που γράφεται βάρος για τα μωράκια εμείς 27κ5 ήμασταν 1300 κάτι γραμμάρια νομίζω το είχα γράψει τότε αλλά το ξέχασα.. (μάλλον θα είναι μικροκαμομενος ο μπεμπης ).έχω και τις γειτονισες καλά τι μικρή κοιλιά είναι αυτή σαν να λένε καλά τι παιδί θα κάνεις εσύ ή γάτα....(σκέφτομαι καλά ολόκληρη αρκούδα δε με βλέπουν τι κοιλιά να κάνω τεράστια) χι χι.... αχ όλο άγχος... αφήστε που είχα δει 2 μερες συνεχόμενες ότι θα γεννησω πρόωρα και ότι γεννησα πρόωρα .. δώστε μου δύναμη!!!!

Αλεξια μην αγχωνεσαι για το βαρος..τωρα αρχιζουν και περνουν!!εμενα 30w 5d ηταν 1550..καπου εκει.

Οσο για τα ονειρα??ασε...βλεπω τρελα πραγματα και εγω...οτι γέννησα..οτι δε μπορουσα να θηλασω...

Alexia92, η μικρή μου είναι 27 μηνών και δεν την πίεση καθόλου,μόνο στον ύπνο της την θέλει κ όταν γκρινιάζει της βάζω την "τιτιτα" κ σταματάει την κλάψα. Όλα θέλουν τον χρόνο τους. Πλάκα έχει όπως αποκαλούν την πιπιλα τα μικρά μας.

Zamia ποτέ σταματας τη δουλεια?

Εγώ κοιμάμαι μια χαρά στο κρεββατακι μου, είναι σωτήριο το στρώμα που έχω, σε άλλο στρώμα δεν μπορώ ούτε να κουνηθω ούτε να αλλάξω πλευρό.

Ντιακανα εγω δεν εχω θεμα με το στρωμα..εχω θεμα με τη κοιλια...θελω να εχω κατι απο κατω να μου την κρατάει..για αυτο και χρησιμοποιω μαξιλαρι.

Τελη του μηνα σταματαω....ισως και αρχες Νοεμβριου..θα δειξει..Οσο παω βαραινω και δυσκολευομαι....

Γιατι αγχωθηκες μπουμπου θρεφτάρι και το δικο σου στις 27 εβδομαδες, εμενα στις 29 ηταν 1531 γραμ τοσο θα ειναι και ο δικος σου την ιδια εβδομαδα ισως λιγο παραπανω περνούν βαρος καθε εβδομαδα τωρα αρκετο. Ειναι απολυτα φυσιολογικο το βαρος του μωρου σου!!

Κοριτσια εν τελει αποφάσισα να δωσω στην μικρη αν πανε ολα καλα πρωτα ο θεος το ονομα της μαμας μου εκεινη δεν το θελει γιατι κατάγεται απο ξένη χωρα αφενός και δεν εχουν τα ιδια έθιμα με εδω δλδ το καθε ζευγαρι βγαζει οτι θελει το παιδι του και αφετέρου μου λεει δωσε το ονομα της πεθεράς σου και αλλο ενα που σου αρεσει να μην εχεις θεματα.

Ομως....η μητερα μου ειναι μερα παρα μερα εδω μένουμε σχετικα κοντα μια σταση μετρο μας χωριΖει ερχεται μαγειρευει καθαριζει με βοηθαει σε ολα στην εγκυμοςυνη και οικονομικα παρα πολυ απο τοτε που παντρευτηκα γενικα μου εχει σταθεί πολυ στη ζωη μου και την αγαπω πολυ γι αυτο θελω την κορη μου να την φωνάζω με το ονομα της απο ευγνωμοσύνη και πολυ αγαπη.

Για να μην εχω ομως δράματα λεω να δωσω ως δευτερο το ονομα της πεθεράς και ετσι να μην εχει καμια παραπονο. Εμενα παντα μου αρεσαν τα ονοματα Αφροδίτη και Αλικη αλλα στο επομενο παιδι...λετε παρόλα αυτα να εχει θεμα η πεθερα μου? υποψιν οτι εχει ακουσει απο τον αλλο της γιο το ονομα της που εβγαλε ετσι την κορη του. Και σε ολη την εγκυμοσυνη που ειχα πολυ χαμηλό πλακούντα και ηθελα βοηθεια ηρθε μια φορα να κανει κατι ψιλο δουλειες και που και που εστελνε καποια ταπερ με φαγητα για την καταψυξη 3-4 φορες ολο τον καιρο... Καμια οικονομικη βοηθεια φυσικα σε τιποτα μεχρι και στον γαμο με τον γιο της πλήρωσαν μονο το φαγητο των καλεσμένων τους τιποτα αλλο!!

Θα μου πειτε μην ασχολεισαι με κατινιες αλλα μια πικρία την εχω θα ηθελα να ηταν λιγο παραπανω διπλα μας και να μην ειναι ολη την ωρα σε ενα εξοχικο, απο την αλλη χαιρομαι γιατι ποτε δεν ανακατευτηκαν σε τιποτα αναμεσα σε εμενα και τον αντρα μου.

Συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα αλλα ηθελα να τα πω! Εσεις εχετε παρόμοια θεματα?

Sweetberry κανε αυτο που αισθανεσαι...συζητησε το με τον αντρα σου και βγάλτε μια κοινη αποφαση..

Εμεις το ονομα του πεθερου μου θα δωσουμε..εξαλλου μου αρεσει το αγόρι να συνεχιζει "την οικογενεια"..ειμαι λιγο της παραδοσης σε αυτα!:wink:

Σε περίπτωση ομως που ειχαμε κοριτσακι θα εδινα ασχετο ονομα.....γιατι η μαμα μου αλλα και η πεθερα μου δεν εχουν ωραια ονοματα....

Ποσο χαζομαρα ειναι αυτο με τα ονοματα....:?

Και ειδικα οταν υπαρχουν παρεξηγησεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλιτσες! Εχω λιγο καιρο να σας γράψω. Εχθες ειχαμε γιατρο, μια χαρα η μπεμπούλα μας. 1450γρ. Και ενώ την προηγουμενη φορα ηταν με το κεφαλάκι κατω, εχθες μας γύρισε. Τωρα ειναι με το κεφαλάκι επάνω. Ας ελπίσουμε να γυρίσει και να μην μας παιδέψει με την θεση αργότερα. Έκλεισα κ ραντεβού για ντόπλερ 31 του μηνός. Με την καμπύλη σακχάρου τελικά βγήκε στο ανώτερο όριο και πλέον εχω αποκτήσει καινούργιο χόμπι. Μετριεμαι 4 φορές την ημέρα! Λιγο πολυ αυτα! Εσείς τι κάνετε??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια είναι χάλια Με πυρετό, φοβερή ημικρανία και ανοίγει κ η μύτη μου σήμερα συνέχεια.

Δεν ξέρω αν συνδέονται κάπως όλα αυτά, πάντως πάμε στον γιατρό να μας δει.

:(


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τι κανετε?

Εγω εχω υπαρξει κ καλυτερα, εχω πονους χαμηλα σα να εχω μια οριζοντια τομη καισαρικης η οποια τραβαει, ασε που νομιζω οτι θα μου πεσει κατω η κοιλια. Ολα αυτα ορθια, καθιστή ειμαι ok.

Μιλησα με τη μαία και μου ειπε ξεκουραση.

Με ζωσαν τα φιδια.

Ειδα κ στις ειδησεις την εγκυο 8 μηνων που πεθανε κ αυτη κ το μωρο. Την πονουσε η κοιλια της λεει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα σε όλες.. το είδα και εγώ για την έγκυο 8 μήνών δεύτερο κρούσμα δυστυχώς από αυτά που έμαθα πήγαινε στο νοσοκομείο να την παρακολουθούν (του κλοτσου και του μπατσου δυστυχώς) και κατέληξε... λύπηρο γιατί είπαμε στην Ελλάδα οποίος δεν έχει λεφτά πεθαίνει..... περαστικά κορίτσι μου, λίγο μπουκωμα με αλατονερο ίσως να σε βοηθήσει ως φυσική λύση (ανοίγει η μύτη και κοιμάσαι) ρώτησε όμως τον γιατρό σου και φυσικά πρέπει να σε δει... για τις μετρήσεις ζαχαρου το πέρασα κι εγώ στην πρώτη κυηση χωρίς να έχω ζαχαρο επειδή ήμουν ευσωμη (τέρμα κομπλεξικο να έχεις καλό ζαχαρο και να τρυπιεσαι τζαμπα 22 χρόνων) καλό έκανε κακό δεν έκανε δεν πήρα κιλά τουλάχιστον, να ελέγχεις το ζαχαρο σου κορίτσι μου όπως σου είπε ο γιατρός σου και όλα θα πάνε μια χαρά.... έγω σήμερα πήγα παιδική χαρά με το μικρό ανέβασα μια φώτο στο fb και μετά από 5 λεπτά σκουριασμενη η πόρτα της παιδικής με χτύπησε στο ποδι ευτυχώς πάνω από την κάλτσα και μ έκανε γρατζουνια... και ευτυχώς έχω κάνει εμβόλιο τετανου πέρσι.... (έλεος η γλωσσοφαγια και η ζηλια ) να προσέχετε!!!!!!


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες.. το είδα και εγώ για την έγκυο 8 μήνών δεύτερο κρούσμα δυστυχώς από αυτά που έμαθα πήγαινε στο νοσοκομείο να την παρακολουθούν (του κλοτσου και του μπατσου δυστυχώς) και κατέληξε... λύπηρο γιατί είπαμε στην Ελλάδα οποίος δεν έχει λεφτά πεθαίνει..... περαστικά κορίτσι μου, λίγο μπουκωμα με αλατονερο ίσως να σε βοηθήσει ως φυσική λύση (ανοίγει η μύτη και κοιμάσαι) ρώτησε όμως τον γιατρό σου και φυσικά πρέπει να σε δει... για τις μετρήσεις ζαχαρου το πέρασα κι εγώ στην πρώτη κυηση χωρίς να έχω ζαχαρο επειδή ήμουν ευσωμη (τέρμα κομπλεξικο να έχεις καλό ζαχαρο και να τρυπιεσαι τζαμπα 22 χρόνων) καλό έκανε κακό δεν έκανε δεν πήρα κιλά τουλάχιστον, να ελέγχεις το ζαχαρο σου κορίτσι μου όπως σου είπε ο γιατρός σου και όλα θα πάνε μια χαρά.... έγω σήμερα πήγα παιδική χαρά με το μικρό ανέβασα μια φώτο στο fb και μετά από 5 λεπτά σκουριασμενη η πόρτα της παιδικής με χτύπησε στο ποδι ευτυχώς πάνω από την κάλτσα και μ έκανε γρατζουνια... και ευτυχώς έχω κάνει εμβόλιο τετανου πέρσι.... (έλεος η γλωσσοφαγια και η ζηλια ) να προσέχετε!!!!!!

Το ίδιο έπαθα κι εγω! Ανέβασα για πρωτη φορα μια φωτογραφια ζωγραφιά Klimt την κλασικη με την μανα που κραταει ενα μωρο και φυσικα ολοι κατάλαβαν το υπονοούμενο (υποψιν ήξεραν πολλοι λίγοι για την εγκυμοσυνη) ε απο εκεινη την στιγμη εχω πονους χθες πηγα στο γιατρο αρων αρων επειδη δεν το ενιωθα εχω πονους περιοδου μου ειπε ο γιατρος πολυ ξεκουραση με βλεπει να το βγαζουμε πρόωρα, η μαμα μου αρρωστη στο κρεββατι με εμετους ολη μερα χαλια, ο αντρας μου ειχε βρει μια δευτερη δουλιτσα χθες του ειπαν να σταματησει για λογους οικονομίας....τι αλλο θα πάθουμε?

Την εβγαλα αμεσως την φωτο. Φτου φτου.

Μην λετε σε κανεναν την χαρα σας ζηλευει ο κοσμος δυστυχως.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έπαθα κι εγω! Ανέβασα για πρωτη φορα μια φωτογραφια ζωγραφιά Klimt την κλασικη με την μανα που κραταει ενα μωρο και φυσικα ολοι κατάλαβαν το υπονοούμενο (υποψιν ήξεραν πολλοι λίγοι για την εγκυμοσυνη) ε απο εκεινη την στιγμη εχω πονους χθες πηγα στο γιατρο αρων αρων επειδη δεν το ενιωθα εχω πονους περιοδου μου ειπε ο γιατρος πολυ ξεκουραση με βλεπει να το βγαζουμε πρόωρα, η μαμα μου αρρωστη στο κρεββατι με εμετους ολη μερα χαλια, ο αντρας μου ειχε βρει μια δευτερη δουλιτσα χθες του ειπαν να σταματησει για λογους οικονομίας....τι αλλο θα πάθουμε?

Την εβγαλα αμεσως την φωτο. Φτου φτου.

Μην λετε σε κανεναν την χαρα σας ζηλευει ο κοσμος δυστυχως.

η γλωσσοφαγια δεν έχει όρια ! κι εγώ ήταν η τέταρτη φορά που ανέβασα κάτι και έπαθε κάτι είτε το παιδί είτε εγώ... ανέβηκε και από το άγχος η πίεση μου 12.5 με 8 ...3 Μαγνησία από αύριο είπε ο γιατρός και θα με δει τελικά πριν το doppler σε καμία βδομάδα.... έλεος!!!


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σας!!! αναστελα περαστικά κοριτσάκι, θα κάνει τον κύκλο του κ θα περάσει, κάπου είχα διαβάσει ότι αν κρυώσουμε ή αρρωστήσουμε σε περίοδο εγκυμοσύνης (κ θηλασμού) δίνουμε αντισώματα έτοιμα στο μωράκι μας! Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει, αλλά αν είναι έτσι δες κ την θετική πλευρά! Εφόσον φυσικά δεν παίρνεις φάρμακα!

Αλεξία με το πόδι είσαι οκ?

Οι υπόλοιπες τι κάνετε???

Εμείς περιμένουμε να έρθει η 24 του μήνα να κάνουμε το ντοπλερ μας. Προχθές πήρα και ότι πράματα μου έδωσαν για τον μπέμπη οι ξαδέρφες μου, κ απότι βλέπω, πέρα από κάτι σελτεδάκια αδιάβροχα για την αλλαγή της πάνας, δε μου μένει να ψωνίσω τίποτα άλλο..ρούχα άπειρα μου δώσανε. Δε νομίζω να προλάβουμε να τα φορέσουμε όλα.!


ve92.png
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια και εδω! Τιποτα δεν εμεινε μονο πλύσιμο ρούχων και κουβερτούλες εχω να πλύνω σιδερωσω και ετοιμη.

Εγω εχω πονους ειδικα χθες ηταν πολυ έντονοι, τωρα ειμαι ξαπλα και θα παραμείνω ετσι για μερες μονο για τα απαραιτητα θα σηκώνομαι, ντοπλερ εχουμε 27/10!

Καλο Σκ σε ολες!


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

anastella υποχωρεί(αφού έπεσε ο πυρετός) η ιωση αύριο είσαι μια χαρά.... περαστικά!!!! pipi ισχύει αυτό για τα αντισώματα αρκεί να μην είναι βαριά η ιωση και χρειαστει να γίνει εισαγωγή στη μαμά (που επίσης συνήθως είναι απλές οι ιωσεις) όλα καλά με το ποδι κομπλέ.... sweetberry υπομονή κορίτσι μου κ εγώ 27 μάλλον θα πάω στο γιατρό και 31 του μήνα doppler

.... μέτρησα και την πίεση μου είναι χαμηλή αλλά το μαγνησιο θα το συνεχίσω!!!!


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!! Τι κάνετε? Σας διαβάζω απλά δεν έχω χρόνο να γράφω.. οπότε ήρθε η ώρα!περαστικά στις αρρωστουλες!! :-) Όσο για τα ονόματα έχετε δίκιο!εννοείται ότι αποφασίσουμε με τους άντρες μας.. κ όποιος θυμώσει ξύδι.. Εμείς όλα καλά Γενικά.. το μόνο που μ παραξένεψε ήταν προχθές που πηγα ν κατουρησω στο σερβιετακι είδα ένα κομμάτι βλεννας..Δεν μπορώ ν πω ότι ήταν διάφανη.. ψιλουδαρη ήταν.. κ χθες ενα πολυ πιο μικρό.. κ Γενικά εχω υγρά σχετικά αυξημένα.. πετρώματα δεν έχω σε όλη την κοιλιά όπως πιο παλιά.. Αλλά σε διάφορα σημεία.. κ καμία φορά σαν ν με διαπερνά σούβλα από κάτω μέσα στη κύστη.. Όταν παω ν σηκωθώ..κ όταν κατουριεμαι..σαν τρύπημα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...