Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια μου χρονια σας πολλα!! Ακουω που κοιμαστε 11 ωρα και.ζηλευω!!" η μικρη μου ακομα ξυοναει καθε 2 ωρες τα βραδια!!! Αχχχ δεν παλευεται η αυπνια!"! Σημερα ηρθα κυπρο θα κατσω δυο βδομαδες και ελπιζω να καταφερω να ξεκουραστω αφου θα εχω τους δικους μου να μου κρατανε λιγο τη μικρη "!!

Υπομονη εργαζομενες !!! Αυτο με τις μυρωδιες ειναι πολυ ασχημο !!! Πφφφφ


[sIGPIC][/sIGPIC]

N1nUp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

anastella συνεχίζω

β τρίμηνο

4 μήνας (14- 17 εβδ) 4εβδ

5μηνας ( 18- 21 εβδ). 4 εβδ

6μηνας (22-26εβδ) 5 εβδ

Γ τρίμηνο

7 μήνας (27-30 εβδ) 4 εβδ

8 μήνας (31- 35 εβδ) 5 εβδ

9 μήνας ( 36-40 εβδ) 5 εβδ.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Δωσε ζαμιακι... Α τετοιο ανυπομωνο θελει τη φαντασια στην εξουσια χαχαχ νομιζες πως γλυτωσεις απο τη γρια σαγκρε;

Γεια σου μαγκισσα σαγκρε μου......!!!!

Βάζω μια κρέμα της frezyderm. Εχω και ταση για ραγάδες οποτε να δουμε... Δεν τον εχω ρωτησει το ξέχασα. Εσυ βαζεις κατι;

Πηρα το λαδακι της welenda απο μονη μου..

Νυχια σου επιτρεπει να βαφεις??εμενα τιποτα..ουτε τα μαλλια μου....ειναι λιγο αυστηρος...:rolleyes:

Ειμαι δασκάλα, οποτε είναι πολύ εύκολο να πάρω αναρρωτική, ειμαι στην 8 εβδ και 5 μέρες. Θα πάρω αρχικά για δυο εβδομάδες άδεια και θα εχω κλείσει και την 10 εβδομάδα και ελπίζω να έχουν καταλαγιάσει τα συμπτώματα.

anastella να πως μετραμε τους μήνες

1 μήνας 4 εβδομάδες ( 1-4 εβδ)

2 μήνας 4 εβδ. (5 -8 εβδ)

3 μήνας 5 εβδ. (9 - 13 εβδ)

4 μήνας 4 εβδ. (14 -17 εβδ.)

παρακάτω δεν θυμάμαι μόλις βρω τα υπόλοιπα θα τα γράψω εδω.

zamia εμένα γίνονται πιο έντονα. Μακάρι να υποχωρήσουν σύντομα γιατί εχω το μικρό μου που θέλει τα δικά του κα δεν γίνεται να ειμαι ξάπλα όλη μέρα και να την ταΐσω με εύκολα φαγητακια.

Αφου μπορεις παρε!!δε το συζηταω!!εμενα ειναι πολυ δυσκολο να παρω....στη πολυ αναγκη θα ζητησω....

Τι λεει το μικρουλι σου που σε βλεπει ξαπλωμενη?(ποσο μας εχεις πει οτι ειναι?)

Γεια σας κοριτσια μου χρονια σας πολλα!! Ακουω που κοιμαστε 11 ωρα και.ζηλευω!!" η μικρη μου ακομα ξυοναει καθε 2 ωρες τα βραδια!!! Αχχχ δεν παλευεται η αυπνια!"! Σημερα ηρθα κυπρο θα κατσω δυο βδομαδες και ελπιζω να καταφερω να ξεκουραστω αφου θα εχω τους δικους μου να μου κρατανε λιγο τη μικρη "!!

Υπομονη εργαζομενες !!! Αυτο με τις μυρωδιες ειναι πολυ ασχημο !!! Πφφφφ

Παναθεο!!Χρονια πολλα!!!

Πραγματικα νομιζω πως ειναι δυσκολο η αυπνια....σε βοηθαει ο συζυγος?

Ωραια που θα εχεις εστω και λιγη βοηθεια απο τους γονεις!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Zamia για νυχι δεν μου απαγορεψε αλλα ούτως η άλλως απαγορευεται απο τη δουλεια μου. Κουλο;;;χαχαχα

Μαλλι δεν με αφηνει, κ βλέπω κατι ασπρες τριχες και χαλιεμαι. Αυτο το λαδακι ηθελα κ εγω να το δοκιμασω Νομιζω γενικα τα λαδακια ειναι λιγο πιο ενυδατικα


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

anastella

Δεν ειμαι όλη μέρα ξάπλα. Όταν βρισκω ευκαιρία ξαπλώνω, πχ εννοείται οτι οσο κοιμάται ειμαι ξάπλα. Ότι ώρα κοιμηθεί για βράδυ θα ξαπλώσω και ευτυχώς κοιμάται σερί 11 με 12 ώρες και το μεσημέρι κανα δίωρο που θα κοιμηθεί πάλι θα ξαπλώσω. Όταν είναι ξύπνια δεν σηκώνομαι αμέσως της λέω τραγουδάκια ενώ είναι διπλα μου και παίζει παίζουμε κρυφτό μέσα στις κουβέρτες. Φέρνει τις κούκλες λαι τις αλλάζουμε πάνες. Φέρνω αλλά παιχνιδια και παίζει ενώ είναι διπλα μου. Δεν φαίνεται να την στεναχωρει.Λιγο πολύ έτσι κυλάει η μερα.

Ευτυχώς την μεγάλη εβδομάδα είχαμε και τα παιδιά του άντρα μου από το πρώτο του γάμο, 15 ετών το αγόρι και 10 το κορίτσι ( μην φανταστείτε δεν είναι γερος ο αντρας μου 38 είναι) και έπαιζαν όλη μέρα μεγάλη βοήθεια αυτή κ εγώ είχα αναλάβει μαγείρεμα κ ο άντρας μου καθαριότητα. Γενικά ήρεμα κυλάει η μερα εκτις από τις ναυτιες.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ζαμια 8 μαιου κλείνει 22 μηνών. Για την ηλικία της ειναι πολύ συνεργάσιμη έπιασαν τόπο οι όλες συζητήσεις κ εξηγήσεις που άρχισα να κάνω από τότε που άρχισε να μπουσουλάει.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!!! Χρόνια πολλά!!!!!

ζαμιάκο, εγώ το Σάββατο έχω γάμο, δεν γίνεται να πάω με άβαφο νύχι!!!! μετά όμως εννοείται θα τα ξεβάψω...σκέφτομαι την βρώμα του ασετόν κ του μανό κ ...μπλιαχ!

Υπομονή σε όλες για τις μυρωδιές κ τις αναγούλες..λίγες εβδομάδες έχουμε ακόμα! και σκεφτείτε πόσο δύσκολη δοκιμασία περάσαμε με τις μυρωδιές της Κυριακής του Πάσχα!!! εγώ ήμουν κ από πριν καλό λαγωνικό.. η διαφορά είναι ότι τότε δεν με ενοχλούσε ότι μύριζα..τώρα με ενοχλούν τα πάντα.

Παναθεο κάθε δύο ώρες ξύπνημα???? γιατί???είναι μεγάλη για κάθε 2 ώρες νομίζω!


ve92.png
Link to comment
Share on other sites

Zamia για νυχι δεν μου απαγορεψε αλλα ούτως η άλλως απαγορευεται απο τη δουλεια μου. Κουλο;;;χαχαχα

Μαλλι δεν με αφηνει, κ βλέπω κατι ασπρες τριχες και χαλιεμαι. Αυτο το λαδακι ηθελα κ εγω να το δοκιμασω Νομιζω γενικα τα λαδακια ειναι λιγο πιο ενυδατικα

Εγω εχω ανταύγειες ξανθιες..σκεψου τι εχει να γινει μεχρι τι γεννα..σα γυφτισσα θα ειμαι..:tongue:τρατζικ:tongue:

Ουτε νυχια εμενα ασε...παντος το λαδακι δεν ειναι τοσο υγρο σαν το babyoil..και πολυ απορροφητικο!μια φορα εβαλα..επειδη εχω πολυ ξηροδερμια θα βαζω πιο συχνα..

Απο ενυδατικές τι βαζεις?

Ζαμια 8 μαιου κλείνει 22 μηνών. Για την ηλικία της ειναι πολύ συνεργάσιμη έπιασαν τόπο οι όλες συζητήσεις κ εξηγήσεις που άρχισα να κάνω από τότε που άρχισε να μπουσουλάει.

Τι ωραια εικονα με τα παιχνιδια σας!!

Πολυ σημαντικο που ειναι συνεργασιμη!!σε βοηθαει πολυ...

Να σου ζησει!!!!πανω στα καλυτερα της ειναι!!

Γεια σας κοριτσάκια!!! Χρόνια πολλά!!!!!

ζαμιάκο, εγώ το Σάββατο έχω γάμο, δεν γίνεται να πάω με άβαφο νύχι!!!! μετά όμως εννοείται θα τα ξεβάψω...σκέφτομαι την βρώμα του ασετόν κ του μανό κ ...μπλιαχ!

Υπομονή σε όλες για τις μυρωδιές κ τις αναγούλες..λίγες εβδομάδες έχουμε ακόμα! και σκεφτείτε πόσο δύσκολη δοκιμασία περάσαμε με τις μυρωδιές της Κυριακής του Πάσχα!!! εγώ ήμουν κ από πριν καλό λαγωνικό.. η διαφορά είναι ότι τότε δεν με ενοχλούσε ότι μύριζα..τώρα με ενοχλούν τα πάντα.

Παναθεο κάθε δύο ώρες ξύπνημα???? γιατί???είναι μεγάλη για κάθε 2 ώρες νομίζω!

Διδυμομανουλα μου!!!πως εισαι???

Αχ πες μου τι θα κανουμε το καλοκαιρι με το νυχι στο ποδι????

Παρε κανενα τυπου κορε μανο..το καταλαβαινω πως δε μπορεις να μεινεις ετσι...

Εγω εκει που ελεγα ειμαι καλυτερα σημερα..παρε αναγουλες ξανα....πφ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε ευχαριστώ zamia. Πητ ποτε έχεις μια μέρα διαφορα έχουμε. Εγώ 9/12 αλλά με βλεπω για τέλη Νοεμβρίου λόγω καισαρικής.

Ntiakana 9/12 μου βγαινει και μενα....:rolleyes:στην αυχενικη πρωτο ο θεος θα μαθουμε την ακριβη ημερομηνια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια σε όλες και Χριστός Ανέστη!!!! Τί κάνετε? Πως περάσατε τις γιορτές? Εγώ έβαλα 1,5κιλό. 'Αρα πέρασα πολύ καλά χαχαχα!!! Είδα ότι άρχισαν τα όργανα (εμετοί) για μερικές και μερικές άλλες έχουν διάφορες απορίες..

Σχετικά με το βάψιμο μαλλιών, όσο και στην πρώτη εγκυμοσύνη όσο και τώρα οι γιατροί συμβουλεύουν μέχρι το πρώτο 3μηνο, τίποτα. Μετά μπορείς να βάφεις μαλλί. ΄Οσο για νύχια κανένας γιατρός δεν είπε ποτέ το αντίθετο :/ τί να πώ?

Για το τσιγάρο έχω να πώ σαν ΦΑΝΑΤΙΚΗ ΚΑΠΝΪΣΤΡΙΑ (και τις δύο φορές) μαχαίρι. Πώς? Με το που παίρνω αποτελέσματα χοριακής πετάω όλα τα σύνεργα κάνω 2 μέρες να καπνίσω, το θέλω πάρα πολύ, το παλέβω και εκεί που λέω δεν αντέχω θα κάνω ένα τσιγάρο, απ΄τις πρώτες ρουφηξιές ζαλίζομαι (λόγο αποχής 2 μερών) ανακατεύομαι και σταματάω. Τόσο απλά!!! Βασικά κάνω "κόλπο" για να το συγχαθώ και να μην θέλω άλλο. Πλέον να φανταστείτε δεν αντέχω να καπνίζει ο άνδρας μου.

Τώρα με τις διάφορες ανυδατικές. Και εγώ έχω προδιάθεση για ραγάδες. Το τί έκανα και κάνω είναι στο μπάνιο καλό τρίψιμο κοιλιά και στήθος με την σκληρή επιφάνεια (ανοίγουν καλά οι πώροι του δέρματος) και όταν βγαίνω ελαιόλαδο ή αμυγδαλέλαιο. Στη πρώτη εγκυμοσύνη έβαλα 25 κιλά και έκανα πολύ λίγες ραγάδες την τελευταία βδομάδα. Μετά την γέννα συνέχισα με τα έλαια μου και τώρα δεν φαίνονται, σχεδόν καθόλου. Εντάξει παίζει ρόλο και το χρώμα του δέρματος. Εγώ είμαι άσπρη άρα σβήνουν πιο εύκολα.

Ουφ ανυπομονώ για την δευτέρα που θα πάμε γιατρό!!!!!!!!!!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια σε όλες!

Σήμερα παω ξανα στη δουλειά μετα τα ρεπο για το Πάσχα, κ σκεφτομαι να το ανακοινωσω στον εργοδότη μου...ελεγα να το αναβάλλω κ αλλο λιγο ακομα αλλα λογω ποστου ειναι καπως δυσκολο.

Εχω ενα αγχος αλλο πράγμα μη μου πει καμια χοντραδα γτ ειναι λιγο ειρωνικος και παραξενος. Αντε να δούμε.


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...