Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Καλο μεσημέρι μανουλες!!!

Πω πω χειμωνιασε!!!τι βροχή ειναι αυτη?

Αυπνιες βλεπω...βαλτε και εμενα στο κλαμπ..δε βολευομαι πουθενα.....

Εχω πολυ πονο στους γοφους....με πιάνει κατα διαστηματα η μεση...αστα να πανε...

Μελιτουλα βασανο η τουαλετα..εγω αν δε παω 2 μερες τρελενομαι..νιωθω σαν μπαλονι.....στις αρχες εκανα τοσες μερες να παω..έβαλα ομως προγραμμα χαρη σε ενα σιροπι..πλεον δε το περνω και έστω μια φορα τη μερα πηγαινω..

Οι υπολοιπες τι κανετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ κοιμάμαι μπορώ να πω. Ξυπνάω βέβαια μες στη νύχτα για τσεκάρισμα της κόρης μου που κοιμάται στο δίπλα δωμάτιο εδώ και δύο βδομάδες, τουαλέτα και μετά ξανά ύπνο. Βέβαια υπάρχουν βραδιά που δεν μπορώ να ξανακοιμηθω εύκολα και μπορεί να περάσει μια ώρα ίσως και δύο ώρες.

Στη πρώτη εγκυμοσύνη δεν μπορούσα το τελευταίο δίμηνο να κοιμηθώ αν δεν ξημερώνε. Τώρα από ιτι φαίνεται είμαι σε καλή φάση ούτε αυπνιες τρελές. Με πιάνει κάπου κάπου ο γάμος μου αλλά μόλις αλλάξω πλευρό όλα οκ. Γενικώς δεν έχω πόνους σε μέση και γοφιυς και τα λοιπά. Φτου φτου


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κοιμάμαι μπορώ να πω. Ξυπνάω βέβαια μες στη νύχτα για τσεκάρισμα της κόρης μου που κοιμάται στο δίπλα δωμάτιο εδώ και δύο βδομάδες, τουαλέτα και μετά ξανά ύπνο. Βέβαια υπάρχουν βραδιά που δεν μπορώ να ξανακοιμηθω εύκολα και μπορεί να περάσει μια ώρα ίσως και δύο ώρες.

Στη πρώτη εγκυμοσύνη δεν μπορούσα το τελευταίο δίμηνο να κοιμηθώ αν δεν ξημερώνε. Τώρα από ιτι φαίνεται είμαι σε καλή φάση ούτε αυπνιες τρελές. Με πιάνει κάπου κάπου ο γάμος μου αλλά μόλις αλλάξω πλευρό όλα οκ. Γενικώς δεν έχω πόνους σε μέση και γοφιυς και τα λοιπά. Φτου φτου

Πολυ καλα ντιακανα!!

Να σε ρωτήσω...στο πλαι σε κοιμασαι??

Εγω πιστευω πως επειδη κοιμαμαι συνεχεια στο πλαι εχω αυτη την ενοχληση στους γοφους..:-(

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο πλάι πάντα. Ανάσκελα με τπτ. Δυσκολεύομαι να σηκώνω όμως όταν είμαι ξαπλωμενη. Έχω πάρει 6 κιλά.δεν ξέρω αν συμβαίνει λόγω κιλών αυτό, επειδή στη πρώτη εγκυμοσύνη ούτε κοιμομουν και πόνους οι γοφοι μου με το παραμικρό ααα παθαίνω καικραμπες και στα δύο πόδια ταυτόχρονα. Φρικη


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερούθκια σας :) Καινούργια βδομάδα... πιο κοντά στην πολυπόθητη ημέρα!!!

Και εγώ ξυπνώ τα βράδυα. Συνήθως γύρω στις 4-5 το πρωί αλλά μετά ξανακοιμάμαι μέχρι που να ακούσω τον γιο μου να φωνάζει "Μαμά? Λάλα(γάλα)" και συνήθως είναι στις 06:15!

Πλάι βολεύει ο ύπνος και πολύ λίγη ώρα ανάσκελά... μπορώ να κοιμηθώ και έτσι αλλά νιώθω τύψεις μιας και λένε ότι δεν είναι καλό για το μωρό και έτσι γυρνάω αριστερά-δεξιά όλο το βράδυ. Ούτε εμένα η κοιλιά μου έγινε τεράστια... Στον γιο μου θυμάμαι από 6 μηνών δεν μπορούσα να σκύψω να φορέσω τα παπούτσια μου. Τα πόδια μου πρήστικαν και έγιναν τεράστια. Και γενικά ήμουν πιο βαριά. Σχόλανα το μεσημέρι και αμέσως ξάπλωνα στο κρεβάτι σαν άρρωστη και έμενα εκεί μέχρι το βράδυ. Τώρα είμαι πιο energetic και καμια φορά την βδομάδα με πιάνει η ΠΟΛΛΗ κούραση και νιώθω να βαραίνω!!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή εβδομάδα κοιλιτσες!

Δεν ξέρω για σας αλλά εμένα μάλλον κοιλαρα μου φαίνεται πλέον!!!!

Κράμπες στα πόδια κ εχω παθαίνω κάποιες φορές κ Επίσης χθες το βραδυ λερωσα κ την μπλουζα μου από γάλα που εσταξε λίγο.

Γιωτακι κ εγώ πλάι κοιμάμαι αλλά πάντα ξυπνάω ανάσκελα κάθε πρωί.

Κατά τα αλλα πως ειστε οι υπόλοιπες; Πως περάσατε το σκ;


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!! τι κάνετε?φουσκώνετε???εγώ βλέπω κάθε μέρα κ πιο φουσκωμένη την κοιλιά! πρηξίματα σε χέρια πόδια πάντως δεν έχω! Αναστέλα μαγνήσιο παίρνεις? είναι για τις κράμπες..μήπως να το πεις στον γιατρό μπας κ θέλεις αύξηση της ποσότητας..

Σήμερα πήγαμε κ για το ντοπλερ μας κ εμείς! Μας είπε ο γιατρός ότι είναι ζουμερό το μωράκι μας!!! 33η βδομάδα κ είναι 2516 κιλά..κ για ύψος μας είπε ότι είναι 66 χιλ. το μηριαίο...εσάς σας έχουν πει το κανονικό ύψος ή το μηριαίο? Πάντως σε όλες τις μετρήσεις ήμαστε στα ανώτατα όρια. Τα κιλά μου φαίνονται πολλά...κ κάπου τώρα δεν είναι που παίρνουν ανά βδομάδα 300-500 γραμμάρια???

Κατα τάλλα πως πάνε οι ετοιμασίες??? Για πείτε ρε κορίτσια, όσες ξέρετε από καισαρική, την πρώτη μέρα εξυπηρετεί καλύτερα να φοράμε νυχτικό ή δεν υπάρχει θέμα με τις πιτζάμες???


ve92.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!! τι κάνετε?φουσκώνετε???εγώ βλέπω κάθε μέρα κ πιο φουσκωμένη την κοιλιά! πρηξίματα σε χέρια πόδια πάντως δεν έχω! Αναστέλα μαγνήσιο παίρνεις? είναι για τις κράμπες..μήπως να το πεις στον γιατρό μπας κ θέλεις αύξηση της ποσότητας..

Σήμερα πήγαμε κ για το ντοπλερ μας κ εμείς! Μας είπε ο γιατρός ότι είναι ζουμερό το μωράκι μας!!! 33η βδομάδα κ είναι 2516 κιλά..κ για ύψος μας είπε ότι είναι 66 χιλ. το μηριαίο...εσάς σας έχουν πει το κανονικό ύψος ή το μηριαίο? Πάντως σε όλες τις μετρήσεις ήμαστε στα ανώτατα όρια. Τα κιλά μου φαίνονται πολλά...κ κάπου τώρα δεν είναι που παίρνουν ανά βδομάδα 300-500 γραμμάρια???

Κατα τάλλα πως πάνε οι ετοιμασίες??? Για πείτε ρε κορίτσια, όσες ξέρετε από καισαρική, την πρώτη μέρα εξυπηρετεί καλύτερα να φοράμε νυχτικό ή δεν υπάρχει θέμα με τις πιτζάμες???

Αποκλείεται να παιρνουν την εβδομαδα 500 γραμ. Θα βγαινουν τα μωρα 6-7 κιλα Χαχαχαχα!

Ξερω οτι παιρνουν τις τελευταίες εβδομαδες μαξ 250γραμ.την εβδομαδα.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!! τι κάνετε?φουσκώνετε???εγώ βλέπω κάθε μέρα κ πιο φουσκωμένη την κοιλιά! πρηξίματα σε χέρια πόδια πάντως δεν έχω! Αναστέλα μαγνήσιο παίρνεις? είναι για τις κράμπες..μήπως να το πεις στον γιατρό μπας κ θέλεις αύξηση της ποσότητας..

Σήμερα πήγαμε κ για το ντοπλερ μας κ εμείς! Μας είπε ο γιατρός ότι είναι ζουμερό το μωράκι μας!!! 33η βδομάδα κ είναι 2516 κιλά..κ για ύψος μας είπε ότι είναι 66 χιλ. το μηριαίο...εσάς σας έχουν πει το κανονικό ύψος ή το μηριαίο? Πάντως σε όλες τις μετρήσεις ήμαστε στα ανώτατα όρια. Τα κιλά μου φαίνονται πολλά...κ κάπου τώρα δεν είναι που παίρνουν ανά βδομάδα 300-500 γραμμάρια???

Κατα τάλλα πως πάνε οι ετοιμασίες??? Για πείτε ρε κορίτσια, όσες ξέρετε από καισαρική, την πρώτη μέρα εξυπηρετεί καλύτερα να φοράμε νυχτικό ή δεν υπάρχει θέμα με τις πιτζάμες???

Την πρώτη μέρα όποια μανούλα κάνει καισαρική θα έχει και ουροκαθετήρα (ή νωρίτερα αν σηκωθεί και μπορεί να πηγαίνει μόνη της στο μπάνιο). Εμένα θα με βόλευε το νυχτικό.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ωχ sweetberry δίκιο έχεις!! 500 γραμ παίρνουμε εμείς την βδομάδα στο περίπου, είχα διαβάσει!!!!

Τον καθετήρα νομίζα ότι τον βγάζουν από το χειρουργείο...οπότε το μοναδικό θέμα που είχα στο μυαλό ήταν τα ράμματα στην κοιλιά.Άρα σίγουρα χρειάζεται κ ένα νυχτικό.


ve92.png
Link to comment
Share on other sites

PiPi εγώ είμαι φανατική της πιντζάμας. Δεν τα μπορώ καθόλου τα νυκτικά. Αλλά για την πρώτη μέρα έχω ένα κενό μνήμης.. με τον καθετήρα κι αυτά. Τον καθετήρα μου τον έβγαλαν την επομένη το πρωί, όταν με πρωτοσήκωσαν απ'το κρεβάτι. Αλλα τι φορούσα?? Βρε κορίτσια.. δίκαιο έχετε. Βρήκα φώτο από την 2η μέρα που γέννησα και φόραγα νυκτικό. χαχα καλά που το είπατε για να βάλω ένα στην τσάντα!!!!!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιωτάκι κ γω δεν τα μπορώ καθόλου..στον ύπνο σηκώνονται, στο κάθισμα θα πρέπει να προσέχουμε..άστα! Δεν έχω ούτε ένα! Θα πρέπει να πάρω για το μαιευτήριο! κ ίσως ένα ρομπάκι για τις βόλτες που θα κάνουμε στους διαδρόμους, να καλύπτεται κ λίγο ο πισινός!!!!!


ve92.png
Link to comment
Share on other sites

Pipi παίρνω μαγνήσιο αλλά η αλήθεια είναι ότι τώρα τελευταία όλο το ξεχνάω.. μάλλον αυτό θα φταίει.

Για τις πυτζάμες κ εγώ τις προτιμώ από τις νοστιμιές κ τον λόγο αυτό που λες pipi. Σηκώνονται κτλ κτλ...

Αλλά εχω παρει μια να πάρω για το μαιευτηριο κ πυτζαμακια για μετά.

Εντωμεταξύ προτιμήστε ελαφριά υφάσματα γιατί από ότι μου έχουν πει κάνει αφόρητη ζέστη στα μαιευτήρια...


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όσες είμαστε με καισαρικη, νυχτικο την πρώτη μέρα γιατί θα έχουμε τον κάθετηρα. Ούτε εγώ μπορώ τα νυχτικα. Θα έχω αυτό που είχα κ στη πρώτη γέννα, καλοκαιρινό μεν αλλά κ α δεν αξίζει ο κόπος να πάρω νυχτικο για μια μέρα κ θα βολεύει με αυτό. Κ μόλις μου βγάλουν τον κάθετηρα θα βάλω πυτζαμα. Δεν ενοχλεί την τομή ούτε που την καταλαβαίνειςγιατι είναι μουδιασμενη εξωτερικά στη περιοχή της τιμής.

Κορίτσια όσες γέννησετε σε δημόσιο να έχετε μαζί σας μαξιλάρι κ σεντόνια κ κουβέρτα αν θέλετε, την πρώτη φορά είχα παρειμαξιλαρι κ σεντόνια για να κοιμηθεί ο άντρας μου σε μια καρέκλα που ξαπλωνει κάποιος σαν παραλίας κάπως αλλά τελικά τα χρησιμοποίησα εγώ γιατί δεν είχαν καθαρά σεντόνια κ θα μου έφερναν την επόμενη μέρα.

Επίσης μια συμβουλή σε όσες κάνουν καισαρικη προσπαθήστε να σηκωθειτε μέσα σε 8 ώρες. Εγώ τότε πάνω στο 8ωρο σηκώθηκα και μετά πολύ περπάτημα ώστε να λειτουργησει το εντέρο.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...